Jaki bolovi u kuku/nozi :(

kristinaax

Početnik
Poruka
31
Poštovanje!

Imam jake bolove u kuku i nozi, koji me ometaju da normalno funkcionišem.
Taj bol se javlja na pregibu kod karlice, tj. pregibu gde počinje noga.
Ne prepone, već spoljašnji deo noge.
Bol se javlja pri ustajanju, pri stajanju i hodanju, kao i pri okretanju u krevetu. Bukvalno svaki pokret te desne noge mi izaziva bol.
U poslednje vreme sve jači.
Stojim nakrivljeno udesno i ne mogu da stojim/hodam bez bolova.

Ako znači, dijabetičar sam (tip II) i redovno pijem svoju terapiju, to se podrazumeva.
Preporučili su mi da mažem mast Ihtiol Kamfor, mažem već tri dana, ali ništa značajno ne primećujem od poboljšanja.

Trebalo bi da naglasim da me u sedećem položaju noga ne boli. Mogu da sedim satima što se toga tiče.
Naravno, posle toga me boli zadnjica i lumbalni deo, ali noga je super.

Ja vas molim za bilo kakvu pomoć ili savet. :)
 
Poštovanje!

Imam jake bolove u kuku i nozi, koji me ometaju da normalno funkcionišem.
Taj bol se javlja na pregibu kod karlice, tj. pregibu gde počinje noga.
Ne prepone, već spoljašnji deo noge.
Bol se javlja pri ustajanju, pri stajanju i hodanju, kao i pri okretanju u krevetu. Bukvalno svaki pokret te desne noge mi izaziva bol.
U poslednje vreme sve jači.
Stojim nakrivljeno udesno i ne mogu da stojim/hodam bez bolova.

Ako znači, dijabetičar sam (tip II) i redovno pijem svoju terapiju, to se podrazumeva.
Preporučili su mi da mažem mast Ihtiol Kamfor, mažem već tri dana, ali ništa značajno ne primećujem od poboljšanja.

Trebalo bi da naglasim da me u sedećem položaju noga ne boli. Mogu da sedim satima što se toga tiče.
Naravno, posle toga me boli zadnjica i lumbalni deo, ali noga je super.

Ja vas molim za bilo kakvu pomoć ili savet. :)
Samo kod lekara i na snimanje. a onda kad ti kazu dijagnozu mozda neko moze da pomogne.
Ovako napamet jok.
 
U brzini nisam sve ispisala juče.
Bila sam kod dva ortopeda i neurologa i snimila se. :)
Jedan ortoped kaže spondiloza, drugi kaže diskus hernija, a neurolog kaže "to je klasični išijas".
Dobila sam terapiju, ispila, nema poboljšanja, nažalost.
Zato i pitah, možda je neko imao slično iskustvo.
 
U brzini nisam sve ispisala juče.
Bila sam kod dva ortopeda i neurologa i snimila se. :)
Jedan ortoped kaže spondiloza, drugi kaže diskus hernija, a neurolog kaže "to je klasični išijas".
Dobila sam terapiju, ispila, nema poboljšanja, nažalost.
Zato i pitah, možda je neko imao slično iskustvo.
A sta kaze snimak?

Mozda je Trohanterični bursitis je vrlo čest problem koji uzrokuje upalu burse na vanjskoj strani zgloba kuka.



Ja sam to imala, ali se to videlo na prvom snimku, a imala sam iste tegobe kao i ti, jedva sam hodala,
Terapija je bila cudna ( zracenje tog mesta), ali mi je pomoglo. Bez tacne dijagnoze nema ni terapije.
 
ishias i discus herniju neces resiti tako lako ispijanjem lekova
da bi se oporavio upaljeni nerv potrebno je prilicno vemena, a da bi sebi olaksala bilo bi dobro da ides i na fizikalne terapije
Verujte, u ovom trenutku bih pristala i na vudu magiju, samo da pomogne malo.
Znate li koliko dugo traje oporavak nerva?

