Jedno visokomoralno pitanje

Potpuno nepotreban član, slažem se sa tobom. Lik deluje kao olizani kafanski kabadahija sa klozetskim humorom koji provaljuje neke fore aktuelne pre trideset godina. Žikina dinastija fazon.

Ako si mu rekao.

On je covek koji ozbiljnim temama pristupa neozbiljno. Deluje kao da ga stvarno zanimaju odgovori na odredjena pitanja, medjutim, kad mu ih ponudis on ih odbija jer je njemu cilj samo da prica, a kad se na pitanja pronadju odgovori onda je prici kraj i jedino sto preostaje to je akcija.
 
Nemoj tako, moderatorke samo rade svoj posao. One nisu krive nizasta. One nisu izmislile pravila. Kriv je neko drugi.

Na koga god da upere prst taj ce uperiti prst na nekog drugog i tako u beskonacnost, tako da nikada neces moci da pronadjes glavnog i odgovornog.

Eventualno, ako budes bio uporan, reci ce ti da je glavni i odgovorni neka izmisljena persona, ili neka persona koja je mozda nekad bila ziva ali vise nije, kao naprimer Bog.

Ovaj forum uklanja samo zveri, tj. agresivno ponasanje, dok je gnjidama, tj. pasivno-agresivnom ponasanju, kapija sirom otvorena.

Dragoljub se samo sali . . . uopste nije stetocina.

Verujem da vide njegovog glupaka u sebi, a posto nikome ne dozvoljavaju da im povredjuje osecanja, oni ne dozvoljavaju ni to da ga nazivamo glupakom jer to automatski znaci da i njih nazivamo glupacima.

Sve se svodi na osecanja.

Zlo = ono sto povredjuje osecanja pojedinca.
Svrha zivota = ukloniti zlo.

Dragoljub koristi svoju inventivnost, sto je samo po sebi vrlina, s ciljem da zaj.ebe svoj sopstveni mozak tako da ne pati od emocionalnih reakcija. A takva upotreba vrline cini tu vrlinu malignom tj. prestaje da bude vrlina.

Ceo zivot je, verujem, protracio izmisljajuci raznorazne defanzivne mehanizme kojim se brani od neprijatne realnosti.
Kao neka zena.

A Boga mi, dobro mu ide.
Svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Tacno. Dok je pod emocijama onda je Pogubljen jako, i tako je 'razmisljao' duze vremena, pisalo mu ispod nicka. Da bi se zaebao izmisio je da je poljubljen jako. To je kao svrha dozivotnog gubljenja. Da mu nije droge on prosto ne bi znao za sta je zivio.

I posto mu se desila najvaznija stvar na svijetu, odnosno, posto je mogao da lezi sa zenom, po tome svako ko nije 'opusten' nije lezao sa zenom i mora biti samo pogubljen jako, tako da je sad samo potrebno dokazati da on moze i da se bavi mislima, a i lezanjem sa zenama, dok drugi samo ovo prvo.
 
Pa šta vas dvojicu to tako iritira?
Da niste malo ljubosmorni na moje veštine dekonstrukcija za koje je Niče,iako jedan
od začetnika,mala maca i amater?
A svakako ova tema postavlja veoma važno civilizacijsko pitanje ili čak i kompleks pitanja
o održivom daljem razvoju ljudske civilizacije...Filozofi time ,svakako,treba da se bave,jer
futurizam i jeste pokušaj produžetka antropologije,da nije, bio bi obićna zabava...
Neću se baviti vama dvojicom-to je stvar za moderatore kojima ste stalno u žiži i na korak da vas
sankcionišu,a meni niste interesantni,jalovo je verbalno duelisanje s vama...
Tako da ću vam nadalje svako sledeće bavljenje učesnicima teme prijavljivati kao prekršaj Pravilnika foruma.
 
