Sta biste ucinili za spas civilizacije?

Na neki nacin svi su ljudi odvaljeni, jer pre ili kasnije skrenu sa puta doslednosti logici ili dobronameri...
Samo sto ako je priblizan IQ i svest, to sami ne primecuju, ali iz ugla nekog drugog koji ima drugu IQ i svest, npr visu, sve je to manje vise isto...dete koje pada posle korak ili dete koje pada posle 30 koraka jer ne ume da kaze sebi polako, u svakom slucaju ne dajes mu krcag da nosi....em ti ga nece doneti, em ce vrednost u njemu prosuti , em ce se poseci i em ce ti ostali iz drustva prebacivati da si ga ti posekao time sto si mu dao krcag...

Zasto skrenu sa doslednosti razmisljanja?
Prvo je path....ne mogu vise od dubine 2,3 da prate....
Drugo je sirina patha, ne mogu vise od 20, 30, a neki ni 6 uzroka i posledica da prate istovremeno..
Trece je navika, razmisljacemo a sad se odmaramo, inace cesta stvar upravo za busenje i uspostavljanje novih nakaradnih vrednosti, kad se um i paznja opreznih odmaraju..
Cetvrto je licni interes.....oduvek je tako, sto bih ja sad naneo sebi stetu, prodaja za sitnis....zarad toga sto verujemo da se istorija ponavlja...i da je pojedinacni akt besmislen i bezvredan..
Peto je pripadnost grupi.....to je visi smisao interesa...ne prodajes se za interes nego za povezivanje sa grupom koja ili stiti ili omogucuje interes..
Sesto je opravdano zlo....davanje viseg smisla i nesnalazenje da je moguca druga putanja tom smislu pa se u ime jednih ciljeva odustaje od logicke putanje radi odobravanja i omogucenja visih ciljeva...

Mozda moze da se doda i neki naredni korak...ali ovo mi je trenutno ispalo iz mozga...
 
Gdje postoji ravnopravnost u istoriji? Ako se vec pozivas na tradiciju, dokazi da postoji! Jednak pred zakonom? Sreo sam mali milion demokrata koji ne zele da se zadrze samo na ravnopravnosti, nego zahtijevaju priznanje potpune jednakosti. Ako jedan Nijemac pise protiv dekadencije, a zalaze se da svaki covjek moze sve, samo ako mu se obezbijede uslovi, onda on cilja na jednakost sposobnosti i sustine, a ne samo zastupljenosti pred zakonom. U ustavu Njemacke stoji da svaki gradjanin ima duznost da radi aktivno na socijalnom izjednacavanju. Kakve veze to sad ima sa zakonom? Uopste ne postoji nikakva granica privatne sfere u koju jednakost danas ne prodire i moze se reci da je samo pitanje dana kad ce stranci moci da prodru i u tudju imovinu i tijelo i sam zivot. Nismo daleko od toga da nas zakonski obavezu da pruzamo njegu potpunim strancima kao da su nasi roditelji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prromašio si opet temu ! Provaljen si da nas zamajavaš !

Sa tobom samo zaebancija !

Kada ti neko prodire u sopstvenu materiju i potiskuje i izbacuje duh, to se zove kontrainicijacija.

I prvi su je tradicionalisti detaljno obradili baš kroz eliminacijom sakralnosti i duhovne vertikale (vidi Genona i Dugina)

---
To sam ti 100x rekao ali ti si precrtan !!!

Glup si ti za to !!!

Shvati da ti ta znanja ne vrede , jer ne idu u glavu

Ajde popni se na Ničea, to je tvoja uloga
 
Poslednja izmena:
Sto se tice tebe, bas mi svejedno sto ne vrijede. Da mi je znati kod koga vrijede tvoje brljotine. Da si imao ista logicno i primamljivo za ovih 13 godina vec bismo se sporazumjeli, tako da mi nije jasno kako nekome treba 13 godina da shvati ono o cemu pisem! Ja u 13 sekundi mogu shvatiti da li mi nesto odgovara ili ne. Ne znam uopste sta hocete vi neprihvatljivi na mojim temama? Vi niste u stanju ni da shvatite da li vam najpoznatiji filozof svih vremena odgovara ili ne, a imali ste po 50 godina da vidite da li vam je po ukusu. Smijesno! 50 sekundi i kraj utakmice!
 
Da nesto razjasnimo! Svaka civilizacija raste usled opasnosti i propada usled obezbijedjenosti i sigurnosti. Ali obezbijedjenost i sigurnost je osobina starijih ljudi. Nasa kultura je nakupila dovoljno znanja i mi sad unaprijed mozemo da se osiguramo od skoro svakog rizika. Mi i u skoli ucimo ne samo sta da radimo nego i sta ne smijemo da radimo.

