Obespravljenost muskaraca

Mene samo zanima sta je Tukidid uradio, sta je to rekao, pa je od tebe nastao crv koji progoni druge po forumu kako bi ih predstavio, po svaku cenu, upotrebom bilo kakvih sredstava, u sta ulaze i najsramnije lazi, u negativnom svetlu.

Mora da je iskopao, iscackao, nekog gadnog demona iz tvoje proslosti, neku vrlo neprijatnu, dugo potisnutu, istinu koja ti sad ne da mira i tera te da je svim silama vratis tamo odakle je dosla i to napadujuci sve one koji je, nenamerno, istinima koje iznose, vracaju u zivot.

Druze moj, ti mozes da zvrljas ovde koliko hoces, da se bunis i brecas do mile volje, istina se nece promeniti, ostace onakva kakva jeste.

Mi zivimo u feminiziranom drustvu.

Znas kako, malo mi je muka da stalno citam tukija kako nastavlja lazi o nama.
Ne kaze on to vi srbi, nego pise o narodu, ali kome to pise, srbima.
Pa ne moze neki nemacki djak da nastavlja da nam prodaje nasu krivicu kada
su oni lazovi i ubice.

- - - - - - - - - -

On to radi iz teme u temu na filozofiji.
 
Pa ne moze neki nemacki djak da nastavlja da nam prodaje nasu krivicu kada
su oni lazovi i ubice.

Ne razumem, na osnovu čega si zaključio da Tukidid Srbima prodaje krivicu? Na koji način je prodaje?

Baš sam skoro čitao neku temu gde je propovedao protiv onog sloja Evropljana koji pričom o Srebrenici hoće da nam uvali nečistu savest. Dakle upravo protiv onih koji hoće da nam prodaju krivicu, da nas razbole svojom bolešću.

Iz onoga što sam ja video do sada, on kritikuje Srbe za sve ono za šta zaslužuju da budu kritikovani. I to što verovatno više vremena provodi ovde kritikujući Srbe nego na stranim forumima kritikujući Nemce je po meni dokaz da mu je do Srba više stalo. To zaključujem iz ličnog primera. Najteže reči sam upućivao onima do kojih mi je stalo. Kada me čuješ da nekom kažem ''Samo rokaj, sve je za ljude'' - znaj da me za njega boli uvo.
 
Mene samo zanima sta je Tukidid uradio, sta je to rekao, pa je od tebe nastao crv koji progoni druge po forumu kako bi ih predstavio, po svaku cenu, upotrebom bilo kakvih sredstava, u sta ulaze i najsramnije lazi, u negativnom svetlu.

Mora da je iskopao, iscackao, nekog gadnog demona iz tvoje proslosti, neku vrlo neprijatnu, dugo potisnutu, istinu koja ti sad ne da mira i tera te da je svim silama vratis tamo odakle je dosla i to napadujuci sve one koji je, nenamerno, istinima koje iznose, vracaju u zivot.

Druze moj, ti mozes da zvrljas ovde koliko hoces, da se bunis i brecas do mile volje, istina se nece promeniti, ostace onakva kakva jeste.

Mi zivimo u feminiziranom drustvu.
Nije imao šta da iščačka,Boljarin (a znam ga lično!) je redak slučaj emotivno stabilnog čoveka i u realu...
Malo je trenutno nadrkan na ženske,ali to je trenutno-i sam sam bio posle jedne havarije.Prcaju nas tu i tamo
-to je rat bez pobednika...Zato i mi njih kad se dohvatimo-ko siroče sise!:hahaha:
Ne,nego te ne pozna (forumski-virtuelno,ali ipak duhovno baš solidno) koliko ja...Čak sam dosta i pratio kad ste
se "klali" ti i onaj tinejđer bivši moderator oko kulturnih i društvenih tema...
A valjda si shvatio da nisam baš amater u psihologiji...
Tako da je Boljarin malo preterao s pominjanjem anime-imaš još taj animozitet prema gej određenju o kom neću ovog puta...
Svi ga imamo manje više ybg.Ili si gej ili ksenofob prema njima! Nema između-to je gluma-unapred se slažem!
Ali se treba znati nositi sa svojim "demonima"...
I nije zajebancija kontrolisati svog neandertalca ili Sotonu lično!
Ja svog svakog jutra malo izšamaram tek da se zna ko je gazda u kući...;)
I da,ne valja da te poredi s Tukijem...
 
