Paulo Kоeljo
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 203

Tema: Paulo Kоeljo

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Paulo Kоeljo

Interesuje me sta ljudi misle o Paulu Koelju i njegovim knjigama. Ja sam, licno, odusevljena. Mnogo mi se dopadaju njegove knjige. Samo me nervira to sto je pisao za siroke narodne mase u nameri da namlati sto vise para, ali, ajde sad. Uzaludno je traziti savrsenstvo. Takodje, interesuje me da li je iko citao njegovu prvu knjigu - "Put jednog carobnjaka" - cini mi se da se tako zove. Nisam sigurna. Ako ste raspolozeni, odgovorite!

Rain
    Guest

Podrazumevano

Ja mislim da je fantastican.Alhemicar je . To je jedna od najboljih knjiga na svetu. Mislim da je neprevayidjena

ms
    Guest

Podrazumevano odgovor

Cao,

Procitala sam neke njegove knjige kao npr. Alhemičara, Petu goru, Veronika je odlucila da umre, Na obali reke....itd.
    Mislim da mu je Alhemičar najbolji, mada ni Peta gora nije losa. Isto tako mislim da je počeo da se dosta ponavlja. Retkost je naići na pisca koji uvek može nešto novo da kaže.Ali sve u svemu nije loš.

Pozdrav.

MS

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da li je neko procitao "Djavo i gospodjica Prim"? Ako nije neka to obavezno uradi. To je knjiga, koja je, posle Alhemicara, na mene ostavila najjaci utisak. Malo je drugacija od ostalih, ali je fenomenalna. Dakle, procitajte je!!!

budala
    Guest

Podrazumevano ...

ma dobar je on. sa onim svojim slikovnicama od knjiga najbolje pristaje deci. do 10-11 godina mislim.

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Paulo Koeljo je izvanredan. Jedina zamerka je sto se u svojim delima ponekad ponavlja. Ali, niko nije savrsen.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Podrazumevano RE

CHIT'O SAM SAMO ALCHEMICHARA I PETU GORU - DOBAR JE ALI DA LI JE BIBLIJA JEDINI ODGOVOR?!

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ...

Citat Original postavio budala
    ma dobar je on. sa onim svojim slikovnicama od knjiga najbolje pristaje deci. do 10-11 godina mislim.
    Vidi se da si totalno knjizevni tip!!!

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: RE

Citat Original postavio goxy
    CHIT'O SAM SAMO ALCHEMICHARA I PETU GORU - DOBAR JE ALI DA LI JE BIBLIJA JEDINI ODGOVOR?!
    Mislim da pomalo pretetuje u tome. Naravno, ima tu mnogo istine i stvarno bi trebalo drzati se toga, ali ipak je malo previse. No, s obzirom da je on Latinoamerikanac, a nama je poznato koliko su oni pobozni, s moje strane je oprosteno (hahaha).
    Pozdrav!!!

BranCo SCB
    Guest

Podrazumevano paolo

On je kao mladji .. da li slucajno ili ga je nesto vuklo ali je poceo da se bavi magijom.. on licno nije znao da ju primenjuje u pisanom obliku... ali je toliko procitao knjiga LJUDI KOJI SU BILI ALHEMICARI DA NIJE mogao da napise nista lose jer je bio pun interesantnih misli i zakljucaka preuzetih. Mozda da zavirite u knjige drugih ljudi koji su se bavili KABALOM (vrsta magije s kojom je i bibilija protkana .. recimo Njegos ju je primenio u svom Goskom) videli bi da sve te knjige imaju osobinu da se ljudi otimaju da ih citaju.

Necete se pokajati, ko obozava PAOLA da ode odma u biblioteku i uzme DJOKAMO DJULIAMO KAZANOVA - MEMOARI - on je bio najveci kabalista svog veka. Ljude je opcinio recima , mislima, i duhom. Znao je alhemiju i citav zivot posvetio tome. Njegova knjiga je puno mocnija od Koelja!

budala
    Guest

Podrazumevano ...

tina, tina! zar ti sumnjas u mene?

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ...

tina, tina! zar ti sumnjas u mene?
    Ha ha ha ha!
    Izvini ako sam te uvredila!

budala
    Guest

Podrazumevano

da me uvredis?! taman posla, ne ide to kod mene tako lako.

andra
    Guest

Podrazumevano plagijator

[u]obican plagijator.stivo za frizerke,kucne pomocnice i ostale intelektualke.Pa jeste li uopste citali Hesea? Sidarta je kopirana.

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: plagijator

Citat Original postavio andra
    [u]obican plagijator.stivo za frizerke,kucne pomocnice i ostale intelektualke.Pa jeste li uopste citali Hesea? Sidarta je kopirana.
    Saglasna sam s tim da je pisano za siroke narodne mase, ali ako bismo malo "dublje" gledali na to, uvideli bismo da u njegovim knjigama ima mnogo originalnosti i veoma, ponovicu, dubokih poruka!!

budala
    Guest

Podrazumevano

ma naraFno, kakva smejurija majko mila!!