.....ako nešto razgrađujemo , analiziramo , kritički sagledavamo da otkrijemo poreklo stvari u njemu / o njemu / njegov uticaj na spoljni svet , onda je to mogao da bude visoko moralni čin , iskorak sa prosvetiteljskim trendom......no ako nešto razgrađujemo i kvazi analiziramo sa namerom da govornim veštinama stvar relativizujemo , pa tako učinimo rečitošću da zlo bude drugo lice dobrog , a ružno lepog - pa laž biva ista kao istina , a znanje kao neznanje ; omda prostakluk biva zamenjen sa lepim vaspitanjem ------ tad je sve to ne nisko moralna stvar , već bedaa uma......
.....naravno . ta beda uma , taj prostakluk , predstavlja se kao nakakv intelektualizam koji je dosegao vrhove , pa je za njega sve ništavilo i šit.......opet da kažem , takva manipulacija je sve prisutnija i prisutnija na našim prostorima - državnim , pa i ovde na forumima.......a karakteristike vlasti vrhovne , po svojoj subordinatnoj vertikali , prenose se sve do vecejke u bircusu na zaboravljenoj železničkoj stanici - i ona je vlast , velika , baš tu , te je zakon !

....sve vlasti opstaju jednim delom na rsavoj animalnosti sile sa kojom raspolažu , dok drugu moć njenu čine denucijenti , cinkaroši , potkazivači - šljam koji svoja nedela prikriva opanjćivačkim rabotama........tako biva i sa nisko moralnim karakterima koji se kriju iza navodnih prekršioca društvenih pravila i normi - te tako javno postaju u svom svetu visoko moralni !......mislim da svega ovog bilo bi u minornim razmerama , da smo ekonomski moćna zajednica u kojoj ima viška radnih mesta . pa samim tim i nadnice pri svetskom vrhu.....ovako , kad radnici moraju da nose pampers gaće za vreme rad , kad odlazak u WC , vlada smatra prećutno teškim prekršajem radne discipline , ravnom izdaji države , pa takav čovek biva proglašen nepoželjnom osobom , ne samo u firmi , već i u državi --- mislim da je suvišno raspravljati o visoko moralnim vrednostima !

....a slažem se sa onima koji stoje na stanovištu da elita , društvena , naročito filosofi moraju biti visoko moralni ljudi , časni i pošteni ------ oću reći , vilozof ne sme biti mutivoda , ribar koji košara - sitna šićaržijska duša !
 
Pa šta vas dvojicu to tako iritira?
Da niste malo ljubosmorni na moje veštine dekonstrukcija za koje je Niče,iako jedan
od začetnika,mala maca i amater?
A svakako ova tema postavlja veoma važno civilizacijsko pitanje ili čak i kompleks pitanja
o održivom daljem razvoju ljudske civilizacije...Filozofi time ,svakako,treba da se bave,jer
futurizam i jeste pokušaj produžetka antropologije,da nije, bio bi obićna zabava...
Neću se baviti vama dvojicom-to je stvar za moderatore kojima ste stalno u žiži i na korak da vas
sankcionišu,a meni niste interesantni,jalovo je verbalno duelisanje s vama...
Tako da ću vam nadalje svako sledeće bavljenje učesnicima teme prijavljivati kao prekršaj Pravilnika foruma.

Ti promovises sputanlukizam i pasivizam putem svog emotivizma. Emotivizam je stroga pasiva i kad bismo svi postali kao zene, samo bismo sjedili jedni s drugima i tjesili se, kao sto to i zene rade, a nista se ne bi desavalo: "joj, kad bi to bilo!" - moto 21 vijeka.
 
Stalno insistiranje na licemernosti ljudskog morala i moralisanja na uštrb emocija i primene emotivnosti
je postalo očigledno degutantno!
-Ako se postavi čovek (ili nadčovek:manikir:) u središte morala,tada sve oko njega stradava! Čak dolazi ,primenom
Tejlorizma u USA,te pobedničke doktrine u ekonomiji,do neoliberalnog koncepta i dekadentnog,izvitoperenog društva kao sredstvu ekonomskih ,
odmetnutih ,ciljeva!
-Ako se humanizuju odnosi empatićno u odnosu na sve životinje,postajemo Borci za zaštitu životinja (i ljudi cors) pri
čemu se teži reduciranju neoliberalnih kapitalističkih "dostignuća"...
-Ako se humanizuju odnosi empatićno na sva živa bića Univerzuma,ali i na svu "Prirodu" tada smo u pat poziciji-ni vegani
ne smemo biti i sami smo sebi kontradiktorni jer sebe time dekonstruišemo...

