teorija svega!

teodor.francic

Primećen član
Banovan
Poruka
729
Znanost čeka da konačno netko od znanstvenika dođe do teorije svega što postoji.

Tako fizičari smatraju da će to biti kao neko ujedinjenje kvantne teorije i teorije gravitacije.

Ali nema naznaka da bi se to moglo dogoditi tako brzo, a možda i to nije moguće.

Ono u što sam ja duboko uvjeren je da teoriju svega neće napisati, odnosno doći do nje, neki fizičar, već to može samo neki metafizičar.

Jer fizika je ograničena materijom i eksperimentima, dok metafizika nije ničim ograničena, ona može doći i bez eksperimenata do spoznaja koje nije moguće fizički dobiti.

Tako recimo postojanje multisvemira nije moguće ekperimentalno dokazati, ali je moguće metafizikom dokazati da on i te kako postoji, mada mi to ne vidimo a niti možemo to detektirati bilo kada.

Vlasnik teorije svega može zato po mom mišljenju biti samo metafizičar.

Zanimljivo je da je i Nikola Tesla to govorio, da se treba baviti metafizikom ako se želi zbilja napredovati, a teorija svega bi bila i te kako veliki napredak za cijelo čovječanstvo.

Pozdrav
 
N(NIŠTA) = Kvark(mateija) + Antikvark(antimaterija)

(jer suma energija u univerzumu je 0)

Stari grci znaju samo za Atoma, tako da je to za starog grka Leonidasa nerešivo !

Dakle, N1+N2+...Nn = Univerzum

ili

Suma svih NIŠTA dobijaš SVE !?

---

pstvarno sve svašta je Univerzum !!!!

(a sve, svašta i svačega je Drgoljubov multiverzum :mrgreen: )
 
Poslednja izmena:
N(NIŠTA) = Kvark(mateija) + Antikvark(antimaterija)

(jer suma energija u univerzumu je 0)

Stari grci znaju samo za Atoma, tako da je to za starog grka Leonidasa nerešivo !

Dakle, N1+N2+...Nn = Univerzum

ili

Suma svih NIŠTA dobijaš SVE !?

---

pstvarno sve svašta je Univerzum !!!!

(a sve, svašta i svačega je Drgoljubov multiverzum :mrgreen: )

Teo s kasti: Druželjubov...;)
 
Neko voli uzburkanu vodu. Tada se ne vidi ni odraz u njoj, ni dno, i mogu se svakakve stvari nazivati istinama.
Ali kada se bura smiri, stvari same postaju jasne i ocigledne.

Mladi vole buru, adrenalin, a starima prija mir. Kada to do kraja shvatis, star si.
Bura je nepristajanje, neprihvatanje. Sam zivot.
 
Lepa metafora...
Previše mi pretenciozan naslov teme...Ja sam skromniji,a ovo traži megagiga znanje...:sad2:

Bog večiti ,beskrajni ,svemogući čini na nebu i na zemlji stvari velike neispitljive ,i nema toga ko bi prozreo čudesa njegova- kad bi razum ljudski mogao da ih razume ,ona bi prestala biti čudesna i ne bi se mogla neiskazanima nazvati...Jer on je - alfa i omega- ,početak- svršetak, prvi i poslednji...
 
Bog večiti ,beskrajni ,svemogući čini na nebu i na zemlji stvari velike neispitljive ,i nema toga ko bi prozreo čudesa njegova- kad bi razum ljudski mogao da ih razume ,ona bi prestala biti čudesna i ne bi se mogla neiskazanima nazvati...Jer on je - alfa i omega- ,početak- svršetak, prvi i poslednji...

Ček.ček Vjeronka...Ali pa ti si onda ispred njega kad i njega u malom prstu imadeš...;)
Msm...On je za tebe mala maca...:per:
 
Bog večiti ,beskrajni ,svemogući čini na nebu i na zemlji stvari velike neispitljive ,i nema toga ko bi prozreo čudesa njegova- kad bi razum ljudski mogao da ih razume ,ona bi prestala biti čudesna i ne bi se mogla neiskazanima nazvati...Jer on je - alfa i omega- ,početak- svršetak, prvi i poslednji...

Ali taj isti Bog napravio je čovjeka "sebi slična" i to po umnim sposobnostima, znači ipak je moguće sve shvatiti samo nama treba vremena.

Uostalom u samom Svetom pismu piše da ćemo mi ljudi sve znati, dakle sam Bog nas podstiće da se PITAMO i tražimo tako dugo odgovore dokle ih sve ne nađemo.

