За и/или против бојкота избора?

Да ли сте за бојкот избора?

  • Бојкотовати изборе

  • Изаћи на изборе

  • немам став


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
rossi izbori.jpg
 
Bojkot nema smisla.
Beli listici nemaju smisla (a jos mogu biti i zloupotrebljeni).
Poniseni listici nemaju smisla, ma koliko njihovi kreatori bili zadovoljni svojom duhovitoscu i ma koliko im sujeta porasla nakon 10 lajkova na fotografiju njihove dosetljivosti.

Za razliku od milenijuma ljudske civilizacije, ovaj narastaj ima tu jedinstvenu priliku da smenjuje vlast.
I sad neko smatra da je do yaya stav da se takva prilika svesno propusti.
Blesavo

PROTIV BOJKOTA.
UVEK GLASATI
 
Па, ево, овако.
На једној тми сам нешто тако и рекао; наиме, моћ бијкота може бити велика, ако се спроводи дисциплиновано.
Замислимо ситуацију у којој, рецимо- четвртина гласалих поништи листић; гласа за Путина, Слобу, Тарзана- то би значило прилично јак шамар политичкој класи, која је овде формирана, и траје са незнатним изменама више од четврт века. Већ настају и мал-те-не "династије" (Кркобабићи, ево сада и Николићи, а ко зна за колико њих и не знамо), а о понуди која се понавља од избора до избора, која је мање-више иста неких 20 година, да и не говорим.
А проценат од 25% је- победа странке која не постоји на парламентарним изборима!
То је сигнал више него јасан, да је народ незадовољан резултатом, и чека неког, ко ће "пометлати" постојећу гарнитуру која се овде ротира по фотељама, док се пред нашим очима већ деценијама одвија сценарио пропасти и државе, и народа...:think:
За сада- толико...
 
Brate meni iskreno idu na **** svi oni koji palamude kako ako bojkutujes izbore samim tim glasam za vlast . Alo pa nisam ja zaokruzio Vucica ja sam BOJKOTOVAO znaci nisam izasao , ignorisao sam i Vucica i sve ostale . Ukapirajte to vec jednom .

Sad za ove izbore 2016. sam prvi put imao pravo glasa i nisam izasao jer nisam zeleo da ucestvujem u tom satanistickom ritualu jer ne moze niko da me ubedi da su slucajno stavili da izbori budu na Cveti .

Ako sledeci izbori opet budu na neki veliki praznik opet necu izaci a ako ne budu onda glasam za Seselja koji jeste budala i cirkuzant ali jedini prica istinu i podrzavam ga zbog ideologije Velike Srbije .
 
Па, ево, овако.
На једној тми сам нешто тако и рекао; наиме, моћ бијкота може бити велика, ако се спроводи дисциплиновано.
Замислимо ситуацију у којој, рецимо- четвртина гласалих поништи листић; гласа за Путина, Слобу, Тарзана- то би значило прилично јак шамар политичкој класи, која је овде формирана, и траје са незнатним изменама више од четврт века. Већ настају и мал-те-не "династије" (Кркобабићи, ево сада и Николићи, а ко зна за колико њих и не знамо), а о понуди која се понавља од избора до избора, која је мање-више иста неких 20 година, да и не говорим.
А проценат од 25% је- победа странке која не постоји на парламентарним изборима!
То је сигнал више него јасан, да је народ незадовољан резултатом, и чека неког, ко ће "пометлати" постојећу гарнитуру која се овде ротира по фотељама, док се пред нашим очима већ деценијама одвија сценарио пропасти и државе, и народа...:think:
За сада- толико...

Пријатељу, боли њих патка како су до власти дошли. Они су засели фотеље, и баш их брига колико људи је прецртало листић. Нит ће се запитати, нит ће мало мућнути главом. Терају даље, и баш их брига за то народно незадовољство.
 
Лично, ја сам за бојкот, а касније ћу и образложити зашто...:roll:
Сви ви који сте одустали од коришћена свог права гласа и при том мислите да сте ту одлуку свесно и разумно донели а заправо је реч о феномену који се у психологији назива "научена беспомоћност".

https://sr.wikipedia.org/sr/Научена_беспомоћност
 
Пријатељу, боли њих патка како су до власти дошли. Они су засели фотеље, и баш их брига колико људи је прецртало листић. Нит ће се запитати, нит ће мало мућнути главом. Терају даље, и баш их брига за то народно незадовољство.
Слажем се.
Само, раст процента оних који спроводе активан бојкот јасна је порука, и врло озбиљна претња бурнијим реакцијама према носиоцима власти. Ћутање је у Србији (то је јасно!) немогуће; иначе, то је много бољи метод...:lol:
Овај систем поделе мандата у Скупштини омогућио би да проценат оних који, на пример- направе спрдачину од гласања и гласају за- "Прелетачевића- Белог" направе од његове листе- најјачу посланичку групу у Србији!
А ти сад замисли како би се осећали они који померају своје марионете "из сенке", када би схватили да их народ све лакше "чита"?:think:
 
Сви ви који сте одустали од коришћена свог права гласа и при том мислите да сте ту одлуку свесно и разумно донели а заправо је реч о феномену који се у психологији назива "научена беспомоћност".
]
Видим да сте ви, који то своје право користите, довели до правог препорода...
 
Слажем се.
Само, раст процента оних који спроводе активан бојкот јасна је порука, и врло озбиљна претња бурнијим реакцијама према носиоцима власти. Ћутање је у Србији (то је јасно!) немогуће; иначе, то је много бољи метод...:lol:
Овај систем поделе мандата у Скупштини омогућио би да проценат оних који, на пример- направе спрдачину од гласања и гласају за- "Прелетачевића- Белог" направе од његове листе- најјачу посланичку групу у Србији!
А ти сад замисли како би се осећали они који померају своје марионете "из сенке", када би схватили да их народ све лакше "чита"?:think:

Али, баш у томе је проблем - то њима није претња! Њима је претња једино ако изађеш и гласаш за некога сем њих. Ништа друго.
 
