Upgrade RAM memorije, problem

remisha

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svima,
Naime resio sam da pojacam malo ovu moju kantu od kompa, te sam se odlucio da povecan za pocetak ram memoriju. Kupio sam ram 2gb, vec imam 1gb DDR2 u kompu, ali nikako nece da se upare. Imam 4 slota, a dve "diskete" ili kako ih vec zovete. Pokusao sam NEKE kombinacije, ali problem je sto nece da mi POKRENE kompjuter kada su obe tu. Pojedinacno rade, ali mj nije resenje da mi 1gb propadne jer nisam neki bogatas da sada priustim sebi taj luksuz. Molim za pomoc onog ko zna nesto o tome. Guglao sam nesto ali ne razumem bas sta se tu radi.
Hvala unapred.
 
matična ploča , procesor ,tip ram memorije pa zatim operativni sistem ?
malo detaljnije molim?

zavisi šta ti ploča podržava , zatim ne mora da ti je svaki slot ispravan pogotovu ako ga nisi koristio , još ako su ti ga sklapali u radnji eto idealne prilike da se utrapi oštećena ploča sa raznim falinkama
 
matična ploča , procesor ,tip ram memorije pa zatim operativni sistem ?
malo detaljnije molim?

zavisi šta ti ploča podržava , zatim ne mora da ti je svaki slot ispravan pogotovu ako ga nisi koristio , još ako su ti ga sklapali u radnji eto idealne prilike da se utrapi oštećena ploča sa raznim falinkama


Procesor mi je Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2140 @1.600GHz 1.60GHz
RAM - bio je 1gb, sada je 2gb (stavio sam ovu novu sto sam kupio kada sam vec dosao u situaciju da moram da biram)
System type - 32bit operating system, x64 based processor
Windows 10 Enterprise

Manufacturer: Gigabyte Technology Co. Ltd.
Model: P31-DS3L
Ova RAM memorija stara od 1gb sto sam je izvadio iz prvog slota i na njenom mestu stavio ovu drugu je:
Kingston KVR (onda idu neke brojke, kodovi sta vec) ASSY in china, KVR667D2N5/1G, 9905316 - 005.A04LF, 3096444 - 1437605
1.8v ,
(Warranty Void if removed)

Ova nova RAM memorija znam da ima 800 MHZ (ova stara valjda 667)

Iskreno, ne razumem se toliko u kompjutere. Mozda moze da se overklokuje nesto, mozda ne. Nesto sam guglao i video da neki cackaju po BIOSu nesto i menjaju mhz RAM memoriji ili sta vec. Stvarno ne znam o cemu se radi.

Hvala unapred, pozdrav.
 
Pozdrav svima,
Naime resio sam da pojacam malo ovu moju kantu od kompa, te sam se odlucio da povecan za pocetak ram memoriju. Kupio sam ram 2gb, vec imam 1gb DDR2 u kompu, ali nikako nece da se upare. Imam 4 slota, a dve "diskete" ili kako ih vec zovete. Pokusao sam NEKE kombinacije, ali problem je sto nece da mi POKRENE kompjuter kada su obe tu. Pojedinacno rade, ali mj nije resenje da mi 1gb propadne jer nisam neki bogatas da sada priustim sebi taj luksuz. Molim za pomoc onog ko zna nesto o tome. Guglao sam nesto ali ne razumem bas sta se tu radi.
Hvala unapred.

Меморије морају да буду за исте брзине ...и најважније ---> да имају исте " латенце "...:think:

САМО ТАКО МОГУ ДА РАДЕ ЗАЈЕДНО ...:aha2:

Подаци о старој рам меморији:

General
Brand .................................Kingston
Model .................................KVR667D2N5/1G
Highlights ...........................Kingston KVR667D2N5/1G Memory Module, 1GB Capacity, 667MHz Memory Speed, DDR2 PC2-5300, 240-Pin DIMM.

