Koju graficku karticu kupiti

MilosObilic454

Zainteresovan član
Poruka
383
Graficka Sapphire Hd 6670, vrhunska graficka mi je pregorela i sad trazim adekvatnu zamenu.
Ali naisao sam na veliki problem znaci graficka Sapphire R7 250 1gb ddr5 kosta 12 hiljada
priblizno istih specifikacija kao i hd 6670 koju sam platio 7000 u cemu je fora sa tim?
Moja max rezolucija je 1280x1024
procesor a6-3650 2.6 quad
6 gb rama
maticna ploca Asus F1A75 M LE
da li neko moze da mi preporuci neku bolju opciju?
Prvenstveno za gejming :)
 
"fora" je u rome sto sve poskupljuje jer nove generacije hardvera daju vise za ulozeni novac pa i kostaju vise...Moja npr Gainward 260 GTX GS je kostala oko 150 evra onda a sad u toj cenovnoj klasi ne mogu da nadjem ni priblizno tako dobru karticu...Drugo, 6670 nije vrhunska, bez uvrede...nit je ta nova jer R7 cip je slabiji...R9 je nesto bolji ali cak i to postaje slabo sa novim karticama...trece i najbitnije0kakva Ti kartica treba najvise zavisi od-KAKVE igre igras-pucacine, strategije itd, online/offline...?i od rezolucije i dijagonale monitora...Nije isto 19 "monitor 1280x1024 i 22 ili 24/27 " sa 1920x 1080...da ne pricamo ovecim dijagonalama/rezolucijama...
 
opcija je brdo,a zasto moras kupiti novo,kad mozes polovno i dobiti duplo brzu karticu. ako ne verujes prodavcima,javi se meni,imam nekoliko proverenih na kupujemprodajem. :)

Posalji neke linkove u pm :)

- - - - - - - - - -

"fora" je u rome sto sve poskupljuje jer nove generacije hardvera daju vise za ulozeni novac pa i kostaju vise...Moja npr Gainward 260 GTX GS je kostala oko 150 evra onda a sad u toj cenovnoj klasi ne mogu da nadjem ni priblizno tako dobru karticu...Drugo, 6670 nije vrhunska, bez uvrede...nit je ta nova jer R7 cip je slabiji...R9 je nesto bolji ali cak i to postaje slabo sa novim karticama...trece i najbitnije0kakva Ti kartica treba najvise zavisi od-KAKVE igre igras-pucacine, strategije itd, online/offline...?i od rezolucije i dijagonale monitora...Nije isto 19 "monitor 1280x1024 i 22 ili 24/27 " sa 1920x 1080...da ne pricamo ovecim dijagonalama/rezolucijama...

Kao sto rekoh monitor je 19 inca tj. 1280x1024
A od Igara preferiram sve sto moze da pokrene.
Budzet mi je nekih 12.000
 
Graficka Sapphire Hd 6670, vrhunska graficka mi je pregorela i sad trazim adekvatnu zamenu.
Ali naisao sam na veliki problem znaci graficka Sapphire R7 250 1gb ddr5 kosta 12 hiljada
priblizno istih specifikacija kao i hd 6670 koju sam platio 7000 u cemu je fora sa tim?
Moja max rezolucija je 1280x1024
procesor a6-3650 2.6 quad
6 gb rama
maticna ploca Asus F1A75 M LE
da li neko moze da mi preporuci neku bolju opciju?
Prvenstveno za gejming :)

Mnoge kompjuterske komponente su poskupele, a u svetu video-igara su performanse znatno oslabile zahvaljujući i većim rezolucijama kao i monitorima koji su tek nedavno počeli da daju ono što su CRT monitori imali ranije.

U praktičnom smislu jedan deo hardvera i softvera znatno napreduje, dok drugi deo hardvera i softvera znatno stagnira i to dovodi do nerealnih cena i razlike u performanskoj moći koja se nikome realno ne isplati.

Ranije je bilo 10.000 dinara više = 50-60fps više.
Sada je 10.000 dinara više = 5-10fps više.

Tako da za grafičku moraš da tražiš SWEET SPOT u poređenju sa cenom i kvalitetom, a da je takođe relativno nova. Hardver je trenutno na prelazu koji je po mom mišljenju trebalo da se odigra još dok je sony3 prelazio na sony4.

Poprilično se odužilo sve, a za to su mahom krivi nvidia i intel koji se zajebavaju sa kupcima i cenama jer nemaju kvalitetnu konkurenciju.

Na sreću nema nešto dobrih igara, svi AAA titles samo pokušavaju da liče jedan na drugi sa veoma idiotskim efektima, slowmo kamerama i sl. Ne zna da li želi da bude filmić ili video-igra.

Dakle, stagnacija i inflacija. Ne isplati se kupovati PC sada. Barem još par godina. Takođe, ne zaboraviti PDV od 20%, tako da jedna petina utrošenog novca ide Vučiću
 
^^ donekle se slazem...ja npr sad imam masinu nekih skoro 9 god stara- Quad coe Intel radi na 3.2 Ghz, 8 GB DDR2 rAM, Nvidia GTX 260 GS, itd...i za full HD gaming znaci 22 " 1920 x 1080, onako...dosta dobro FPS oko 40 u vecini igara, negde malo vise, negde manje...I onda kontam-STA ja da kupim da bih mogao da igram npr na 24 " ili 27 na QHD?(2...x 1440 Px)...grafika ispod neke Nvidie 1060 s 6 GB memorije MIN,(cela masina je nova uskoro u planu)ali kontam a za tu rezoluciju grafiika mora da UBIJA!a 16 GB RAMa(zbog Photoshopa itd) se podrazumeva...i neki dal Ryzen dal Intel I7...viecemo jos...sve u svemu-posto mi treba-ploca, CPU memorija i *mozda( grafijka-CPU oko 300, ploca 120, memorija oko 120 i grafika skoro 300...800 evra bez imalo blama...ali da sam miran bar 5 godina...
 

Back
Top