keramika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
J

joMa

Gost
cao ja sam student arhitekture a ceo zivot se bavim slikanjem mada na zalost nisam nikad pokusala na likovnoj a od skoro se interesujem i za keramiku.
ukratko bez umetnosti ne mogu i interesujeme sobzirom da je vecina vas upucena
da li neko moze da mi preporuci neki atelje gde bih mogla bolje da se upoznam sa ovom materijom.
cula sam za par mesta ali bih htela da cujem jos neku preporuku .
 
Moja cerka je zavrsila kurs vajarstva u manakovoj kuci.Casove keramike drze Antonija i Paja.Postoji i radionica u Zemunu ul. Rade Kohcar 78 u kojoj radi Spasic Dragan, od kojeg mnogo mozes da naucis o keramici,a i casovi nisu skupi.Pokusaj.Srecno.
 
Anonymous:
:D :D :D nisam nisam nisam........
tek cu da uplovim u vode nepoznatog mi savrsenstva! :D :D :D
Onda - SRECNO! Prelepa disciplina, ali jako teska i zahtevna.Trazi prostor, za pocetak keramicku pec, a za nesto ozbiljnije jos neke masine...Idealno za nekog ko ima kucu npr...Uvek me je fascinirao grncarski (keramicki) tocak i podizanje gline na njemu i pretvaranja u zeljeni oblik.To je vec pravo umece i zanat za kojeg treba kako kazu oko godinu dana da se savlada.Kao i za sve - puno rada, strpljenja i ljubavi... :)
 
Vilhemina:
:D Glina je čudo! Mene interesuje šta je potrebno za prijemni ispit u BG, odsek keramike.
Evo ti njihov sajt, ako ne nadjes dovoljno informacija, zovi ih telefonom ili jedan dan prosetaj do sekretarijata i raspitaj se podrobno...
Adresa:
Kralja Petra br. 4
Telefon / Fax: (011) 182 047
Studen. sluzba: (011) 636 742
Dekanat: (011) 328 50 65
E-mail: fpu@EUnet.yu
http://www.arts.bg.ac.yu/fpu/studije/fpustudije.html
 
e mene keramika isto fascinira, od kad sam prvi put videla tocak.
na zalost, kursevi kratko traju, a ja bih volela da se time vise bavim. jednog dana, kad bude vise para, kuca i ostalo... ma imacu ja svoju radionicu, onako, za sebe, nista komercijalno...
 
sanja:
e mene keramika isto fascinira, od kad sam prvi put videla tocak.
na zalost, kursevi kratko traju, a ja bih volela da se time vise bavim. jednog dana, kad bude vise para, kuca i ostalo... ma imacu ja svoju radionicu, onako, za sebe, nista komercijalno...
Keramika je stvarno super! Za pocetak je dovoljna mala keram. peć i glazure, a može i bez njih - onda se dobija čista terakota.Točak isto nije obavezan, on podrazumeva već neko ozbiljnije bavljenje keramikom....Može se puno na temu keramike, bilo bi lepo ako ima neki keramičar ovde da nam iznese svoja iskustva... :)
 
Goscica:
sanja:
e mene keramika isto fascinira, od kad sam prvi put videla tocak.
na zalost, kursevi kratko traju, a ja bih volela da se time vise bavim. jednog dana, kad bude vise para, kuca i ostalo... ma imacu ja svoju radionicu, onako, za sebe, nista komercijalno...
Keramika je stvarno super! Za pocetak je dovoljna mala keram. peć i glazure, a može i bez njih - onda se dobija čista terakota.Točak isto nije obavezan, on podrazumeva već neko ozbiljnije bavljenje keramikom....Može se puno na temu keramike, bilo bi lepo ako ima neki keramičar ovde da nam iznese svoja iskustva... :)
Nisam keramicar ali moja cerka je sa 13god. zavrsila kurs u manakovoj kuci.Pretprosle god. je imala samostalnu izlozbu.Neko ce reci super...E pa jeste super samo kada biste znali koliko je taj posao naporan.Iziskuje jako puno vremena,preciznosti,strpljenja....Ali sta cu,ona to voli i radi sa puno ljubavi a moje je kao roditelj da je u tome podrzim i sto vise pomognem.Pored nje sam i ja nesto naucila.Najpotrebnija vam je pec i normalno glina(ima u Mirjevu jedna privatna kuca u kojoj mozete kupiti sve sto vam je potrebno},tocak moze a i ne mora.Eto toliko...
 
