keramika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao SLIKAR! Ja sam novi na KRSTARICI.Super ti je tema.Super baja taj Mezulic i ekipa!Bas deluje inspirativno, nego, davno sam cuo o toj Sasi kako i ona petlja sa glinom?
Davno sam bio u Madjarskoj, svidela mi se glina i poceo sam nesto da petljam dok se nisam i sam upetljao.
Eto, toliko za sada i bas me interesuje o toj Sasi
Cao!
 
Only for buklia

Da razjasnimo domah: Saša je žensko! I to žensko sa veloko Ž. Sama nabavlja, pakuje i priprema glinu. Zato je kod nje glina 4 evra. Najaviš se telefonom, "naguziš" gepek kola u ulici nekog doktora kod br. 15 (tačno iza Palate pravde) i Saša će ti napuniti kola sa 100-200kg lepo upakovane gline kao od šale. Ako se pre ili posle toga rukuješ sa Sašom (znak pažnje, dobrih poslovnih odnosa ili lepih manira), odmah će ti biti jasno da Saša sama melje glinu i to ručno. Izuzetna žena, a po svoj prilici je diplomirani filozof bez zaposlenja.
 
Prema tome, Madjarska nije toliko daleko. Spakujte se i tamo cete naci sve po nizim cenama. Cene su smeshno niske i pun auto gline ne podleze carini, a naci cete najkvalitetniju Creaton glinu, fantastichno umeshanu, vakumiranu i sa trocifrenim kataloshkim brojem. Na njihovom sajtu izaberite glinu koja vam treba i dobicete deklaraciju sa svim osobinama te gline (temperatura pecenja, boja, dodaci...). Prava kataloshka prodaja. Znaju i da vam kazu Dobardan i Dovidjenja shto nije na odmet.

Slazem se sa svim sto je receno u vezi Mezulica... Inace Sasa Tomic je zavrsila tehnologiju i radila je u Arandjelovcu neko vreme, mislim da je u pitanju bio elektro porcelan.... Koliko mi je poznato Mezulic nabavlja robu u Keckemetu od firme Interkeram (http://www.interkeram.hu/fooldal/angol.htm) Koja je adresa sajta na kom si nasao online prodaju materijala? Pozz
 
Only for buklia

Da razjasnimo domah: Saša je žensko! I to žensko sa veloko Ž. Sama nabavlja, pakuje i priprema glinu. Zato je kod nje glina 4 evra. Najaviš se telefonom, "naguziš" gepek kola u ulici nekog doktora kod br. 15 (tačno iza Palate pravde) i Saša će ti napuniti kola sa 100-200kg lepo upakovane gline kao od šale. Ako se pre ili posle toga rukuješ sa Sašom (znak pažnje, dobrih poslovnih odnosa ili lepih manira), odmah će ti biti jasno da Saša sama melje glinu i to ručno. Izuzetna žena, a po svoj prilici je diplomirani filozof bez zaposlenja.

Doktora Aleksandra Kostića!
Otac Vokija Kostića!
 
Only for buklia

Da razjasnimo domah: Saša je žensko! I to žensko sa veloko Ž. Sama nabavlja, pakuje i priprema glinu. Zato je kod nje glina 4 evra. Najaviš se telefonom, "naguziš" gepek kola u ulici nekog doktora kod br. 15 (tačno iza Palate pravde) i Saša će ti napuniti kola sa 100-200kg lepo upakovane gline kao od šale. Ako se pre ili posle toga rukuješ sa Sašom (znak pažnje, dobrih poslovnih odnosa ili lepih manira), odmah će ti biti jasno da Saša sama melje glinu i to ručno. Izuzetna žena, a po svoj prilici je diplomirani filozof bez zaposlenja.

I mi iz Sapca kupujemo kod nje glinu...:)
Tri godine sam zivela u zabludi da je musko u pitanju...
 
