"Nije mi žao što nemam decu, ne bih bila dobra majka"

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.098
"Nije mi žao što nemam decu, ne bih bila dobra majka"

Voditeljka, glumica, producentkinja i filantrop Opra Vinfri kaže da ne žali što nikada nije rodila, jer nema strpljenja za decu.

Opra i njen partner Stedman Grejem su zajedno već 30 godina, ali se nikada nisu venčali niti dobili decu.

Voditeljka je 2007. godine u Južnoj Africi osnovala akademiju “Oprah Winfrey Leadership” za 172 devojke. Rekla je da se upravo zbog toga oseća kao da je majka.

"Uradila sam to da im pomognem, a one su unele svetlost u moj život. Kada su ljudi počeli da vrše pritisak da se udam i rodim decu, znala sam da nikada neću zažaliti što ih nemam, jer se osećam kao majka sve dece na svetu. Ljubav ne poznaje granice. Nije važno da li ste rodili dete ili ste ga našli kada je imalo dve, deset ili dvadeset godina. Bitno je da je ljubav stvarna i čista. Za mene je to savršeno jer nisam želela decu. Ne bih bila dobra majka, nemam strpljenja", izjavila je Opra.

Vinfri je ranije govorila o bebi koju je izgubila kada je imala samo 14 godina, a kojoj je dala ime Kanan.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2017&mm=02&dd=25&nav_id=1234158

Posteno.

Komentara naravno, standardno imbecilnih za ovo podneblje
 
mislim da 95% ljudi grese s decom i isto toliko ih deca promene

Skroz si u pravu.
I sama sam za sebe tvrdila da necu znati sta i kako sa decom...pa kad su dosla deca sve se poslozilo idealno. Nece to samo od sebe, ali instinkt roditelja (kad mu se svesno prepustis) potmognut oprezom i brigom i strahovima i radostima...odradi svoje, uz svest o odgovornosti za to bice, sve su sanse da budes dobar roditelj.
 
mislim da 95% ljudi grese s decom i isto toliko ih deca promene

Skroz si u pravu.
I sama sam za sebe tvrdila da necu znati sta i kako sa decom...pa kad su dosla deca sve se poslozilo idealno. Nece to samo od sebe, ali instinkt roditelja (kad mu se svesno prepustis) potmognut oprezom i brigom i strahovima i radostima...odradi svoje, uz svest o odgovornosti za to bice, sve su sanse da budes dobar roditelj.

Ipak postoje ljudi koji nisu za roditelje, valjda ona sama zna da proceni koliko bi bila dobra majka

zena se pametno procenila
da sve koje tako misle isto postupe svet bi bio mnogo bolje mesto jer bi bilo mnogo manje debila

:ok:
 
Govoriti da je "moja ljubav prema svoj deci sveta stvarna i cista", a ne naci je u sebi za sopstveno dete (rodjeno/usvojeno) je...sta? Mozda cisti egoizam cuci u osnovi. ;)

(...i jos izgubila dete sa 14 godina! )

Inace, da, slazem se da svako ko sebe proglasi nesposobnim za decu, ne treba da ima decu.
rec je osasvim razlicirtoj vrsti odgovornosti i ljubavi, tako da je neuporedivo i naravno da ne treba da ima decu neko ko smatra da to nije za njega

- - - - - - - - - -

Imati decu znači ispunjavanje nekih uslova...
Narod kaže da svaka budala može napraviti dete.
Sasvim tačno.
Deca treba da se začinju planski, ali tek kada si spreman da se
odrekneš mnogo čega i plaćaš tokom života veliku cenu....
Tako da razumem žene iz naslova.
Jeste da deluje egoistično, ali stav je potpuno ispravan !
zapravo je egoisticno imati decu jer tako treba, jer se to ocekuje, jer to ostavlja lep utisak, a da pri tom to ne zelis
 
"Nije mi žao što nemam decu, ne bih bila dobra majka"

Voditeljka, glumica, producentkinja i filantrop Opra Vinfri kaže da ne žali što nikada nije rodila, jer nema strpljenja za decu.

Opra i njen partner Stedman Grejem su zajedno već 30 godina, ali se nikada nisu venčali niti dobili decu.

