Red Eye

U fotosopu ne postoji opcija kojom bi korigovao red - eye. To bi morao " rucno " da radis sto je jednostavnije ipak uraditi u acdsee jer on upravo ima red - eye redukciju. Selektujes samo deo oka na uvecanoj slici, ne celu sliku.
 
Mada ni ACDsee nije sjajan. Recimo ima par fotografija na kojim mi red eye funkcija stvara probleme u smislu stvaranja nečeg što itgleda kao plava masnica oko očiju... Ako ko ima bolje rešenje nek javi
 
ACD FotoSlater 3.0 Program koji sam nabavio iz nemacke(kupljen uz kameru)Sasvim drugacije funkcije i opciju crvene oci veoma lako i efikasno uklanja jednostavno izaberes nijansu(ujedno i program sam nudi nijansu koju smatra daje najprilagodnija.Ujedno sam dobio i program acdss 6.0 koji je isto drugaciji u odnosu na onaj koji sam imao (dobio uz kompijuter)mada je verzija ista.
Staje u pitanju neznam?
 
milospv:
Mada ni ACDsee nije sjajan. Recimo ima par fotografija na kojim mi red eye funkcija stvara probleme u smislu stvaranja nečeg što itgleda kao plava masnica oko očiju... Ako ko ima bolje rešenje nek javi
Rekao sam gore vec da se ne sme selektovati nista osim uvecane zenice ( najlakse je jako uvecanu sliku precizno selektovati ) jer ako selektujes kozu oko oka dolazis u opasnost da red - eye redukcija poremeti boju koze ili celog selektovanog dela. On sluzi iskljucivo za rad na zenici.
 
cvetko_a:
ACD FotoSlater 3.0 Program koji sam nabavio iz nemacke(kupljen uz kameru)Sasvim drugacije funkcije i opciju crvene oci veoma lako i efikasno uklanja jednostavno izaberes nijansu(ujedno i program sam nudi nijansu koju smatra daje najprilagodnija.
ACD FotoSlater 3.0 se nalazi i u okviru full verzije ACDSee 7.0. Tek da se zna ako nekom treba.
 

Back
Top