keramika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
veoma sam tuzan jer vidim da se dosta ljudi interesuje mada niko nema odgovor. i ja znam samo dvoje uvoznika, ali isto znam sigurno da i u srbiji ima odgovarajuce posne ( ne masne gline) ali ne znam gde :(
 
Zavrsila sam kurs keramike i krenula da se bavim iz hobija. Toliko sam zavolela rad sa glinom da sam odlucila da otvorim umetnicku radionicu.
Evo podataka koji vas interesuju
za glinu (sve vrste), bojila - glazure, oksidi, pigmenti.... kao i literatura i pribor za rad - adresa je: Jovanke Radakovic br.1, telefon 3433937 svaki dan od 9-17, subotom do 15 sati. :)))))
Srecan rad[/FONT]
 
da, da..Branko Mezulic, mislim da ne postoji bolje mesto za snabdevanje mada izbor i nije veliki.
A kako se snalazite, gde radite, sa kim..?
Ja sam u stanu od jedne prostorije napravila svoje utociste i opremila ga jednom mini pecnicom i grncarskim tockom starim ko zna koliko,radi samo ako ga dobro isutiras :)

Obavezna literatura:

prof. Branislav Stajevic
Govor gline-UMETNOST KERAMIKE NA KOLU
 
don huana:
da, da..Branko Mezulic, mislim da ne postoji bolje mesto za snabdevanje mada izbor i nije veliki.
A kako se snalazite, gde radite, sa kim..?
Ja sam u stanu od jedne prostorije napravila svoje utociste i opremila ga jednom mini pecnicom i grncarskim tockom starim ko zna koliko,radi samo ako ga dobro isutiras :)

Obavezna literatura:

prof. Branislav Stajevic
Govor gline-UMETNOST KERAMIKE NA KOLU

Bolji dobavljac materijala za umetnike je Sasa Tomic (Studio ANA) 011/644 275, 063/ 857 98 93. Smatram da je za sve hobi keramicare i umetnike Sasa bolji izbor jer poznaje tehnologiju izrade svih materijala koje prodaje, za razliku od Mezulica koji se bavi iskljucivo trgovinom bez ikakve tehnicke podrske.Peci za keramiku mozete lako naci u oglasima (relativno niske cene, ali dosta izrabljene). Firma Elektron iz Banje Koviljace je najozbiljniji proizvodjac peci kod nas za temperature do 1700 C. Ukoliko imate problema sa materijalima, pecenjem, glaziranjem ili slicno nemojte se nadati da cete odgovore naci u knjigama koje su ovde spominjane. Pravo mesto je internet i forumi proizvodjaca i umetnika kao npr http://www.potters.org/ ili za zanatske "stoseve" http://www.porcelain-painters.com/
pozdrav svim umetnicima i zaljubljenicima u keramiku
 
Bavim se keramikom tacnije grncarstvom nekih 5 god. Zavrsila sam skolu (nesto sto bi se kod nas kategorisalo kao visa, traje 2 god ali postoje usavrsavanja nakon te 2 god) u Madjarskoj. Svi koji bi zeleli da se bave keramikom bi trebalo da bar pohadjaju neki kurs (ovaj zanat uopste nije naivna stvar). Rad na kolu je prilicno tezak i potrebno je intenzivno raditi bar 2 god da bi covek bio u stanju da napravi oblik koji zamisli. Materijal tj glinu , glazure, pigmente itd. mozete nabaviti kod Mezulica ali nazalost prilicno je skup i cesto se desava da mu roba nije savrsenog kvaliteta (treba biti oprezan) a Sasa Tomic ima ok izbor jedini problem moze biti boja gline(svetlo roze, kad se ispece) jer tada transparentnom glazurom ne mozete dobiti belu boju posude a i ostale prozirne boje dobiju drugaciji ton nego kad se nanose na belu podlogu. Za ove zainteresovane za kurseve malo sam sarala netom i nasla sledece varijante: Kurs keramike (062376250)
Terramaestro (0114449628 ili 0644404424)
Manakova kuca (0113036114)
Djuro Salaj AD (0113619430 ili o113619273 ili o113611644)

Proverite pa vidite sta vam najvise odgovara a mozete i da izgooglujete imena pa cete dobiti vise informacija na sajtu.
Puno srece pocetnicima a oni koji se vec bave ovim i imaju dobre informacije o nabavci materijala i alata neka prosveltle putem foruma :) .
 