3 razlicita misljenja,nepismena baba bi bolje znala
Eh, razumem Vas, ja sam se nadala da će se barem dvojica složiti pa da se lečim u tom pravcu, ali ništa nažalost.
Svi viču da se njihovo važi, a ja i dalje u bolovima.

A sta kaze snimak?

Mozda je Trohanterični bursitis je vrlo čest problem koji uzrokuje upalu burse na vanjskoj strani zgloba kuka.



Ja sam to imala, ali se to videlo na prvom snimku, a imala sam iste tegobe kao i ti, jedva sam hodala,
Terapija je bila cudna ( zracenje tog mesta), ali mi je pomoglo. Bez tacne dijagnoze nema ni terapije.

Ja ne znam da pročitam snimak, mislim, samo vidim da je snimak kičme, a taj prvi ortoped je rekao da je spondiloza i dao mi Midokalm i Arkoksija lekove.
Ispila sam to 7 dana, po uputstvu i od tad čekam da mi zakažu kontrolni pregled.

Veliko Vam hvala svima na podršci i odgovorima.
Ako smem još da pitam, kako li mogu da tražim da mi snime kičmu/nogu da vidimo jeste li u pitanju taj burstitis?
Jer sve češće osećam bol u lumbalnom delu, što je verujem od krivljenja, jer stojim ukrivo već dugo, nikako drugačije ne mogu.
A imam i neka žiganja na spoljašnjem delu kuka, tačno mogu da jauknem kako zgazim. Srećom, ne dešava se često.

Hvala još jednom!!
 
Verujte, u ovom trenutku bih pristala i na vudu magiju, samo da pomogne malo.
Znate li koliko dugo traje oporavak nerva?


Eh, razumem Vas, ja sam se nadala da će se barem dvojica složiti pa da se lečim u tom pravcu, ali ništa nažalost.
Svi viču da se njihovo važi, a ja i dalje u bolovima.


Jer sve češće osećam bol u lumbalnom delu, što je verujem od krivljenja, jer stojim ukrivo već dugo, nikako drugačije ne mogu.
A imam i neka žiganja na spoljašnjem delu kuka, tačno mogu da jauknem kako zgazim. Srećom, ne dešava se često.

Hvala još jednom!!
Ja sam zaista imala bol ( tako sam i osecala bol) na desnoj strani kuka, a bol je isao i u nogu.
Kicmu mi niko nije snimao jer se na ovom prvom snimku videlo sta je, a moja je dijagnoza ( da budem
sada precizna) bila Kristallarthropathien to je bila na samo kuku neka upala precnika mozda 3 cm.
Nadaj se da ce proci samo od sebe jer prave terapije za to i nema. Mozes ( a verovatno i moras)
da uzimas neki lek protiv bolova. Na tom mestu ( moj slucaj) talozio se kalcijum. Tako su mi barem objasnili.
 
Rayela, veliko hvala na odgovoru!

Ja sam pre možda dve nedelje imala tolike bolove da mi je pripadala muka, a ni lek protiv bolova nije delovao.
Zodol su mi injekciju dali i rekli da će početi da deluje posle 30 minuta, a ona nije delovala uopšte.

Verujem da je moj slučaj specifičan, ali mi je čudno da lekari ne mogu da se slože oko dijagnoze.

Mene boli ono pregibalo sa spoljne strane kuka, tu me užasno boli kad ustajem i kad sedam, ali jednom kad sednem ili legnem, dobro je, nema bolova.
Od pre neki dan je počelo da žiga tu i kroz nogu kad ustanem posle ležanja ili spavanja, npr.

Ja mažem Ihtiol Kamfor mast i to je možda mrvicu pomoglo, ali ništa značajno.

Ne znam ni gde bih išla na dalje ili detaljnije preglede, jer pregledi privatno idu i do 50e po pregledu, a to je meni mnogo, nažalost.

Lekovi iz te NSAIL kategorije mi mnogo dižu pritisak (normalan mi je 115/70 uvek bio, a ovi lekovi mi teraju pritisak na preko 180 sa preko 100), a pila sam i Arkoksiju i Rapten i davali mi Zodol.
Sad pokušavam sa Paracetamolom da malo kontrolišem bol.
Nisam više pametna, ako mi verujete, ne znam kom lekaru bih se okrenula.

