Zdravo gojenje

zagors

Zainteresovan član
Poruka
146
Kao što sam naslov teme kaže, želim se ugojiti. Ne bi mi gojenje bilo problem da se odlučim za pizze, hamburgere, chips, coca-colu, ali to bi bilo nezdravo gojenje, a to ne želim, želim se zdravo ugojiti. Uz sve to ima još jedan problem. Da sva hrana ne bi otišla u stvaranje masnih naslaga, moram se baviti fizičkom aktivnošću, a trenutno zbog zdravlja nisam u stanju da obavljam teže treninge, tipa teretana. Razmišljao sam o steperu, pa me interesuje što mislite o ovo spravi? Da li je pametan odabir kardio sprave u periodu zdravog gojenja? Ako jeste, koliko bih često trebao raditi na njoj, tri puta u sedmici? Potreban mi je unos preko 2200 kalorija dnevno. Napravio sam jedan dnevni meni, pa bi bilo dobro da mi neko iskusniji ukaže na propuste i greške. Ovako sam zamislio jedan dnevni meni:
doručak: 80 grama feta sira, tri kriške hleba (610 kalorija)
užina: voće (150 kalorija, bude tu i više, ali da uzmemo 150 kao srednju brojku) premazano sa dve kašičice kikiriki putera (210 kalorija)
ručak: ručak mi obično ima 550+ kalorija, raznovrstan je, od mesa i povrća preko raznih variva do ponekad tjestenine.
užina: 70 grama badema (453 kalorija)
večera: sardina iz konverzve u biljnom ulju kojeg maksimalno odstranim i jedna kriška hleba (345 kalorija)
Kada sve stavimo na papir, dobijem plus-minus 2318 kalorija.
Je li problem ako jedem slane bademe?
 
ja se recimo ne bih nerviro ako se ugojim od voca i povrca,proje,maslinovog ulja,ribe,cak i slanine,tu i tamo domacih dzemova,tursije,suvog voca,grickalica poput badema,oraha,lesnika,pistaca,kikirikija,uopsteno nekih skupljih pikanterija,bedak je kad se covek natovi u pekari,od pica i brze hrane,previse hleba slatkisa i gaziranog za sirotinju
 
Zdrava kaloricna hrana ti je kostunjavo voce koje mozes da jedes sirovo ili peceno, mozes da napravis puter od kikirikija, tahini od susama, alvu sa medom od susama, suve sljive, iranske urme, masnu plavu ribu kao sto je skusa, slatko voce, hlebovi od kvalitetnog brasna, hladno cedjena ulja, avokado...
 
Kao što sam naslov teme kaže, želim se ugojiti. Ne bi mi gojenje bilo problem da se odlučim za pizze, hamburgere, chips, coca-colu, ali to bi bilo nezdravo gojenje, a to ne želim, želim se zdravo ugojiti.

Vištito...

Ovako sam zamislio jedan dnevni meni:
doručak: 80 grama feta sira, tri kriške hleba (610 kalorija)
užina: voće (150 kalorija, bude tu i više, ali da uzmemo 150 kao srednju brojku) premazano sa dve kašičice kikiriki putera (210 kalorija)
ručak: ručak mi obično ima 550+ kalorija, raznovrstan je, od mesa i povrća preko raznih variva do ponekad tjestenine.
užina: 70 grama badema (453 kalorija)
večera: sardina iz konverzve u biljnom ulju kojeg maksimalno odstranim i jedna kriška hleba (345 kalorija)
Kada sve stavimo na papir, dobijem plus-minus 2318 kalorija.
Je li problem ako jedem slane bademe?

Kakav ti je to doručak, sa hlebom dobijaš skrob koji je nezdravo gojenje. I generalno sa krompirima, pastom, hlebom i sl dobijaš ''nezdravo'' gojenje. Najbolja opcija ti je da se prebaciš na govedinu, i to kuvanu govedinu.

Pizza jeste jedan od najboljih načina da se veoma brzo ugojiš, ali isto tako i hamburgeri. I to ne mislim na McDonalds shit nego na prave pljeskavice.

