Pomoc oko odluke za laptop

zavisi od potreba..
Dell ti je brzi zbog SSD-a i ima bolji procesor.. manju ali brzu memoriju.. i tri godine garancije..
Hp izgled aima bolji ekran (nisam siguran) vise prostora.. ali sporiji disk.. vise memorije ali sporije (neznatno) ali generalno ako mozes da biras biraj Intelove procesore.. hladniji su i pouzdaniji.. inace oba lap topa su dobra..

Malo naginjem Dell-u zbog garancije..
 
Ima i toga, kako ga cuvas, ali ima i ociglednih stvari.
Jedna od njih je hardver:
Ako nesto pravis da bude sto manje a radi na baterije i hardver se greje, samim time pravis u manje kulere, ides na razne kompromise kako bi postigao cilj.
Logicno je onda da ocekujes da ce to da se kvari i da ce mu vek trajanja biti manji nego desktop.
Takodje mnogi lap topovi su danas uslovljeni da rade samo na win 10 sistemima. Ja licno ne volim preterano win 10. Video sam gomilu gluposti kod drugih ljudi i neka hvala.
Da ne pricam o danasnjoj robi. To se pravi da rikne nakon garancije.
 
Laptopovi su nuzno zlo,namenjeni za ljude koji imaju preku potrebu da kompjuter nose sa sobom.
Cesto ljudi kupe isti pa ga ne pomeraju sa jednog mesta jer ih mrzi da raskopcavaju kablove itd.
Po meni je to glupost.
Laptop nikad nece zameniti desktop i pored visoke cene na svemu ce ti "zakidati" od oslabljenih performansi,malog ekrana,lose rezolucije,lose graficke itd.
Postoje laptopovi koji idu u korak sa desktop racunarima.I koje bih mogao da zamislim na svom radnom stolu umesto desktopa.No to su laptopovi sa cenom od 2000$
 
Laptopovi su nuzno zlo,namenjeni za ljude koji imaju preku potrebu da kompjuter nose sa sobom.
Cesto ljudi kupe isti pa ga ne pomeraju sa jednog mesta jer ih mrzi da raskopcavaju kablove itd.
Po meni je to glupost.
Laptop nikad nece zameniti desktop i pored visoke cene na svemu ce ti "zakidati" od oslabljenih performansi,malog ekrana,lose rezolucije,lose graficke itd.
Postoje laptopovi koji idu u korak sa desktop racunarima.I koje bih mogao da zamislim na svom radnom stolu umesto desktopa.No to su laptopovi sa cenom od 2000$

pricas bajke burazeru. danas za 1000 evra uzmes zmaj laptop.
 
Hajde da se slozimo da nekim ljudima jednostavno treba da ukljuce vlc, posalju mejl i surfuju. Ok, naravno i za to sluzi racunar. Ne treba svi da racunaju simulaciju lomljenja cestica. Ali opet, lap top je kao roba kvarljiva. Bas zbog namene, moraju da ga naprave takvog kakav je. Brzo se greje, kraci radni vek, matrijali i td. Pogotovu tako ti lap topovi sto se prodaju u vin vin i sl kucama. Ok bas skupi lap topovi mogu da prodju. Ali kao sto rece MislimStvarno, ako ti nije preka potreba, zato sto si non sto na putu, pa ti treba mobilan uredjaj, bez od toga.
 
Druga stvar, devojka kupi lap top, dva prijatelja, i svi su prinudjeni da instaliraju iskljucivo win 10. Meni je win 10 sr'nje. Jedna gedzeterija koja zakasnelo prati trend tablet UI-ja i maltretira te u pozadini sa krsenjem tvoje privatnosti i izbora sta ces a sta neces da instaliras. Pa kad krene da ti instalira igrice i pop upovi ti se pojavljuju na start meniju...Lokaciju, pretrazivanje i ko zna sta sve redovono salje centrali..Ljudi ja to ne volim. Bez obzira ako je moj search vecinom vezan za bastensko opremanje...Moja privatnost.
 

Back
Top