Stres

nemama ga i ne zanima me

hocu samo da djuskam :zurka:

najvaznija je disciplina, dubinska skoncentrisanost, posvecenost i spokojnost kod rada da bi se izbegao stres, a sto se drugih vrsta stresiranja tice dobre odluke su bitne.
 
Pozdrav svima.
Razmisljao sam da li da pisem kao tekst ili po tezama, pa sam izabrao po tezama lakse ce i tebi i drugima biti da se snadjete. Ja sam jako malo rekao, opisivao bas i nisam valjda cete sve razumeti, naveo sam samo malo osnih stvari ima ovde mnogo da se kaze al to drugom prilikom. Ja manje vise sve ispod i jos mnogo drugih stvari koristim u svakodnevnom zivotu i nemam razloga za stres, ima stvari koje ne pripadaju ovoj temi ali koje bi trebalo da znas i da primenjujes u zivotu, primenjuj pola od ovoga dole i neces imati za sta da se stresiras. Sve je nabacano jedno na drugo ali ono, svakako moze biti korisno. Ako sam negde napravio gramaticku gresku ili nesta napisao dva puta izvinjavam se pisao sam na brzinu i to kako bi se cega setio. :)

Imas jedan zivot, nemoj ga upropastiti stresom.
Jednostavno zivot je kratak da bih se ti ili bilo ko stresirao za bilo sta u zivotu, uvek pre nerviranja ili bilo kakvog stresa zastanes malo i razmislim da li se moze problem resiti? Ako ne moze da li je se vredno nervirati? Ako moze, opet se zapitam isto, da li je se vredno nervirati? Ako ima resenja, ne zelim da se nerviram vec da pokusam da resim, a ako nema resenja da li se stvarno vredi nervirati?
Stres i nerviranje ne vodi nicemu dobrom, krenes da se nerviras odmah ljude oko sebe stvaras nervoznim i tu polako pocinje pritisak i samo se ceka varnica koja ce pokrenuti lancanu reakciju.
Pazi sta pricas kad si pod stresom i kad si nervozna, da se ne bi posle kajala.
Pre nego sto pocnes da se nerviras izbrojis do tri, i zapitas se da li ti to treba u zivotu.
Vecina ljudi sto znam prave probleme tamo gde ih nema, nemoj to raditi.
Neko pametan je rekao, uspesni ljudi ne biraju prave odluke, oni svoje odluke naprave pravim.
Preokreni stvar u svoju korist koliko god je moguce.
Nauci snositi posledice.
Probleme resavaj ili pre nego sto nastanu ili cim nastanu.
Prestani lagati sebe kako ces sutra resiti taj problem, problem resava ovde i sada.
Niko ti nece resiti probleme sto pre to shvatis tim bolje!
Nauci da primis negativnu kritiku kako treba, i to iskoristi da naucis nesta novo.
Radi na sebi, mnogo mnogo radi na sebi.
Za savet uglavnom pitaj ljude koji imaju iskustva na tom polju.
Nemoj da te je sramota da pitas za pomoc.
Uci na svojim greskama ali i na tadjim.
Nemoj biti tvrdoglava i gurati na svoj nacin, saslusaj sta drugi imaju da kazu pa onda ako mislis da je tvoje bolje onda guraj.
Koristi todo liste ili zapisuj sta i kako imas da odradis, organizuj se, ako si dobro organizovana probleme skoro da neces imati.
Zapisi probleme negde na papir i stavi na vidno mesto da znas sa cim imas problema i sta treba da resis.
Stvari koje traju kratko 2-3 minuta da se zavrse, resavas odmah nema tu onoga e kasnije cu, to su 2-3 minuta a znaju da jako idu na zivce.
Nemoj samo kukati kako je sve uzas i kako ti nista ne ide, nego pocni sa resavanjem, ovog momenta i upravo ovde.
Umesto kukanja i sl pitaj za konkretan savet ako ne vidis izlaz iz neke situacije, posebno ljude koji imaju iskustva na tom polju koje ti stvara problem.
Uglavnom tu energiju sto koristis dok gadjas glavom u zid :dash: iskoristi za resavanje problema. Ako nastavis gadjati glavom od zid, na kraju ces probiti kod komsije pa i zid moras placati :rtfm: i odmah si stvoril jos jednog razlog za stres ;).