Kriza je realno tu, samo je potrebno biti velika kukavica, onesvjescivati se seksom, drogom i alkoholom da se ona ne vidi. Samo zbog toga izazivam kukavice na dvoboj, a ne zato sto polazem na krizu. Kako moze neko ko govori o sveprisutnom animalizmu reci da cekam krizu kad je kultura vec propala? A sta ima gore od propasti kulture? Pa nas i polukulturni nomadi preziru.
 
Patak sve je to lijepo i utopično.

I ja sam pokušavao da kritikujem, članove, moderaciju itd. Da bih na kraju shvatio da je sve to pucanj u prazno, jer vlasniku foruma su bitne brojke, brojke, brojke, reklame = ke$... sve to ide u minus kvalitetu tema na forumu. Cilj glavnog administratora je jasan, logičan, i opravdan. Živimo u kapitalizmu, a i da smo u nekom drugom sistemu opet je ovo nečiji rad koji treba da donese neku korist, pre svega novčanu. Riba od glave smrdi, a glava se pita za sve.

Ljudi koji kažu da dodju da ubijaju vrijeme na forumu su krajnje tragični, i što je najgore tvrdoglavi kada nisu u pravu.

Glavni cilj, što se kvaliteta tiče, učestvovanja na forumu bi trebao biti, preispitivanje stavova, širenje vidika u pojedinim oblastima, dijeljenje svog mišljenja primanje tuđeg ispravnog mišljenja itd., a ne ubijanje vremena...

Rješenje što se tiče krstarice je adaptacija na postojeću situaciju, i ne treba ovaj forum shvatati mnogo ozbiljno, i ne trošiti sebe mnogo na kritiku...

Druga rješenja su, napraviti svoj forum i organizovati strukturu, ili se priključiti nekom ozbiljnijem koji je više orjentisan na kvalitet nego na kvatitet (komercijalu) ako postoji...

Ja mogu da kazem zasto sam oladio....
Najvazniji razlog zasto sam ja prestao da budem aktivan clan foruma je to sto forum ne postuje osnovnu stvar za forum a to je da ne brise postove korisnika...
Znaci ne ovo sto je sad postalo forum, nego postove koji uopste nisu doticali nijednog korisnika niti su bili uvredljivi niti su bili na opasnim temama niti je ista od kriticnog...
Samo cistacima nisu interesantne teme i ne vide nista korisno u napisanom...

Kad sam prateci zasto mi dnevno nestaje po 80 postova i koji postovi, video da nesto sto je jako lucidno i vazno bude obrisano jer "fali prostora na disku" naravno da sam postao hladan...
Promenili su search, nekim placenim softwareom, a taj placeni bukvalno izlista /13 ili 1/20 , zavisno od situacije, i vremena postova koji zadovoljavaju uslov...

Znaci ukidaju search , brisu ti postove po kriterijumu sta NEKO moze da razume da je zabavno ili vazno....Dragoljub upada i radi mi postmodernu dekonstrukciju i naduje temu postovima o tome kako zenske vole seks i kako nije lose kao kod kartanja pored igranja preferansa koristiti okupljene zenske i za otopljavanje da bi se posle zavrsene partije udarila i jedna podeblja recka...

I sta reci....

A verujte, i onda i sad je bilo ukucas u gugl neku rec i izadju moji postovi, odlican SEO a postovi su mi bili dobro google rangirani i samim tim i kliktani...

A slazem se sta je resenje, a steta....steta je i komercijalizacija i monetarizacija (nije isto) sto postaju deo postmodernista koji mi objasnjavaju sustinu zivota...

