menstrualni bolovi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Draga E.P.
ja sam sa tim bolovima imala strasnih problema, ne znam koliko sam samo puta zavrsila u hitnoj pomoci, i ne znam sta sve nisam isprobala, a najbolje rezultate ostvarila sam sa akupunkturom. Secam se da je bilo potrebno tretmane ponavljati na nekoliko meseci ali osecala sam se odlicno, mnogo bolje. No, posle trudnoca, sve je to druga prica...SRECNO
 
mene je ranije jako boleo stomak i ledja pre nego sto treba da dobijem i iz nekog razloga nisu mi pomagali nikakvi lekovi a razne sam probala. :?
a od kako sam pocela redovno da se rekreiram,znaci aerobne vezbe,bajs,duge setnje itd... stomak je potpuno prestao da me boli...da li su se mislici malo opustili,ili iz nekog drugog razloga,ili je jednostavno slucajnost (a ne znam sto bi bila) ne znam ali to se otprilike u to vreme desilo.
i inace,uvek mi u tom periodu vise prija da budem aktivna nego da sedim nepokretna i mislim kako me boli stomak...sad me malo to nervira,jer sam ranije uvek tacno znala kada cu da dobijem zbog onog neprijatnog probadajuceg bola,a sada i zaboravim da proverim :roll:
 
Takodje imam uzasane bolove u toku mestrualnog ciklusa..
Iz kreveta tesko da mogu da ustanem,nemogu da jedem,mucnina mi...
Jednostavno kukam i placem od tog bola...
Brufeni mi pomazu,ali ako ga koristis cesto,postane organizam imun na njega i gubi dejstvo.
Takodje nije dobar za zeludac.
Lek ALEVE FEMINAX je specijalan lek za bol tokom ciklusa,zaista pomaze,ali je pitanje dal ga ima na nasem trzistu...
Takodje pij Uvin caj...
 
Meni RAPTEN K recimo uopste ne pomaze...
Popijem ga i uopste mi se ne umanje bolovi.
Procitala sam da je neko pomenuo BARALGETAS...to pijem kada me bubrezi bole (posto su mi bolesni) ali nisam znala da mogu i za menstrualne bolove..
Samo mi pomaze BRUFEN 600... ovo ostalo... :? :(
A najgore je sto imam tek 15 god,a popijem 3-4 brufena samo zbog bolova u tih 6-7 dana..
 
neko je pitao kako Rapten K utice na zeludac, al ne odgovoriste.. mene zanima bas to, jer mi je zeludac neverovatno osetljiv, pa kad popijem lek, prestanu bolovi, al onda obavezno imam neku mucninu i ne mogu da jedem taj dan.. a bogami ni sledeci.. :)
 
EllenaPaparizou:
Da li mozete da mi peporucite koji je najbolji lek protiv menstrualnih bolova tj koji nije toliko stetan po zdravlje i da li mozda postoje neki cajevi protiv menstrualnih bolova? Hvala ;-)

A evo sta joga preporucuje kao najbolji lek ( između ostalog ) i za to, pokusaj , garant nije stetno za zdravlje, nema hemije...samo diši i ponovi nekoliko puta , zadrzavajuci se u položajima

udišući...

izdišući...
 
И ја сам имала болове док се нисам породила!!!!!
Сад ми је већи проблем ПМС него сама менза.
Противник сам лекова, ако баш није неопходно, али знам за један лек (скоро сам га пробала) зове се БОЛ од Хемофарма (шумеће таблете Ибупрофена, одмах делују и нису тешке за стомак). Иначе, речено ми је да је БРУФЕН прилично штетан за срце, па .... треба бити разуман и надасве, пробати све природним путем, ако помаже.
 
Milly73:
Иначе, речено ми је да је БРУФЕН прилично штетан за срце

Stetan je ( prilicno )za zeludac.
Svaki lek je ( potencijalno ) stetan.
Naravno, treba pokusati bez lekova u ovom slucaju ( ako su bolovi slabijeg intenziteta ).
Joga je super.
 
pikax:
Stetan je ( prilicno )za zeludac.
Svaki lek je ( potencijalno ) stetan.
Naravno, treba pokusati bez lekova u ovom slucaju ( ako su bolovi slabijeg intenziteta ).
Joga je super.

naravno, sto manje lekova to bolje, ali mene smara da cekam da bolovi dostignu vrhunac pa da popijem lek.. obicno to uradim cim pocne malo da me boli... otkud znam kog ce inteziteta biti, a ne zelim da mi jos jedan dan propadne...
 
danas 2.dan i umirem od bolova... juche je nepodnoshljivo bilo, bol kao nikad do sad... na skali od 1-10 --> 356 :sad2:
danas skoro isto.
ne znam vishe shta da uzmem.
Rapten K mi ne pomaze, Analgin isto, Nimulid ne smijem da pijem, prashkovi ne pomazu, kao ni neki "alternativni lijekovi" (rakija, pelinkovac, chajevi, itd). jedino mi od Brufena prodje bol, ali mi onda duze traje, a to mi trenutno nikako ne odgovara. (ne bih da mi se sa uobichajenih 5-6 dana produzi na 7-8)
shta da radim?? pliz help mi :sad2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top