Naravno veliku igru igraju pozitivni ljudi i druzenje generalno, budi okruzen pozitivnim ljudima i gledaj kako ti se zivot ide na bolje, a negativne ljude izbaci iz zivota.
Ako te nervira nesta kod neke osobe iz ovog ili onog razloga, reci mu/joj niko ne cita misli.
Kad razgovaras sa ljudima, radi to smireno i polako, nekad je dobro napraviti kompromis, znaci nemoj da se zaletis i odmah pocnes sa svadjom i sl.
Pomozi drugima ako mozes, ne da bi ti neko vratio nego jer to zelis. To ce ti pomoci da se osecas bolje, i dace ti snage da nastavis dalje. A takodje mozda ti nekad neko uzvrati.
Na zalost zivimo u svetu gde ljudi samo gledaju kako druge da sjebu pazi se toga, pametno biraj prijatelje i resila si se pola problema u zivotu.
Pre nego sto pocnes osudjivati druge, stavi se u njihovu situaciju.
Nauci da kazes NE, da se ne bi posle stresirala za to sto nisi tako uradila, ali to je za neku drugu temu.
Pre nego sto obecas nesta i slicno razmisli bar tri puta.
Kad ti se nakupi stvari, napravi pauzu, uzmi Kit-Kat ;). Ako to sutiacija dozvoljava napravi pauzu, prijalo bi otici na odmor ako si u mogucnosti ili nesta jednostavno malo da odmoris od svega, jer ako si previse zatrpana problemima i stvarima vrlo moguce da ces stati i neces znati kako dalje, zato uzmi odmor da skrenes misli i da se pripremis.
Jednostavno nadji ono sto tebe opusta i sto te cini srecnom.
Pevanjem i generalno muzikom nadji nesta sta volis i uzivaj.
Kad se probudis odmah pocni sa pozitivnim mislima, reci sebi kako ce ti dan biti divan i ne dozvoli nista da ti ga pokvari.
Ne skidaj osmeh sa lica ako to situacija dozvoljava, ja sam uvek nasmejan i to mi mnogo pomaze, a mozda ces nekome ulepsas dan ja se toliko obradujem kad vidim nekog na ulicu ili u busu nasmejanog da ne mogu opisati tu moju srecu.
Stiglo je lepo vreme, nema mesta za stres.
Probaj sa trcanjem, teretanom, sportom nekim.
Hladan tus jako pomaze, ima mnogo benefita ali svakako jedan od njih je i smanjuje stres, znam da to nikome nije omiljena stvar al svakako pomaze MNOGO!
Meditacija je jako korisna stvar, ali rezultate neces videti prvog dana nego posle mesec i vise, zavisi kako ko.
Pricaj sama sa sobom, ako si sama u kuci ispred ogledala bi bilo sjajno, samo pazi da te ko ne cuje, ljudi vole sve da osudjuju.
Nadji sebi hobi.
Ako neko ima nesta sto ti nemas, ne znaci da moras i ti da odmah kupis to.
Ne uzimaj beskorisne stvari, i stvari koje neces koristiti.
Nauci uzivati u malim stvarima.
Ako si zdrava, kako ti tako i tvoji dragi ljudi, ako imas krov nad glavom imas mnogo razloga za srecu.
Ako si vernik nemoj samo traziti od Boga, nego mu se i zahvali.
Ako si vernik nemoj da mislis ako si rekla e molim te Boze pomozi mi bila sam dobra da ce problemi nestati, nece nije on deda mraz i on ne ispunja zelje. Lepo je Benjamin Franklin rekao „Bog pomaze onim koji sami sebi pomognu“.
Shvati da je proslost proslost, sta god da se desilo ne mozes promeniti i nema razloga da se nerviras za to.
I jos ovo za kraj, ako bih te sad pitao sta mislis o stvarima o kojima si se nervirala pre hm 5-10 ili vise godina? Uglavnom bi rekla da su to bile gluposti i da si bila glupa sto si se nervirala, tako i jeste jednostavno sve ce se ovo jednom zvati juce i sve ce se prebroditi a ti ces se jednog dana smejati tome sto te sad stresira.

Da dodam jos ovo, nemoj sta da se uvredis ja nisam rekao da se ti samo zalis, kukas ili da gadjas glavom od zid ili bilo sta od ovog gore, tako sam napisao jer vecina ljudi to radi...
 

Back
Top