Pretnja

ra-ta-tat

Aktivan član
Poruka
1.847
U svađi ste sa partnerom, mislim, upravo se svađate, tj. raspravljate se ili kako god to zovete.
Vaš partner postavi ultimatum, kaže da ako nešto uradite on će vas ostaviti, pobeći od vas.
Na stranu to što je izrekao pretnju, mada možemo i tu da ga opomenemo i napadnemo... ali mene zanima ovaj problem... koji me trenutno veoma muči.

On je meni usadio mentalnu sliku njegovog odlaska. Da li je on svestan šta je uradio? Ne verujem... da li je moguće nastaviti odnos uz stalnu svest o njegovom potencijalnom odlasku
 
Ja sam nestrpljiva, nebih mogla da dočekam taj trenutak u kome će on da ode i da se patim sve vreme s tim nad glavom. Zamolila bih ga da ode baš u ovom trenutku - u najlepšem mogućem trenutku.
Imala sam sličnu situaciju i tako sam je rešila.
Baš kad sam najviše volela jednog njega - rekla sam mu da ide.
Bilo je teško ali ti se kunem da on i dan danas hoće da vrati vreme i stvari onakve kakve su bile :lol:
 
Pa ništa, ja uglavnom u takvim situacijama kažem ''idi odmah, ne moraš da čekaš'' i prosto postavim jedan mali test. Ako ode - šta da se radi. Ako ne ode - šonja je što je pogazio reč, ali je i spasao vezu.
 
mislim da je baš pravi način ako se upravo sada svadjate da ti buljiš u ekran ,,,,,

šalim se --- nijedan normalnan čovek se ne bavi ucenom ,,, nekako mi to dodje razmišljanje iz prošlog veka ,,,
 
Ja sam nekada znala da postavljam te ultimatume... ali to je jako ružno i sad me sramota.
Treba prihvatiti osobu takvu kakva jeste a ako nisi sposoban za to onda treba da odeš odmah a pretnjama pokušavati nekog izmeniti i sebi prilagoditi je fuj.
 
tasicka:
kazes mu : IDI !
I usadis mu sliku da si spremna da u svakom trenutku zatvoris vrata za njim.

Slažem se. Detinjasto je postavljati takve ultimatume: "Pokupiću svoje igračkice i neću više nikad da se igram sa tobom!" Onaj ko se sprema da izgovori nešto slično, mora biti spreman stvarno da ode. Kako da te ljudi shvate ozbiljno ako pretiš i obećavaš, a onda se praviš kao da to niko nije čuo?
 
zavisi koliko je to stvarno vazno za vashu vezu, da li si ti spremna na taj ultimatum i koliko ga on zasluzuje.znaci...tesko je odgovoriti na pitanje.ruzno je postavljati ultimatume ali su nekad oni merilo ljubavi...na zalost (pored svih onih lepih stvari kojima se pokazuje ljubav).
bitno je da ne brzash...
 
Vragolasta Amfibija:
zavisi koliko je to stvarno vazno za vashu vezu, da li si ti spremna na taj ultimatum i koliko ga on zasluzuje.znaci...tesko je odgovoriti na pitanje.ruzno je postavljati ultimatume ali su nekad oni merilo ljubavi...na zalost (pored svih onih lepih stvari kojima se pokazuje ljubav).
bitno je da ne brzash...

zekane,jer ti imas kocnicu il uvek ovako brzo trcis:lol: :p
 
uvek,espi !
osim kad me juri neki dobar baja...onda malo klonem i pusim ga da mi pruzi prvu pomoc.
jesi li ti nekad nekom postavila ultimatum???
ja nisam nikad za ozbiljno....nakon te izgovorene recenice...pocela sam sama sebi da se smejem shvatajuci kako je to nebulozno...
 
Vragolasta Amfibija:
uvek,espi !
osim kad me juri neki dobar baja...onda malo klonem i pusim ga da mi pruzi prvu pomoc.
jesi li ti nekad nekom postavila ultimatum???
ja nisam nikad za ozbiljno....nakon te izgovorene recenice...pocela sam sama sebi da se smejem shvatajuci kako je to nebulozno...

