Epidemija malih boginja, u Rumuniji 3.500 zaraženih

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
bezazlena decija bolest koju smo svi prelezali i stekli dozivotni imunitet....opasna je samo za matorce ako je kao deca ne preleze posto vakcine ne pruzaju dozivotnu zastitu...bas cudno da se uvek proglasavaju epidemije bolesti za koje nude vakcine... ima li podataka za rak

Prema podacima koje je objavila Hrvatska liga protiv raka, u prvih 25 dana 2017. od raka je u Hrvatskoj umrlo 1200 ljudi. Drugim riječima, svakog je dana zbog dijagnoze zloćudne bolesti život izgubilo 48 oboljelih.
http://www.24sata.hr/news/strasna-epidemija-u-25-dana-od-raka-je-umrlo-cak-1200-ljudi-508813
 
Od ospica umrlo 17 dece u Rumuniji, nisu vakcinisana
Sedamnaestoro dece umrlo je od ospica u Rumuniji od septembra prošle godine, dok je više hiljada obolelo od te izrazito zarazne bolesti u zemlji koja je od 2016. pogođena ozbiljnom epidemijom zbog niskog nivoa vakcinisanja.

Umrla deca nisu bila vakcinisana, saopštio je ministar zdravlja Florijan Bodog, dodavši da je najnovija žrtva devojčica od dve i po godine iz grada Satu Mare na severu zemlje.
http://rs.n1info.com/a234282/Svet/Region/Od-ospica-umrlo-17-dece-u-Rumuniji-nisu-vakcinisana.html

Uh dobro je da je samo 17 dece umrlo od bezazlene dečije bolesti. Šta bi tek bilo da bolest nije bezazlena. Verujem da bi mnogi roditelji voleli da im dete fasuje neku bezazlenu dečiju bolest od koje se umire.
 
Rumunija je na prvom mestu u Evropi po statistici za nevakcinisanu decu. Ne zato sto je zemlja siromasna nego roditelji
odbijaju vakcinaciju, vise vole voodoo, magije, a mozda tamo vise deluju ove lopine koje propagiraju nevakcinisanje.
Bas zbog Rumunije i epidemija Svetska Zdravstvena Organizacija preporucuje da se deca vakcinisu vec sa 9 meseci zivota, a ne sa 12
kako je do sada vazilo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam ovu epidemiju pratio na stranici još u oktobru, a tekst na sajtu napisao pre 2 meseca. Tada je bilo 13 smrti.

Bilo je potrebno da umre 17 beba da bi se naši mediji setili da odreaguju. Bolje ikad nego nikad.

Skoro svi oboleli nisu vakcinisani, a epidemija se proširila na još nekoliko zemalja - Mađarska, Belgija Austrija itd.



Antivakcinaši su u odgovoru na ovu epidemiju pali na najniže grane, u stvari otkrili su pravo lice. Po njima se ove smrti ne važe, jer su to siromašna i bolesna deca iz Romske populacije.

Sad će Aki da kopira taj tekst, ništa ne brinite.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Again, the point remains the same: vaccine-induced synthetic immunity does not guarantee real world protection, and certainly not with anything near 100% effectiveness, despite what the CDC, vaccine manufacturers or mainstream news reports imply by blaming the non-vaccinated for vaccine-failure associated outbreaks.



epidemije se javljaju i tamo gde je pokrivenost vakcinama 100%…deca koja preleze te bezazlene decje bolesti zasticena su od njih za ceo zivot i ne treba da strahuju da ce oboleti kasnije kada te bolesti po njih mogu da budu fatalne…vakcina im takvu zastitu ne pruza … ovo mi lici na dizanje panike da bi se vakcine prodavale kao u slucaju svinjskog gripa
... ako verujete da vas vakcine stite zasto vam smetaju oni koji nece da se vakcinisu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zakon postoji upravo zbog ovakvih, ona i dalje vrti to glupavo pitanje "ako vas vakcine štite zašto vam smetaju nevakcinisani".

Jel ti kapiraš da većina od ovih 17 žrtava NIJE MOGLA da bude vakcinisana? Neke su male bebe, druge bolesna deca koja nisu mogla da prime vakcinu, a jedna žena je bila imunokompromitovana.

Koliko je teško da to shvatiš? Ustvari, ti i takvi poput tebe NE ŽELE da to shvate.

Ova druga tvoja fora je podjednako šuplja, nakon dve doze MMRa dete je zaštićeno za ceo život - kao i da je preležalo male boginje, samo bez rizika koje nosi bolest.
 
Dete od devet meseci, ali ni devet godina svakako ne moze samo da odlucuije da li ce biti vakcinisano.
Znaci da deca nikako nisu stoka.

