ISUSOVA ŽRTVA I OČEVA BOL

-GoRsKi-

Aktivan član
Poruka
1.535
Mnogi ljudi bilo da su vjernici bilo da su ateisti ili nesto treće ne shvataju kako nas je Bog otkupio preko Hrista, kako smo mi to spašeni u Hristu, šta to zapravo znači u praksi? I sam sam bio jedan od takvih dok nisam shvatio Isusovu žrtvu i kako smo zapravo otkupljeni. Dok to ne shvati, iskreni hrišćanin, tragalac za istinom ne može istinski shvatiti Božiju ljubav prema nama ljudima kao i njegovu žrtvu za nas. Ja sam mislio pa dobro Bog je poslao Hrista da živi ovaj život sa ljudima sa svim božanskim moćima i atributima, Njega su izmučili, razapeli i kad je umro Bog ga je vaskrsao i to je to. Dalje sam mislio to je to Hristos je nedodirljiv mi živimo ovaj život trudeći se da budemo dobri i ako nam se smilije dobićemo spasenje. On je otišao gore kod Boga vratio se Sin kod Oca i sve će biti kao pre....... Međutim.... da li je to zaista tako? Ni blizu.

Sve ovo iz uvoda je zapravo zamka predrasude u koju upada svaki čovjek koji razmišlja o Bogu i Hristu, jer svi Boga zamišlaju kao nekog ko se zapravo takoreći "igrao" žrtve i krsta i zamajavao i sebe i nas ljude nekakvim tamo Hristom bez neke namjere da nam logički sve to rastumači šta i kako. Zašto nije jednostavno mahnuo čarobnim štapićem ili resetovao sve pa ajmo ispočekta...ponovo Adam i Eva, nemojte jesti to i sl.... Zašto sve to nije tako ? I zašto je sve drugačije toliko suprotno od ovoga da slomi u čovjeku svako spostveno "ja" kada to shvati!

Evo zašto:

Zamislite da ste vi koji čitate ovo da ste roditelj (mnogi već i jesu) i da imate sina, kojeg naravno volite najviše na svijetu i koji upotpunjuje vaš život i ne možete da zamislite život bez njega. Recimo, ajde vi i vaš sin možete da živite vječno i imate mogućnost da stvarate nove vrste bića i svijetove. Recimo jednog dana vi date sinu ideju kako da stvori npr. novu vrstu mrava (recimo da se ti mravi zovu Adam i Eva i da se razlikuju od stalih mrava jer mogu svjesno da razmišljaju i imaju slobodu volje i stvorite im i planetu na kojoj će da žive). I stvarno zaista vam mnogo bude drago, zavolite ih i gledate kako vam ta živa bića svjesno slobodno uzvraćaju ljubav. Adama i Evu koju ste stvorili i za njih ste predvidjeli da žive vječno od dana stvaranja. To su posebne individue. Vi i vaš sin stvarali ste i druge svjetove i svi zajedno za vama uživaju u životu koji ste im dali, slave vas, pjevaju vam pjesme i vi zajedno uživate sa njima jer ste sa njima podjelili ono što vi imate od uvjek - vječan život i ljubav. U univeruzmu koji ste stvorili sve finkcioniše po prinicipima ljubavi i harmonije. Nema zla, pokvarenosti i drih loših stvari jer to jednostavno nije vaš karakter.

Zamislite sada da jednog dana ta Eva i Adam posumnjaju u vašu dobrotu, vaše iskrene namjere, vaš karakter. Neko drugi ih je nagovorio na to i oni se sada boje vas, sumnjaju i odavajaju se od vas (koji ste za njih i za sva ostala bića izvor života) i ako ste ih vi upozoravali na tu osobu da je ne slusaju i da se ne odvajaju od izvora života jer će umreti (kao priprodan zakon, zakon gravitacije, ne idi na vrh zgrade i ne skači jer ćes poginuti = ne odvajajte se od mene jer ćete umreti). Ti mravi se odvoje od vas i nastave živjeti na toj paloj planeti, podnložni propadanju i smrti. I vi im dajete obećanje da će te ih iskupiti i spasiti jer ih volite jer ste ih stvorili po svom karakternom obličju jer želite da žive vječno i da shvate da je srž vašeg karaktera dobrota i ljubav. Ne možete ih jednostavno ubiti i njih i sotonu koji ih je nagovorio jer bi cjeli univerzum onda posumnjao u vas. Ovako spremni ste da im dokažete svoju ljubav srž vašeg karaktera. Oni moraju dobovoljno ponovo da povjeruju vama da je to srž vaše prirode.

