TAXI u Pančevu

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Da li se meni cini ili je stanje stvarno takvo kakvim ga ja vidim. Naime nerviraju me taksisti u Pancevu, tj njihovo ponasanje u saobracaju. Bilo da se nalazim u svom autu iza ili ispred nekog od pomenutih ili da sam pesak neverovatno su bezobrazni. Naravno da ne pominjemo izuzeci postoje itd, itd.... Na prvo mesto po bezobrazluku bih ubedljivo stavio Lagunu. Neverovatno su bezobrazni po pitanju prvenstva prolaza kao i kod propustanja pesaka. Oni su mi toliko odvratni da bih posle njih stavio jedno tri prazna mesta pa onda Joker taxi. Verovatno ih manje ima pa sam imao manje konflikata sa njima ali su ista prica kao i ovi iz lagune. Ima primera i iz drugih taxi-ja ali kad god mi se nesto desi na putu (najcesce naglo kocenje) u 90% slucajeva uzrocnik je neko vozilo iz pomenutih taxi udruzenja. Najcesce izlecu sa sporednih puteva, naglo koce i staju na sred puta bez ikakvog migavca ili eventualno kad stanu ukljuce sva cetiri, ukljuce sva cetiri migavca pa onda idu jos 500m, i posebno bih izdvojio raskrsnicu od plinare prema streli. Obavezno kada nailazi voz tu se napravi kolona u traci prema streli i uvek ali uvek se nadje neki Laguna ili Joker koji ce doci u traku za levo i pokusati da udje u traku za pravo kada se pojavi zuto na semaforu.
Inace kada treba da zovem taksi uvek zovem zeleni valjda iz neke navike ali nikad do sad nisam imao primedbi. Jedina zamerka je kada kasne ali to je opravdano jer znam da rampa pravi veliki problem.
Ovom prilikom zelim da zamolim sve posetioce koji poznaju nekoga iz pomenutog drustva da apeluju na njih da malo obrate paznju na to da nisu jedini u saobracaju.
 
Dovla:
Da li se meni cini ili je stanje stvarno takvo kakvim ga ja vidim. Naime nerviraju me taksisti u Pancevu, tj njihovo ponasanje u saobracaju. Bilo da se nalazim u svom autu iza ili ispred nekog od pomenutih ili da sam pesak neverovatno su bezobrazni. N
.....
traci prema streli i uvek ali uvek se nadje neki Laguna ili Joker koji ce doci u traku za levo i pokusati da udje u traku za pravo kada se pojavi zuto na semaforu.
Inace kada treba da zovem taksi uvek zovem zeleni valjda iz neke navike ali nikad do sad nisam imao primedbi. Jedina zamerka je kada kasne ali to je opravdano jer znam da rampa pravi veliki problem.
Ovom prilikom zelim da zamolim sve posetioce koji poznaju nekoga iz pomenutog drustva da apeluju na njih da malo obrate paznju na to da nisu jedini u saobracaju.

U pravu si, ali to nije vezano samo za pancevo, 90% svih taksista su STOKA u saobracaju!!! Ista je situacija i u bg-u. Nekako mi se cini da samo najgori sljam koji nema sta da radi u zivotu, postane taksista. Sve sto si opisao je istina, danas mi bas jedan taksista isekao put ko da je samo on na putu. To ne treba reci taksi udruzenju nego pandurima; jednom se tolerise, drugi put ode dozvola po meni, jer oni su ipak profesionalni vozaci pa bi i kazne trebale biti vece za njih
 
Ali postoji nesto sto je interesantno a to je da se neka udruzenja isticu po bezobrzluku od ostalih. Vec pomenuti Laguna i joker su daleko ispred npr. zelenog ili pink taxija po bezobrazluku. To je vrlo interesantna cinjenica koje mi nije bas najjasnija zasto je bas tako.
 
Marina s:
ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha Pa vi bas nemate pametnija posla,,,ha,ha,ha,ha,ha,ha,........
Objasni ti meni sta je pametnije od cuvanja glave???? Dosao sam do toga da kad se nadjem iza taksiste pravim rastojanje 500m (sto je previse u gradskim uslovima) jer ne znam da li mu rade stop svetla, da li ce da mu padne na pamet da naglo skrene levo dok ga preticem... Pre neko vece isao sam Ulazio sam u JNA od C-marketa i u raskrsnici sa Cara Dusana nije radio semafor isao sam oko 50km/h kada je vozilo Joker taksija bukvalno naletalo na mene sa desne strane brzinom vecom od 100km/h!!!!!!!!!! Ni sam ne znam kako sam uspeo da smotam okrenuo sam se u raskrsnici za 360 stepeni..... a on.... nije ga bilo kad sam dosao sebi... izasao sam na putu su bili samo moji tragovi kocenja on nije ni mrdnuo nogu sa gasa..... pitam se da li cu ikada vise sesti u taxi.
 
a da ne pricamo o bezobrazluku sto se tice naplacivanja.Moja sestra cesto ide do bake taksijem i to obicno kosta 100 din,ali posto je ona mala i ide sama kad se nadje neki kreten koji hoce da iskoristi njene godine,onda to kosta 120din!to su radili i neki iz lagune,ali i iz vajfert taksija!a cim ona kaze rekla mi je mama da ovo kosta 100din i da uzmem vase podatke,odmah kosta 100 a ne vise 120din.i kako onda da budes siguran ko te vozi,kada su u stanju i malo dete ta zajebu!
 
Iskreno da ti kazem ja ne bi smeo da pustim malo dete da ide samo taksijem.... cak ne pustam ni devojku da ide sama taksijem.... za takve situacije (ako bas mora malo dete da ide taksijem) najbolje je imati stalnog taksistu koji ce dolaziti na poziv na mobilni....
 
Ja znam samo da sam 2 godine radila u Laguni (za telefonom i radio stanicom), kao i u drugim udruzenjima i da sam ogorcena koliko i vi!
Naime, taksisti zaista jesu najveci sljam koji koraca nasom planetom: nekulturni, bezobzirni, bogom dati da obavljaju tu SVETU delatnost. Poznajem skoro svakog taksistu ovoga grada, ali ne zelim da apelujem kod njih jer je to, verujte, uzaludna prica.
Srecom, promenila sam i profesiju. :)
 
lidvale:
Nemojte tako,,kad pozovete Joker,trazite da vam dodje broj 17.jer za njega su svi puni hvale naravno i ja kao i moje dete.Cujemo se kad proverite.
To su izuzeci. Ja znam dvojicu iz Waiferta i zovem ih na mobilni. Verovali ili ne ta dvojica zive jedan do drugog, obojica imaju bela auta i peru ih svaki dan kad dodju kuci na rucak bez obzira da li rade posle toga i nikada ne zapocinju radni dan sa prljavim autom.
 
Sta kazete za vozace "vanlinijskog" prevoza. Ja ga koristim kada idem do Bgd-a i natrag i nisu losi, ali oni koji voze za Starcevo i Omoljicu su uzasni. Voze kao sumanuti, prolaze kroz crveno svetlo, ne koriste migavce... Ukratko: apsolutno su nekulturni,
 
Joj njih mi ne pominji... ako ista mrzim onda je to kad mi dodje unese mi se u facu i prodere se PANCEVO ili VRSAC... nerviram me njihov nacin voznje gde god da ih stignem ponasaju se kao da voze Mercedesovu limunzinu a ne kombi i izivljavaju se na putevima. Ili kad na putu za BG stanu u trcu traku na semaforu u nameri da se ugrade ovom sto je prvi u srednjoj traci...
 

Back
Top