Корто Малтезе

Truman

Elita
Poruka
22.709
Пишем на ћирилици између осталог зато што је и сјајна издавачка кућа Дарквуд кренула да издаје Корта од прве епизоде па ето да препоручим ако нисте знали. Сад читам У знаку јарца. Волите ли Малтезеа? Много ми се допада тај његов авантуристички дух и путовања по егзотичним локацијама. Што бих волео да имам на рачуну једну мало већу суму па бих и сам кренуо његовим стопама. :mrgreen:
Што се тиче самог лика волео бих да о њему пишу они који су све прочитали. Мени делује мистериозно и помало трагично. За крај прве поруке ево једне лепе причице из предговора за другу епизоду: легенда каже да је Кортова мајка која је била шпањолска циганка погледала сину у длан и није видела линију среће. Рекла му је да је неће много ни имати. Онда је он узео бритву и направио дубоку бразду тамо где би требало да се налази та линија.

corto.jpg
 
Super vest.

Ovu knjigu sam već hvalila, ali još jednom

Hugo Prat, Želja da se bude beskoristan
http://www.slglasnik.com/biblioteka/biblioteka-–-pojedinacna-izdanja/zelja-da-se-bude-beskoristan

%D0%96%D0%95%D0%89%D0%90-%D0%94%D0%90-%D0%A1%D0%95-%D0%91%D0%A3%D0%94%D0%95-%D0%91%D0%95%D0%A1%D0%9A%D0%9E%D0%A0%D0%98%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D--000002721855.jpg


To su Pratova sećanja, njegova životna priča (samo jedna od mnogih koje je mogao da ispriča, kaže Prat ), a te njegove uspomene su toliko uzbudljive i lepe, da su možda i zanimljivije od Korteovih dogodovština... Knjiga je za naše uslove skupa, ali je fenomenalno urađena, divan papir, ilustracije u boji, lep format - savršena i spolja i iznutra. Isplati se živeti na krompiru zbog nje, hrani dušu :) Preporuka!
 
Super vest.

Ovu knjigu sam već hvalila, ali još jednom

Hugo Prat, Želja da se bude beskoristan
http://www.slglasnik.com/biblioteka/biblioteka-–-pojedinacna-izdanja/zelja-da-se-bude-beskoristan

%D0%96%D0%95%D0%89%D0%90-%D0%94%D0%90-%D0%A1%D0%95-%D0%91%D0%A3%D0%94%D0%95-%D0%91%D0%95%D0%A1%D0%9A%D0%9E%D0%A0%D0%98%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D--000002721855.jpg


To su Pratova sećanja, njegova životna priča (samo jedna od mnogih koje je mogao da ispriča, kaže Prat ), a te njegove uspomene su toliko uzbudljive i lepe, da su možda i zanimljivije od Korteovih dogodovština... Knjiga je za naše uslove skupa, ali je fenomenalno urađena, divan papir, ilustracije u boji, lep format - savršena i spolja i iznutra. Isplati se živeti na krompiru zbog nje, hrani dušu :) Preporuka!

Ово ћу кад-тад да пазарим. Изгледа да је имао узбудљив живот ( за разлику од мог :hahaha: )

Агата, не знам која је то епизода, а мрзи ме да тражим. Дарквуд ће издавати четири епизоде годишње, што значи за три ће издати свих 12 епизода. А Венеција ми је омиљени град.
 
Ово ћу кад-тад да пазарим. Изгледа да је имао узбудљив живот ( за разлику од мог :hahaha: )

Агата, не знам која је то епизода, а мрзи ме да тражим. Дарквуд ће издавати четири епизоде годишње, што значи за три ће издати свих 12 епизода. А Венеција ми је омиљени град.

''Priča o Veneciji''
kultna
evo ja imam ovo izdanje 30 godina
hugo-prat-prica-o-veneciji-korto-malteze_slika_O_38661097.jpg

pojavljuje se u njoj žena koja mi je idol
Hipacija Aleksandrijska, kći Teona
b99df12c-a026-11e5-9e42-3aa7b5e47d96.jpg

Ima DIVAN film o njoj - AGORA
ima da ga gledaš ko bela lala:zag:
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 431864

Prica o Veneciji deluje kao da je najlepse nacrtana epizoda. :ok:
Ja volim one dinamicnije, brze epizode, sa svedenijim crtezima, meni se najvise dopada Korto u Sibiru, zbog tematike i mesta odvijanja radnje, kao da se vrti film, osim akcije i istorije ima i poetike, lirike, svega onoga zbog cega je Prat genije.
A posle nje mi je gotivna i epizoda Blago Samarkanda, mada su tu crtezi donekle oskudniji, medjutim volim je zbog nekih vezica sa sibirskom pricom. Korto je bio faca, sretao je i poznavao vazne ljude :D, eto te 1922. godine, u srednjoj Aziji, kod Buhare i Samarkanda, saznaje se da je jos od 1907. godine znao Staljina, upravo iz Ankone i Venecije, Staljin je tada navodno bio nocni cuvar u Ankoni, a u Veneciji zvonar u jermenskoj crkvi. :D A i te paralele koje se provlace kroz vise prica o Kortu su simpaticne :D, njemu koriste poznanstva i sa obicnim ljudima, a ne samo sa krupnim istorijskim figurama, npr. u Tadzikistanu 22-ge mu je neposredno pre telefonskog razgovora sa Staljinom pomogao bivsi oficir fon Ungern-Sternbergove azijske konjicke divizije koji ga je susreo 21-ve na Dalekom istoku u sibirskoj epizodi, taj lik je potom postao staresina pogranicne jedinice Crvene armije i upravo tokom Kortove avanture u srednjoj Aziji uhapsio ga je i srecom prepoznao. I to je manifestacija slojevitosti i obilja desavanja od kojih se zavrti u glavi kad se cita Prat. :)
Dopadaju mi se i Pratovi kratki radovi o Erni Pajlu, iz drugog svetskog rata, Rana od milion dolara...
 
Zanimljiva je epizoda o zlatu kralja Nikole, ispade da je Korto na neki nacin bio eksponent italijanske imperijalisticke politike na Balkanu, pomagao je crnogorske separatiste, bio indirektno protivnik stvaranja Kraljevine SHS. Ali se tu i ugradio, nije se izdigao iznad materijalnog...
 
Ово ћу кад-тад да пазарим. Изгледа да је имао узбудљив живот ( за разлику од мог :hahaha: )

Агата, не знам која је то епизода, а мрзи ме да тражим. Дарквуд ће издавати четири епизоде годишње, што значи за три ће издати свих 12 епизода. А Венеција ми је омиљени град.

kako s ove vremenske distance zvuči optimistično to da će Darkvud izdati sve epizode za 3 godine :D
 

Back
Top