A ne mogu ni roditelji. Jeste ga tata izbacio iz testisa a mama ga progurala izmedju nogu, ali to ne znaci da roditelj ima vece pravo da bude idiot nego sto dete ima pravo na zdravlje. Zdravlje deteta je na prvom mestu i to zdravlje sve dece, pa tek onda pravo roditelja da "demokratski" prica sta hoce, odlucuje i ima "stavove i drugacije misljenje", jer u ovom konkretnom slucaju "tvoje drugacije misljenje i vidjenje" koje pritom nije ni pisljiva boba vredno niti naucno tacno, UGROZAVA SVU DECU, slamajuci herd immunity u krajnjem slucaju. Mada dovoljno je samo da oboli ili umre 1 dete i da taj vise nema prava na "svoje misljenje i postupke".

Deca nisu licna svojina, kao npr automobil. A ne mozes ni automobil da vozis sa celavim gumama i bez ukljucenog svetla, bez vezivanja pojasa, jer i tako UGROZAVAS OSTALE, a kamoli za jedno dete.
 
jesi li ti uopste procitao sta pise na linku koji sam dala... nece ljudi da rizikuju zdravlje svoje dece da bi neko zaradjivao na vakcinama milijarde....sta ti tu nije jasno - ako verujes da te vakcine zaista stite vakcinisi se ne glumi ovde dusebriznika tudje dece

Nema sta da se "veruje" u naucno dobro dokazanim stvarima. Nista ja ne glumim, tisina pssst! Ne pricaj nebuloze, ne truj ovaj pdf. Nauci sta je to herd immunity i sta stiti imunokompromitovanu decu neznalice.

Jos jednom cu ponoviti - "Pravo niskointeligentnog, neobrazovanog i funkcionalno nepismenog roditelja da bude tezak idiot je MANJE od PRAVA DETETA da bude ZDRAVO .

nece ljudi da rizikuju zdravlje svoje dece da bi neko zaradjivao na vakcinama milijarde.

Mnogobrojne logicke greske sabijene samo u jednu recenicu. Ko ih zna - zna, ko ih ne zna, ne vredi ni objasnjavati, jer je potrebno uloziti enormno vremena. A ti odvalis glupost za, prosek, 5 sekundi.
 
A ne mogu ni roditelji. Jeste ga tata izbacio iz testisa a mama ga progurala izmedju nogu, ali to ne znaci da roditelj ima vece pravo da bude idiot nego sto dete ima pravo na zdravlje. Zdravlje deteta je na prvom mestu i to zdravlje sve dece, pa tek onda pravo roditelja da "demokratski" prica sta hoce, odlucuje i ima "stavove i drugacije misljenje", jer u ovom konkretnom slucaju "tvoje drugacije misljenje i vidjenje" koje pritom nije ni pisljiva boba vredno niti naucno tacno, UGROZAVA SVU DECU, slamajuci herd immunity u krajnjem slucaju. Mada dovoljno je samo da oboli ili umre 1 dete i da taj vise nema prava na "svoje misljenje i postupke".

Deca nisu licna svojina, kao npr automobil. A ne mozes ni automobil da vozis sa celavim gumama i bez ukljucenog svetla, bez vezivanja pojasa, jer i tako UGROZAVAS OSTALE, a kamoli za jedno dete.


roditelji vise veruju lekarima koji su protiv vakcina nego onima koji nisu ...neka se oni prvo dogovore izmedju sebe a ti i muad posto niste lekari ne petljajte se u stvari o kojima veze nemate
 
Ja sam ovu epidemiju pratio na stranici još u oktobru, a tekst na sajtu napisao pre 2 meseca. Tada je bilo 13 smrti.

Bilo je potrebno da umre 17 beba da bi se naši mediji setili da odreaguju. Bolje ikad nego nikad.

Skoro svi oboleli nisu vakcinisani, a epidemija se proširila na još nekoliko zemalja - Mađarska, Belgija Austrija itd.



Antivakcinaši su u odgovoru na ovu epidemiju pali na najniže grane, u stvari otkrili su pravo lice. Po njima se ove smrti ne važe, jer su to siromašna i bolesna deca iz Romske populacije.

Sad će Aki da kopira taj tekst, ništa ne brinite.
U to vreme, znaci pre nekoliko meseci, i grad Frankfurt ( ovde to nije strogo zakonski propisano sa nekim sankcijama) donosi svoj
komunalni propis da nijedno dete ne moze u vrtic ili da se upise u skolu jer ima sve vise tih ludaka koji ne vakcinisu svoju decu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
U to vreme, znaci pre nekoliko meseci, i grad Frankfurt ( ovde to nije strogo zakonski propisano sa nekim sankcijama) donosi svoj
komunalni propis da nijedno dete ne moze u vrtic ili da se upise u skolu jer ima sve vise tih ludaka koji ne vakcinisu svoju decu.

Vecito im i taj pseudoargument - A sto Svabo moze da nevakcinise decu a mi ne smemo? Znaci Svabo i Amer, Spanac su gospoda a mi smo ovde sirotinja, pokusni kunici nad kojima se isprobava spricanje je li m ? Eto tako ide razvijanje jedne paranoidne ideje zaverenika ovih.