Hvala Vam što me slušate i savetujete!
 
Rayela, veliko hvala na odgovoru!

Ja sam pre možda dve nedelje imala tolike bolove da mi je pripadala muka, a ni lek protiv bolova nije delovao.
Zodol su mi injekciju dali i rekli da će početi da deluje posle 30 minuta, a ona nije delovala uopšte.

Verujem da je moj slučaj specifičan, ali mi je čudno da lekari ne mogu da se slože oko dijagnoze.

Mene boli ono pregibalo sa spoljne strane kuka, tu me užasno boli kad ustajem i kad sedam, ali jednom kad sednem ili legnem, dobro je, nema bolova.
Od pre neki dan je počelo da žiga tu i kroz nogu kad ustanem posle ležanja ili spavanja, npr.

Ja mažem Ihtiol Kamfor mast i to je možda mrvicu pomoglo, ali ništa značajno.

Ne znam ni gde bih išla na dalje ili detaljnije preglede, jer pregledi privatno idu i do 50e po pregledu, a to je meni mnogo, nažalost.

Lekovi iz te NSAIL kategorije mi mnogo dižu pritisak (normalan mi je 115/70 uvek bio, a ovi lekovi mi teraju pritisak na preko 180 sa preko 100), a pila sam i Arkoksiju i Rapten i davali mi Zodol.
Sad pokušavam sa Paracetamolom da malo kontrolišem bol.
Nisam više pametna, ako mi verujete, ne znam kom lekaru bih se okrenula.

Hvala Vam što me slušate i savetujete!

Ja sam tek sinoc ( ronjajuci po netu) shvatila da je postavljanje dijagnoze kod tog bola u kukovima ( a narocito
ako snimak daje neke pogresne zakljucke) jako komplikovana stvar pa otuda i ti lekari kod kojih si ti bila ima
svako drugacije misljenje. U mom je slucaju slika ( valjda) bila jasna pa i dijagnoza, a terapiju sam radila na svoj
licni rizik jer mi je ortoped savetovao razbijanje tog nekog kamenca na tom mestu onim skalamerijama sa kojima se
razbija i kamen u bubregu ili zuci, a alternativa je bila zracenje koje mi on nije preporucio jer cu kao da dobijem karcinom,
a on ima taj aparat i to mnogo "dobar", ali zdravstveno to ne placa ( kosta oko 1500 evra) jer su ispitivanja pokazala da
i ne pomaze:D
I tako, isla sam 3 x na po pet seanse zracenja, radiolozi su mi objasnili da je to zracenje minimalno , ali da pomaze
u 99% slucajeva i tako je bilo i kod mene. Ni ovaj aparat za razbijanje tog zarista bola, a ni zracenje ne mogu
da se vrse ako se ne zna tacno uzrok bola i ako se ne vidi tacno mesto.

Pokusaj da stavljas led ( ima onih silikonskih jastucica koje zamrznes u zamrzivacu) pa uvece ubacis na to mesto, mozda
i preko dana.
Nego aj da te utesim.:)
Proci ce bre to. Kako doslo, tako proslo.
 
kad je upaljen nerv, to ne prolazi tako brzo
ja sam pod bolovima bila dve godine
jos uvek sam, ali ovo sada je podnosljivo u odnosu na ranije stanje
obrati paznju i na lekove koje pijes, nadji nacin da zastitis zeludac

Ja se nadam da ću makar preći u podnošljivo stanje, da makar sama mogu da odem po hleb.
Ubija me bitisanje samo u kući, hvatam sebe da postajem depresivna i da slabije jedem, što opet ne valja.