Gledaj za doručak da svariš jedno hiljadarku kalorija, a onda u toku dana gledaj da podeliš drugačije. Doručak treba da ti bude najobimniji po pitanju kalorija. Ako ti zafali neka kalorija, pojedi smoki.
 
Šta da jedem za doručak? Mislim da nekoliko kriški hleba nije problem. Da za doručak povećam, recimo, feta sit i smanjim hleb? Ali, da ne preteram sa feta sirom, ipak se radi o punomasnom siru?

Da za večeru ubacim posni sir sa jogurtom?

A vežbe, šta sa njima? Ne bih hteo da mi sve ode u salo.
 
zdrave i kaloricne su semenke suncokreta, odlican izvor vitamina Ebundevine semenke su veoma kvalitetne, takodje

- - - - - - - - - -

Šta da jedem za doručak? Mislim da nekoliko kriški hleba nije problem. Da za doručak povećam, recimo, feta sit i smanjim hleb? Ali, da ne preteram sa feta sirom, ipak se radi o punomasnom siru?

Da za večeru ubacim posni sir sa jogurtom?

A vežbe, šta sa njima? Ne bih hteo da mi sve ode u salo.
za dorucak mozes da napravis neki zdrav i kalorican musli sa jogurtom i raznim kostunjavim vocem, suvim vocem, zrnevljem, lanenim semenom..., mozes i hleb, naravno, samo uzmi neki kvaliteniji i mozes da namazes kajmak i da uz to pojedes neki krastavac, svezu papriku ili nesto slicno da ti malo razbije taj ukus masnog

- - - - - - - - - -

Kao što sam naslov teme kaže, želim se ugojiti. Ne bi mi gojenje bilo problem da se odlučim za pizze, hamburgere, chips, coca-colu, ali to bi bilo nezdravo gojenje, a to ne želim, želim se zdravo ugojiti. Uz sve to ima još jedan problem. Da sva hrana ne bi otišla u stvaranje masnih naslaga, moram se baviti fizičkom aktivnošću, a trenutno zbog zdravlja nisam u stanju da obavljam teže treninge, tipa teretana. Razmišljao sam o steperu, pa me interesuje što mislite o ovo spravi? Da li je pametan odabir kardio sprave u periodu zdravog gojenja? Ako jeste, koliko bih često trebao raditi na njoj, tri puta u sedmici? Potreban mi je unos preko 2200 kalorija dnevno. Napravio sam jedan dnevni meni, pa bi bilo dobro da mi neko iskusniji ukaže na propuste i greške. Ovako sam zamislio jedan dnevni meni:
doručak: 80 grama feta sira, tri kriške hleba (610 kalorija)
užina: voće (150 kalorija, bude tu i više, ali da uzmemo 150 kao srednju brojku) premazano sa dve kašičice kikiriki putera (210 kalorija)
ručak: ručak mi obično ima 550+ kalorija, raznovrstan je, od mesa i povrća preko raznih variva do ponekad tjestenine.
užina: 70 grama badema (453 kalorija)
večera: sardina iz konverzve u biljnom ulju kojeg maksimalno odstranim i jedna kriška hleba (345 kalorija)
Kada sve stavimo na papir, dobijem plus-minus 2318 kalorija.
Je li problem ako jedem slane bademe?
2318!!!!! ne preteruj sa ovolikim detaljisanjem, ne valja. Kolike su ti kalorijske potrebe mozes da izracunas. Da bi dosao do tezine koju zelis, ukucaj kao da vec imas tu tezinu u tablice i dobices koliko ti kalorija treba da dodjes do te tezine. Tako ces izbeci preterivanja, organizam ce postepeno dodavati tezinu jer ti trenutno treba manje za odrzavanje tvoje sadasnje tezine, a kad dodjes do te cifre, neces se dalje gojiti i tako imas kontrolu nad tezinom, ali nemoj toliko da si opsesivan oko svake kalorije

- - - - - - - - - -

kakav zdravstveni problem imas koji te sprecava da vezbas? veoma je vazno da tu ne napravis neku gresku

- - - - - - - - - -

koliko imas godina? tezina? visina?

- - - - - - - - - -

Vištito...