Dakle,šta se tu može osmisliti,a da vuk bude sit,a koza čitava?
U EU postoji koncept Održivog razvoja uz empatičnu primenu visokih moralnih principa (Kat.imperativ i ljudska prava),zaštitu
prirode i životne sredine.
Može li se osmisliti nešto mudrije i prosperitetnije od tog koncepta?
Želeo bih da može,jer i taj koncept ima previše rupa i "pušta vodu"...

Postoji nešto što je u celom tom lancu životno neophodno i ono što je nametnuto neodgovornim odnosom prema životu u celini.
 
Ti promovises sputanlukizam i pasivizam putem svog emotivizma. Emotivizam je stroga pasiva i kad bismo svi postali kao zene, samo bismo sjedili jedni s drugima i tjesili se, kao sto to i zene rade, a nista se ne bi desavalo: "joj, kad bi to bilo!" - moto 21 vijeka.

Očigledno nisi dorastao razumevanju emocija-za tako nešto treba i emotivna inteligencija i to dobro uvežbana i vešta da
se primenjuje i koristi na zadovoljstvo korisnika...
 
14310457_1013548402090681_2952092843334488763_o.jpg
 
......moral retko se oslanja na etiku - koja u tom civilizacijskom segmentu ljudskih svojstava je zajednička stvar.....on , moral , više je običajan , svojstven za jedno društvo , jedan narod ili naciju.....pa tako imamo da neke jevrejske , protestanske , pa katoličke zajednice smatraju moralnim činom odbaranu svojih interesa i ciljeva čak i ratnim pohodima , razaranjima i ubijanjima nedužnog civilnog stanovništva - i takva nedela drže za dobrim delima ; no kad se na isti način istim ili sličnim sredstvima ista mera primeni na njih , oni je doživljavaju kao zlu , razbojničku , neljudsku i ništačku......
.....svaka stvar se po svom karakteru posmatra u ekstremnim slučajevima , pa tako i moral.....sledstveno tome , on , moral služi za prikrivanje sopstvenog zla a uveličavanje tuđeg - to je kultura kojom se zlo uvlači u svakodnevnicu i dajumu se legitimna dva lica.....jevrejština - protestanština i sl......a to je bestijalnost !
 
......moral retko se oslanja na etiku - koja u tom civilizacijskom segmentu ljudskih svojstava je zajednička stvar.....on , moral , više je običajan , svojstven za jedno društvo , jedan narod ili naciju.....pa tako imamo da neke jevrejske , protestanske , pa katoličke zajednice smatraju moralnim činom odbaranu svojih interesa i ciljeva čak i ratnim pohodima , razaranjima i ubijanjima nedužnog civilnog stanovništva - i takva nedela drže za dobrim delima ; no kad se na isti način istim ili sličnim sredstvima ista mera primeni na njih , oni je doživljavaju kao zlu , razbojničku , neljudsku i ništačku......
.....svaka stvar se po svom karakteru posmatra u ekstremnim slučajevima , pa tako i moral.....sledstveno tome , on , moral služi za prikrivanje sopstvenog zla a uveličavanje tuđeg - to je kultura kojom se zlo uvlači u svakodnevnicu i dajumu se legitimna dva lica.....jevrejština - protestanština i sl......a to je bestijalnost !
Za jevreje je ovaj naš balkanski primitivizam bestijalan...
Zašto misliš da oni nisu u pravu,a ti da jesi?
Zašto kad isključivo mislite i ti i oni...
Bili bi normalni da uvažavate jedni druge,što ,očigledno, nije slučaj.
Šta da vam ja radim-teško je pomoći nekom ko je na poziciji sile da razume slabijeg...
A slabiji i ozlojeđen svojim slabim pozicioniranjem,mrzi bolje pozicioniranog i zavidi mu.
Nema vam spasa!:mrgreen:;)
 
Pa tako unazad par hiljada godina, ko je kome oteo kulturu.

