Visual studio 2015 kreiranje metode pomoc

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.057
Poz drugari.
Imam jedan problem.
Kao sto naslov kaze, imam kodove za metodu, ali ne znam kako da je kreiram.
Program je u windows aplikaciji, trebam da dodam metodu za dozvolu. Imam kodove ali mi iz nekog razloga prijavljuje gresku.
Ako neko moze da mi kaze gde da unesem metodu i kako bio bih mu zahvalan.
Poslao bih vam kod na pm ili bih vam poslao ss.
 
Poz drugari.
Imam jedan problem.
Kao sto naslov kaze, imam kodove za metodu, ali ne znam kako da je kreiram.
Program je u windows aplikaciji, trebam da dodam metodu za dozvolu. Imam kodove ali mi iz nekog razloga prijavljuje gresku.
Ako neko moze da mi kaze gde da unesem metodu i kako bio bih mu zahvalan.
Poslao bih vam kod na pm ili bih vam poslao ss.
Pretpostavljam da je C++ ili Visual Basic

za Visual Basic: SUB IMEMETODE (BYVAL ARGUMENT1 AS INTEGER, OPTIONAL BYREF ARGUMENT2 AS STRING)...END SUB ili tako nesto
BYREF ti znaci da program prenosi samo adresu promjenjive, ali ne i nju, dakle svaka promjenjiva je negdje u memoriji, to "gdje" je adresa, pa ti tako dajes broj od nekoliko bita kao putokaz do nje i mozes da je mijenjas kao izlaznu. OPTIONAL ti znaci da to ne mora da se unese.
Ako ces funckiju FUNCTION MOJAFUNKCIJA () AS STRING ako vraca tekst, tj. string.

U C++:

__inline (ako ces da je kod uvjek kopira u proceduri koja je "zove", a ne zove, void (nema tipa) ili ime tipa (bool, char, long long, unsigned short itd.) + ime_procedure + (short vrednost1_p, char* output_p) { .../*kod*/ return retval_L;} return ti je to sto vraca funkcija, ne koristi se kad tip nije oznacen, tj kad je void, od eng. reci avoid sto znaci izbeci. Prva procedura u aplikaciji mora da se zove main, pa neka bude void main (void) {/*kod*/} Hvala.
 

Back
Top