Turisticka viza

vladster

Primećen član
Poruka
771
Imam Kanadsko drzavljanstvo a zena mi je Tajlandjanka.

Zeleo bih mozda da posetim sa njom Kanadu ove godine na 2-3 nedelje.

Zena ima jako dobar posao i ima svoju kucu. Uopste ne namerava da se ikada seli u Kanadu.

Posto sam citao da cesto odbijaju turisticke vize udatim zenama interesuje me da li na aplikaciji ili intervju treba da navodi da smo u braku i da cemo da putujemo zajedno ili da samo cuti.
 
Naravno da treba da navede da li je u braku jer takvo pitanje i postoji, a ja nikada ne bih unosila pogresne i lazne podatke.
Ona ce bas zbog tebe ( jer si kanadski drzavljanin) dobiti vizu.
 
Imam Kanadsko drzavljanstvo a zena mi je Tajlandjanka.

Zeleo bih mozda da posetim sa njom Kanadu ove godine na 2-3 nedelje.

Zena ima jako dobar posao i ima svoju kucu. Uopste ne namerava da se ikada seli u Kanadu.

Posto sam citao da cesto odbijaju turisticke vize udatim zenama interesuje me da li na aplikaciji ili intervju treba da navodi da smo u braku i da cemo da putujemo zajedno ili da samo cuti.

Ona neka ćuti, ti, nasuprot tome,
nemoj ništa da pričaš !
Ni za živu glavu...
 
Poslednja izmena:
Ja sam se nacitao bas suprotnog. Da vize odbijaju zbog straha da zena nece napustiti supruga pre nego sto viza istekne.
Ja ti zaista savetujem da nikako ne odgovara na pitanje da li je udata sa "nije". Ambasade tako jednostavnu stvar odmah provere, to nije nikakva tajna
i onda je na crnoj listi i nikada vise nece mocu u Kanadu. Viza se i izdaje samo za rok od 3 -4 nedelje ( u zavisnosti kako navedes da putujes).
Kanada je s tim vizama mnogo restriktivnija od USA. Kako i zasto bi neko u ambasadi u Beogradu dosao na ideju da ce zena koja je udata u Srbiji
( a Tajlandjanka je) napustiti svog muza? Koliko ste dugo vi u braku?
 
Ja ti ovo govorim iz sopstvenog iskustva jer sam u dva navrata turisticki isla u Kanadu , a i meni je trebala viza.
Najvazniji je dokument bio potvrda da sam stalno zaposlena, ali sam morala i na kratak "intervju" kod konzula.
Drugi put sam slala postom pasos jer sam valjda vec vazila za " sigurnu" osobu:D
 
Lupi joj burku.
Neće smeti da je pipnu i bilo šta pitaju !

^

Heh

Ja ti zaista savetujem da nikako ne odgovara na pitanje da li je udata sa "nije". Ambasade tako jednostavnu stvar odmah provere, to nije nikakva tajna
i onda je na crnoj listi i nikada vise nece mocu u Kanadu. Viza se i izdaje samo za rok od 3 -4 nedelje ( u zavisnosti kako navedes da putujes).
Kanada je s tim vizama mnogo restriktivnija od USA. Kako i zasto bi neko u ambasadi u Beogradu dosao na ideju da ce zena koja je udata u Srbiji
( a Tajlandjanka je) napustiti svog muza? Koliko ste dugo vi u braku?

Ne da ce napustiti mene, nego da nece napustiti Kanadu kada joj istekne turisticka.

Valjda se boje da posto sme vencani samo cemo ostati tamo i traziti stalnu vizu.

Sve sam to pokupoi sa onog foruma "canadavisa"
 
Poslednja izmena:
^

Heh



Ne da ce napustiti mene, nego da nece napustiti Kanadu kada joj istekne turisticka.

Valjda se boje da posto sme vencani samo cemo ostati tamo i traziti stalnu vizu.