U sadasnjem trenutku bastijalnost je moguce pripisati svakome ko ne postuje ustrojeni moral bastijalnosti.

Emotivnost i empatija su daleko bilizi pravoj zverskoj prirodi nego civilizaciji.

Tako da se pojave tipa Tukija i ovog drugog neartikulisanog prosto istrzu iz oblika bastijalnosti, ceo koncept pripada

poznatom nekrofilnom rimskom poreetku.

Gde je sve bastijalno sto ne potice od njih. Svet je postao od njih, znanje od njih, pa cak i empatija tipa bolje da te ubijem nego da

se mucis u mukama koje ti ja zadaajem.

- - - - - - - - - -

Da ne zaboravimo i egocentricnost nadkulture, koja nije u stanju ni sebe da prehrani,

pa joj je sasvim legitimno, eticki opravdano da gazi slabije da bi opstao u svom coporu

nepotrebnih, zluradih, zlobnih i podivljalih maloumnika.
 
Za jevreje je ovaj naš balkanski primitivizam bestijalan...
Zašto misliš da oni nisu u pravu,a ti da jesi?
Zašto kad isključivo mislite i ti i oni...
Bili bi normalni da uvažavate jedni druge,što ,očigledno, nije slučaj.
Šta da vam ja radim-teško je pomoći nekom ko je na poziciji sile da razume slabijeg...
A slabiji i ozlojeđen svojim slabim pozicioniranjem,mrzi bolje pozicioniranog i zavidi mu.
Nema vam spasa!:mrgreen:;)

....ne možeš mene da upoređuješ sa jevrejima - jer ja sam beznačajka u bilo kom pogledu.......kako jevreji misle , rade i delaju svetski je poznata stvar - a mene u tom smislu ko *ebe ; ja čak nisam ni tipičan predstavnik ovog balkanskog naroda.....moja beznačajnost ne priželjkuje jevrejsku , a ponajmanje protestansku ili hrišćansku pozornost.......tako da ja njima ne zavidim , nit priželjkujem to što oni imaju , svi , na gomili-----naročito ne priželjkujem njihovu duhovnost , pa ni njihovo pozicioniranje u duhovnom ili bilo kom svetu.....
.....konačno , to što ja imam njima ništa ne vredi , jer su oni džumle , glavom bez obzira pobegli od toga , možda i pre tri četiri milenijuma....
....ja nisam narod , a kao što rekoh nisam ni tipičan predstavnik ovdašnjeg naroda - pa moja pozicija ne može se upoređivati nit vagati sa pozicijom bilo kog naroda , a taman mi posla da se upoređuje sa jevrejskim , američkim , engleskim , francuskim , italijanskim , ruskim , kineskim ili bilo kojim narodom......taman posla , to se ne može upoređivati i vagati......
....u odnosu na ove pobrojane narode , moja pozicija nije slaba , nit je poražavajuća , a ponajmanje robovska....zasad dobro stojim i istrajavam.....nek ostane tako......možda sam bleskast , ali nisam lud a taman mi posla da budem glup , pa da im zavidim i mrzim ih......ja nisam svoj neprijatelj , mada oni , ti narodi općenito od svakog koji nije sa njima traže da ih mrzi i direktno ispunjen mržnjom da im se suprostavlja......to je strategija , jedna od beskrajno mnogih , kojom se koristi jevrejština , protestanština , katolistanština , muhadestanština i mnoge druge doktrine , dok pravostanština svojim resavljenjem i neoriginalnim kopiranjem predhodno pobrojanih dejstvuje zaista smešno i glupo najvno u svoj svojoj ništavnosti.....hoću da kažem toliko volim i poštujem život , uopšte , pa i svoj sopstveni , da sev ove pobrojane moćne narode izučavam i moći im upoznajem - jer samo znane sile su i pobedive......
......tako da mogu ti Dragoljube reći , da ima mi spasenje i slobode , kad je reč o ovim okupacionim doktrinama i njenim predstavnicima......i baš mi je draga ova tvoja rečenica , imaću je uvek na umu !