DA LI NEKO MOZE DA MI POMOGNE OKO RECEPTURE ZA SPRAVLJANJE IMITACIJE SLONOVE KOSTI ILI POLISTONA. IMAO SAM RECEPTURE, DAVNO, ALI TADA ME TO NIJE INTERESOVALO, TE SAM IH NEGDE ZAGUBIO. INCE SE BAVIN KERAMIKOM TE AKO NEKONM TREBA STRUCNA POMOC MOGU MU POMOCI.
ZAHVALAN UNAPRED
 
VEC DUGO GODINA KORISTIM TURSKE LISTERE ZA OBOJENJE KERAMIKE I NJIMA NISAM ZADOVOLJAN. PRE IZVESNOG VREMENA SAM CUO DA DEVOJKA IZ KRAGUJEVCA PRAVI ODLICNE LISTERE, ALI NIKAKO DA DODJEM DO INFORMACIJE O NJENOJ ADRESI ILI TELEFONU. AKO NEKO ZNA KONTAKT BIO BIH MU VEOMA ZAHVALAN ZA OVU INFORMACIJU
 
izvini korto, uglavnom ne gledam na ekran dok kucam, takodje imam malo vremena te se potkrade ovakva greska
po pitanju peci za keramiku znam izuzetnog coveka iz nisa, zove se ljuba, moracu da nadjem njegov broj telefona i da ga prosledim zainteresovanima. covek je profesionalac i posten, sto je najbitnije.
inace, mezulic je glavni dobavljac materijala iz inostranstva, covek radi na veliko i nikad se nije bavio izradom keramike. glupo je od njega ocekivati da osmisli kreativni prostor potencijalnih kupaca.
sasa tomic je po struci tehnolog, entuzijasta i koliko ja znam, uvek spremna da pomogne zainteresovanima po pitanju tehnologije izrade keramike.
dragi moji, keramika je kao harmsova jednocinka - puskin i gogolj, puna spoticanja i ko hoce ozbiljno da se bavi njome morace da se iskali kroz rad i permanentno ucenje
 
DA LI NEKO MOZE DA MI POMOGNE OKO RECEPTURE ZA SPRAVLJANJE IMITACIJE SLONOVE KOSTI ILI POLISTONA. IMAO SAM RECEPTURE, DAVNO, ALI TADA ME TO NIJE INTERESOVALO, TE SAM IH NEGDE ZAGUBIO. INCE SE BAVIN KERAMIKOM TE AKO NEKONM TREBA STRUCNA POMOC MOGU MU POMOCI.
ZAHVALAN UNAPRED
Pogledaj listere koje nudi ceradel, mada su dosta skupi http://www.ceradel.com/content/default.asp?catID=19
Heraeus ima takodje slicnu ponudu, mada mislim da je nesto jevtiniji http://www.wc-heraeus.com/wch2/pkf/e_pkf_home.nsf/$frameset/startneu
pozz
 
jo, posle mnogo vremena se opet ukljucujem. u medjuvremenu sam izidao radionicu, kupio pec pa jos jednu pa police i gomilu, gomilu drugih potrebnih stvari. ne zavaravajte se da od toga moze da se pravi novac, kinezi nas pojedose. elem, poenta je da se za sve to vreme nije pojavio niko sem tog M, koji ima tu prcvarnicu na mirjevu. sta reci kada kod njega uzmes glinu i stavis na vagu i gotov kineski porcelan, fras da te strefi. tri puta mu sirova glina skuplja, samo za hobi. pec mi vuce 24kw/h pa ko misli da se zeza bolje da masira za pocetak plastelin
 
jo, posle mnogo vremena se opet ukljucujem. u medjuvremenu sam izidao radionicu, kupio pec pa jos jednu pa police i gomilu, gomilu drugih potrebnih stvari. ne zavaravajte se da od toga moze da se pravi novac, kinezi nas pojedose. elem, poenta je da se za sve to vreme nije pojavio niko sem tog M, koji ima tu prcvarnicu na mirjevu. sta reci kada kod njega uzmes glinu i stavis na vagu i gotov kineski porcelan, fras da te strefi. tri puta mu sirova glina skuplja, samo za hobi. pec mi vuce 24kw/h pa ko misli da se zeza bolje da masira za pocetak plastelin

