Moj predlog: Ujedinjenje Srbije i Albanije u jednu državu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ukrajinac

Gost
Poruka
36
Moderator mi je zamerio:

OTVARANJE TEMA I POSTAVLJANJE SADRŽAJA


Otvaranje autorske teme - svako ko želi da se diskutuje o zasebnoj oblasti koja se tiče aktuelnih političkih dešavanja ili pojava sam postavlja sadržaj sročen u ozbiljnom tekstu od minimum 2 do 3 rečenice. Sadržaj treba da odražava lično mišljenje autora ili da je analiza nekog događaja ili pojave.

Teme se ne mogu otvarati samo prostim postavljanjem pitanja i traženja mišljenja, jer ne vode kvalitetnoj diskusiji.

Moje (lično) mišljenje je da je idealni politički projekat za našu zemlju ujedinjenje Srbije i Albanije u jednu državu,
iz mnogih razloga koje bih navodio tokom diskusije na ovoj temi.

Glavni grad te države bi bila Priština.
Hvataj4.jpg


Tema je otvorena za dijalog i razmenu mišljenja bez ikakve zle namere.

Svako može da kaže zašto je to dobro ili loše.
(Postoje forumi ekstremista, ovo valjda nije jedan od njih.)

Srbija i Albanija su dve komplementarne države, koje imaju puno problema koje bi mogle zajedno da reše.



Dakle, slobodni ste da kažete svoje mišljenje na temu..
( ili da je ignorišete :).
 
Poslednja izmena:
Nemoj da se ljutis, ali da ti nije neko od predaka iz Albanije ili buduca zena pa bi ti da svi budete iz iste drzave?

Hvala na učtivom obraćanju, preci mi nisu iz Albanije, a buduća žena može da bude.

Da se ujedinimo sa najzaostaliom drzavom u Evropi?

Gega kad dođe u Beograd, traži nižu klasu, i nema revolucije.
Gege dolaze kao niža klasa, Srbi odlaze kao viša klasa.

Bogatiji Srbi se sele iz Beograda u Drač, Prištinu (Primorje, Prizren...)
Siromašnije Gege se sa Kosova i Metohije i Albanije doseljavaju u Beograd.

(Kao na zapadu Evrope, strano stanovništvo se seli u veće gradove, gde je manji natalitet, a domicilno u manje iz većih, gde je veći natalitet)

Ujedinjenjem sa Albanijom, Srbija može da uđe u NATO pakt i da zadrži dobre odnose sa Rusijom. (kao Bugarska)
 
Srbija.Albanija.

Srbijanac i Albanac to nisu etničke(nacionalne) odrednice nego geografske.

Srbijanac može biti i Mađar, Hrvat, bilo ko..
Albanac može biti Srbin, Makedonac..

Postoje Srbi, Gege i Toske, to su etničke odrednice.

Србијанац није етничка одредница, али Србин јесте!
 
Za sta se zalazu Albanci po pitanju pasa lutalica?

Albanac je geografska nije etnička odrednica.Misliš na Gege?
Ja to ne znam, videli bi kada bi u velikom broju došli u Beograd.

Beograd je najveće srpsko selo.
Srbi se plaše stranih jezika.

Isti jezik = Selo.
Različiti jezici = Grad.


Gege govore stranim jezikom.

Kada bi Gege masovno došle u Beograd, to više ne bi bilo najveće srpsko selo,
nego bi Beograd ponovo postao Grad.


Mislim da je to ono što si me (sarkastično) pitao?

Možda si ti jedan od onih koji se toga plaši @Umri_muski?
 
Poslednja izmena:
Ово заправо и није тема , него промотивни памфлет који се труди да на " политички коректан" начин промовоши Велику Албанију, што се види и из тектова постављача у току разговора.:banovati::spam:



Procitas ovaj (takodje prilicno umobolni) post od druga Lagoje Natovca, i neke stvari ti odmah budu mnogo jasnije:


https://forum.krstarica.com/showthr...o-da-plati?p=33879596&viewfull=1#post33879596

Лондон је све одрадио када су добре чике са Темзе спречиле Велику Немачку да својеврсним "блицкригом" отргне Шкотску на референдуму, и да са евром и својим банкама окупира део Британије, што није пошло за руком ни Хитлеру ако занемаримао издвојено Isle of Man. Ахахаха после неуспелог шкотског референдума овде су се на Крсти рониле сузе и закљињало се на верност фрау Ангели Меркел-Хитлер (симболично и мистично венчање Ангеле Меркел са мртвим Хитлером одржано је у ноћи Свете Валпургис непосредно пре операције везано за референдум у Шкотској).