....no ako te lično pogađa svetsko viđenje jevrejštine , pa te istina i vređa o njoj , malkice da ti pomognem , da se pomir sa istinom i bez mržnje i osvetuljubivosti nešto saznaš o svom poreklu i doktrini koja možda nekom i može da smrsi konce i uništi spasenje - kako reče.......
....pa poštovani Dragoljube , jevrejština je izronila iz takozvanog judeizma , kad je jevreje proglasila božijim narodom i usadivši mu to u duhovnost svake njegove genocidne radnje proglasila svetim i dobrim - božanskim....pa tako ostalo je zapisano u svetim knjigama da su jevreji ulaskom u Jerusalim pobili , opljačkali , i popalili sve živo i postojeće u dva navrata.....Mojsije je zapisao da je gorelo nebo i zemlja.....čak se nijedan slavuj nije spasao jevrejske dobrote , njene čovečnosti i njihove duhovnosti......
.....iz judeizma izvedene su sve ostale svetski dominantne doktrine......on je njihov temeljni tvorac - zli kažu da je to podmetačina....no bilo kako bilo , ono što je proizašlo iz nečega , ima u sebi gro svojstava toga iz čega je poniklo....pa se može reći , da je bleda kopija svog originala - oću reći , ako je po zlu onda je jevrejština vodeća doktrina , koju slede ostale kad je reč o svetskim silama koje dele pravdu po zlu i sili svojih armija.....
....i kao što rekoh , ja volim život , zato sa dužnim poštovanjem nastojim da doktrine svetskih moćnika upoznam i uspešno ih mimoiđem , jer nisam nameran da im se pridružim , a ponajmanje da im slepo robujem !-----zato sa puno poverenja u dobar ishod , nastojim da tvoja pretnja ( "Nema vam spasa!"), bar u mom slučju , kao kakvo zlo , protutnji pored mene i vrati se svom gospodaru , frustrirano i ljuto da mu duva zavrat !
.....mudri jevrejin reče : svako zlo na kraju poždere svog tvorca i gopodara !
Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
Pa tako unazad par hiljada godina, ko je kome oteo kulturu.

U sadasnjem trenutku bastijalnost je moguce pripisati svakome ko ne postuje ustrojeni moral bastijalnosti.

Emotivnost i empatija su daleko bilizi pravoj zverskoj prirodi nego civilizaciji.

Tako da se pojave tipa Tukija i ovog drugog neartikulisanog prosto istrzu iz oblika bastijalnosti, ceo koncept pripada

poznatom nekrofilnom rimskom poreetku.

Gde je sve bastijalno sto ne potice od njih. Svet je postao od njih, znanje od njih, pa cak i empatija tipa bolje da te ubijem nego da

se mucis u mukama koje ti ja zadaajem.

- - - - - - - - - -

Da ne zaboravimo i egocentricnost nadkulture, koja nije u stanju ni sebe da prehrani,

pa joj je sasvim legitimno, eticki opravdano da gazi slabije da bi opstao u svom coporu

nepotrebnih, zluradih, zlobnih i podivljalih maloumnika.

Nisi ti nikad ni cuo da Rimljani nikad nisu napadali, nego samo uzvracali udarce. To najvise vazi za period Republike. Ako si dobio po guzici, nije te niko tjerao da se naguzis.

- - - - - - - - - -

Uvijek su agresivniji pripadnici nizih kultura. Jedino sto pristrasni moji-ljudi-su-uvijek-u-pravu ne mjere tu razliku.

- - - - - - - - - -

Pristrasnim ljudima je teska i njihova nekultura, a kamoli da gledaju sta drugi rade. To se zove osamucen kulturom.
 