Voditeljka je 2007. godine u Južnoj Africi osnovala akademiju “Oprah Winfrey Leadership” za 172 devojke. Rekla je da se upravo zbog toga oseća kao da je majka.

"Uradila sam to da im pomognem, a one su unele svetlost u moj život. Kada su ljudi počeli da vrše pritisak da se udam i rodim decu, znala sam da nikada neću zažaliti što ih nemam, jer se osećam kao majka sve dece na svetu. Ljubav ne poznaje granice. Nije važno da li ste rodili dete ili ste ga našli kada je imalo dve, deset ili dvadeset godina. Bitno je da je ljubav stvarna i čista. Za mene je to savršeno jer nisam želela decu. Ne bih bila dobra majka, nemam strpljenja", izjavila je Opra.

Vinfri je ranije govorila o bebi koju je izgubila kada je imala samo 14 godina, a kojoj je dala ime Kanan.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2017&mm=02&dd=25&nav_id=1234158

Posteno.
Komentara naravno, standardno imbecilnih za ovo podneblje

Niko je i ne tera da ima decu, a mene stoli bojko za nju.
Bolje neka brabonja o tome kako je bila trudna sa 14 a ne kako ne treba biti trudan kada je vreme za to.
 
Опра је поред (одокативно) лоше мајке, и потврђена лоша ћерка. Отац јој живи у беди док она лежи на милионима.

Kako da ne

- - - - - - - - - -

Niko je i ne tera da ima decu, a mene stoli bojko za nju.
Bolje neka brabonja o tome kako je bila trudna sa 14 a ne kako ne treba biti trudan kada je vreme za to.

Kako je to u hriscanskom duhu <3 pray for serbia
 
"Nije mi žao što nemam decu, ne bih bila dobra majka"

Voditeljka, glumica, producentkinja i filantrop Opra Vinfri kaže da ne žali što nikada nije rodila, jer nema strpljenja za decu.

Opra i njen partner Stedman Grejem su zajedno već 30 godina, ali se nikada nisu venčali niti dobili decu.

Voditeljka je 2007. godine u Južnoj Africi osnovala akademiju “Oprah Winfrey Leadership” za 172 devojke. Rekla je da se upravo zbog toga oseća kao da je majka.

"Uradila sam to da im pomognem, a one su unele svetlost u moj život. Kada su ljudi počeli da vrše pritisak da se udam i rodim decu, znala sam da nikada neću zažaliti što ih nemam, jer se osećam kao majka sve dece na svetu. Ljubav ne poznaje granice. Nije važno da li ste rodili dete ili ste ga našli kada je imalo dve, deset ili dvadeset godina. Bitno je da je ljubav stvarna i čista. Za mene je to savršeno jer nisam želela decu. Ne bih bila dobra majka, nemam strpljenja", izjavila je Opra.

Vinfri je ranije govorila o bebi koju je izgubila kada je imala samo 14 godina, a kojoj je dala ime Kanan.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2017&mm=02&dd=25&nav_id=1234158

Posteno.

Komentara naravno, standardno imbecilnih za ovo podneblje

Vrlo izopaceno.
Izgubila dete u 14.? Tada Nije imala krov nad glavom...
Posledice svega toga, bede u mladosti, je I njena izjava.
Ona je vrlo problematicna zena.
I uzasno nesrecna.
 
rec je osasvim razlicirtoj vrsti odgovornosti i ljubavi, tako da je neuporedivo i naravno da ne treba da ima decu neko ko smatra da to nije za njega

- - - - - - - - - -

zapravo je egoisticno imati decu jer tako treba, jer se to ocekuje, jer to ostavlja lep utisak, a da pri tom to ne zelis

Znam osobu (žensku), koja tvrdi da su deca porez na budale.
Pritom, ima jedno, već odraslo.
Spreman sam složiti se s' njom...!
 
Класичан шах мат.

Ona je uradila sto vi pajseri nikada necete za nekoga tako da shhhhh. Tisina. Mozete samo da sirite mrznju zato sto eto nece da radja :hahaha:

- - - - - - - - - -

xaxa vidovit si :lol:

Jel ona hrišćanka ili satanista ? Kad već pominješ hrišćanstvo

Ja sam to rekao za tebe.
 

Back
Top