Лична имена

Doduše, postoji verzija Boža, uglavnom kao nadimak/skraćenica od Božidar, Bogoslav i tome sličnih imena.


Pa da, Boza ili Bozidar, Bogoljub bi bilo musko ime za Bozanu.
U nemackom ima ( bilo je, sada nema vise) mnogo muskih imena sa Bogom, ali ne mogu da se stim nijednog zenskog.
Gottlieb, Gottfried.
U potrazi za znacenjem reci Biljana ( valjda ima veze sa biljkama, biljima) nadjoh i gospodina Makedonca sa ovim imenom::D


BILJAN STOJANOSKI

- - - - - - - - - -

Uostalom i Bilju smo dobili iz Makedonije, onomad kad je platno belila:heart:
 
Видим помен Божидара...
кад сам први пут слушао, требало ми је пар тренутака да схватим ко је Божидар на 1:10...
:hahaha:
И то је мени за навек остало, Божидар који носи крст...
 
Лепа вест. Мука ми је о Леа, Теа и Ема.. зашто не и Фифи. Као да дају имена кућним љубимцима.
Ej, nemoj mi vredjas kucne ljubimce. Moj je prvi bio Otelo, drugi je Romeo:)

Meni je muka kada se svako drugo dete zove Vuk, Lazar ( cak u blizoj porodici imam i Savu, Vukasina), a svako prvo Petar ili Pavle.
Onda slede cuvene srpske, beskrajno duhovite skracenice pa je Petar Perica, Pavle obavezno Paja, Vukasin je Vule, Vuki, Makarije je verovatno Maki,
sve su to besmilene price.
 
Искрено, не схватам зашто људи деци дају та деминутивна имена. Зови га Душко, али дај му име Душан. Добро, то можда и није најбољи пример јер се то Душко већ усталило као пуноправно име, али сличних примера је на претек. Ако је сад дете, неће бити дете довека. Замисли, осамдесетогодишњак, а Душко.

Вук, Латар, Сава/о, Вукашин, Петар, Павле.. све су то лепа имена, али ако у комшилуку већ имаш пет Петрова, шест Сава и четири Лазара - дај му неко друго име, побогу!
 
Poslednja izmena:

Back
Top