E sad da li je utopicno ili iskustveno , ja ne znam..
Ja znam za internet kad jos nije postojao u Srbiji , nego sam preko BBS pristupao raznim stranim nazovi web, posto to nije bio web, nego bbs, nesto kao site danas...
Pa znam lynx, pa chat, pa polako razvoj u tehnicke svrhe, pa utility , npr na chatu si mogao da postavis pitanje iz bilo koje oblasti ,dobio bi odgovor u roku od 15 min....Cak i kad je dosao net , zaboravih kako se zvao servis, ICQ cini mi se....i tu je u pocetku bilo svako ima svoju kao vizit kartu i ja kliknem npr nasu zenu profesora u CERN i za 5 min, dobijem info i sta sve treba da posaljem zahtev za eksperiment za CERN i sta dobijam i u kom formatu nazad...

Da vratim na Dragoljubovu postmodernu.....dekonstrukciju....
Sta moze um da uradi bio pametan ili glup sa takvom infrastrukturom.....SVASTA...
A chat je bio i za zabavu i za muvanje, a sad je za bolesno izdr...kao i forum sto je postao.
A zasto..
Zasto Dragoljubova dekonstrukcija daje pogresne rezultate a tako vazne logicke zakljucke njemu valjda...?

Zato sto ako pustite nehijarhijski sistem, i bez ikakvog uplitanja u valorizaciju , nego ostavite spontano da se razvija....uvek ce doci do negativne selekcije...
Tu nema izuzetaka i ovo sto sad pisem nije intuitivno iskustveno nego dokazano....
Ali sta je problem, da bi bilo dokazano i drugima, ja moram da pamtim dokaze koji su prihvatljivi bebama....i nemaju svrhu jer drugi interesi su bitniji i sve to lici kao kad se svadjas sa drocama u klubu koje su dosle da se poebu , da li je bolji seks trezan ili pijana...jer ona mora da bude pijana da bi ispalo da nije laka i drolja, nego da je bila pijana pa nije znala sta radi.....

Opsta postmoderna demagogija....

A ovo sto ja koristim taj termin nije bas u mom stilu jer je sprdnja...a Dragoljub ce i dalje to obozen da vidi kao nedodirivu vrednost i top istinu...
A ja tvrdim da je njemu procitana literatura samo oruzje u eliminisanju protivnika u cilju ostvarivanja ultimativnog animalnog a to je moze biti samo jedan....
To nije prvi put da tvrdim, ali je istovremeno i korisno ponekad, sto je ogoljen primer...
I to sto ne prebacuje na zensku svadju...tj ne ubacuje vredjanje, kao sto vecina filozofa ovde radi...
Jedino sto je licno u mom stavu prema njemu je to sto sam hteo da vise postuje pravila za ponasanje na pdf filozofija.....to je licno, a ovo ostalo je uzimanje kao primer, tu mi nije licno niti mu to umanjuje vrednost kao osobi , umanjuje kao misliocu, to naravno , ali cak ni to nije bas tacno , umanjuje pomalo na polju svesti , percepcije i objektivnosti , a ne onde kako narod misli kad se kaze rec mislilac...
Mozda to on i oseca pa se zato ne ljuti....a mozda ta postmoderna tako funkcionise kao oruzje....

Ja priznajem da je ne razumem, nisam upoznat....
 
Ako govorimo o obespravljenosti muskaraca,onda pre treba progovoriti,o ugrozenosti muskaraca.O cemu se radi zapravo.Usled kojih faktora,da li uticaj hrane pune hormona
ili cega drugog,tek zenska populacija,dozivela je potpuni fizicki preporod.Pogledajte devojke na beogradskim ulicama.Da li ste zapazili,kako su se enormno promenile,ove
nove generacije devojaka.Nekada devojka visoka 17O cm.(kada su nase babe bile devojke) bilo ih je sramota,da izadju na ulicu.Smatrale su da su previsoke.Danas.Devojke
su visoke 18O i 19O cm. Cipele nose brojeve 42,43,44 ! To su danas jake,snazne,tetovirane atletski gradjene devojke.sav taj preokret,u vezi sa snazenjem njihovih tela,
potpuno je preokrenuo odnos devojka-mladic.Ukoliko dodje do nekih svadja-razmirica,ne zna se,ko bi izvukao "deblji kraj".Ovo moje zapazanje,ide u smeru,da bi trebalo
kod donosenja Zakona o fizickom maltretiranju izmedju polova,predvideti,da i muskarci budu Zakonom zasticeni od prebijanja,od strane zena.Muskarce danas niko ne stiti.
Svaki muskarac moze biti isprebijan,od strane zenske osobe,i nikom nista.Muskarci su kod nas "ugrozena vrsta",koju treba spasavati,kao egzoticne zivotinje.
 
