Poludeli zeludac

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
149
Pre nego najzad odem kod lekara pitam nekog ko je imao slican problem ili uvazenog doktora sta bi to moglo biti...radila sam u firmi gde sam morala da podizem teret, konkretno gajbe sa robom pa od tog doba osecam probleme sa zeludcem...ne boli me vec posle jela nekih sat vremena osecam gorusicu mucninu i pecenje u levom gornjem delu stomaka koji se siri prema sredini...pokusala sam i da izbacim neke namirnice misleci d ami smeta beli hleb ili kafa da ne pricam o gaziranim picima slatkisima...ma nista...i sad eto doterasmo sto kazu cara do duvara i ovo stanje postaje vec dosadno...napominem da imam apetit odlican ali dzaba jer kad samo pomislim na stanje posle jela...pila sam sodu bikarbonu zbog kiseline i ona pomogne al na kratko...citala sam d amoze biti hijatus hernija zbog tog tereta i eto velim mozd aje sve to a mozd ai nije sad me vec strah...pre nego krenem po lekarima rekoh da cujem misljenje necije..hvala unapred svima.
 
Ти вероватно већ и имаш гастритис, то преливање киселине кад се сагињеш у раду је једна од назнака да је време да одеш гастроентерологу и затражиш помоћ.

Летос сам имао исте проблеме, преписани су ми антибиотици и други налаз после два месеца терапија блокаторима киселине је био уредан, али гастритис може лако да се врати ако не промениш навике у исхрани.

У суштини та досадна тегоба те тера да се храниш здраво а нервирање сведеш на минимум. Мој ти је савет да не одлажеш, иди док немаш озбиљнијих проблема.
 
Strunila si se.

To se medicinski zove hiatus hernija, a znači da ti je deo želuca prošao kroz dijafragmu i nalazi se u grudnom delu.
Idi kod neke babe što spušta želudac, a imaš i more jutubova na tu temu.
Meni je pomogla fora sa levkom i usisivačem a naučio sam i sam sebi da spustim želudac kad se podigne zbog nekog naprezanja.Oće nekad i od pevanja.

 
Poslednja izmena:
zapaljenje zeludačne sluzokoze-gastritis 90%

Највероватније, то треба санирати на време да се не створи чир. Са чиром је већ знатно ризичније живети, јер то на крају може завршити као улцер.
Мада није баш тако чест случај.

Још једном, моја препорука - правац код лекара.
 
Poslednja izmena:
Strunila si se.

To se medicinski zove hiatus hernija, a znači da ti je deo želuca prošao kroz dijafragmu i nalazi se u grudnom delu.
Idi kod neke babe što spušta želudac, a imaš i more jutubova na tu temu.
Meni je pomogla fora sa levkom i usisivačem a naučio sam i sam sebi da spustim želudac kad se podigne zbog nekog naprezanja.Oće nekad i od pevanja.


једино, ако је полудела па да иде код бабе на намештање.
код мене се једна упокојила након бабиног намештања па ти види :roll:
 
Pre nego najzad odem kod lekara pitam nekog ko je imao slican problem ili uvazenog doktora sta bi to moglo biti...radila sam u firmi gde sam morala da podizem teret, konkretno gajbe sa robom pa od tog doba osecam probleme sa zeludcem...ne boli me vec posle jela nekih sat vremena osecam gorusicu mucninu i pecenje u levom gornjem delu stomaka koji se siri prema sredini...pokusala sam i da izbacim neke namirnice misleci d ami smeta beli hleb ili kafa da ne pricam o gaziranim picima slatkisima...ma nista...i sad eto doterasmo sto kazu cara do duvara i ovo stanje postaje vec dosadno...napominem da imam apetit odlican ali dzaba jer kad samo pomislim na stanje posle jela...pila sam sodu bikarbonu zbog kiseline i ona pomogne al na kratko...citala sam d amoze biti hijatus hernija zbog tog tereta i eto velim mozd aje sve to a mozd ai nije sad me vec strah...pre nego krenem po lekarima rekoh da cujem misljenje necije..hvala unapred svima.

Колико ти трају тегобе?
 
једино, ако је полудела па да иде код бабе на намештање.
код мене се једна упокојила након бабиног намештања па ти види :roll:
Nisam mogla da verujem da neko ide ( a neko i radi) na namestanje zeluca. Ja sam za to namestanje nekada cula od svoje babe,
ali ni tada to nije uzimano za ozbiljno ( a to jel bilo odavno) i danas u dvajesprvomveku neko prica o "namestanju":roll:
 
Naravno da idu ljudi.

Meni je jedna baba par puta spustila želudac i sad sam naučio sam to sebi da uradim.

Nije to nikakva teška mudrolija.

- - - - - - - - - -

једино, ако је полудела па да иде код бабе на намештање.
код мене се једна упокојила након бабиног намештања па ти види :roll:

......a jesi li izbrojala koliko ih se upokojilo, a da nisu išli na nameštanje?
 
Naravno da idu ljudi.

Meni je jedna baba par puta spustila želudac i sad sam naučio sam to sebi da uradim.

Nije to nikakva teška mudrolija.

- - - - - - - - - -



......a jesi li izbrojala koliko ih se upokojilo, a da nisu išli na nameštanje?


Gluposti. Pravis sad logicke greske. To sto ti pises ne sledi. Nije odgovor na njenu zdravorazumsku konstataciju. Ljudi umiru pa umiru. Ne treba jos prevremno da umiru jer im nestrucna baba koja cuvala koze celog zivota "spusta zeludac".