Ja sam tek sinoc ( ronjajuci po netu) shvatila da je postavljanje dijagnoze kod tog bola u kukovima ( a narocito
ako snimak daje neke pogresne zakljucke) jako komplikovana stvar pa otuda i ti lekari kod kojih si ti bila ima
svako drugacije misljenje. U mom je slucaju slika ( valjda) bila jasna pa i dijagnoza, a terapiju sam radila na svoj
licni rizik jer mi je ortoped savetovao razbijanje tog nekog kamenca na tom mestu onim skalamerijama sa kojima se
razbija i kamen u bubregu ili zuci, a alternativa je bila zracenje koje mi on nije preporucio jer cu kao da dobijem karcinom,
a on ima taj aparat i to mnogo "dobar", ali zdravstveno to ne placa ( kosta oko 1500 evra) jer su ispitivanja pokazala da
i ne pomaze:D
I tako, isla sam 3 x na po pet seanse zracenja, radiolozi su mi objasnili da je to zracenje minimalno , ali da pomaze
u 99% slucajeva i tako je bilo i kod mene. Ni ovaj aparat za razbijanje tog zarista bola, a ni zracenje ne mogu
da se vrse ako se ne zna tacno uzrok bola i ako se ne vidi tacno mesto.

Pokusaj da stavljas led ( ima onih silikonskih jastucica koje zamrznes u zamrzivacu) pa uvece ubacis na to mesto, mozda
i preko dana.
Nego aj da te utesim.:)
Proci ce bre to. Kako doslo, tako proslo.

U apoteci mi preporučiše Rantudil tablete, kažu one su dobre i za išijas i za spondilozu a i za burstitis, ako je to.
Iskreno sam voljna da probam, on opet spada u NSAIL grupu, znači opet će pritisak da ode preko 160.
Komplikovana sam, znam, teška i sama sebi, ali šta ću.
Probaću led, možda malo umiri to, barem da ne žiga kroz nogu.

Inače sam pila i Trodon, ali nije pomoglo ama ništa, ni mrvicu.
To ne mogu da razumem, da li sam toliki baksuz da na mene ništa ne deluje.

Mnogo hvala na odgovorima i savetima!!
 
Nabavljeni silikonski jastučići, sada su u zamrzivaču, spremaju se. :)

Pošto sam zaboravila da napišem, mazala sam i Diklofenak gel i Deep Relief gel i neki Bio Freeze i Gavez gel i Ihtiol Kamfor.
Samo Ihtiol eto malo pomaže.

Sutra idem na pregled kod fizijatra, da vidimo šta će ona reći.
 
Poslednja izmena:
Da častim, imam i četvrtu dijagnozu - Coxarthrosis primaria bilateralis.

Dala mi je mi je Ketonal i Deksazon injekcije da primam 5 dana, sutra da uradim komplet laboratoriju, pa da se u ponedeljak javim za dalje.

Prvo merenje pritiska posle injekcije 160/90, a sad sam se malo smirila, pa je 135/85.

Takođe osećam kao da mi je mrvicu lakše, samo mrvicu, ali prihvatam sve.
 
Da častim, imam i četvrtu dijagnozu - Coxarthrosis primaria bilateralis.

Dala mi je mi je Ketonal i Deksazon injekcije da primam 5 dana, sutra da uradim komplet laboratoriju, pa da se u ponedeljak javim za dalje.

Prvo merenje pritiska posle injekcije 160/90, a sad sam se malo smirila, pa je 135/85.

Takođe osećam kao da mi je mrvicu lakše, samo mrvicu, ali prihvatam sve.

Ako ti je ovo stvarna djagnoza onda ce ti nasa forumasica Dive ( ona je specijalac za takve stvari) objasniti koje
vezbe moras da radis ( a to bi ti verovatno i terapeuti rekli) jer samo vezbama moze da ti bude lakse.
Ima sada neke nove metode uspricavanja hilariona ( hylarion)direktno u taj zglob, kazu da pomaze,
na svakih 9 -12 meseci ponavlja se taj tretman i navodno je to najnovije " dotignuce"
Ako si debela da oslabis barem 5 kila, ako nisi, pravi se luda:D
Ja sam sigurna da ce ti od ovih inekcija to proci, barem ces biti mirna godinu, dve, tri, a onda ajde Jovo nanovo.
 