Sve sam to pokupoi sa onog foruma "canadavisa"

Pa ti si rekao da si Kanadjanin, meni je licno pravo da ti kazem celo to tvoje pitanje oko vize nekako
cudno ( da se blago izrazim). Ona nece vizu dobiti ako ne radi, ne placa dazbine drzavi Srbiji jer ce
konzulat/ambasada odmah postaviti pitanje sta uopste ona radi u Srbiji , a narocito pitaju detaljno okp
putestveija u Kanadu jer bi bilo neobicno da neudata Tajlandjanka , a koja zivi u Srbiji zeli da putuje po Kanadi.
Mene je konzul pitao kuda tamo idem, zasto, kada, gde cu boraviti.

Ako nemate nekog putera na glavi slobodno napisite da ste u braku.
 
Ja sam 2011 dobila turisticku vizu za Kanadu na 6 meseci, a nedelju pre toga sam se udala za kanadjanina, koji je zajedno sa mnom bio u kanadskoj ambasadi u Beogradu. I taj dan od svih koji su aplicirali za vizu, samo sam je ja dobila.
Kao garanciju da cu se vratiti nazad sam navela da mi deca (iz prvog braka) ostaju u Srbiji, na sta mi je gospodja sluzbenica rekla kako to nije nikakva garancija, da ljudi odlaze i ostavljaju i decu i ne vrate se. Onda sam ja rekla da ako deca nisu garancija da cu se vratiti, onda nista nije.
Ali vizu sam na kraju ipak dobila.
 
^

Heh



Ne da ce napustiti mene, nego da nece napustiti Kanadu kada joj istekne turisticka.

Valjda se boje da posto sme vencani samo cemo ostati tamo i traziti stalnu vizu.

Sve sam to pokupoi sa onog foruma "canadavisa"

Sinovac, da li si ti svestan sta pises: imas kanadsko drzavljanstvo i hoces u Kanadu turisticki :?:
I hoces da rodjena zena ide s tobom,a da ne navodi da ti nije zena, mislim, svasta se ovde da procitati.
A kako bi bilo da zovnes ambasadu i objasnis im sta te "svrbi" :lol:
 
Sinovac, da li si ti svestan sta pises: imas kanadsko drzavljanstvo i hoces u Kanadu turisticki :?:
I hoces da rodjena zena ide s tobom,a da ne navodi da ti nije zena, mislim, svasta se ovde da procitati.
A kako bi bilo da zovnes ambasadu i objasnis im sta te "svrbi" :lol:

Nije bre turisticki za mene nego za nju.

Trebao sam takodje da navedem da ne zivim u Srbiji nego u Tajlandu.
 
Znas sta, interesantno je da se ovde raspitujes za tako nesto ozbiljno :?:
Pa logicno bi bilo da bih ja na tvom mestu nazvao ambasadu i pitao njih,a i ne vidim kakav je problem, s obzirom da si ti kanadski drzavljanin,a ona ti je supruga. :)
 
Procitaj ovo :

It's likely going to be pretty difficult for your wife to obtain a visit visa.

To obtain a visit visa, you must prove that you have strong ties to your home country and have no plans to remain in Canada long term. Since she is married to a Canadian citizen, there's a good chance CIC will suspect she wants to stay in Canada permanently.

By all means try and hope for the best. However there's certainly a good chance her visit visa is going to be refused.

Odgovori deder, ako si ti Kanadski Drzavljanin, zasto zeni nisi uradio takodje drzavljanstvo :?:
 
Procitaj ovo :

It's likely going to be pretty difficult for your wife to obtain a visit visa.

To obtain a visit visa, you must prove that you have strong ties to your home country and have no plans to remain in Canada long term. Since she is married to a Canadian citizen, there's a good chance CIC will suspect she wants to stay in Canada permanently.

By all means try and hope for the best. However there's certainly a good chance her visit visa is going to be refused.

Odgovori deder, ako si ti Kanadski Drzavljanin, zasto zeni nisi uradio takodje drzavljanstvo :?:

Da, to sam i ja slicno procitao i zato i postavio to pitanje.....sto znaci savetovao bih je da ne kaze da je udata.

Sto se rice drzavljanstva ona nema nameru da se seli u kanadu niti planira da ostavlja svoj dobar posao, veliku imovinu i familiju zbog nekog kobojagi boljeg zivota u Kanadi.
 

Back
Top