Kriza je realno tu, samo je potrebno biti velika kukavica, onesvjescivati se seksom, drogom i alkoholom da se ona ne vidi. Samo zbog toga izazivam kukavice na dvoboj, a ne zato sto polazem na krizu. Kako moze neko ko govori o sveprisutnom animalizmu reci da cekam krizu kad je kultura vec propala? A sta ima gore od propasti kulture? Pa nas i polukulturni nomadi preziru.

Ima covece, to sto pitas je zabrinjavajuce za tebe..
Kriza kulture je sica u odnosu na krizu drustvenih odnosa i bezbednosti .
Kriza kulture otvara prostor za novu kulturu, jer uvek postoje subkulture koje su sinrhonizovane , utoliko vise ukoliko je nivo kulture nizi kod pojedinca...
Ali kad se uruzi sistem odnosa i bezbednosti, e onda nastupa haos...
I onda svi bunare...Srbi najvise VOLE da bunare u haosu....cak sebe vide cestitim a ovamo prizeljkuju haos...
Tako da su u sustini cankolize....vecina, pazi vecina....a danas posebno..danas su kapitalisticko licemerne cankolize, (tj cak se ni ne pokrivaju...)

To sto ti ovde paznju usmeravas na pojedinca samo govori da gubis ono sto jedino mozes, a to je ubedjenje naroda da si jak pojedinac koji moze da odradi ono sto narodu treba a to je ciscenje korova....

Svaka majka danas odvaja 500e radi prevencije ......znaci uzima maticne celije i zamrzava ih ...
A plus sto se posteljice iz ginekoloskih ustanova prodaju na veliko...
 
A ja tvrdim da je njemu procitana literatura samo oruzje u eliminisanju protivnika u cilju ostvarivanja ultimativnog animalnog a to je moze biti samo jedan....

Upravo je ovo znak da nema kulture. Pogledaj Maslow-ovu piramidu i zapitaj se gdje je Dragoljub tu. Ono sto on naziva dekonstrukcijom je nihilizam. Moral je tu da se ostvari priznanje u drustvenoj sferi, a dragoljub (jer imena zivotinja se pisu malim slovom) ne trazi nicije priznanje. Njemu je sve ravno... non stop i kod svih.

- - - - - - - - - -

Ti ne shvatas da je kultura sveobuhvatna imenica i za drustvenost i za moral, pa i za vojnu hijerarhiju iz koje proistice bezbijednost.

Sta je plemicka titula nego mjesto u vojnoj hijerarhiji? A zar je ne dobijaju i umjetnici?
 
Ako govorimo o obespravljenosti muskaraca,onda pre treba progovoriti,o ugrozenosti muskaraca.O cemu se radi zapravo.Usled kojih faktora,da li uticaj hrane pune hormona
ili cega drugog,tek zenska populacija,dozivela je potpuni fizicki preporod.Pogledajte devojke na beogradskim ulicama.Da li ste zapazili,kako su se enormno promenile,ove
nove generacije devojaka.Nekada devojka visoka 17O cm.(kada su nase babe bile devojke) bilo ih je sramota,da izadju na ulicu.Smatrale su da su previsoke.Danas.Devojke
su visoke 18O i 19O cm. Cipele nose brojeve 42,43,44 ! To su danas jake,snazne,tetovirane atletski gradjene devojke.sav taj preokret,u vezi sa snazenjem njihovih tela,
potpuno je preokrenuo odnos devojka-mladic.Ukoliko dodje do nekih svadja-razmirica,ne zna se,ko bi izvukao "deblji kraj".Ovo moje zapazanje,ide u smeru,da bi trebalo
kod donosenja Zakona o fizickom maltretiranju izmedju polova,predvideti,da i muskarci budu Zakonom zasticeni od prebijanja,od strane zena.Muskarce danas niko ne stiti.
Svaki muskarac moze biti isprebijan,od strane zenske osobe,i nikom nista.Muskarci su kod nas "ugrozena vrsta",koju treba spasavati,kao egzoticne zivotinje.