jesam,jednom davno kad sam trebala da se udam.....al to je proslo i necu toga da se secam:roll: od tada nikad vise.....porasla sam,sazrela i znam sta hocu;-) ,tako da je i osoba pored mene svesna toga,pa mi ultimatumi ne trebaju:p
 
ra-ta-tat:
On je meni usadio mentalnu sliku njegovog odlaska. Da li je on svestan šta je uradio? Ne verujem... da li je moguće nastaviti odnos uz stalnu svest o njegovom potencijalnom odlasku

lichno mislim da da (naravno sve zavisi od nas i nashih motiva),ali ljudi na zhalost tudja osecanja uzimaju suvishe zdravo za gotovo, kao da je beskrajna ljubav prema nama neshto shto se podrazumeva samim nashim postojanjem, bez neke potrebe da mi zhrtvujemo bilo shta za istu, i onda kada neko u trentku kad nije vishe siguran ima li smisla ostati u toj vezi, ima potrebu da uz pomoc krajnjeg sredstva proveri koliko je nama stalo do tog odnosa, mi to umesto kao poziv za spasavanje veze, dozhivimo kao smrtnu presudu istoj.

a govorim ovo iz pozicije nekog, ko je u afektu, dragoj osobi izgovorio neshto shto se mozhe protumachiti kao ultimatum, ne bi li izazvao neku drugu reakciju od gore opisanih "ok ako tako mislish, slobodno..." i evo sad imam trazhili ste gledajte :?

ljudi komuniciraju na razlichite nachine i isto tako razlichito pokazuju svoje emocije, i mislim da nije zgoreg ponekad potrazhiti uzrok nechijeg ponashanja, a ne samo nositi se sa posledicama istog
 
majcheki:
Ja sam nestrpljiva, nebih mogla da dočekam taj trenutak u kome će on da ode i da se patim sve vreme s tim nad glavom. Zamolila bih ga da ode baš u ovom trenutku - u najlepšem mogućem trenutku.
Imala sam sličnu situaciju i tako sam je rešila.
Baš kad sam najviše volela jednog njega - rekla sam mu da ide.
Bilo je teško ali ti se kunem da on i dan danas hoće da vrati vreme i stvari onakve kakve su bile :lol:

Ja ovo ne kapiram. :confused:

Jel moze neko da mi objasni, Majchek, pliz?
 
Ja takve i slicne stvari dozivljavam kao manipulisanje i prestajem da verujem u vezu u kojoj mi se to desava...i to ne samo kada je u pitanju ultimatum, nego i cesta prica o raskidu, nagovestaj da bi razmisljao o raskidu ako ja ne uradim ono sto zeli...kako covek da se opusti i prepusti kad mu takve stvari vise nad glavom...
 
Ljudi prave greške... i ja grešim. Pravim svakakve gluposti svakodnevno. Ponekad je teško opravdati moju zrelost u svetlu svega toga. Mislim da je normalno imati konflikte, oni su deo upoznavanja. Konflikti ne znače da ne postoji želja da se oni razreše na zadovoljavajući način. Opet, oni su test zdravlja odnosa. Ako se raspadnete posle svađe ili rasprave ili kako god hoćete to da nazovete, vaša želja za odnosom nije bila dovoljno jaka. I nikad nije u pitanju jedan element, odnos dve osobe nije prosto zbir svih stvari koje činite jedno drugom i koje čine vas. I zato ono što nekom drugom ne biste oprostili, ne biste razumeli... njemu ili njoj ipak hoćete.

Nije bilo nikakve sumnje u to da ću ja prevazići to implantiranje mentalne slike, ali morala sam pre toga da postignem dovor sa njim. Njemu sam objasnila šta to znači, mislim... takvo ponašanje i ja verujem da on to više nikada neće uraditi.

On je napravio grešku tom izjavom, ja sam napravila na nekom drugom mestu... i tako idemo zajedno i stalno nešto grešimo, ali na kraju ostajemo zajedno jer tako želimo. Jer nam je lepše da grešimo zajedno, nego odvojeno :-D
 
storm cloud:
Много сте ви мени искључиве.
Nije to isključivo. I ja bih isto rekla, a znaš da saa ja daleeekooo od isključive:razz:
Isključivo bi bilo da kažeš JA bih se okrenula i otišla. Ovako, ako on hoće da ide; poslednje što bih radila je vukla ga za rukav da ostane...
Ja ustavri nikad nisam dobila takav ultimatum; možda zato što sam i ovako previše popustljiva - kaže mi nešto da mu se ne dopada, ili da bi bilo lepše da je nešto drugačije i uglavnom mu izađem u susret.
Ma, ja sam laka za održavanje, uopšte nisam tvrdoglava i inadžija8-)
Baš zbog toga bi takav ultimatum bio poslednje u našoj vezi; zato što NIKADA nema porebe za tim.
 

Back
Top