Muškarci, pazite se: od 1. juna udarite li ženu – idete u zatvor

Ja sam se srećom razveo, "po starom zakonu".
Prijavila me za nasilje u porodici iako je NIKADA nisam takao na neprimeren način.
Predmet od Socijalne Službe tužiocu, policiji, ispitivanje, i onda se pokazalo da nasilja nije bilo(čak sama priznala tokom ispitivanja).
Ostao sam u kući koju sam stekao pre braka, a sada su i deca sa mnom.
Šta bi se dogodilo sa mnom i decom, da je ovaj zakon tada važio?
Bio bi isteran iz svoje kuće, lišen mogućnosti da vidjam decu, tretiran kao nasilnik,a sve samo zbog lažne izjave?
i šta njoj fali zbog lažne izjave?
Ništa.
Podržaću ovaj zakon , svim silama, kada se za davanje lažne izjave propiše obavezna zatvorska kazna.
Pa neka lažu onda.....
 
Може ли неко да ми објасни где ови мисле да треба да иде неко коме забране да борави у својој кући?

Mogu da Vam kažem kako je u CH, kako će biti u Srbiji pojma nemam.Dakle kada nekom zabrane da bude u svojoj kući na istoj se menja brava i on nema ni ključ jedino žena.Da bi čovek negde stanovao obično
uzima sobu da mu bude jevtinije jer njegov buđžet biće jako tanak.To Vam je prednost u Švajcarskoj pa se nadam da će tako nešto i u Srbiji biti.
 
Retardacija i idiotizam kao i 99.9% stvari u Srbiji.. Dakle bez ikakvih dokaza zena moze reci da je muskarac udario i muskarac ode u zatvor i zena dobije njegovu kucu/stan...

Ima tu istine, to je cinjenica. Ali ipak mislim da posle te zalbe od zene-devojke, idu neke provere ovo ono, ne ide on odma u zatvor dok se to ne ispita.
Mada ipak mislim da ce mnogo zena ovaj zakon zloupotrebiti, jer dosta njih i sad lazno prijavljuje, a kamoli kad dodje novi zakon.

muskarac ode u zatvor i zena dobije njegovu kucu/stan...

Pa druze ne dele se kuce i stanovi tek tako :D Ako je njegov stan ona samo tu moze da ostane i to u koliko joj on dozvoli. :)
 
Poslednja izmena:
Nebih rekla da ce ici bas bez dokaza.

To kao prvo, a kao drugo meni se cini da se radi o tome gde je veci gubitak/dobitak: da se nevin muskarac izbaci iz kuce, ili da zena ne zastiti od prebijanja. Neko je procenio da ovih drugih ima vise, te ce neki nevini da strada zbog lazne prijave.

Hocu da kazem da je potreba da se zakon donese proizasla iz stanja na terenu a to je da zene budu biVene na regularnoj bazi. Ako bude poziv u pomoc od strane zene, znaci da je u najvecem broju slucajeva to zapravo cinjenicno stanje.

Sledeci korak je pomoc muskarcima koji su nevino optuzeni. Sistem nikada nije savrsen, dragi moji.
 
Hvala Bogu nikad nisam udario ženu ali jednom sam prav zdrav dobio udarac od ženske i umalo je bilo da ne uzvratim-davno je to bilo. I sad kaad se sjetim tog momenta i kad razmislim samo o tom djeliću sekunde neznam ni sam kako sam zaustavio instinkt.Radio sam po klubovima kao redar i jedna od najtežih situacija -ustvari najteža situacija razdvajanje tuče a da osobe nisu naoružane nikakvim oružijem ni oruđem je bilo to da su se potukle dvije cure -tu razinu prljavosti i podlosti nikad kod muškaraca nisam vidio.

vječito pitanje-muško-žensko?

meni je sve isto dok se osoba pošteno ponaša-ja razliku ne pravim
 
TRAGIKOMIČNO! Baba lažno prijavila muža da je NASILNIK, pa s društvom POBEGLA NA MORE!
Starica N. B. (73) prijavila muža Z. B. (75) za nasilje nakon što je ovaj zbog besparice odbio da je pusti na more. Čim je Z. B. udaljen iz stana, starica je otišla na letovanje, a kad se vratila, sačekala ju je tužba za razvod braka

Boranka N. B. (73) lažno je prijavila muža Z. B. (75) za nasilje u porodici nakon što je ovaj odbio da je pusti na more sa društvom! Čim je nesrećni starac priveden i udaljen iz stana, starica se spakovala i otišla na letovanje. Međutim, ubrzo je otkriveno da je prijava za nasilje lažna, a kad se N. B. vratila s mora, sačekala ju je tužba za razvod braka - i to posle skoro pola veka zajedničkog života!
Pukao joj film
Izvor iz istrage kaže da se ovaj neverovatan slučaj zloupotrebe novog Zakona o sprečavanju nasilja u porodici dogodio u julu u Boru.
I zabrana je zlostavljanje?!
Starica je i posle mora ostala pri tvrdnji da je zlostavljana, pod obrazloženjem da je nasilje čak i kada muž nešto brani ženi

