VEŠTICA VECA :)

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Dobih jedan ovakav email:
Mladi kralj Artur je bio iznenadjen i uhvacen od monarha susjednog kraljevstva dok je kradom lovio u njegovim sumama. Monarh ga je mogao ubiti na licu mesta jer je to bila kazna za sve one koji bi krali na monarhovom imanju, ali se on pokolebao pred Arturovom mladoscu i simpaticnoscu, I ponudio mu je slobodu u zamjenu za odgovor na jedno
tesko pitanje: Sto ustvari zele zene?
Ovakvo bi pitanje ostavilo bez rijeci i najstarije mudrace i mladom Arturu se cinilo da je jednostavno nemoguce odgovoriti na njega.
Kako god bilo, bolje je i pitanje nego umrijeti objesen, tako da se vratio u
svoje kraljevstvo i poceo ispitivati svoje podanike. Razgovarao je s princezama, kraljicom, prostitutkama, casnim sestrama, mudracima, pa cak i s dvorskom ludom... jednom rjecju - sa svima. Ali nitko mu nije dao zadovoljavajuci odgovor. Medjutim, svi su mu savjetovali da potrazi odgovor kod stare vjestice, jer ga je ona jedina i znala. Cijena bi bila visoka, jer je stara vjestica bila nadaleko poznata po svojim basnoslovno skupim uslugama.
Dosao je najzad i zadnji dan roka i Artur nije imao drugog rjesenja vec da razgovara s vjesticom. Ona je pristala dati odgovor, ali u zamjenu za sljedecu cijenu: zeljela se udati za Sir Gawain-a, najplemenitijeg viteza Okruglog stola i Arturovog najboljeg prijatelja.
Mladi Artur je prestravljeno gledao - bila je grbava i uzasno ruzna,imala je jedan jedini zub, sirila je oko sebe takav smrad koji ga je tjerao na povracanje i ispustala je neobicne krike i zvukove. Nikad Artur nije u svom zivotu vidio odvratnijeg stvorenja. Pri samoj pomisli da zamoli svog prijatelja da ozeni ovo storenje, uplasio se i posustao. Ali Sir Gawain je saznao sta se dogodilo i rekao da je zrtvovanje za zivot svog prijatelja i za ocuvanje
Okruglog stola vrijedno toga. Najavljeno je vjencanje, nakon cega je stara vjestica u
svojoj paklenoj mudrosti rekla: "Svaka zena zeli biti vlasnica svog zivota!"
Cim je to izgovorila, svi prisutni su odmah priznali da je izrekla veliku mudrost i da je potpuno u pravu. Isto tako, da je i mladi Artur spasen. Tako je i bilo. Cim je cuo odgovor, monarh susjednog kraljevstva je vratio Arturu slobodu i pravo na zivot. Vjencanje je obavljeno i to gala - prisustvovali su svi dvorjani i nitko vise od Artura nije osjecao i olaksanje i tezinu u isto vrijeme. Sir Gawain je bio nasmijesen svo vrijeme, ljubazan i pun postovanja, po svom starom obicaju. Stara vjestica je napravila pravi skandal
svojim najgorim nacinom ponasanja: zdrala je kao zvijer, bez koristenja pribora za jelo - rukama, i uz to proizvodila zastrasujuce urlike i zvuke,a da ne spominjemo nepodnosljivi smrad. Konacno je doslo i vrijeme prve bracne noci i dok je cekao svoju novovjencanu mladu da mu dodje u krevet, Gawain je ugledao kako mu prilazi najljepse zensko stvorenje koje je ikad u zivotu mogao zamisliti. Sav ocaran je upitao sto se dogodilo, na sto mu je mlada devojka odgovorila da je to ona, vjestica, ali da ce pola vremena provesti s
njim kao vjestica, a pola kao mlada djevojka, i to sve zato sto je on bio dobar prema njoj svo vrijeme. Isto tako, upitala ga je koji njen izgled zeli preko dana, a koji preko noci.
Koje okrutno pitanje! Gawain je pozurio s razmisljanjem. Da li da preko dana ima divnu djevojku koju ce moci svima pokazivati bez straha i srama, a nocu u intimnosti svog kreveta imati monstruoznu vjesticu??? Ili pokazivati prijateljima preko dana vjesticu, a trenutke bracnog sladostrasca provoditi s divnom djevojkom??? Sto biste vi izabrali?
Gawain-ov odgovor se nalazi malo nize, ali prije citanja, donesite svoju odluku. Plemeniti Gawain joj je rekao da joj pusta na volju da sama odluci. Cim je to cula, vjestica je rekla da ce uvijek biti u obliku mlade djevojke, i danju i nocu, jer je on postovao i dozvolio joj da bude vlasnica svog zivota.

Koje je naravoucenje ove price?
Nije bitno da li je zena lijepa ili ruzna - u sustini... uvijek je vjestica.

Simpatična tema, zar ne? Šta bi ste vi uradili da se na mestu mladog kralja Artura i njegovog dobrog prijatelja Gawain-a???
 
