ПОЛИЦАЈАЦ ПРЕДСЕДНИЧКИ КАНДИДАТ: "Вратио бих војни рок, партијама узео све паре!"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

комшија

Stara legenda
Poruka
91.003
http://www.espreso.rs/vesti/politika/124737/policajac-koji-zeli-da-bude-predsednik-vratio-bih-vojni-rok-strankama-uzeo-sve-pare

POLICAJAC KOJI ŽELI DA BUDE PREDSEDNIK: Vratio bih vojni rok, strankama uzeo sve pare!

Ako bi postao predsednik, raspustio bi postojeći i sastavio novi parlament koji bi radio isključivo u interesu građana, raspisao referendum po pitanju ulaska u EU, ukinuo finansiranje političkih stranaka iz budžeta i vratio redovni vojni rok!

168779_vuc_ff.jpg


Predrag Vučetić, diplomirani oficir policije i diplomirani pravnik, već duži niz godina se bori za čast profesije policajca ali i za sigurniji i bezbedniji život svih građana, a na sebe je pažnju skrenuo kada je na Sretenje, u centru Kruševca održao protest, na kom je bio "u okovima" - simbolično.

- Protest koji sam održao bio je usmeren protiv politike porobljavanja od strane aktuelne vlasti. To porobljavanje se sprovodi kako nad državnim službenicima, koji su zbog strukturne politizacije institucija postali instrument u ostvarenju interesa političkih partija, tako i nad građanima, koji zbog te politizacije ne mogu efikasno ostvariti svoja Ustavom i zakonima zagarantovana prava - kazao je on u izjavi za Espreso.

On je najavio da će se kandidovati za predsednika Srbije u ime Udruženja građana "Bela lađa", ali dodaje da u tome ima ometanja:

- Tim protestom sam želeo da ukažem na grubo kršenje, odnosno onemogućavanje uživanja političkih sloboda i prava koja su mi uskraćena, čime sam doveden u diskriminatorski položaj u odnosu na ostale potencijalne kandidate za predsednika Republike. Zbog toga sam podneo odgovarajuće krivične prijave Trećem osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu, ali ni do danas nisam pozvan da dam bilo kakvu izjavu.


168777_16665934-685166411661662-3677415695258033880-o_ff.jpg


Grupa građana ''Bela lađa - kapetan Vučić'' je nastala na osnovama državnog deformiteta, amputiranosti institucija i tragikomične političke (ne)inteligencije koja vlada našom zemljom decenijama unazad. Prateći i analizarući dešavanja na političkoj sceni prethodnih godina, u septembru 2016. godine, neposredno pre našeg osnivanja, došli smo do zaključka da će se premijer Vučić kandidovati za mesto predsednika Republike, iako je isti sve vreme tvrdio suprotno. Otuda potiče i simbolika u nazivu naše grupe - kaže on.

- Naše aktivnosti su usmerene na borbu protiv nadolazećeg totalitarizma koji guši svako mišljenje drugačije od vladajućeg. Da se stvari odvijaju u tom pravcu dokazuje i vest da će izbori biti održani u najkraćem mogućem roku. Time će se sprečiti svaki pokušaj oslobađanja naroda od partokratije koja jedini napredak donosi onima koji je sprovode - tvrdi Vučetić.


168775_16665900-685158711662432-4761799767656554504-o_ff.jpg


- Ako se uzme u vidu zakonska odredba po kojoj kandidati moraju 10.000 potpisa građana i ostalu prateću dokumentaciju predati najkasnije 20 dana pre dana održavanja izbora, to znači da će u ovom slučaju na raspolaganju imati samo 10 radnih dana da to i učine. Značaj ovih izbora za opstanak trenutne vlasti je ogroman. Ulog je veliki i zato će učiniti sve da zadrže svoje pozicije. Služiće se pritiscima, pretnjama, ucenama, narušavanjem privatnosti, falsifikovanjem i još mnogo čime - kaže naš sagovornik.

Ako bi postao predsednik, raspustio bi postojeći i sastavio novi parlament koji bi radio isključivo u interesu građana.

Tvrdi i da bi raspisao referendum po pitanju ulaska u EU, ukinuo finansiranje političkih stranaka iz budžeta i vratio redovni vojni rok.
 
Је л' ово она будалетина што покушавала да прекида Јеремићеву трибину, па јеремић испао фин и културан, а овај морао да се прокултури у тренутку?

Daj link ako ti znas nesto sto mi ne... Onaj SNS bot je iz Panceva, udomljena napredna djukela...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top