- Žena je kazala mužu da bi išla na more u Grčku posredstvom Udruženja penzionera i da to može da se plati na rate. Rekla mu je da može i on da pođe ako želi, jer su, kako je rekla, zaslužili da se malo odmore. Muž se, međutim, pobunio, rekavši joj da oni sebi ne mogu da priušte more. Pokušao je da joj objasni da imaju male penzije i da treba namiriti sve račune, kupiti lekove, hranu... Međutim, žena nije odustajala od svoje namere - navodi naš izvor.
Muž je, iznerviran, kazao ženi: "Ako odeš na more, ne vraćaj se kući".
- U starici je to samo izazvalo još veći revolt, pa je muža prijavila zbog pretnji. Odmah je po službenoj dužnosti reagovala policija, koja je "nasilnika" preventivno, po novom zakonu, po hitnom postupku udaljila iz stana. Džabe je starac zapomagao da nije bio nasilan prema ženi. Izbačen je privremeno iz rođene kuće, a bakica se spremila i nakon dva dana sa društvom otputovala na more - nastavlja naš sagovornik.
Dok se N. B. provodila u Grčkoj, policija je utvrdila da je prijava za nasilje bila izmišljena, što su potvrdile i komšije i prijatelji ovog bračnog para.
- Oni su svi posvedočili da nesrećni starac nikada nije bio grub prema supruzi, svi su tvrdili da je N. B. izmislila nasilje. Kad se starica vratila kući, sačekala ju je tužba za razvod braka, ali i saslušanje u policiji. Ona je, međutim, pred policajcima i dalje tvrdila da je zlostavljana jer, kako je kazala, nasilje je čak i kada muž nešto brani ženi. Pravdala se da je ona svoju penziju pošteno stekla, mukotrpnim radom, i da je celog života štedela i trpela. Kad je jednom, za skoro pola veka braka, poželela da ode na more, muž joj to nije dozvolio. Po njoj, to je bio klasičan primer zlostavljanja - priča kroz osmeh naš izvor.
Retko se robija za lažnu prijavu
Ukoliko tužilac odluči da protiv N. B. podnese prijavu za lažno prijavljivanje, starici preti od tri meseca do tri godine zatvora. Međutim, pravnici kažu da su takve presude izuzetno retke, a osuđeni dobiju uglavnom uslovnu osudu ili rad u javnom interesu.

On dodaje i da se starica nije mnogo uzrujala zbog tužbe za razvod braka.
- Kazala mu je da slobodno može da se razvede. Rekla mu je da je sita i njega i njegovih zabrana i da želi da poslednje godine života malo proživi. Umešala su se i njihova deca, koja su pokušala da pomire roditelje, ali dekica, bar za sada, ne odustaje od namere da se razvede - priča naš sagovornik.
Tužilac na muci
Prema njegovim rečima, sada je i Tužilaštvo na muci jer ne znaju da li da prihvate staričine argumente da je i uskraćivanje prava na letovanje jedan vid maltretiranja.
- S druge strane, u dilemi su jer ne znaju da li u ovom slučaju da protiv bakice podnesu prijavu zbog lažnog prijavljivanja. Sve u svemu, ljutiti starac se vratio u stan, a starica s mora. Možda bi najbolje bilo da se pomire i da sve ovo ostane samo anegdota, i bez ikakvih prijava. A da li će se to i desiti, ostaje da se vidi u narednim danima - kaže naš izvor.

http://www.informer.rs/vesti/drustv...prijavila-muza-NASILNIK-drustvom-POBEGLA-MORE

:eek:
 
Isti zakon vazi i za zene, ako je ona postala provokativna i cangrizava, mozes se razvesti umjesto da je udaris. Pitanje je samo kome u tom slucaju ide kuca i djeca.
I gde smo onda?
Kako dokazati pojam "džangrizavosti"?
Kako dokazati pojam psihičke torture?
Šta ako žena prvo udari muža?
Kako to dokazati na Balkanu a da ti se ne smeju organi reda i zakona?
Zar tvrdnja žene da je "udarena" nije već postala "tabu"?
Koliko dugo traje proces dokazivanja "istine" ako je u Srbiji i sa ovim zakonom u opšte i možeš dokazati?
Suma sumarum,sjeban ti je život i ovako i onako ako do toga dođe.
"bela kuga " vlada ovim prostorima,da li je i ovaj zakon doprineo tome da ako želiš sačuvati teško stečenu i očuvati dedovinu ne treba se ženiti!?
 
Evo moje priče...
Pre dve godine roditelji su se posvađali i odlučili da se razvode...Raspravljali su o komunikaciji očeve majke i moje majke,a dok sam bio u hodniku prodrala se "ZAŠTO ME NAPADAŠ!?!?",ljudi da nisam ušao u dnevnu sobu mogla je da se udari o štok i kako bi moj otac dokazao da nije kriv?

Kada je video na šta je spremna,otišao je od kuće bez mene i mog brata.To je bilo najgore vreme mog života.Nakon psihičke torture spakovao sam stvari i otišao kod oca (tu je mogla da ga prijavi za otmicu).Ostao sam kod oca,a majka uplaćuje alimentaciju od 5.000 dinara,izvlačeći se kako ima platu 25.000 ,a ima 35.500 .Posle me ljudi pitaju zašto ne pričam već 3 meseca sa majkom.
 
Сва срећа па сам се давно оженио и жену на време довео у ред, сада је довољан мрки поглед да се све реши, а то ваљда није кажњиво...

Као краву кад припнеш на ливаду. Нека, хвала. Зна се шта је брак, љубав, узајамно поштовање. Зна се и ко је глава породице. Не треба бити тиранин.
 

Back
Top