Narode moj, samo zapocnemo i nista ne dovrsimo. Hajde pomozite meni i meni slicnima.
HOCU DA POCNEM SA GLINOM :D
Kako?
Keramicka pec? Gde je nabaviti? Koliko kosta? Koje temperature? Termostat? Moze li se napraviti? Kako?
Glina? Koja je najbolja? Kako se preradjuje? Kaolin? Kako se radi sa kaolinom? Bojenje? Glaziranje? Otrovnost boja i glazura?
Literatura, ali ona prava, sa upotrbljivim savetima i iskustvima.
Hajde, molim vas, dajte malo iscrpnije podatke. Znam da mozete. Goscice, pomozi :D Narode, moram od necega da zivim.
 
Vesna, najbliza si informacijama i prakticnim savetima koje "terakota" trazi. Gde to na Mirijevu ima kuca koja prodaje sve sto je potrebno za jednog keramicara?
Hajde da pomognemo coveku.
 
Suprug je nekoliko puta kupovao glinu u Mirjevu ali ne seca se adrese.Zna samo da se ide busom 27E,i da se sa desne strane nalazi pekara Dukic a ta kuca je izmedju stanice na kojoj se sidje i te pekare.Pokusacu da nabavim telefon pa cu vam javiti.Znam sigurno da tamo mozete nabaviti sve sto vam treba,imaju cak i kolo i peci,glazure i razne vrste gline kao i alata.Pozdrav
 
terakota:
Narode moj, samo zapocnemo i nista ne dovrsimo. Hajde pomozite meni i meni slicnima.
HOCU DA POCNEM SA GLINOM :D
Kako?
Keramicka pec? Gde je nabaviti? Koliko kosta? Koje temperature? Termostat? Moze li se napraviti? Kako?
Glina? Koja je najbolja? Kako se preradjuje? Kaolin? Kako se radi sa kaolinom? Bojenje? Glaziranje? Otrovnost boja i glazura?
Literatura, ali ona prava, sa upotrbljivim savetima i iskustvima.
Hajde, molim vas, dajte malo iscrpnije podatke. Znam da mozete. Goscice, pomozi :D Narode, moram od necega da zivim.
Pa valjda moras prvo da zavrsis kurs za keramicare.Tamo ces nauciti koja je glina najbolja za rad,kako se radi glazura....I nemoj mnogo da se zanosis i mislis da je raditi sa glinom lako.Nije,veruj mi.Najgore je kada treba da svoj mukom napravljeni rad treba da ispeces a on se jednostavno raspadne u gomilu parcica.Ali ako zelis to da radis onda prvo zavrsi kurs. :wink:
 
Slikar:
Vesna, najbliza si informacijama i prakticnim savetima koje "terakota" trazi. Gde to na Mirijevu ima kuca koja prodaje sve sto je potrebno za jednog keramicara?
Hajde da pomognemo coveku.
ya adresu nisam siguran ali br tel magacina je 011409295 i 063314747 i tamo moyas da nadjes sve informacije
 
Vesna, HVALA! Nazvao sam, ali se u tom trenutku nisu javljali. Bicu uporan dok ne dodjem do onoga sto mi treba. Cim ostvarim kontakt javicu se ponovo kako bi ovu temu uspesno zavrsili. Hvala jos jednom! Stvarno mi je stalo da pocnem... :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top