Што се тиче Брегзита, ту је по важности бр.1 била тема имиграната из Сирије, Ирака, Авганистана и да не набрајам. Они сви знају енглески јер су га сви учили у основној школи као обавезан предмет, а по команди иду за Велику Немачку. Зашто? Образовање и здравствена нега у нпр. Асадовој Сирији било је на високом нивоу. Они су сви здрави - погледајте како издржавају на -10 степени. Идеална радна снага, и Берлин би "филтрирао" оне који могу да на било који начин допринесу Великој Немачкој, а "шкарт" - правац Велика Британија да је урнишу. Е, мало морген! Нису добре чике са Темзе сисале весла. А када напусте и формално тзв. "ЕУ", Е ОНДА КРЕЋЕ ОСВЕТА ЗА ПОКУШАЈ ОДВАЈАЊА ШКОТСКЕ, а та освета ће се огледати пре свега у стварању Балканске Конфедерације.

Зашто Балканска Конфедерација? Као нож у леђа Четвртом рајху који сада влада балканским банана-државама и сјајно на њима зарађује, а плус би Берлин хтео и да усиса Албанију - земљу будућности по свим економским и демографским параметрима, :zlud: а која је уједно и веома важна геостратешка тачка, скоро колико и Италија. Великонемачке банке данас улажу огромне паре у Албанију, нарочито у најлепшу обалу на свету, јер се Берлин нада да ће та традиционално британска сфера утицаја припасти њима, неонацистима, да би своу Велику Немачку коначно "заокружили" изласком на "капију Леванта" - Отранска врата.

Међутим, тзв "мека моћ" Британије, када се ослободи стеге тзв. "европских закона", зауставиће велконемачки продор на "капију Леванта" стварањем Балканске Конфедерације у чији ће састав ући Србија, Косово, Албанија, Македонија, БиХ и Црна Гора, а врата конфедерације ће бити широм отворена и за остале са Балкана, а не заборавимо да Балкан почиње од Равене.
Непотребно је посебно образлагати зашто и садашњим марионетским државама (међу којима је и Србија који није никакав "лидер у региону" али има срећу што има Београд кога Британци обожавају као масонски град и сходно томе одређено је да Београд буде административно седиште нове творевине) одговара Балканска Конфедерација.
 
Ово заправо и није тема , него промотивни памфлет који се труди да на " политички коректан" начин промовоши Велику Албанију, што се види и из тектова постављача у току разговора.:banovati::spam:

Oво је пројекат уједињења Србије и Албаније у једну државу:

Уједињено Краљевство (Велике) Србије и (Јужне) Албаније.



Velika Srbija su Srbi i Gege, a Južna Albanija su Toske.

I u čemu je problem?

- - - - - - - - - -

Srbijanci ne postoje, to je samo loša uzrečica manje pismenih ljudi.

:roll:To sam ja i rekao, Srbijanci i Albanci su geografske odrednice,
a Srbi, Gege i Toske su etničke.
 
Oво је пројекат уједињења Србије и Албаније у једну државу:

Уједињено Краљевство (Велике) Србије и (Јужне) Албаније.



Velika Srbija su Srbi i Gege, a Južna Albanija su Toske.

I u čemu je problem?

- - - - - - - - - -



:roll:To sam ja i rekao, Srbijanci i Albanci su geografske odrednice,
a Srbi, Gege i Toske su etničke.

Нема никаквог проблема , само појашњења шта је шта.
 
:roll:To sam ja i rekao, Srbijanci i Albanci su geografske odrednice,
a Srbi, Gege i Toske su etničke.

Ne, nisi ti "rekao" već napisao, a ne postoji Srbijanija, tako da ne postoje ni "Srbijanci".
Ti pišeš da su "Srbijanci" demonim ,tj. geografska odrednica a Srbin etnonim.
To nije tačno, jer su ovo etnonimi i demonimi:

Nemac- Nemac
Španac-Španac
Grk-Grk
Rumun-Rumun
Srbin-Srbin (neispravno: Srbijanac)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top