S obzirom da ste vi kroz vašeg sina stvorili tu novu vrstu svjesnih mrava, vaš sin uz vaše dopuštenje odlučuje da će se odreći svog bića, svoje vječnosti i svih svojih moći i da će se roditi kao svjesni mrav na toj paloj planeti i da će jedini uspjeti živjeti savršenim životom vjere vu vas i vašu dobrotu i da smrt koja odnosi mrave grešnike neće imati pravo zadržati njega (vašeg sina) jer je on - darodavac života tim mravima u mravljem telu uspjeo pobjediti smrt i umrijeti a da ne sagriješi ni u čemu. I vi kao njegov otac imate pravo da VAŠEM SINU pred cijelim univerzumom, pred cijelom porotom, DATE NOVI ŽIVOT i svakom mravu koji ima vjeru kao što je vaš sin imao dok je bio mrav date život vječni. Vi ste u svom sinu sada stvorili novu vrstu mrava, koji su u novim telima (slavnijim od onih koji su imali prvi mravi Adam i Eva) potpuno savršeni spremni za život vječni. Vaš sin je sada od te vrste postao PRVI a svi ostali posle njega koji će se spasiti su drugi treći, milioniti, milijarditi. Vaš sin je prije nego što je postao mrav bio jednini te vrste, nije bilo više takvih, koji ste bili vječni. Sada je vaš sin Prvi svoje nove vrste. I sada su vam svi mravi sinovi i kćeri ali u vašem SINU kojeg sada svi mravi otkupljeni slave jer je dao svoje vječno obličje da bi njih iskupio i spasio.

Vaš sin je sada i dalje vaš sin ali u proslavljenom telu mrava. Vaš sin je rođen u mravljem telu kao beba mrav, bez prethodne memorije o tome ko je bio prije utelovljenja. Vaš sin je kao mrav dok je odrastao mrao sebe da prepoznaje u spisima koje ste vi ostavili palim mravima da mogu prepozanti svog spasitelja a i sam spasitelj da može prepoznati da je on vaš sin koji je došao u mravljem telu sa misijom. Vaš sin je rođen kao mrav u grešnom telu ali nije greh počinio do kraja svog života. Samo je vaš sin mogao platiti grehe njihove i otkupiti ih im je on i dao život. To univerzum zna i to je takođe prirodni zakon.

VAŠ SIN ĆE ZAUVJEK OSTATI U TOM TELU OTKUPLJENOG MRAVA, BEZ IKAKVIH SJEĆANJA KAKO SE PRIJE UTELOVLJENJA, SMEJAO SA VAMA I ŽIVEO SA VAMA KAO STVORITELJ SVETOVA.

ZAMISLITE VAŠEG SINA KOJI NE MOŽE DA UŽIVA SA VAMA U VAŠIM ZAJEDNIČKIM SJEĆANJIMA KAO VI KOJI STE TO SVE SA NJIM PROŠLI. TA SJEĆANJA VAŠ SIN MOŽDA MOŽE GLEDATI NEGDJE NA EKRANU ALI NIKAD VIŠE NE MOŽE IZ PRVOG LICA JEDNINE DA OKUSI TAJ OSJEĆAJ KAKO JE TO IZGLEDALO KADA JE BIO VAŠ SIN U VJEČNOSTI. SVE ŠTO MOŽE JE DA VAM VJERUJE DA JE TO TAKO BILO.

Da li sada makar malo razumijete kakva je Hristova žrtva za nas bila ali i Očeva bol zbog ovoga??? Da li sada znate šta je Bog a šta Hristos izgubio zbog nas???
 
