Sta posle dobijanja vize za Nemcku ?!

NickolaBGD

Početnik
Poruka
6
Pozdrav.
Mnoge teme imaju kako i sta je potrebno za dobijanje voze u Nemackoj. To sam sve zavrsio i sutra putujem.
Dobio sam vizu za spajanje porodice i ako nekome treba pomoc neka neka pita jer sam svaki detalj y vezi toga proucio i prosao..
Meni je potrebna pomoc, sta sad? :)
Sta su moji sledeci koraci ?
Hvala unapred na odgovorima.
 
Pozdrav.
Mnoge teme imaju kako i sta je potrebno za dobijanje voze u Nemackoj. To sam sve zavrsio i sutra putujem.
Dobio sam vizu za spajanje porodice i ako nekome treba pomoc neka neka pita jer sam svaki detalj y vezi toga proucio i prosao..
Meni je potrebna pomoc, sta sad? :)
Sta su moji sledeci koraci ?
Hvala unapred na odgovorima.
Namaži se crnim imalinom da imaš bolji tretman.
 
Srbi niste klonuli duhom a ? :)
Stvarno ako neko zna molim neka kaze . Jer svi govore totalno drugacije .
Npr prijavio sam mesto boravka i gospodja koja radi tamo mi je rekla da oni to salju uredu za strance i da je cekam kuci da mi stigne formular postom ... Drugi kazu idi odmah u ured za strance ...
Ako je neko to prosao ... Budimo ljudi iako smo Srbi :)
 
Srbi niste klonuli duhom a ? :)
Stvarno ako neko zna molim neka kaze . Jer svi govore totalno drugacije .
Npr prijavio sam mesto boravka i gospodja koja radi tamo mi je rekla da oni to salju uredu za strance i da je cekam kuci da mi stigne formular postom ... Drugi kazu idi odmah u ured za strance ...
Ako je neko to prosao ... Budimo ljudi iako smo Srbi :)

Nakon sto si prijavio boravak, radis sledece:
1. Izvadi zdravstveno osiguranje - to uradi preko osiguranja supruge. Zdravstvena knjizica ti treba za sledece korake.
2. Zakazi termin u kancelariji za strance (Ausländerbehörde). Ovo, zapravo, uradi najpre, jer obicno zakazu termin za par nedelja unapred.
3. Pripremi biometrijsku fotku, sto evra, svoj pasos sa vizom, zdravstvenu knjizicu, i otidji na zakazani termin.
Posle toga, ostaje ti da cekas da ti stigne dozvola (4-5 nedelja).

Moja supruga je relativno nedavno to prosla.
 
Nakon sto si prijavio boravak, radis sledece:
1. Izvadi zdravstveno osiguranje - to uradi preko osiguranja supruge. Zdravstvena knjizica ti treba za sledece korake.
2. Zakazi termin u kancelariji za strance (Ausländerbehörde). Ovo, zapravo, uradi najpre, jer obicno zakazu termin za par nedelja unapred.
3. Pripremi biometrijsku fotku, sto evra, svoj pasos sa vizom, zdravstvenu knjizicu, i otidji na zakazani termin.
Posle toga, ostaje ti da cekas da ti stigne dozvola (4-5 nedelja).

Moja supruga je relativno nedavno to prosla.

To je to ako nekome u buducnosti bude trebalo...
Mada meni zdrastvenu nisu uopste trazili nigde, a zatrebala mi je jer sam polomio zub :)
Inace na dozvolu, tj licnu kartu za strance sam cekao puna dva meseca, 8 nedelja.
I to je to. Prodjoh i pasosku kontrolu samo sa tom dozvolom :)
Sad vazelin sto rece neko gore :D
 
Pozdrav.
Mnoge teme imaju kako i sta je potrebno za dobijanje voze u Nemackoj. To sam sve zavrsio i sutra putujem.
Dobio sam vizu za spajanje porodice i ako nekome treba pomoc neka neka pita jer sam svaki detalj y vezi toga proucio i prosao..
Meni je potrebna pomoc, sta sad? :)
Sta su moji sledeci koraci ?
Hvala unapred na odgovorima.

Pozdrav, ne znam da li si još uvek aktivan ali ako pročitas molim te pomozi. Naime ja sam se udala za nemačkog državljanina u Nemačkoj sad moram nazad za Srbiju po vizu za spajanje porodice mi smo skupili sve papire koje zahtevaju na sajtu ambasade Nemačke, ali po forumima mogu videti da to nisu svi papiri koji su nam potrebni. Možeš li mi reći šta si sve ti predali da li trebaju ugovor o stanu, ugovor iz njegove firme , moja potvrda o nekaznjavanju i tako neke stvari? I još nešto, kako je bilo u ambasadi, da li pitaju nemacki ili nešto o nama? Unapred hvala najlepse!
 
Pozdrav.
Mnoge teme imaju kako i sta je potrebno za dobijanje voze u Nemackoj. To sam sve zavrsio i sutra putujem.
Dobio sam vizu za spajanje porodice i ako nekome treba pomoc neka neka pita jer sam svaki detalj y vezi toga proucio i prosao..
Meni je potrebna pomoc, sta sad? :)
Sta su moji sledeci koraci ?
Hvala unapred na odgovorima.

sljaka na gradilistu?
 

Back
Top