Ja sam 195, tako da ti mogu reci da nema bas puno tih od 180cm, ali ih ima od 177-180....ono sto je nekad bilo 167 kao prosek, sad je 173cm...
I nema ih toliko.....
Zasto...pa zato sto neutralisu mleko i hormone tako sto pocnu da puse....a pocinju u prvom srednje, i sa seksom i sa pusenjem...

Ja ne vidim fizicku ugrozenost od zena...
Jesu me par njih muvale tako sto mi zabije pesnicu u pleksus skoro da izgubim vazduh....
Ali ne vidim fizicku komponentu kao ugrozenost, ali vidim druge stvari....javno mnjenje, picopacenistvo, demagogiju iliti postmodernizam, kako god volis..., pozitivnu diskriminaciju vidim kao posebno stetnu...

Jer ako su zene glupe a jesu ....onda ce pozitivnu diskriminaciju prevesti na SVE ZENE, a to je uzas...to je kao kad nesto dajes pa kazes svi muskarci i samim tim si osakatio one najbolje jer si razliku izmedju njih i onih najlosijih izbrisao...

Zene su i glupe i nezrele to je vise nego jasno , a politicka korektnost je ono sto brani da bi se to javno i prikazalo...
Ovde se nekom cini da fali rec SVE, NEKE ili VECINA, ali ne fali...
Zasto ne fali...pa zato sto ako ostale zene ucine one zene koje se razlikuju neprimetnim i nepostojecim, onda nema razloga da pravimo komplikacije sa terminom NESVE...kad su SVE...
Pozitivnu diskriminaciju su pretvorile u svim zenama pomoc, sto je smesno...naravno tu su i muskarci krivi, jer oni ruka ruku mije koriste saradnju sa zenama da oni njima a one njima...

A to je istovremeno i prodaja principa....i zloupotreba principa....

MZ odnose cesto pominjem, ali na zalost ljudi od pomenutog izvuku samo neke upecatljive a ne one vazne detalje i uzroke..pojma nemam zasto...valjda izvuku samo ono sto im sushi djoku, tj sto im se cini da ih ostavlja nezbrinutim...
Animalizam prakticizam ili ako hocete postmodernizam, ja tu pojma nemam , ja to zovem animalizam...ili sebicnjastvo...a moze i oba...
 
Upravo je ovo znak da nema kulture. Pogledaj Maslow-ovu piramidu i zapitaj se gdje je Dragoljub tu. Ono sto on naziva dekonstrukcijom je nihilizam. Moral je tu da se ostvari priznanje u drustvenoj sferi, a dragoljub (jer imena zivotinja se pisu malim slovom) ne trazi nicije priznanje. Njemu je sve ravno... non stop i kod svih.

- - - - - - - - - -

Ti ne shvatas da je kultura sveobuhvatna imenica i za drustvenost i za moral, pa i za vojnu hijerarhiju iz koje proistice bezbijednost.

Sta je plemicka titula nego mjesto u vojnoj hijerarhiji? A zar je ne dobijaju i umjetnici?

Ti neke stvari moras da shvatis...a to je da ti imas drugacije znacenje pojmova od ostalih...
Ja naglasim sta za mene znaci moral, Moral Etika etika, pojedinacni moral, javni moral ili korporativni moral...
Eto npr moral i Moral....jeste razlika u velikom slovu , ali je ogromna razlika....nebo i zemlja....Moral je ono sto je svevremenski ideal bilo kog morala
moral je trenutni drustveni dogovor oko vrednosti i drustvenih odnosa....ista analogija je oko Etika i etika...

Tako i ti moras uvesti definiciju sta je tebi kultura pa onda u pet koraka ti dovedi do toga da je ta tvoja kultura nadskup kulture , bezbednosti i sad ja ne znam sta je drustvenost ali i toga....ne kosta te nista da to nazoves TKultura...budi konstruktor , a ne destruktor...
 