Bojkot uvek odgovara vladajucoj kliki. Lepo su isplanirali kako ce da vladaju jos 4-5 godina, da se svrckaju po svetu sa tvojim parama, zderu na tvoj racun, sisaju tvoje pare iz budzeta preko fantomskih firmi, zaposljavaju svoje svalerke i surnjaje na tvoj racun, i samo im jos fali da te ubede da ostanes kod kuce, dok oni lepo izvedu senilne penzose, Cigane i budzetlije i obave taj kratki, jednodnevni poslic.

A ti sedi kuci i raduj se kako si ih zayebao.
 
Али, баш у томе је проблем - то њима није претња! Њима је претња једино ако изађеш и гласаш за некога сем њих. Ништа друго.
Слажем се да се око овога не слажемо...:lol:
Шалу на страну- зато сам и покренуо тему- да кроз полемику покушамо да разумемо обе стране. Очито да смо Срби, и овде смо подељени!:hahaha:
 
Слажем се.
Само, раст процента оних који спроводе активан бојкот јасна је порука, и врло озбиљна претња бурнијим реакцијама према носиоцима власти.

Ова тврдња може бити важећа само у правим демократским друштвима.

У аутократским системима владавине, какав је у Србији то постиже супротан ефекат и захваљујући гласовима мањине системом терора се влада целим друштвом
 
Bojkot nema smisla.
Beli listici nemaju smisla (a jos mogu biti i zloupotrebljeni).
Poniseni listici nemaju smisla, ma koliko njihovi kreatori bili zadovoljni svojom duhovitoscu i ma koliko im sujeta porasla nakon 10 lajkova na fotografiju njihove dosetljivosti.

Za razliku od milenijuma ljudske civilizacije, ovaj narastaj ima tu jedinstvenu priliku da smenjuje vlast.
I sad neko smatra da je do yaya stav da se takva prilika svesno propusti.
Blesavo

PROTIV BOJKOTA.
UVEK GLASATI

Ti si druze u velikoj zabludi . Kakvu imas priliku ? Smenis jednog kvislinga i zameni ga drugi ? Jel to izbor ?
 
Ова тврдња може бити важећа само у правим демократским друштвима.

У аутократским системима владавине, какав је у Србији то постиже супротан ефекат и захваљујући гласовима мањине системом терора се влада целим друштвом
Ок, има логике.
А опет- није ли то и у прилог демаскирања демократске фарсе, коју овде многи (чак већина!) доживљавају као демократски процес?:think: Јер, како ћеш другачије објаснити овом дезоријентисаном народу да су узбори само контролисана представа, у којој како год да си гласао, бираш исто?
 
Видим да сте ви, који то своје право користите, довели до правог препорода...
Треба се борити.. Не можемо забити главу у песак и очекивати да нам боље буде.

Bojkot uvek odgovara vladajucoj kliki. Lepo su isplanirali kako ce da vladaju jos 4-5 godina, da se svrckaju po svetu sa tvojim parama, zderu na tvoj racun, sisaju tvoje pare iz budzeta preko fantomskih firmi, zaposljavaju svoje svalerke i surnjaje na tvoj racun, i samo im jos fali da te ubede da ostanes kod kuce, dok oni lepo izvedu senilne penzose, Cigane i budzetlije i obave taj kratki, jednodnevni poslic.

A ti sedi kuci i raduj se kako si ih zayebao.
Тај рад.. :ok:
 
На неколико тема повела се дискусија о сврсисходности бојкота наредних избора.
Предлажем да се те дискусије преусмере- овде...
Лично, ја сам за бојкот, а касније ћу и образложити зашто...:roll:

Ово ти је "ГРЕШКА У КОРАЦИМА" ------- јер не знаш Закон о избору председника Србије...... што више људи бојкотује ТО ЈЕ ВЕЋА МОГУЋНОСТ ДА МУСЛИЈУ ПОБЕДИ.........јер се рачуна већина гласова бирача који су гласали а ако изађеш и поништиш листић или заокружиш некога за кога се зна да нема шансе - онда је већа могућност да Муслију НЕ ПОБЕДИ

Ево неких чланова Закона

Ko je izabran za predsednika Republike

Član 18.

Za predsednika Republike izabran je kandidat koji je dobio većinu glasova birača koji su glasali.
Broj birača koji su glasali utvrđuje se na osnovu broja glasačkih listića koji se nalaze u glasačkoj kutiji.

Ponavljanje glasanja

Član 19.
Ako nijedan kandidat ne dobije većinu glasova birača koji su glasali, glasanje se ponavlja u roku od 15 dana od dana prvog glasanja.
Dan ponovljenog glasanja utvrđuje Republička izborna komisija odlukom, koja se objavljuje u "Službenom glasniku Republike Srbije".
Dan ponovljenog glasanja mora da padne u dan u koji se ne radi.
 
Ок, има логике.
А опет- није ли то и у прилог демаскирања демократске фарсе, коју овде многи (чак већина!) доживљавају као демократски процес?:think: Јер, како ћеш другачије објаснити овом дезоријентисаном народу да су узбори само контролисана представа, у којој како год да си гласао, бираш исто?

Врло једноставно: сменљивошћу власти.

Оног тренутка када власт буде била лака за сменити вољом оних који је бирају, а не вољом оног који влада, тада ће и одговорност изабраних бити већа, а глас бирача ће имати значај.
 

Back
Top