smoker, moze da se pravi novacod keramike, samo nemoj da pravis tanjire i tacne za kafu... Masta jae ta koja te ogranicava.... samo hrabro i napred :)
 
pre nekoliko godina sam pokrenuo temu oko keramike, livene keramike i gline uopšte.
nakon toga sam izidao radionicu, kupio peć za pečenje i materijal za kalupe i glinu za livenje.
vremena su se nakon dolaska kineza promenula i poplavom njihovog krša se moj posao ugasio.

sada nakon izvesnog vremena se standard malo popravio i vidim da su se ljudi uželeli kvaliteta a ne samo kvantiteta.
elem, pošto se godinama nisam time bavio a želeo bih, pokrećem ovu temu.
dakle, bavi li se još ko tom vrstom proizvodnje?
ima li materijala? ako da, gde ga ima.
spreman sam da moja iskustva podelim ali i da novo naučim.
živim i radim u novom sadu, imam atelje i peć od 24KW u kojoj se može baš sve peći.
 
živim i radim u novom sadu, imam atelje i peć od 24KW u kojoj se može baš sve peći.

Jaooo, pa ti si stvoren za mene. :roll:
:per:
Ma ne, nije to, nego....
Pre dve godine sam bila u Novom Sadu i kao za lek trazila bilo kakvu informaciju u vezi nabavke materijala, ali bez uspeha.
Bavim se keramikom, onako, za dusu i uspela sam da nabavim knjigu "Govor gline" Branislava Stajevica.
Inace sam u Kanadi i sa lakocom dolazim i do gline, i do boja i glazura. Radim sa (heh kako se kod nas te boje zovu) "underglaze" boje, ( podglazurne ili kako??? ) glina se pece na 1200 stepeni C (cone 4 i 6) a onda glaziram cistom glazurom.

Posto planiram pola godine da provodim u mom rodnom gradu, ( n. sadu), zelim da nastavim time da se bavim i JAKO zivo me zanima gde cu tamo doci do svega potrebnom. Jer glupo bi mi bilo da odavde vucem glinu , dok...ajde, neke boje i mogu. Ne radim cupove ni slicne oblike vec male minijaturne slikice tako da mi boje dugo traju.

Elem raduje me da ste i ovde pokrenuli temu o keramici pa ce mi biti drago da u njoj ucestvujem a uporedo zelim da naucim i da slikam .

I sad kad ovo znas, jasno ti je zasto sam na pocetnu ono rekla ;)

Takodje najtoplije pozdravljam sve ucesnike i ove diskusije i sve dobre ljude koji nesebicno dele svoje znanje. Ako i sama mogu u necemu da pomognem, tu sam za svakog.

Pisemo se .
 
"Imacete oci a necete videti..." - pise u Svetom pismu.
Ja moje oci imam a ne vidim da je potrebno da posaljem 3 posta da bih mogla da nastavim da pisem ovde.

Elem, evo zato jednog citata iz pomenute knjige "Govor gline" autora Branislava Stajevica:

"Umetnost keramike se deli:

- na onu od koje se zivi
- na onu za koju se zivi i
- na onu koja zivi .

Jedan nepoznati autor je rekao: "Keramika nije nikakva struka, to je jedna bolest od koje se ne moze izleciti."

Potvrdjujem i dodajem da je to takav virus, da ne zelite da ga se oslobodite.

Eto tako, nadam se da sam ispunila kvotu i da cu sada moci da piskaram sa vama.

Pozdrav:roll:
 
zdravo svima ,
evo i ja sam nova na forumu...i pole 8. god. pauze spremam se da ponovo krenem sa keramikom . ranije sam radila samo sa kalupima , ali sada bih zelela da radim i na grncarskom tocku...moje pitanje za sve ovde je<>da li neko zna kako da nabavim pirotsku crvenu glinu?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top