Ako ti je ovo stvarna djagnoza onda ce ti nasa forumasica Dive ( ona je specijalac za takve stvari) objasniti koje
vezbe moras da radis ( a to bi ti verovatno i terapeuti rekli) jer samo vezbama moze da ti bude lakse.
Ima sada neke nove metode uspricavanja hilariona ( hylarion)direktno u taj zglob, kazu da pomaze,
na svakih 9 -12 meseci ponavlja se taj tretman i navodno je to najnovije " dotignuce"
Ako si debela da oslabis barem 5 kila, ako nisi, pravi se luda:D
Ja sam sigurna da ce ti od ovih inekcija to proci, barem ces biti mirna godinu, dve, tri, a onda ajde Jovo nanovo.

Verujte, makar da budem mirna i šest meseci, pa ću biti zahvalna do neba.
Za sada lakše ustajem, ne moram odmah po ustajanju da se hvatam za stolicu, mogu da stojim sama, pa sam presrećna!
Visoka sam 178 cm i teška 59 kg, mislim da sam dobra što se toga tiče, ali koksartroza ja mislim da je meni nasledna, ako se to može naslediti.
Hvala još jednom!

Moja majka ima 71 godinu i vec 5,6 dana osjeca ove bolove koje ste opisale,uzeo sam joj u apoteci Ibalgin gel i Dikolefanak ali ne pomaze nishta,nece kod doktora a jedva se oslanja na lijevu nogu,shta da radim ... ?
Pozdrav svima.

Znate kako, najbolje je kod lekara, makar i opšte prakse, jer ja sam se tako vukla pa dođoh do ove situacije.
Razgovarajte sa njom i objasnite joj da makar i da primi injekciju pa nije strašno, biće joj bolje što pre ode.
Svako dobro!
 
Sad imam neke preskoke srca, strah me je da li nije od injekcija.
Ide noć, a sama sam.
Ja ih kao ne osećam, ali pri merenju pritiska se vidi tj. čuje taj preskok.

Da li je moguće da od ketonala i deksazona preskače srce?

Takođe sam i pod stresom dosta, naravno.
 
Dan 2 injekcija, malo gore nego juče.
Boli me baš deo ispod zadnjice, na desnoj nozi, plus sam nezgodno sela u kola jutros, tako da mi se to sada sveti.
Nervoza i dalje, razume se.

Je li neko primao Ketonal (i Deksazol)?
Kakvi su utisci o tom leku (lekovima)? Deluju li lepo na bolove slične onima koje ja imam?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Spremam se za četvrtu injekciju, a noga me boli kao da nijednu nisam primila do sada.
Na sličnim mestima kao i pre, oko pregibala kod kuka, pa niz celu nogu skoro.
Ne znam da li je ovo od lekova ili od čega, ali ne znam ni kako ću otići do ambulante.
 
Ljudi, pomozite, ja ne znam kako više da se izborim sa ovime.
Još sam se više iskrivila u stranu, još me više boli, a sada je počeo da me boli čitav pojas (malo ispod struka) po ustajanju nakon ležanja.
Bukvalno čitav pojas oko celog stomaka, čak i napred.
Isprimala sam terapiju i ništa ne pomaže.
Molim za savet.
 
Ljudi, pomozite, ja ne znam kako više da se izborim sa ovime.
Još sam se više iskrivila u stranu, još me više boli, a sada je počeo da me boli čitav pojas (malo ispod struka) po ustajanju nakon ležanja.
Bukvalno čitav pojas oko celog stomaka, čak i napred.
Isprimala sam terapiju i ništa ne pomaže.
Molim za savet.

Zar ne postoji mogucnost da odes na neku kliniku da ti lepo ispitaju sta se zapravo ( a narocito gde tacno) dogadja?
Ti si ( ako se ne varam) dobijala inekcije kortizona koje u principu svakome pomognu barem za nedelju, dve.
Te inekcije se i ne daju tako cesto jer nisu nimalo naivne, samo onako za prvu pomoc.
 
Ja sam bila kod državnog i privatnog ortopeda, kod neurologa (državnog, ali radi i privatno) i kod fizijatra.
Četiri različite dijagnoze, a meni nikakvog boljitka.
Skuvala sam čaj od kurkume, reče mi komšinica da pomaže kod bolova, uzdam se u to sada, nemam nade za lekove.
 

Back
Top