Obećava
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Svako štivo koje vam uđe u vidno polje treba pročitati, makar bilo i veoma loše. Vrlo često se dešava da knjigu osudimo i pre nego što je pročitamo. Postoje mnoge knjige pisane od ljudi koji nazivamo običan svet, ljudi koji ne traže slavu niti očekuju profit već pišu iz svog srca ili za uspomenu svojoj porodici. Pročitajte i te knjige!

Svako je zasebno biće i ne može se očekivati da isto oseća što i onaj drugi. Koeljo je na mene ostavio dubok i značajan utisak. "Alhemičar" i "Na reci Pjedri..." su dve knjige koje sam čitala po dva puta za redom. "Alhemičar" se čini prostim, neki će ga nazvati infantilnim što dovodi do zanimljivog zaključka da većina ljudi očekuju od dobre knjige da bude što zamršenija i nerazumljivija, misleći da je to vrhunac cerebralne moći i izvor sve mudrosti. Izvor mudrosti (mada nikada sve mudrosti) možda baš leži u jednostavnosti.... Setite se, uostalom, da je najteže pisati za decu. Razmislite zašto.

Maya

budala
    Guest

Podrazumevano

"siroke narodne mase" i to dva puta!!

da se smejem ili da placem. ti si neki intelektualac?

Guest

Podrazumevano

Kada sam, pre par godina,pocela da citam Koelja jako mi se svideo.Medjutim,kada sam posle nekog vremena ponovo procitala nesto od njega ucinilo mi se kao da sam citala dela koje je napisala neka sekta.

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Maya
    Svako štivo koje vam uđe u vidno polje treba pročitati, makar bilo i veoma loše. Vrlo često se dešava da knjigu osudimo i pre nego što je pročitamo. Postoje mnoge knjige pisane od ljudi koji nazivamo običan svet, ljudi koji ne traže slavu niti očekuju profit već pišu iz svog srca ili za uspomenu svojoj porodici. Pročitajte i te knjige!

Svako je zasebno biće i ne može se očekivati da isto oseća što i onaj drugi. Koeljo je na mene ostavio dubok i značajan utisak. "Alhemičar" i "Na reci Pjedri..." su dve knjige koje sam čitala po dva puta za redom. "Alhemičar" se čini prostim, neki će ga nazvati infantilnim što dovodi do zanimljivog zaključka da većina ljudi očekuju od dobre knjige da bude što zamršenija i nerazumljivija, misleći da je to vrhunac cerebralne moći i izvor sve mudrosti. Izvor mudrosti (mada nikada sve mudrosti) možda baš leži u jednostavnosti.... Setite se, uostalom, da je najteže pisati za decu. Razmislite zašto.

Maya
    Saglasna sam u potpunosti!

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

"siroke narodne mase" i to dva puta!!

da se smejem ili da placem. ti si neki intelektualac?
    Da, pa sta s tim? "Siroke narodne mase" je izraz koji pokazuje negativnu stranu onoga o cemu pricamo. Ne moramo uvek upotrebljavati knjizevne izraze, zar ne? Upotrebom tog, ponavljam, izraza, ja sam potpuno objasnila ono sto sam htela da kazem! Razumes??

Obećava
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Poštovani gospodin koji je za svoj pseudonim uzeo živopisno ime "budala" je rekao šta je imao reći, izneo svoje mišljenje i sada zapravo ne radi ništa drugo osim što provocira i začikava. Najbolje što možemo da uradimo jeste da ga ignorišimo, osim ako neko ima potrebu da se prepire besciljno sa istim.

budala
    Guest

Podrazumevano

osim ostavljanja najjacih utisaka, odusevljenja i slicnih sr*nja, mozete li mi molim vas, o vi prosvetljeni, u literaturu jedini upuceni, reci nesto vise o delu doticnog gospodina, meni "totalno neknjizevnom tipu." da ne bi bilo zabune, trebalo bi da shvatite da se mi u stvari slazemo, jer na pomen doticnog s**emo u neogranicenim kolicinama. doduse, ja tamo gde i carevi idu peske, a vi ovde, ovako javno.

P.S.
    knjigu u sake, decurlijo lenja, zeljna gotovih i serviranih istina.

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ova tema je otvorena da bi svako iskazao svoje misljenje o Paulu Koelju, eventualno ubedio nekoga da je u pravu, ali nikako na tako drzak nacin... Ukoliko nemas "lepo" misljenje o Koelju i njegovim knjigama (obracam se "budali"), morao bi da postujes tudja misljenja, pa cak i ako se ne slazes sa njima.

shubidubidu
    Guest

Podrazumevano

vidim da pojma nemate shta je chika teo da kaze

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Paulo Koeljo
    Autor korado katani u forumu Književnost
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 07.08.2015., 10:45
  2. Sao Paulo