keramika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izguglao sam da neki "Alas Holding" trguje na veliko sa svim vrstama gline. Takođe prizvode gotovo sve, od šolice za kafu do blokova za zidanje.
Preuzeli su "Zorku Šabac"
imali iko neka iskustva sa njima, tj, da li je kupovao neki materijal od njih. Interesuje me livačka masa.
Možda neo zna gde ima da se nabavi???
 
virginija ,ja bih mogla da ti pomognem oko kalupa ali kazi sta te konkretno interesuje .
u principu je malo nezgodno da se opise bolje se uci kada se gleda ,ali ja sam ih napravila puno pa mozda mogu da ti objasnim .za kalupe moras da imas model koji moze da istrpi vlagu , model se razdeli (vizuelno) na takve delove da kada izvlacis taj deo kalupa ne zakacinje nigde izlivak tj. model, da ga ne bi ostetio.radi se samo po jedan deo ,ostalo se zagradi glinom ,obicno se rade prvo stranice, pa tek onda dno i ulivni kanal .to se radi iskljucivo da bi kalup posle imao kockasti oblik,... itd.
 
evo ja proizvodim livacku masu-sliker od sivo bele zemlje i bas kupujem od Atlasa.pece se crep do 950 a glazura do 1050 stepeni.pakovanje u kantama od 30kg.sve sto vas zanima pitajte na 064/2368932.pozdrav.Goran
 
images
images

images

images

:bye:
 
Jel bi neko bio voljan da mi kaze koje boje se koriste za bojenje gline? Nesto sam experimentisao sa glinom, napravio neku figuricu, malo bih da je prosaram, ali ne znam koje boje da koristim...
 
Jel bi neko bio voljan da mi kaze koje boje se koriste za bojenje gline? Nesto sam experimentisao sa glinom, napravio neku figuricu, malo bih da je prosaram, ali ne znam koje boje da koristim...

Ako je pecena glina imas za kupiti posebne boje za keramiku ...ponekada mozes da koristis i vodene boje , akrilik ..zavisno sto zelis da uradis
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top