...sam Naslov teme je totalno u pitanju...Otac ne moze imati bol kad jeda Dio sebe
za spas drugih djelova upucuje...
...zar Bog moze imati bol
jer bol je tesko i tuzno reagovanje na djelovanje...ako boga boli zrtva
sto onda spasava...i jedno i drugo su u njegovom 'opislu posla'
Da li je Hrist mucen
da li je ispastao
da li je imao bol
da li je mogao pozvati mirijade andjela
da ga uzdignu i ,- g o t o v o ...
...ne moze se o Necemu
govoriti jezikom nicega...bar tako misli Faraonn, danas...
 
Lepo. Sledeci cilj u tvojoj potrazi za istinom je da shvatis da Isus nikad nije tvrdio da ce biti zrtvovan za ljudske grehe, i da taj besmisleni koncept ne potice ni od Jahvea ni od Isusa niti od njegovih ucenika, vec iz halucinacija sizofrenog epilepticara Pavla koji ga nikad nije video (sem navodno u sopstvenim halucinacijama). Kao i da umobolna ideja originalnog greha koji se prenosi na potomstvo poitice iz bolesnih umova Pavla i Avgustina Hiponskog.
Srecno.
 
Poslednja izmena:
Lepo. Sledeci cilj u tvojoj potrazi za istinom je da shvatis da Isus nikad nije tvrdio da ce biti zrtvovan za ljudske grehe, i da taj besmisleni koncept ne potice ni od Jahvea ni od Isusa niti od njegovih ucenika, vec iz halucinacija sizofrenog epilepticara Pavla koji ga nikad nije video (sem navodno u sopstvenim halucinacijama). Kao i da umobolna ideja originalnog greha koji se prenosi na potomstvo poitice iz bolesnih umova Pavla i Avgustina Hiponskog.
Srecno.

I tebi takodje.
 
Доказ да Бог мрзи човека је управо тај да је морао да пошаље посредника који би у његовим очима спасао човека. Зар није могао без посредника да му опрости што га је сттворио?
 
Lepo. Sledeci cilj u tvojoj potrazi za istinom je da shvatis da Isus nikad nije tvrdio da ce biti zrtvovan za ljudske grehe, i da taj besmisleni koncept ne potice ni od Jahvea ni od Isusa niti od njegovih ucenika, vec iz halucinacija sizofrenog epilepticara Pavla koji ga nikad nije video (sem navodno u sopstvenim halucinacijama). Kao i da umobolna ideja originalnog greha koji se prenosi na potomstvo poitice iz bolesnih umova Pavla i Avgustina Hiponskog.
Srecno.

Ti si ocigledno tipicni Balkanac koji sve navodno zna.
Najcesce du takvi iz sela gornji vir i okolina.
Sve do cukin breg.

Ideha o raspecu i Hristovom zrtvovanju preplavljuje Stari zavet.
Ali ko je od vas iz gornji vir uooste i citao bibliju.
Vi to i nemate.

Evo samo jedan mali deo.

- - - - - - - - - -

https://forum.krstarica.com/entry.php/29767-7-JEVREJSKA-PRAZNIKA-KOJA-SU-UKAZIVALA-NA-ISUSA

https://forum.krstarica.com/entry.p...A-UKAZUJE-NA-HRISTA-I-NJEGOVO-DELO-!!!-1-HRAM

https://forum.krstarica.com/entry.p...UKAZUJE-NA-HRISTA-I-NJEGOVU-SLUZBU-2-i-3-HRAM
 
Poslednja izmena:
Isaija 9:6: “Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.”


Isaija 53:5-6: “Ali On bi ranjen za naše prestupe, izbijen za naša bezakonja; kar beše na Njemu našeg mira radi, i ranom Njegovom mi se iscelismo. Svi mi kao ovce zađosmo, svaki nas se okrenu svojim putem, i Gospod pusti na Nj bezakonje svih nas.”
 
horus je bajka

sta ima da ateisti shvataju hristovu zrtvu kad je to takodje bajka

bajci je trebao efektan kraj , zavrsetak koji ce biti * otisao uz prasak*

Evo ti protiv dokaz.
Nije bajka.Nacin tvog argumentiranja je u tipu nekog tinejdjera.
Nadam se da nosi odrastao jer onda je to strasno.

