Paulo Kоeljo

Tinuvjela(Lutjena)

Početnik
Poruka
16
Interesuje me sta ljudi misle o Paulu Koelju i njegovim knjigama. Ja sam, licno, odusevljena. Mnogo mi se dopadaju njegove knjige. Samo me nervira to sto je pisao za siroke narodne mase u nameri da namlati sto vise para, ali, ajde sad. Uzaludno je traziti savrsenstvo. Takodje, interesuje me da li je iko citao njegovu prvu knjigu - "Put jednog carobnjaka" - cini mi se da se tako zove. Nisam sigurna. Ako ste raspolozeni, odgovorite!
 
Cao,

Procitala sam neke njegove knjige kao npr. Alhemičara, Petu goru, Veronika je odlucila da umre, Na obali reke....itd.
Mislim da mu je Alhemičar najbolji, mada ni Peta gora nije losa. Isto tako mislim da je počeo da se dosta ponavlja. Retkost je naići na pisca koji uvek može nešto novo da kaže.Ali sve u svemu nije loš.

Pozdrav.

MS
 
Da li je neko procitao "Djavo i gospodjica Prim"? Ako nije neka to obavezno uradi. To je knjiga, koja je, posle Alhemicara, na mene ostavila najjaci utisak. Malo je drugacija od ostalih, ali je fenomenalna. Dakle, procitajte je!!!
 
goxy:
CHIT'O SAM SAMO ALCHEMICHARA I PETU GORU - DOBAR JE ALI DA LI JE BIBLIJA JEDINI ODGOVOR?!
Mislim da pomalo pretetuje u tome. Naravno, ima tu mnogo istine i stvarno bi trebalo drzati se toga, ali ipak je malo previse. No, s obzirom da je on Latinoamerikanac, a nama je poznato koliko su oni pobozni, s moje strane je oprosteno (hahaha).
Pozdrav!!!
 
On je kao mladji .. da li slucajno ili ga je nesto vuklo ali je poceo da se bavi magijom.. on licno nije znao da ju primenjuje u pisanom obliku... ali je toliko procitao knjiga LJUDI KOJI SU BILI ALHEMICARI DA NIJE mogao da napise nista lose jer je bio pun interesantnih misli i zakljucaka preuzetih. Mozda da zavirite u knjige drugih ljudi koji su se bavili KABALOM (vrsta magije s kojom je i bibilija protkana .. recimo Njegos ju je primenio u svom Goskom) videli bi da sve te knjige imaju osobinu da se ljudi otimaju da ih citaju.

Necete se pokajati, ko obozava PAOLA da ode odma u biblioteku i uzme DJOKAMO DJULIAMO KAZANOVA - MEMOARI - on je bio najveci kabalista svog veka. Ljude je opcinio recima , mislima, i duhom. Znao je alhemiju i citav zivot posvetio tome. Njegova knjiga je puno mocnija od Koelja!
 
Svako štivo koje vam uđe u vidno polje treba pročitati, makar bilo i veoma loše. Vrlo često se dešava da knjigu osudimo i pre nego što je pročitamo. Postoje mnoge knjige pisane od ljudi koji nazivamo običan svet, ljudi koji ne traže slavu niti očekuju profit već pišu iz svog srca ili za uspomenu svojoj porodici. Pročitajte i te knjige!

Svako je zasebno biće i ne može se očekivati da isto oseća što i onaj drugi. Koeljo je na mene ostavio dubok i značajan utisak. "Alhemičar" i "Na reci Pjedri..." su dve knjige koje sam čitala po dva puta za redom. "Alhemičar" se čini prostim, neki će ga nazvati infantilnim što dovodi do zanimljivog zaključka da većina ljudi očekuju od dobre knjige da bude što zamršenija i nerazumljivija, misleći da je to vrhunac cerebralne moći i izvor sve mudrosti. Izvor mudrosti (mada nikada sve mudrosti) možda baš leži u jednostavnosti.... Setite se, uostalom, da je najteže pisati za decu. Razmislite zašto.

Maya
 
Kada sam, pre par godina,pocela da citam Koelja jako mi se svideo.Medjutim,kada sam posle nekog vremena ponovo procitala nesto od njega ucinilo mi se kao da sam citala dela koje je napisala neka sekta.
 
Maya:
Svako štivo koje vam uđe u vidno polje treba pročitati, makar bilo i veoma loše. Vrlo često se dešava da knjigu osudimo i pre nego što je pročitamo. Postoje mnoge knjige pisane od ljudi koji nazivamo običan svet, ljudi koji ne traže slavu niti očekuju profit već pišu iz svog srca ili za uspomenu svojoj porodici. Pročitajte i te knjige!

Svako je zasebno biće i ne može se očekivati da isto oseća što i onaj drugi. Koeljo je na mene ostavio dubok i značajan utisak. "Alhemičar" i "Na reci Pjedri..." su dve knjige koje sam čitala po dva puta za redom. "Alhemičar" se čini prostim, neki će ga nazvati infantilnim što dovodi do zanimljivog zaključka da većina ljudi očekuju od dobre knjige da bude što zamršenija i nerazumljivija, misleći da je to vrhunac cerebralne moći i izvor sve mudrosti. Izvor mudrosti (mada nikada sve mudrosti) možda baš leži u jednostavnosti.... Setite se, uostalom, da je najteže pisati za decu. Razmislite zašto.

Maya
Saglasna sam u potpunosti!
 
budala:
"siroke narodne mase" i to dva puta!!

da se smejem ili da placem. ti si neki intelektualac?
Da, pa sta s tim? "Siroke narodne mase" je izraz koji pokazuje negativnu stranu onoga o cemu pricamo. Ne moramo uvek upotrebljavati knjizevne izraze, zar ne? Upotrebom tog, ponavljam, izraza, ja sam potpuno objasnila ono sto sam htela da kazem! Razumes??
 
Poštovani gospodin koji je za svoj pseudonim uzeo živopisno ime "budala" je rekao šta je imao reći, izneo svoje mišljenje i sada zapravo ne radi ništa drugo osim što provocira i začikava. Najbolje što možemo da uradimo jeste da ga ignorišimo, osim ako neko ima potrebu da se prepire besciljno sa istim.
 
osim ostavljanja najjacih utisaka, odusevljenja i slicnih sr*nja, mozete li mi molim vas, o vi prosvetljeni, u literaturu jedini upuceni, reci nesto vise o delu doticnog gospodina, meni "totalno neknjizevnom tipu." da ne bi bilo zabune, trebalo bi da shvatite da se mi u stvari slazemo, jer na pomen doticnog s**emo u neogranicenim kolicinama. doduse, ja tamo gde i carevi idu peske, a vi ovde, ovako javno.


P.S.
knjigu u sake, decurlijo lenja, zeljna gotovih i serviranih istina.
 
Ova tema je otvorena da bi svako iskazao svoje misljenje o Paulu Koelju, eventualno ubedio nekoga da je u pravu, ali nikako na tako drzak nacin... Ukoliko nemas "lepo" misljenje o Koelju i njegovim knjigama (obracam se "budali"), morao bi da postujes tudja misljenja, pa cak i ako se ne slazes sa njima.
 

Back
Top