Ne treba mnogo, dva zrna mozga samo, da bi neko shvatio zasto se pravi uvezbana vojska, ko i zasto je pravi.

Postoji istina koja govori sama za sebe, ako hoces socijalnu pravdu u svom narodu, nije moguce biti pravedan prema drugima.

Po toj osnovi svako ko se bori za svoj narod je nepravedan prema tudjem. Ako zelis da nemac dobro zivi i da glasa za tebe,

dovedes mu izbeglice da rade poslove koje nemac nece, a izbeglica je zadovoljan jer mu je bolje nego u njegovoj zemlji

koju su vec neki drugi ocerupali.

Onda se sve to opravda brigom za ljude, za sve ljude. Jad i beda kulture, ali prakticno.
 
Nisi ti nikad ni cuo da Rimljani nikad nisu napadali, nego samo uzvracali udarce. To najvise vazi za period Republike. Ako si dobio po guzici, nije te niko tjerao da se naguzis.

- - - - - - - - - -

Uvijek su agresivniji pripadnici nizih kultura. Jedino sto pristrasni moji-ljudi-su-uvijek-u-pravu ne mjere tu razliku.

- - - - - - - - - -

Pristrasnim ljudima je teska i njihova nekultura, a kamoli da gledaju sta drugi rade. To se zove osamucen kulturom.
Još ćemo se navići na istorijska lupetanja pa ih nećemo ni primetiti...:sad2:
Dakle,ti kažeš da Rimljani nisu nigde mrdnuli iz pokrajine Latio i da nisu osvojili pola tadašnjeg (poznatog) sveta?
Neverovatno šta si izrekao...:hahaha::rotf::mrgreen:
 
Još ćemo se navići na istorijska lupetanja pa ih nećemo ni primetiti...:sad2:
Dakle,ti kažeš da Rimljani nisu nigde mrdnuli iz pokrajine Latio i da nisu osvojili pola tadašnjeg (poznatog) sveta?
Neverovatno šta si izrekao...:hahaha::rotf::mrgreen:

Do sada smo navikli na takve stvari od tukija.

Stvar nije u tome sta ce da kaze o nekoj temi i ne misli o tome, nego kako da upakuje svoje hvalisanje.

Njemu PDF filozofija sluzi kao mesto za prikazivanje i sticanje obozavalaca,

tako da i ono sto zna ide u drugi plan. Skoro ubedjen da zna dovoljno jedino mu trebaju simpatizeri.

Opterecenje ljudi koji ne dobijaju razumevanje koje zele.
 
Poslednja izmena:
....ne možeš mene da upoređuješ sa jevrejima
....i kao što rekoh , ja volim život , zato sa dužnim poštovanjem nastojim da doktrine svetskih moćnika upoznam i uspešno ih mimoiđem , jer nisam nameran da im se pridružim , a ponajmanje da im slepo robujem !-----zato sa puno poverenja u dobar ishod , nastojim da tvoja pretnja ( "Nema vam spasa!"), bar u mom slučju , kao kakvo zlo , protutnji pored mene i vrati se svom gospodaru , frustrirano i ljuto da mu duva zavrat !
.....mudri jevrejin reče : svako zlo na kraju poždere svog tvorca i gopodara !
Pozdrav !
Tvoja isključivost i mržnja prema moćnicima te ne odvaja od njih,naprotiv-čini te sastavnim ,biotičkim,delom te kulture!
Pogledaj Vučića-evoluirao je baš u tom smeru kad se dokopao vlasti!
Ubeđen sam da bi i ti imao sličan put!
A to je ono na šta sad pljuješ!
Dobro...Razumem ja da je teško videti sebe...
S druge strane sam ja s mojom sklonošću anarhiji...Ja te moje čifute ne mrzim,ali mi to deluje jadno i otužno,posebno
one spodobe u crnom i crnim šeširima koji klanjaju pred zidom plaća...Razjurio bih ja to govnjivom motkom nekad,a sad
jednostavno-njihov mi pasaporte ne treba! Ma da raj nebeski u Judeji naprave...
Slikovito:oni su đelati krvavih ruku,a hriščani su sirotinja koja tuče leševe šibama pobacane iza njihovog krvavog pira...
U pravu je bio Niče kad je sve to uvideo,ali nije bio u pravu kad je nastavio njihovim putem mudrovati!
Moć nad zverima smrdljivog zadaha je Ničeov krajnji filozofski domet!