Zamisli da ja kao ti na skoro svakom postu pisem u stilu kao to NIJE BAJKA NIJE BAJKA TO JE ISTINA TO JE ISTINA.

I stalno tako godinama.

Pa da li bi neko pomislio da je to normalna odrasla, zrela osoba?
.Ovde je forum religije i ovde govorimo kao na forumu religije.

Vi koji ste ovde sto ni sami neznate zasto, iz kulture, uctivosti, ljudskosti treba da se prilagodite.

Ali vi pokazujete upravo suprotno.
Najveci stepen divljastva.

Dokaz pada coveka.
To je ono sto greh radi u coveku kada odbaci Boga.
Vi ste produkt odbacivanja Boga i zato ne mozete drugacije da se ponasate..
Nema ljudskosti, nema kulture i morala kod osoba koje ne neguju svoju duhovnu stranu.
Vec samo beda karaktera, beda ljudskosti...
 
Poslednja izmena:
Po tome kako pristupate bilo kojoj tebi sa ovog podforuma vidi se koliko je vaše znanje o Bogu. A tek ljubav...:((

Tek ti brate mili ne znaš logično da misliš...
Šta da ti kažem...Ako je Isus bog,onda je sveznajuć,svemoćan i večan i ne može imati oca,a Bog
ne može biti otac ni ljudskom biću ni drugom bogu! Logika to ne dozvoljava!
Možeš li ti Gorski da budeš svoj otac?
Ili:može li te biti na dva mesta istovremeno!?
Sve to može,ali kao iluzijea i magija!
Među ljudima toga nema!
Evo:od kako su ljudi obrazovaniji nema Isusa da se pojavi,a tek njegovog oca-ni dašak!:manikir:
 
Tek ti brate mili ne znaš logično da misliš...
Šta da ti kažem...Ako je Isus bog,onda je sveznajuć,svemoćan i večan i ne može imati oca,a Bog
ne može biti otac ni ljudskom biću ni drugom bogu! Logika to ne dozvoljava!
Možeš li ti Gorski da budeš svoj otac?
Ili:može li te biti na dva mesta istovremeno!?
Sve to može,ali kao iluzijea i magija!
Među ljudima toga nema!
Evo:od kako su ljudi obrazovaniji nema Isusa da se pojavi,a tek njegovog oca-ni dašak!:manikir:

Koja religozna nepucenost?

Pa da si jednu primedbu rekao kako biblija stvarno uci pa ajde?

Ali ni jednu.

Poima ti nemas o onome sto kritikuhes.
Barem da znas kako stvarno jeste?

Ovo kao da si rekao da je tvoj tata najaci na svetu ili da je Srbija najaca vojna sila na svetu?
 
Poslednja izmena:
Stari zavet o Hristovom stradanju

"Ko verova propovedanju našemu, i mišica Gospodnja kome se otkri? Jer izniče pred njim kao šibljika, i kao koren iz suhe zemlje; Ne bi obličja ni lepote u Njega; i videsmo ga, i ne beše ništa na očima čega radi bismo ga poželeli. Prezren beše i odbačen između ljudi, bolnik i vičan bolestima, i kao jedan od koga svak zaklanja lice, prezren da ga ni za šta ne uzimasmo.

A On bolesti naše nosi i nemoći naše uze na se, a mi mišljasmo da je ranjen, da ga Bog bije i muči. Ali, On bi ranjen za naše prestupe, izbijen za naša bezakonja; kar beše na Njemu našega mira radi, i ranom Njegovom mi se iscelismo.

Svi mi kao ovce zađosmo, svaki od nas se okrenu svojim putem, i Gospod pusti na Njega bezakonja svih nas. Mučen bi i zlostavljen, ali ne otvori usta svojih; kao jagnje na zaklanje vođen bi i kao ovca nema pred onim koji je striže ne otvori usta svojih. Od teskobe i od suda uze se, a rod Njegov ko će iskazati? Jer se istrže iz zemlje živih i za prestupe naroda mojega bi ranjen... Videće trud duše svoje i nasitiće se; pravedni sluga moj opravdaće mnoge svojim poznanjem, i sam će nositi bezakonja njihova. Zato ću mu dati deo za mnoge, i sa silnima će deliti plen, jer je dao dušu svoju na smrt, i bi metnut među zločince, i sam nosi grehe mnogih, i za zločince se moli...." (Isaija 53. glava, pet vekova pre Hrista)
 
Post-hoc subjektivne interpretacije i racionalizacije autora Novog Zaveta ni na kakav nacin ne dokaziju da "Ideha o raspecu i Hristovom zrtvovanju preplavljuje Stari zavet". Da bi to shvatio potrebno ti je barem osnovno poznavanje elementarne logike.
 