Btw, ti ne pravis razliku ni izmedju gastritisa i hiatus hernije. To su bre 2 totalno razlicita medicinska stanja, svaki ititis je zapaljenje necega, a herina je promena anatomskog polozaja organa, organ koji nije na svom mestu.

Igrate se vi sa tim "namestanjem hijatalne hernije", kada je sve najbolje moguce, znam neke da popiju casu vode ili skoce - i to se samo namesti vrati, ali NE ZNATE da moze biti izuzetno rizicno, SMRTNO RIZICNO kada se provuce kroz dijafragmu i ode na levu ili desnu stranu te se zakaci. Tu svaki pritisak, pomeranja, "vracanje" izaziva smrtni ishod, a nesto najmanje sto se moze desiti - je da pojacate heriju i jos vise unazadite stanje.

Samo se vi igrajte sa babama koje imaju levak ili sta vec a nemojte ici kod lekara.

Prirodna selekcija rdi svoje. Steta samo sto stignete bas upravo vi bez skola da iznapravite i tu svoju decu i prosirite dnk dalje. A tako obicno i biva paradox, kao i filmu Idiocracy. Pametnijii racionalniji studiraju, posle se specijalizuju, uce, jure posao, prave uslove zdrave za zivot dece pa onda prave decu dok budale ne studiraju i 'de ce, sta ce, aj da prave decu.....

- - - - - - - - - -

Nisam mogla da verujem da neko ide ( a neko i radi) na namestanje zeluca. Ja sam za to namestanje nekada cula od svoje babe,
ali ni tada to nije uzimano za ozbiljno ( a to jel bilo odavno) i danas u dvajesprvomveku neko prica o "namestanju":roll:

U bre, idu debili na sve i svasta. Ej, pa pije homeopatski lek koliko debila, veruju da voda + nista leci da je lek za sve sto postoji jer "voda pamti, voda je zivo bice", a nece da idu na neko namestanje necega, sto je materijalna realna stvar i sto im zaista neko nesto gura, pritiska, namesta itd. Pa kada im mozes prodati bukvalno maglu, pa secernu vodicu sto ne bi mogao i ovo kada im drndas i mesis organ neki?

Evo i jedna komsinica mog poznanika tako sama sebi to pritiskala, gledala na YT, evo je sad jos malo pa nije otvorila "privatnu ordinaciju", "alternativni je gastrolog", pola naselja ide kod nje na "namestanje".
Eno je sada na "spcijalizaciji" na YT i Vimeo da krene da namesta i kosti.

Da, bas to, smajli koji prevrce oci.
 
Naravno da idu ljudi.

Meni je jedna baba par puta spustila želudac i sad sam naučio sam to sebi da uradim.

Nije to nikakva teška mudrolija.

- - - - - - - - - -



......a jesi li izbrojala koliko ih se upokojilo, a da nisu išli na nameštanje?

твој желудац,твој живот и држ' се бабе ;)

ја сам само опрезна, јер сам видела како безазлена повремена жгаравица
због које се није отишло код доце може да заврши са раком желуца.
ни пушач ни алклос ни изелица, сав посвећен здравом животу,и ето.
биће да је до природне селекције.....
 
u zamisli kad bi se ceo svet vodio jednim primerom,pa to ni bogu je uspeva kamo gorusici

па види да је добро имати жгаравицу ваљда би је сви имали.
чему се мучити и излагати ризику, ако се може лекићем довести у ред, а може.
где је жгаравица ту је често и хелико па ти види, а ту баба и чајићи нису од користи.
ако дуго кашљеш не омашиш доцу, јер може бити свашта нешто.....
 
sve to sto nabrajas sam osecao i hvala bogu ne odoh kod tih autolimara zvanih lekari,odes lepo na kalis, najbolje nedeljom kad ima puno penzosa i zaredjas sa pitanjima,castih kokicama i zahvalis na savetima ,pozelis dug i zdrav zivot
 
sve to sto nabrajas sam osecao i hvala bogu ne odoh kod tih autolimara zvanih lekari,odes lepo na kalis, najbolje nedeljom kad ima puno penzosa i zaredjas sa pitanjima,castih kokicama i zahvalis na savetima ,pozelis dug i zdrav zivot

Samo se ti leci kod penzionera na Kalisu a ne kod "autolimara lekara".

:roll::roll::roll: Houli fak Cisus, kakav transfer blama. :roll:
 
ja imam hijatus herniju, ne osecam vise bol, od gastritisa sam vomitovala svakog dana ali sam ukacila sta mi od hrane ne prija. nije to nista strasno samo nemoj da cekas. ako ne opterecujes zeludac sa cas prejedanjem cas sa premalom kolicinom uzimanja hrane bice to ok.

- - - - - - - - - -

sve to sto nabrajas sam osecao i hvala bogu ne odoh kod tih autolimara zvanih lekari,odes lepo na kalis, najbolje nedeljom kad ima puno penzosa i zaredjas sa pitanjima,castih kokicama i zahvalis na savetima ,pozelis dug i zdrav zivot

Cccc:D
 
Samo se ti leci kod penzionera na Kalisu a ne kod "autolimara lekara".

:roll::roll::roll: Houli fak Cisus, kakav transfer blama. :roll:

17191018_1850142868582503_5005552691919483809_n.jpg
 

Back
Top