polaganje strucnih ispita za mornara,masinovodju i td.

Pozdrav svima.Zamolio bih nekog od vas dvojice ako mi moze reci,ako nije problem naravno ili me uputiti iz cega da ucim za polaganje posebnog ispita u slucaju opasnosti na brodu (sprecavanje nezgode na brodu,protipozarna zastita i pruzanje medicinske pomoci na brodu).Taj ispit mi neophodan kako bih mogao da se ukrcam na brod,vec sam bio na polaganje,ali nazalost sam pao,a bez te portvde-sertifikata po novom ne mogu da se ukrcam na brod,radi se o recnim brodovima,nikada se nisam ukrcavao,tako da,da sam polozio to,sada bih vec trazio da se ukrcam negde,jer sam mornar pripravnik,tj.bicu mornar pripravnik ako polozim,taj ispit ima jednom mesecno,ako mi iko moze pomoci,hvala unapred! :) Radi se o ovom ispitu http://www.plovput.gov.rs/file/saop...oseban-ispit-u-slucaju-opasnosti-na-brodu.pdf
 
Posto smo ovde krenuli nasiroko sa Materijalom i Skriptama za polaganje u Luckoj kapetaniji, za svakog ko bude procitao ovo, treba da se pazi par stvari kad bude otisao u Lk da prijavi ispit ili bilo koji drugi razlog odlaska. Jedna od stvari je da se bude maksimalno pristojan, jer su sujetni, oni vole da su "iznad" svih u suprotnom ce naci neki razlog da vas ne prime na ispit. Odgovor na moje pitanje zasto ne mogu da polazem ispit za HTZ ako vec ne mogu za krmara bio je: "Zato" tako da bez pitanja, vokabular im je veoma ogranicen ;). Takodje ko nije dugo radio na brodu, a sada zeli da se vrati, preporucujem da se raspita u kapetaniji da li mora da polaze posebni ispit u slucaju opasnosti na brodu, jer mogu vasem poslodavcu da podnesu prijavu jer vas drzao bez polozenog HTZ-a. Jedna od stvari koju bih jos napomenuo jeste da su veliki provokatori, meni su spominjali da mi ne padne na pamet da ih podmicujem (a ne pada mi na pamet) Da im ne donosim pecenje, jer kako je rekao jedan od luckih kapetana : "Ja to ne jedem zbog verskih obicaja, ja sam Musliman". Mislim da su aludirali da ih podmitim novcem a ne hranom ali ajde. Tako da, prijatelji Ladjari koji budete ovo citali, ne nasedajte na provokacije, fore, i ako se profine i vi se prijatno iznenadite, verujte da to ne traje dugo. S' postovanjem: Lik koji je 4 dana za redom pokusao da prijavi ispit u LK Beograd :D

- - - - - - - - - -

Ako neko ima jos neka iskustva sa Luckim kapetanijama neka slobodno podeli sa nama svoje savete, kako bi nam bilo lakse, makar znajuci sta mozemo da ocekujemo, i isto tako ako ima ljudi koji su polagali ispit za krmara, mornara, Masinovodju, Kapetana A,B,C neka podeli i ta iskustva.
 
Postovani ljudi, ko god vidi ovo, zamolio bih ga za potpis ove peticije. U peticiji se radi o promeni zakona za sticanje zvanja recne trgovacke mornarice. Dave nas losi zakoni i Srbija ostaje bez kadrova i tako nam propada recni transport, a mladi ne mogu da krenu da rade jer u luckim kapetanijama stalno obaraju ljude. Ja sam autor peticije. https://www.peticije24.com/promena_zakona_o_uslovima_sticanja_zvanja_recne_trg_mornarice_sr
Hvala unapred, bice otvorena Tema ovde ovim povodom.
 
Posto sam poceo da predajem za ispit u slucaju opasnosti i isto tako poceo da predajem za ispite za mornara i krmara uzivo ili online putem skype-a skriptu za ispit u slucaju opasnosti mozete kupiti ili zakazati casove. Isto tako casove za polaganje za mornare i krmare odrzavam. Na vec naveden mail slati poruke za vise informacija. Takodje jedan od razloga zbog kojeg naplacujem skriptu jeste taj sto moram svakome ponaosob, kome sam dao skriptu za dz da crtam kako i sta. Zato bolje da odrzavam casove. Poz svima dimastuparic96@gmail.com
 

Back
Top