Боље је питање: Шта бисте урадили да сте на месту сер Гавејна? Артур и није имао неки проблематични избор.
 
NatasaNatasa:
"Svaka zena zeli biti vlasnica svog zivota!"
Simpatična tema, zar ne? Šta bi ste vi uradili da se na mestu mladog kralja Artura???
ja bik ko iz topa odgovorijo da svaka žena oće da bidne vlasnica tuđeg života to jes života od svog čoveka
i nebik omašijo a onai monah bi me pustijo i još bi mi dadnuo najmlađu šćer daj se rastosilja bede jel sam mu otkrijo živu istinu.i ženu bi mi nudijo al ja nebik teo jel me je već dosta kaznijo zbog lovokradnju
 
Srećom nisam kralj, a ni muškarac,
pa ne moram da glavolomim o ovome.
I da na kraju odaberem neku tamo... vešticu. 8-)

A možda naša vecaveštica zna odgovor? He he, ona verovatno zna SVE odgovore.
Ako doleti - kazaće i nama.:arrow:
 
...ма све је то смислено написано. Масло ружних удавача. :lol: :wink: Нарвоученије...жените ружне, смрдљиве вештице...постаће прелепе принцезе...буаааа :twisted:
 
To niko ne zna.
Posebno ne zene.

neka sila bude sa tobom!
jedigedza6po.gif
 
Бар имамо какву-такву назнаку: сер "Наивчина/Добричина".
А пошто смо Џедај витезови, малко испуњавамо услове...што баш и није пожељно, јер се ради о Друзили...
 
Zene bre vise ne znaju sta hoce... Kad ih slusam... sta traze kod idealnog muskarca, uvek se smejem do suza... kad bi mogao da bude popustljiv i dominantan, i bogat i obican, poznat, uspesan, lep, pametan, mekan, tvrd, potentan, duhovit, ozbiljan, da ih slusa, ali da im nekad udari rukom o sto.
mislim... boli nas uvo da sve to ispunjavamo.. :roll:
Takvi hirovi moguda se ispunjavaju samo nekoj OPASNOJ RIBI. Nekoj manekenki ili misici...
VRHUSNKOJ znaci... i nijednoj drugoj... :roll:
 
Нешто ми паде на памет, Наца-мацо...да није повод овој теми твој страх да ти нека грдоба не отме фрајера и убеди га како може да буде екстра риба само ако хоће?
 
Adalv:
Нешто ми паде на памет, Наца-мацо...да није повод овој теми твој страх да ти нека грдоба не отме фрајера и убеди га како може да буде екстра риба само ако хоће?


Ne bojim se ja takvih frajera, koji će otići zarad nekog obećanja .... a ni takvih grdoba koje obećavaju.
Nisam ja tako plašljiva ADALV-u znaš :)
 
commodore:
Zene bre vise ne znaju sta hoce... Kad ih slusam... sta traze kod idealnog muskarca, uvek se smejem do suza... kad bi mogao da bude popustljiv i dominantan, i bogat i obican, poznat, uspesan, lep, pametan, mekan, tvrd, potentan, duhovit, ozbiljan, da ih slusa, ali da im nekad udari rukom o sto.
mislim... boli nas uvo da sve to ispunjavamo.. :roll:
Takvi hirovi moguda se ispunjavaju samo nekoj OPASNOJ RIBI. Nekoj manekenki ili misici...
VRHUSNKOJ znaci... i nijednoj drugoj... :roll:


Što si ti neki srditttttt .... :)
 
Мислио сам на најчешћи комбинацију леп(а) тип/риба + ругоба, па пошто је то врло честа појава, мислио сам да си се уплашила...
 
Ne, nisam se uplašila .... svako mora da bude svestan svojih mana i svojih kvaliteta .... tako da je ista situacija i samnom.... a i po prirodi nisam plašljiva. Ja znam šta hoću i šta od života tražim .. to se trudim i da dobijam .... i nije sve vezano za fizički izgled - kao što i sama ova tema reče.
 
Loope ... ako si danas neraspoložen, ne znači da treba svojim sugestijama da kvariš ovu temu .... Sva sreća te se ti ništa ne pitaš u celoj situaciji.

Ja sam uvek neraspolozen kad vidim tvoju ili arielinu temu na ovom delu foruma.
Odmah znam da su to neke alapacarske price.
I zaista sreca sto se ja ne pitam nista ovde, inace bih ceo dan provodio u brisanu :twisted:
 
Prvo priča je super ... i ne vidim da se mnogo odnosi na žene ... uglavnom je vezana za dve muške odluke koje i nose celu priču.
Drugo, ne vidim što si protiv naših tema na ovom podforumu .... da li mi to pričamo o diskriminaciji ili šta?
Treće, treće je da me jako iznenadjuješ ....
Eto, toliko ..

ps. možda bi mogao da se potrudiš da odgovoriš na ovu temu, kad već uzaludno visiš na njoj ;)
 

Back
Top