Post-hoc subjektivne interpretacije i racionalizacije autora Novog Zaveta ni na kakav nacin ne dokaziju da "Ideha o raspecu i Hristovom zrtvovanju preplavljuje Stari zavet". Da bi to shvatio potrebno ti je barem osnovno poznavanje elementarne logike.

NEMA TU SUBJEKTIVNE INTERPETACIJE.

Stari zavet ti je vise nego jasan.
Ali problem je sto ti nemas poima o ovome sto hoces da pricas i sto ja pricam, da bi mogao da razumes ili uopste o tome da diskutujes.

Zato koristis primitivnu metodu koja se zove NEGACIJA.

Svi vi sveznajuci mislite da je negacija najveci argument.
To je takav primitivizam nevidjen.

Naprdovanjem tehnike, je i sam primitivizam jos vise napredovao...
 
Poslednja izmena:
ajde maaaalo logicno o knjizi , da ne kazem bajci

kakva je zrtva ako znas da ides na bolje mesto

sta zrtvuje kad je ovaj zivot nebitan

ako je tamo bolje


oceva bol

zasto

sto mu sin dolazi

malo logike unistava

E tako se ljudski diskutuje.

Da li je za tebe zrtva, uzmimo za primer da tebi Sasasta pripada ceo univerzum i ovaj svet. Da si besmrtna i naravno bogata.
Da li je za tebe zrtva da dodjes sada na ovaj svet a ne moras.
Da postanes obicni radnik i da zivis na ovom svetu 33 godine kao takav.
Na kraju da umres teskom smrcu gusenjem na krstu posle par sati borbe za udisaj.
Pre toga si bio ponizen, popljuvan i prebijen od onih za koje si dosao da umres.
Da umres da ih izvadis iz besmrtnosti i da i oni postanu bogati a znas da ce te ti za koje umires ubiti.
A zadnje 3,5 god zivis u strahu jer te stalno traze da te muce i ubiju.

Da li je to za tebe zrtva ili ne.

Da li je za tebe to zrtva da sve to podneses zbog mene licno samog.

Da bi posle i ja bio bogat.

Ili bi reko/ la.
Ma sta me briga za njega da se patim.
I da zivim u sirotinji i da me muce i ubiju a ne moram.
Da cujemo.
 
Poslednja izmena:
zasto zivis u strahu kad znas kad ces da zavrsis

sta je dan - dva patnje nebitnog tela u poredjenju sa beskonacnoscu

mnogi su patili mnogo vise zarad nekih ideala a njemu je tesko malo a zna sta ga ceka dalje

tako da i kad bi bajka bila tacna- nit je patnja nit je bol
 
Znaci jeste zrtva!

I to je ono sto nam treba od tebe.
Iako indirektno.
Nusam ja bitan niti da li bilo ko ima straha.
Veci je strah biti na strani Hrista nego na tvojoj strani.
Ali to nije tema.

Vazno je da se iz tvog posta vidi da je to bila zrtva.
A pogotovo kada pokusavas da ju umanjis jer drugacije i ne mozes.
Zasto bi to cinio ako nije.

Zavrsena prica.

Laku noc.
 
Znaci jeste zrtva!

I to je ono sto nam treba od tebe.
Iako indirektno.
Nusam ja bitan niti da li bilo ko ima straha.
Veci je strah biti na strani Hrista nego na tvojoj strani.
Ali to nije tema.

Vazno je da se iz tvog posta vidi da je to bila zrtva.
A pogotovo kada pokusavas da ju umanjis jer drugacije i ne mozes.
Zasto bi to cinio ako nije.

Zavrsena prica.

Laku noc.

Laku noć.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top