- - - - - - - - - -

Do sada smo navikli na takve stvari od tukija.

Stvar nije u tome sta ce da kaze o nekoj temi i ne misli o tome, nego kako da upakuje svoje hvalisanje.

Njemu PDF filozofija sluzi kao mesto za prikazivanje i sticanje obozavalaca,

tako da i ono sto zna ide u drugi plan. Skoro ubedjen da zna dovoljno jedino mu trebaju simpatizeri.

Opterecenje ljudi koji ne dobijaju razumevanje koje zele.

Aj da mu damo po parče naše slave i popularnosti da nam ne kuka jadan u našoj senci...:mrgreen:
 
Tvoja isključivost i mržnja prema moćnicima te ne odvaja od njih,naprotiv-čini te sastavnim ,biotičkim,delom te kulture!
Pogledaj Vučića-evoluirao je baš u tom smeru kad se dokopao vlasti!
Ubeđen sam da bi i ti imao sličan put!
A to je ono na šta sad pljuješ!
Dobro...Razumem ja da je teško videti sebe...
S druge strane sam ja s mojom sklonošću anarhiji...Ja te moje čifute ne mrzim,ali mi to deluje jadno i otužno,posebno
one spodobe u crnom i crnim šeširima koji klanjaju pred zidom plaća...Razjurio bih ja to govnjivom motkom nekad,a sad
jednostavno-njihov mi pasaporte ne treba! Ma da raj nebeski u Judeji naprave...
Slikovito:oni su đelati krvavih ruku,a hriščani su sirotinja koja tuče leševe šibama pobacane iza njihovog krvavog pira...
U pravu je bio Niče kad je sve to uvideo,ali nije bio u pravu kad je nastavio njihovim putem mudrovati!
Moć nad zverima smrdljivog zadaha je Ničeov krajnji filozofski domet!

Ako te dobro razumem, a izgleda da ne razumem dobro. :)
 
Ne treba mnogo, dva zrna mozga samo, da bi neko shvatio zasto se pravi uvezbana vojska, ko i zasto je pravi.

Postoji istina koja govori sama za sebe, ako hoces socijalnu pravdu u svom narodu, nije moguce biti pravedan prema drugima.

Po toj osnovi svako ko se bori za svoj narod je nepravedan prema tudjem. Ako zelis da nemac dobro zivi i da glasa za tebe,

dovedes mu izbeglice da rade poslove koje nemac nece, a izbeglica je zadovoljan jer mu je bolje nego u njegovoj zemlji

koju su vec neki drugi ocerupali.

Onda se sve to opravda brigom za ljude, za sve ljude. Jad i beda kulture, ali prakticno.

Nemas ti ni toliko. Koga su Gali bili zbili na kapitol u Rimu prije nego sto su Rimljani krenuli da se sire? Ne znas istoriju nego si pun predrasuda kao i ZENE.
 
Nemas ti ni toliko. Koga su Gali bili zbili na kapitol u Rimu prije nego sto su Rimljani krenuli da se sire? Ne znas istoriju nego si pun predrasuda kao i ZENE.

Ni grci ni rimljani nikoga nisu napali da se sire? Zlato su pravili alhemijom. Ljude naseljavali na istok drugarskim dogovorom sa domacinima.

"Znate gospodo mi imamo viska stanovnistva, pa bi da prebacimo nekolicinu kod vas, ako se ne ljutite"

Nikako nisu porimljavali stanovnistvo , kao ni tvoji grci. Gali, da, njih nisu mogli, steta zar ne? A bas su mogli da im prenesu malo kulture, ali eto nisu mogli.

Tuki lupas ko Gal.
 

Back
Top