Specifications
Type ..................................240-Pin DDR2 SDRAM
Capacity ............................1GB
Speed ................................DDR2 667 (PC2 5300)
Cas Latency ......................5
Voltage ..............................1.8V
ECC ...................................No
Buffered/Registered ..........Unbuffered
Heat Spreader ...................No
Warranty ............................Lifetime
 
Procesor mi je Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2140 @1.600GHz 1.60GHz
RAM - bio je 1gb, sada je 2gb (stavio sam ovu novu sto sam kupio kada sam vec dosao u situaciju da moram da biram)
System type - 32bit operating system, x64 based processor
Windows 10 Enterprise

Manufacturer: Gigabyte Technology Co. Ltd.
Model: P31-DS3L
Ova RAM memorija stara od 1gb sto sam je izvadio iz prvog slota i na njenom mestu stavio ovu drugu je:
Kingston KVR (onda idu neke brojke, kodovi sta vec) ASSY in china, KVR667D2N5/1G, 9905316 - 005.A04LF, 3096444 - 1437605
1.8v ,
(Warranty Void if removed)

Ova nova RAM memorija znam da ima 800 MHZ (ova stara valjda 667)

Iskreno, ne razumem se toliko u kompjutere. Mozda moze da se overklokuje nesto, mozda ne. Nesto sam guglao i video da neki cackaju po BIOSu nesto i menjaju mhz RAM memoriji ili sta vec. Stvarno ne znam o cemu se radi.

Hvala unapred, pozdrav.

Imao sam isti takav komp. Taj E2140 je mnogo lud procesor. Secam se da sam ga overclockovao na 3.3ghz i da je tako skoro 2 godine radio. Kasnije sam kupio novi naravno.
Mogu da ti pomognem da ga overclockujes na 3ghz lagano, ali to sve zavisi od tvog kulera. Videces da ce komp bar 30% brze da ti radi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice RAM memorije, meni je radilo tako sto stavim jedan modul u 1. slot, a drugi u 3. slot. Kad to uradis izvadi bateriju iz BIOS-a na 60 sekundi, pa je ponovo vrati.
Radice ti 99%.
 
Меморије морају да буду за исте брзине ...и најважније ---> да имају исте " латенце "...:think:

САМО ТАКО МОГУ ДА РАДЕ ЗАЈЕДНО ...:aha2:

To uopšte nije tačno. :zcepanje: Moje se razlikuju u SVEMU i opet rade zajedno Različite brzine, različita voltaža, različite latencije. Imam Patriot 2x4Gb 2000Mhz, 1,65V i Kingstona 2x8GB 1866MHz, 1,5V Sve su RAZLIČITE a opet rade zajedno :think: a stručnjak? :eek:
 
Mord: pa imaš takvu sreču, da ti je kompaktibilno.

Mnogo puta sam vido, da ako su dve ram memorije različite, i čak da je isto sve ali druga od drugog proizvođača, računar bio sporiji, u malo primera računar uopšte nije ni teo, da se upali hehe.
 
To uopšte nije tačno. :zcepanje: Moje se razlikuju u SVEMU i opet rade zajedno Različite brzine, različita voltaža, različite latencije. Imam Patriot 2x4Gb 2000Mhz, 1,65V i Kingstona 2x8GB 1866MHz, 1,5V Sve su RAZLIČITE a opet rade zajedno :think: a stručnjak? :eek:

Можда ...КОД ТЕБЕ

Има људи који се не разумеју у компјутере и ..стога ..не воле да чачкају оно што не знају.

Чак и да им детаљно објасниш шта да ураде ...не би то урадили..., јер ако негде погреше ...имаће штету :(...а... ти.." виртуелни " саветодавцу.. можеш да се смејеш.

ЗАТО ИМ ЈЕ БОЉЕ ДАТИ САВЕТ КОЈИ НЕ МОЖЕ ДА ИМ НАШТЕТИ ...:aha2: ( сем финансијски )

НОВО...је...НОВО
 

Back
Top