Bez obzira koliko će to drugo trajati, to nije bitno, važno je da ljudski um ostvari svoj zadatak, da sazna istinu o Postanku svega što postoji, jer to mi ljudi JEDINI na Zemlji od svih bića možemo, i ne smijemo tu zakazati, dapače! :ok:

- - - - - - - - - -

N(NIŠTA) = Kvark(mateija) + Antikvark(antimaterija)

(jer suma energija u univerzumu je 0)

Stari grci znaju samo za Atoma, tako da je to za starog grka Leonidasa nerešivo !

Dakle, N1+N2+...Nn = Univerzum

ili

Suma svih NIŠTA dobijaš SVE !?

---

pstvarno sve svašta je Univerzum !!!!

(a sve, svašta i svačega je Drgoljubov multiverzum :mrgreen: )

Ne mislim na ovoj temi o nekoj sumi, nego o doslovnom Ništa, koje je postojalo prije ne samo našega svijeta nego i cijeloga multisvemira.

- - - - - - - - - -

Postoji praksa, ali ne postoji teorija. Lepo.

Postoji teorija o tome KAKO je iz Ništa sve nastalo! :per:

- - - - - - - - - -

Lepa metafora...
Previše mi pretenciozan naslov teme...Ja sam skromniji,a ovo traži megagiga znanje...:sad2:


Pa treba početi učiti pa će i znanje o tome doći, je li tako?

- - - - - - - - - -

Metafizika kojom se ja bavim je zapravo krajnje naprezanje ljudskoga UMA, dalje od toga čovjek ne može doći.

Ali ako dođe to toga stupnja svijesti svaki čovjek MOŽE znati kako je zbilja ovaj svijet nastao, i što nas čeka u budućnosti.

Jedino što nitko od ljudi nikada neće znati, a ni daleko naprednija bića od nas ljudi (Vanzemaljci), je to da se NE MOŽE znati koliko dugo će još ovo naše prostor-vrijeme postojati, za to ne postoji nikakva formula, ali za Postanak svijeta i te kako postoji i nije uopće nešto što mi ljudi ne bi mogli shvatiti ili razumjeti, dapače. :super:
 
Video čovek prvi put automobil, pa upitao vozača, kako može da ide a da ga volovi ne vuku? I kad mu je vozač sve lepo objasnio, ovaj reče: "Sve je to meni jasno, samo mi nije jasno kako može da ide a da ga volovi ne vuku"?

Drugim rečima, šta će ovcama "teorija svega", kad one znaju samo da bleje?..
 
Definiši pojam Ništa pa definiši pojam Sve(ga)

Ništa je nešto u ćemu ničega nema.

Svega je nešto u ćemu sve ima.

I kako sad iz nečega što ništa nema postane nešto u ćemu svega ima?

Kojim procesom se to događa?

:think:

- - - - - - - - - -

Video čovek prvi put automobil, pa upitao vozača, kako može da ide a da ga volovi ne vuku? I kad mu je vozač sve lepo objasnio, ovaj reče: "Sve je to meni jasno, samo mi nije jasno kako može da ide a da ga volovi ne vuku"?

Drugim rečima, šta će ovcama "teorija svega", kad one znaju samo da bleje?..

Mi ljudi smo potomci Bogova, u to sam čvrsto uvjeren.

I kao takvi nema toga što ne bismo mogli shvatiti.

Jer smo i mi ljudi Bogovi,

Ti ne vjeruješ u moć ljudskoga uma.

Ali se varaš, nigdje ne postoji nešto kvalitetnije i vrijednije od ljudskoga uma, čak ni Bogovi nemaju ništa kvalitetnije, samo su stariji i za to i daleko napredniji, ali možemo mi ljudi to sve nadoknaditi, dapače!
 
Teorija svega MORA odgovoriti na najosnovnija pitanja našega svijeta, jer ako na to ne odgovara onda i nije teorija svega.

Recimo odgovoriti na ova pitanja se mora hoćemo li ikada saznati pravu istinu o našem postanku i tko smo zapravo mi ljudi i ZAŠTO smo baš na Zemlji I KAMO svi skupa to idemo:

-kako nastaju prostor i vrijeme

-kako nastaje sama svijest

-kako nastaje zbilja materija

-kako je nastala prva živa stanica

-kako je nastao život na Zemlji.

Ima još puno pitanja ali OD TIH moramo krenuti davati odgovore ako ikada želimo saznati istinu o postanku svijeta.

Postojeće teorije o postanku svijeta ni na jedno od tih pitanja ne odgovaraju.

Recimo teorija Velikoga praska ni na jedno od gore navedenih pitanja ne zna odgovoriti, a da ne spominjem to da je fizika POTPUNO NEMOĆNA, što se samoga postanka svijeta tiče, jer nijedan zakon fizike NE VRIJEDI u samom trenutku nastanka našega svijeta, to je činjenica.

