Problem sa modemom
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Problem sa modemom

Početnik
    Učlanjen
    21.11.2005.
    Reputaciona moć
    0

Question Problem sa modemom

Imam problem sa modemom. Trenutno ne radi. Pri biranju broja bira samo prvi broj, a opcija dial-up tone je isključena. Prilikom biranja čuje se zvučni signal da je biran prvi broj i prestaje sa biranjem. Modem sam zamenila, instalirala sve normalno, konektovala se na internet 5-6 puta i problem se ponovio i kod drugog modema. Formatirala sam ceo harddisk i ponovo instalirala Windows misleći da je u pitanju virus, međutim modem idalje ne radi.
    Molim vas recite mi kako da rešim ovaj problem sa modemom.

Obećava
    Učlanjen
    20.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Problem sa modemom

Ovakav problem je imao moj komsija pre jedno par godina. Otprilike je objasnjenje dilera koji mu je racunar prodao bilo da je u telefonskoj centrali neki napon previsok pa modem " nema snage da okrene ceo broj ". Ukoliko si na staroj, analognoj centrali ( kao sto je i on bio ) zamena modema modemom drugog proizvodjaca bi trebalo da ti resi problem ( kao sto je njemu resila ).
    Obicno Rockwell - Conexant modemi nemaju ovih problema.
    Ne znam koliko je ova teza tacna ali cinjenica je da je on imao problema sa konekcijom cim padne kisa- po suvom vremenu i nekako

Zainteresovan član Edge.com (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Thumbs up Re: Problem sa modemom

Citat Original postavio tasana.tasa
    Imam problem sa modemom. Trenutno ne radi. Pri biranju broja bira samo prvi broj, a opcija dial-up tone je isključena. Prilikom biranja čuje se zvučni signal da je biran prvi broj i prestaje sa biranjem. Modem sam zamenila, instalirala sve normalno, konektovala se na internet 5-6 puta i problem se ponovio i kod drugog modema. Formatirala sam ceo harddisk i ponovo instalirala Windows misleći da je u pitanju virus, međutim modem idalje ne radi.
    Molim vas recite mi kako da rešim ovaj problem sa modemom.
    Znaš li koji je model i ko je proizvodjač? Da li si isključila wait for dial tone befor dialing? Da li si drajvere instalirala sa cd-a koji si dobila uz windows ili si samom windowsu dozvolila da to uradi? Kod nekih conexant modema bez obzira što ih windows prepozna mora se instalirati njegov originalan drajver!
    Proveri sve ovo pa se ponovo javi!

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Problem sa modemom

Citat Original postavio Edge.com
    Znaš li koji je model i ko je proizvodjač? Da li si isključila wait for dial tone befor dialing? Da li si drajvere instalirala sa cd-a koji si dobila uz windows ili si samom windowsu dozvolila da to uradi? Kod nekih conexant modema bez obzira što ih windows prepozna mora se instalirati njegov originalan drajver!
    Proveri sve ovo pa se ponovo javi!
    Uradi (mislim proveri) sve kako je gore navedeno i mora da radi ;-)

Slične teme

1. Problem s Modemom
    Autor QuickTime u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.08.2006., 18:29
  2. problem sa modemom
    Autor dzorz u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.02.2006., 19:53
  3. problem sa modemom
    Autor dejance u forumu Hardver
    Odgovora: 5