Народни музеј Београд - ''Дијана'' одгранизује летнју школу где је обухваћена и керамика. Школу организује др. Мила Живанчевић и траје 5-6 недеља целодневне наставе. Настава је прилично комплексна: хемија, економија (финансије), заштита... практичан рад. Цена је врло повољна а најталентованији студенти могу очекивати и ангажман.
Након завршетка рада са одраслима, организује се школа и за најмлађе.
Партиципација је била, обзиром да је обезбеђен материјал и прибор као и еминентни предавачи, симболична.
Поздрав!
П.С. Цара Уроша 20, 011/29 10 413, 29 10 415
 
Fascinantno iskustvo sa Mezulicem. Necete verovati, najveci beogradski uvoznik gline i materijala za keramichare u nashem glavnom gradu "krije" se pod svojim imenom i prezimenom na Mirijevu. Ako vam stvarno zatreba da tamo kupite neshto sa idejom da napravite keramichki predmet, vraticete se iz "prodavnice" sa idejom prodavca. Da, ovo trazi objashnjenje. Kod Mezulica treba kupovati ono shto ima, a ne ono shto vam treba. Kad dodjete drugi, treci... put, necete naci ono shto ste dobili proshli put, nego mozda neshto od onoga shto ste imali na umu prvi put ili sasvim neshto trece. Rech "prodavnica" je pod navodnicima, jer cete je naci u suterenskoj garazi privatne kuce na Mirijevu ispod krupnim slovima ispisane firme "MESARA". Kad udjete u garazu mesaru, dochekace vas ili nadrndani starac ili lepushkasti mladic u jednom uzasno nesredjenom prodajnom prostoru. Nadrndani starac poneshto zna o svim onim prashkovima u neobelezenim najlon dzakovima, ali je toliko nadrndan da od njega necete nishta saznati. Izmerice vam prashka koliko trazite, ali na vagi koja je udaljena od pogleda kupca, pa vam ostaje samo da verujete da ste dobili ono shto ste trazili i u onoj kolichini koliko ste trazili. U sve shto ste kupili uvericete se tek kad stignete kuci i kad pokushate da upotrebite sav taj materijal. Ako, pak, naidjete na mladica, on ce vam ljubazno pomoci da sve strpate u kola, ali o glinama i prashkovima nece znati mnogo da vam kaze. Gdina Mezulica gotovo nikada necete naci ni u prodavnici, ni u Srbiji. Najcheshce je u Madjarskoj odakle dotura robu. Prema tome, Madjarska nije toliko daleko. Spakujte se i tamo cete naci sve po nizim cenama. Cene su smeshno niske i pun auto gline ne podleze carini, a naci cete najkvalitetniju Creaton glinu, fantastichno umeshanu, vakumiranu i sa trocifrenim kataloshkim brojem. Na njihovom sajtu izaberite glinu koja vam treba i dobicete deklaraciju sa svim osobinama te gline (temperatura pecenja, boja, dodaci...). Prava kataloshka prodaja. Znaju i da vam kazu Dobardan i Dovidjenja shto nije na odmet.
Sledi epizoda o Sashi Tomic, ako postoji interesovanje, a posebno zadovoljstvo ce mi biti da vam u stilu venecuelanskih serija opishem izradu keramichke peci i grncharskog tochka u jednoj vojvodjanskoj radionici.
Ejjjjj, Evropoooo, al' si dosadnaaaaa.
 
Mogu li dobiti par informacija ovde. Amater sam uz to jos pocetnik, ali me jako interesuje pravljenje perli polimerskom glinom. Imam smisla i volje da pokusam da nesto "pravim". Ne nesto, vec ogrlice ili narukvice, broseve. . . Do sada sam uglavnom koristila ocuvane perle koje sam imala, kupovala sam glupe i ruzne ogrlice pa od njih pravila nove. . .
Volela bih da znam cime se boji polimerska glina, kako se pece, na kojoj temperaturi, kako se polira. . . Znam da nista ne znam ali bih volela da saznam. . .
Unapred hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top