Recimo, posto znam kakve su zene bile oko mene kad sam bio dijete i kakve su ove danas, znao sam na internetu, na jednoj online dating stranici napisati "nema vise pravih zena". Sta je bio rezultat toga? Nijedna nije htjela da diskutuje po toj temi, nego su me odmah stavile na block. Tako da se o karakteru danasnjih zena ne mora uopste razmnisljati.

"Upoznaj jednu, upoznao si sve". Jer sve ovce su iste.

- - - - - - - - - -

Ti neke stvari moras da shvatis...a to je da ti imas drugacije znacenje pojmova od ostalih...
Ja naglasim sta za mene znaci moral, Moral Etika etika, pojedinacni moral, javni moral ili korporativni moral...
Eto npr moral i Moral....jeste razlika u velikom slovu , ali je ogromna razlika....nebo i zemlja....Moral je ono sto je svevremenski ideal bilo kog morala
moral je trenutni drustveni dogovor oko vrednosti i drustvenih odnosa....ista analogija je oko Etika i etika...

Tako i ti moras uvesti definiciju sta je tebi kultura pa onda u pet koraka ti dovedi do toga da je ta tvoja kultura nadskup kulture , bezbednosti i sad ja ne znam sta je drustvenost ali i toga....ne kosta te nista da to nazoves TKultura...budi konstruktor , a ne destruktor...



Ali ko si ti? Necu uopste da razmisljam sta kod koga znaci koja rijec, zivot je prekratak za bubanje. Nego, ili znas ili ne znas, a to svu pojmovi koji se ticu SVIH, sto znaci da svi moraju imati isti pojam.

- - - - - - - - - -

moral je trenutni drustveni dogovor oko vrednosti i drustvenih odnosa

Ne postoji trenutni moral. moral jednog naroda ili rase se razvija hiljadu godina, nakon cega taj narod i rasa propadaju. Hiljadu godina nije trenutak.
 
Ne,nego te ne pozna (forumski-virtuelno,ali ipak duhovno baš solidno) koliko ja...Čak sam dosta i pratio kad ste
se "klali" ti i onaj tinejđer bivši moderator oko kulturnih i društvenih tema...
A valjda si shvatio da nisam baš amater u psihologiji...

To bi bio kreptoman.
Tj. Mateja.
Onaj sto slusa one kotruljane sto puse gandzu i ne jedu meso.
Nema njega odavno, vidim, mada sudeci po njegovom blogu, nista se nije promenio.
Jos uvek se bori za zenska prava.

Sto se tice mog shvatanja tvoje psihologije, ti si dragoljube (malim slovom se pisu imena zivotinja) bio i ostao ljigosa koji ce u svoje postove, a i generalno u ponasanje, da natrpa bilo sta samo da izbegne konflikt.
 
To je zato što ste obespravljeni...:mrgreen::whistling:

- - - - - - - - - -

To bi bio kreptoman.
Tj. Mateja.
Onaj sto slusa one kotruljane sto puse gandzu i ne jedu meso.
Nema njega odavno, vidim, mada sudeci po njegovom blogu, nista se nije promenio.
Jos uvek se bori za zenska prava.

Sto se tice mog shvatanja tvoje psihologije, ti si dragoljube (malim slovom se pisu imena zivotinja) bio i ostao ljigosa koji ce u svoje postove, a i generalno u ponasanje, da natrpa bilo sta samo da izbegne konflikt.
Nekonfliktne osobe nazivaš ljigoša?:hahaha:
Bio je u pravu Kreptoman...
On te dobro znao...:mrgreen:
 
Ti nisi obespravljen . . . u svojoj glavi.
Unutar glave, sve je moguce.
Mozes da budes Legolas i nista da ti ne fali.
Ali u realnosti . . . pokusaj da budes Legolas.

Zar nije prva stvar koju svaki muskarac treba da uradi to da . . . bude realan?
Koliko god da je realno stanje lose.
A izuzetno je lose.

Koliko je muskarac danas isfeminiziran govori to da se razgovor sa njim svodi na insinuaciju.
Ti ne znas da budes realan ni u vezi sebe ni u vezi drugog.
Umes samo da sugerises neprijatne mogucnosti.
Sve je kod vas MASTA.
 

Back
Top