Zato i velim da se moramo početi baviti metafizikom (ja to radim već 20 godina i puto toga sam saznao o čemu znanost pojma nema), jer JEDINO ona nam može dati odgovore na najveća pitanja čovječanstva (ponavljam da je to već davno rekao naš genije Nikola Tesla i bio je sto posto u pravu).

Isto tako i religije ne daju baš nijedna odgovore na gore postavljena pitanja, što nije čudno jer religije i tako nemaju znanja već VJERUJU u nešto a to može biti i da je točno ali mogu vjerovati i u nešto što uopće nema veze sa stvarnošću, dakako.

I naravno kada sam već ovdje da moram reći da ni "zakom postojanja" od gospodina Ljube (kojega izuzetno cijenim jer ima hrabrosti otvoreno svima govoriti o onome što misli da je zbilja istina, na što ima pravo dakako, kao i ja ili bilo tko drugi), NE ODGOVARA na ta pitanja, a to znači samo jedno da to nije univerzalni zakon, a još manje teorija svega koja bi sve što postoji trebala objasniti. :think:
 
Poslednja izmena:
TEODOR FRANČIĆ:

Postojeće teorije o postanku svijeta ni na jedno od tih pitanja ne odgovaraju.
Zato i velim da se moramo početi baviti metafizikom

Metafizika već ima odgovore na sva tvoja pitanja i on glasi - Bog. Ti svo vreme za taj odgovor i navijaš jer tvoj um ionako nije sposoban da išta razume, već samo veruje. Zato je za tebe najbolje da ne gubiš vreme na filozoifiji. Idi na forum "religija" prekrsti se, pomoli se i spasi dušu. Razum je ionako đavolje delo. Spasiće se samo onaj ko veruju.. GARANT.

A za "Teoriju svega" ne brini. Ona već postoji, ali nije za tvoj uzrast.
 
Poslednja izmena:
TEODOR FRANČIĆ:



Metafizika već ima odgovore na sva tvoja pitanja i on glasi - Bog. Ti svo vreme za taj odgovor i navijaš jer tvoj um ionako nije sposoban da išta razume, već samo veruje. Zato je za tebe najbolje da ne gubiš vreme na filozoifiji. Idi na forum "religija" prekrsti se, pomoli se i spasi dušu. Razum je ionako đavolje delo. Spasiće se samo onaj ko veruju.. GARANT.

A za "Teoriju svega" ne brini. Ona već postoji, ali nije za tvoj uzrast.

Žao mi je Ljubo ali ja sam autor teorije svega to ću i dokazati.

I veliš svi odgovori na moja pitanju su Bog?

To mi je i prababa govorila samo nije znala objasniti kao ni ti što to ne znaš.

Ne.

Teorija svega ne može samo reći da je Bog sve to napravio i govoto, već mora i objasniti KAKO je to napravio, a to ću ja učiniti, dapače! Pozdrav :ok:
 
Kako "ZAŠTO"? Ćito Bibliju bolan! Lijepo u njoj piše da treba da stvori zvijezde i M(i)jesec ! Ma i Zemljin krug yba tita...:eek:

- - - - - - - - - -

A priznaj Mistik da nisi znao koja je to bosanska Biblija...
To ti je ova koju citiraju stalno na pdf religija!
Ybg,niko u svetu se više ne bruka citiranjem Bajbl,samo još ovi naši...:mrgreen:
 
TEODOR FRANČIĆ:

T
eorija svega ne može samo reći da je Bog sve to napravio i govoto, već mora i objasniti KAKO je to napravio, a to ću ja učiniti, dapače! Pozdrav

Pa učini, ko ti brani. Ali ne zaboravi da objasniš ko je i kako napravio Boga.

Ako znaš da je Jaje napravio Koku, nisi ništa objasnio ako ne znaš ko je i kako napravio Jaje.
 
TEODOR FRANČIĆ:

T

Pa učini, ko ti brani. Ali ne zaboravi da objasniš ko je i kako napravio Boga.

Ako znaš da je Jaje napravio Koku, nisi ništa objasnio ako ne znaš ko je i kako napravio Jaje.

Koka je starija od jajeta pogodi zašto!

A Boga ne mora nitko praviti zar NIŠTA treba uzrok da postoji?

Sigurno ne. Kontaš o čemu govorim?
 
Što se prostora i vremena tiće vrijeme je starije od prostora.

Zašto?

Jer je postojalo vrijeme kada ovoga našega prostora i svemira sa svime što postoji u njemu nije bilo.,

A što je onda postojalo ako nije bilo ni prostora ni svemira? :think:

Svijest nije, da ne bi Ljubo na to pomislio, samo usput kažem.
 

Back
Top