Treba mi pomoc oko ram memorije

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.057
Poz drugari.
Posedujem laptop toshiba satellite c855-s5107 . Ima intel 2020m procesor, 500gb hard disk i 4gb rama. Graficka je integrisana intelova hd3000.
Sad posto se bavim programiranjem u visual studio-u i editovanjem slika u adobe photoshopu mislio sam da kupim dodatnih 2gb ili 4gb ram memorije.
Pretpostavljam da ce ta memorija kolko - tolko pomoci. Znam da laptop nije idealan za ovo cime se bavim, ali trenutno mi je on jedina opcija.
Zanima me koja ram memorija je kompaktibilna sa ovim laptopom i ako mozete da mi kazete u kojim prodavnicama ima da se kupi.
Zaboravio sam da napomenem da imam windows 10 64 bit.
 
Instaliraj neki program za ocitavanje komponenti na lapu,n.pr. AIDA.Taj program ce ti pokazati koja je tvoja RAM memorija i na koliko Hz radi.Onda uzmi istu takvu,jer je to najsigurnije,ako bas ne mozes da nadjes kao tvoju,kupi Samsung sa istom vrednosti kao tvoja.Znaci latencije ili vrednosti moraju biti isti,ako kupis jacu od tvoje nije strasno,jer ce da diriguje tvoja sa nizom vrednosti,a ako uzmes slabiju,onda ce ta druga da obori vrednost tvoje i radi ce na nize Hz,a to ti nije dobro.Ako nemas na Lapu drugi slot,onda kupi bilo koju od 8 Gb,ali opet sa istom vrednoscu kao tvoja,jer ako je slabija,bice i sporija.
 
Ne moze ti nista skoditi,to je sigurno.Posto je Win.10 sigurno ce mu olaksati rad.

Bas zato sto je win 10 ne treba mu vise memorije, odlicno su optimizovali i za lapove sa 2 GB ... moze i sam videti u svakodnevnom radu preko task managera koliko mu odlazi ram memorije i da li ima potrebe da dodaje.
Wiiiiz ako hoces realno ubrzanje, mesto HDD-a pazari i stavi SSD, to je generalno lek za sve lapove i netbookove,
 
Bas zato sto je win 10 ne treba mu vise memorije, odlicno su optimizovali i za lapove sa 2 GB ... moze i sam videti u svakodnevnom radu preko task managera koliko mu odlazi ram memorije i da li ima potrebe da dodaje.
Wiiiiz ako hoces realno ubrzanje, mesto HDD-a pazari i stavi SSD, to je generalno lek za sve lapove i netbookove,

Pa meni recimo kad pravim windows aplikaciju u visual studio-u, bude slobodno oko 1gb rama. Ako pokrenem jos nesto u pozadini onda krene da koci nenormalno.
Voleo bih kad bih mogao da pazarim SSD, ali dosta su skupi i ne znam da li moze da radi uz ovaj moj postojeci.
 
Pa slazem se , ali koliko sam video nisi napisao sta koristis i kakve potrebe imas :)

Prati preko task managera cpu / ram usage , ne mora da znaci da koci zbog ram memorije nego ti mozda neki proces kida cpu...

Imas povoljne ssd-ove za 5000din 120GB :) opet kazem sve zavisi kakve potrebe imas, generalno za laptop pravi upgrade je SSD , tj da batalis hdd koji stvarno ima ocajne performanse za danasnje potrebe.
 
ovako. procesor ti je tesko sranje. skini program cpu -z. I vidi koji je chipset

- - - - - - - - - -

uzmi polovnu ram memoriju. kosta mozda 2000 dinara 4 gb. Ali to ti nece nista pomoci. Procesor koji imas je tesko sranje. I nije napravljen za neke teske zadatke. moja keva ima slican latpop , sa istim procesorom ali njoj sluzi za skype . nece ti ni ssd pomoci. I graficka je hd2500 na tom laptopu

- - - - - - - - - -

gledao sam chipset je hm70. ne gine ti nista nego da uzmes polovan laptop
 
ovako. procesor ti je tesko sranje. skini program cpu -z. I vidi koji je chipset

- - - - - - - - - -

uzmi polovnu ram memoriju. kosta mozda 2000 dinara 4 gb. Ali to ti nece nista pomoci. Procesor koji imas je tesko sranje. I nije napravljen za neke teske zadatke. moja keva ima slican latpop , sa istim procesorom ali njoj sluzi za skype . nece ti ni ssd pomoci. I graficka je hd2500 na tom laptopu

- - - - - - - - - -

gledao sam chipset je hm70. ne gine ti nista nego da uzmes polovan laptop

Gledao sam polovne laptopove, samo ne znam koliko je sve to pouzdano... Nasao sam neki sa intel core i7 i grafickom 1g ddr3 za 250e...
Nesto mi tu smrdi :confused:
 

Back
Top