Kakav ti je to doručak, sa hlebom dobijaš skrob koji je nezdravo gojenje. I generalno sa krompirima, pastom, hlebom i sl dobijaš ''nezdravo'' gojenje. Najbolja opcija ti je da se prebaciš na govedinu, i to kuvanu govedinu.

Pizza jeste jedan od najboljih načina da se veoma brzo ugojiš, ali isto tako i hamburgeri. I to ne mislim na McDonalds shit nego na prave pljeskavice.

Gledaj za doručak da svariš jedno hiljadarku kalorija, a onda u toku dana gledaj da podeliš drugačije. Doručak treba da ti bude najobimniji po pitanju kalorija. Ako ti zafali neka kalorija, pojedi smoki.
hleb je nezdrav, a smoki je zdrav!!!!! e svasta cu jos da procitam ovde :pljus:
 
Da bi se zdravo ugojio moras da imasdobru proteinsku osnovu jer oni izgradjuju misic, obogacenu mastima i u.h

Za dorucak ti trebaju i jaja sem sira i hleba
Steper ti ne treba jer ces kardio treningom da skidas kilazu
Dnevni kal unos za prosecnog muskarca je 2500, kad treba da dobijes kiograme moras da ga povecas makar za 500kal
 
kaloricne i zdrave su i banane, japanske jabuke, grozdje,

- - - - - - - - - -

zapravo niko ti ne moze dati program ishrane detaljno odredjen ovako na nevidjeno
tokom citavog perioda ti zapravo sprovodis neku vrstu istrazivanja, eksperimenta
preporucujem ti da vodis dnevnik ishrane i da vodis evidenciju tezine, jer ces tako posle nekog vremena imati uvid u to sta ti odgovara ili ne i kakve rezultate postizes sa kakvom ishranom
 
Šta da jedem za doručak? Mislim da nekoliko kriški hleba nije problem. Da za doručak povećam, recimo, feta sit i smanjim hleb? Ali, da ne preteram sa feta sirom, ipak se radi o punomasnom siru?

Da za večeru ubacim posni sir sa jogurtom?

A vežbe, šta sa njima? Ne bih hteo da mi sve ode u salo.

fetu ti niko nije pomenuo,od toliko slanog samo moze voda da se zadrzava i napravi celulit
 
@Distance, da, to je ta težina i visina.

Korigovao sam doručak: 100 grama zobenih pahuljica, mleko/jogurt, banana, eventulano grožđice/bademi. Tu već unesem preko 700 kalorija. Užina: jabuka premazana sa dve kašičice kikiriku putera. Ostalo sve isto.
 
zagors, znas sta je meni cudno...
mislim OK mi je da neko vodi racuna o sebi i OK mi je da neko hoce nesto da koriguje, ali ne razumem toliku opsesivnost kad osoba ima normalne mere

koliko imas godina?

- - - - - - - - - -

187cm/80kg nije mrsavost, moj sin ima tu visinu i tezinu pa znam sta ti pricam, nije mrsav, izgleda odlicno
ne znam ni zasto zelis da se ugojis ili ako zelis maksimalno par kilograma bi ti bilo OK
 
Poslednja izmena:
Ne slusaj ljude sta pricaju za proteine, mlecni proteini i meso narusavaju zdravlje. Jedi sveze voce ( urme su kaloricne, banane, grozdje) , posnu testeninu sa povrcem, krompir, pasulj...
 
Šta mislite o ovom novom meniju za prehranu:
doručak: 3 jajeta i zobena kaša (100 grama zobenih pahuljica i 4 decilitra mleka)
užina: jabuka
ručak: meso i pirinač
užina: 300 grama pilećih fileta
večera: 125 grama posnog sira i 70 grama badema
 
Korigovao sam doručak: 100 grama zobenih pahuljica, mleko/jogurt, banana, eventulano grožđice/bademi.

Ne shvati me pogrešno, nema veze s tobom lično, ali ja sam se naljutio čitajući ovo.


Brate, mlad si čovek valjda, živiš u SRBIJI valjda, kakve crne zobene pahuljice?

Baš sam se iznervirao sad. Idem offline.
 

Back
Top