Ali lepo si rekla, KADA JE PAMETNO DRUSTVO, OBRAZOVANO I FUNKCIONALNO PISMENO, moze dobiti mogucnost da postoji NEOBAVEZNA VAKCINACIJA, jer nema potrebe za vecom kontrolom, jer su to sve pametni ljudi koji u 98% vakcinisu svoju decu. Medjutim, kada ovi nasi "Magarac u Bec magarac iz Beca" i Analni prazilukovci napune taj Franfurt sa jos milion pridoslica, pa vakcinacija padne na 85% samo, da vidis bato kako ce i njima da se uvede OBAVEZNA VAKCINACIJA.

I da, cak i ta OBAVEZNA VAKCINACIJA, nije i dalje PRISILNA vakcinacija, kako to zele da predstave ovi gadni antivakseri, koji prave logicke greske, izvrcu cinjenice, satanizuju i pezorativno menajju termine, da zvuci strasnije nego inace sto jeste. A nije nista ni strasno btw.

SVAKO KO OBJEKTIVNO, NAUCNO ZASNOVANO I DIJAGNOSTIKOVANO IMA ZAISTA NEKI DOBAR ARGUMENT ZASTO SE NE BI TREBALO VAKCINISATI NJEGOVO DETE - Dopustice mu se da ga ne vakcinise, bez ikakve represivne mere, jer je dete imunokompromitovano, hronicno bolesno od neke bolesti itd. Ali ne mozes doci i kao argument naucnicima i nauci, zasto dete ne zelis vakcinisati reci - Zato sto sam paranoidni duduk koji je funkcionalno nepismen, a i nikad me nije skola ni zanimala, citala sam BLic zenu na casu u osnovnoj, a srednja trogodisnja nije obavezna, mada i to jedva zavrsih vanredno.

E tada ce takvo dete, nevakcinisano, imuno-obogaljeno jedino da stiti imunitet krda, nase vakcinisane dece, antivakseri neuki.
 
Poslednja izmena:
U to vreme, znaci pre nekoliko meseci, i grad Frankfurt ( ovde to nije strogo zakonski propisano sa nekim sankcijama) donosi svoj
komunalni propis da nijedno dete ne moze u vrtic ili da se upise u skolu jer ima sve vise tih ludaka koji ne vakcinisu svoju decu.


ludaci ne vakcinisu decu...nevakcinisani su stoka...bas su ti jaki argumenti... mislis li da ce sad svi potrcati da se vakcinisu da ne bi bili stoka i ludaci?
 
ludaci ne vakcinisu decu...nevakcinisani su stoka...bas su ti jaki argumenti... mislis li da ce sad svi potrcati da se vakcinisu da ne bi bili stoka i ludaci?

U Nemackoj je vakcinisano oko 95% dece, ali 5% nije , u Rumuniji ( tako pisu mediji) nije ni 50% dece vakcinisano jer su roditelji sujeverni,
nepismeni i slicno.

2015 vlada je donela zakon ( Nemacka) da su roditelji obavezni da prilikom upisivanja deteta u vrtic (znaci kada dete ima 3 godine zivota)
izmedju ostalog daju i potvrdu lekara da su bili na konsultaciji oko vakcinisanja. Posto su vrtici i privatni, verski, na vlasnicima vrtica je
da prihvate ili odbiju to dete za vrtic. Za skolu je verovatno druga prica jer je skola obaveza, za vrtic postoje razne liste cekanja pa im se moze
da odbijaju.
 
U Nemackoj je vakcinisano oko 95% dece, ali 5% nije , u Rumuniji ( tako pisu mediji) nije ni 50% dece vakcinisano jer su roditelji sujeverni,
nepismeni i slicno.

2015 vlada je donela zakon ( Nemacka) da su roditelji obavezni da prilikom upisivanja deteta u vrtic (znaci kada dete ima 3 godine zivota)
izmedju ostalog daju i potvrdu lekara da su bili na konsultaciji oko vakcinisanja. Posto su vrtici i privatni, verski, na vlasnicima vrtica je
da prihvate ili odbiju to dete za vrtic. Za skolu je verovatno druga prica jer je skola obaveza, za vrtic postoje razne liste cekanja pa im se moze
da odbijaju.

vec te je jedna forumasica na politici koja zivi u nemackoj isprozivala da pises neistine na temu vakcinacije...ona kaze da u njenom okruzenju ne zna nijednog visokoobrazovanog nemca da vakcinise decu i da se tamo uglavnom gastosi i ljudi sa dna drustvene lestvice vakcinisu
 
koliko vas koji ovde kuckate ih nisu prelezali?
Ako je postojala vakcinacija protiv malih boginja kada sam bio dete, vakcinisan sam. Nisam ih preležao.

Moja su deca takođe vakcinisana a i moji unuci. Svi.

Dakle, osim mene, svi su zaštićeni vakcinom i nisu preležali tu "bezazlenu" bolest. U svakom slučaju, želim da se nikada ne pokaže koliko je ta bolest "bezazlena"!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top