Ali kako je covjek dolazio do ranijih opasnosti? Da li su one dolazile do njega ili on do njih? U drugom slucaju on je bio svojeglav, mozda ce ga neko nazvati arogantnim? Sa zeljom za dominacijom? Siledzijom?
Ili je on reaktivno bice? Da li se suocava sa opasnoscu tek kad ga neko stjera u cosak? U svakom slucaju borci koji su zbijeni u tjesnac poslovicno daju sve od sebe.
Da li onda nasu civilizaciju mogu spasiti samo jos ratoborni muslimani ako nas stjeraju u cosak? Ali to njima nije cilj, oni precesto spominju sporu i stihijsku okupaciju. Imaju neke radikale, ali sitno je to. Vjerovatno su i oni stjerani uz zid usled enormnog nataliteta.
Mi vidimo da bijelci ustupaju svoja mjesta svim dvonozcima koji bilo kako mogu da doplivaju ili dopuze do Evrope.

Sta je onda ostalo drugo nego da se postane svojeglav, arogantan i siledzija?

Pod pretpostavkom da je opasnost ta koja motivise kulturu.

Da, kulturu. Mudrost je sustina kulture.

Sta ce mudrost modernoj pjevacici?
 
A koga cu nego sebe, jel' tako? Po tebi mi je umro i otac kad sam bio mlad, jer sam nasao da je to igralo veliku ulogu u Lou Salominom zivotu. Ta praksa "reflektiranja vlastitih dozivljaja" cini da je glupost neizljeciva. U vasim omaskama u interpretiranju tudjih rijeci vidi se ogromna nistavnost i nihilizam.
 
Vi se zaebavate a ovi nas s neba i dalje truju! Ima nedelju dana spustili su temperaturu ispod nule, a juce je pala i prljava kisa. Sve sto je niklo i procvetalo - pocrkalo!!! Groza. Pa, je li skupstina ista odlucivala o ovoj temi, a bila je najavila?

Ajte filozofi - animirajte maksimalno ovo i ucinite makar nesto korisno protivu belosvetske, anticivilizacijske bagre. :evil:
 
Jedna glupost koja se provlaci forumom takodje treba da se naglasi: da ima kobojagi previse ljudi... da je to tako onda bi ti ljudi patili od viska ljudi, te bi zivjeli u losim higijenskim uslovima, gladi i bili pokoseni epidemijama. A to da ih ima previse suvisnih sa moralnog stanovista to je vidljivo. I cini mi se da to najvise isticu oni koji su u najmanju ruku sumnjivi.
 
Pa to je bar prosto , jednostavno iskorenio bih ostale vere ......
Samim tim sukobi bi prestali , ukinuo drzave...

Jedna Drzava , Jedna Vera .....Jezike ne bih menjao , samo bih u svakoj drzavi morao postojati posrednik , a svi posrednici bi se nalazili u takozvani Okrugli-Sto i oni bi bili potcinjeni jednom coveku . Koji bi bio Predsednik , ostali predsednici bi jedino mogli da se kandiduju ako su clanovi Okruglog Stola , ljudi koji imaju iskustva u vodjenju svojih drzava imaju iskustva i u vojdenju Sveta .

Dao bih Ljudima Referendume i bukvalno bi mogli da biraju da li ce u hlebu imati 20 ili 21 posto hranjivih supstanci .

Referendumi Ljude Cine Srecnim jer na taj nacin mogu da se osecaju da su Deo Sistema i da Odlucuju , samim tim bi sve sto smeta bilo pregazeno tako sto bi se slusala samo Vecina , u slucaju na nekakve nerede ili nemire Smrtna kazna bi bila neophodna .

I to javna . Nisu glupi Srednjevekovni Carevi koji su uvek pitali narode sta zele a smrtne kazne izvrsavali javno > Biblija kaze ? Pilat upita narod ....da li da puste Hrista ili Drugog : Sami su Izabrali Drugog to je staromodni nacin Referenduma gde se Vikom i Drekom ljudi oglasavaju a ti moras da sedis i razmisljas sta je ko rekao :D

Mada nema nista bez Nuklearnog Oruzija ono sluzi za MIR :D


NUKE FOR PICE !!!To je resenje Civiliziacije da svi izbacaju svoje bombe i cao :D
 
Pa to je bar prosto , jednostavno iskorenio bih ostale vere ......
Samim tim sukobi bi prestali , ukinuo drzave...

Jedna Drzava , Jedna Vera .....Jezike ne bih menjao , samo bih u svakoj drzavi morao postojati posrednik , a svi posrednici bi se nalazili u takozvani Okrugli-Sto i oni bi bili potcinjeni jednom coveku . Koji bi bio Predsednik , ostali predsednici bi jedino mogli da se kandiduju ako su clanovi Okruglog Stola , ljudi koji imaju iskustva u vodjenju svojih drzava imaju iskustva i u vojdenju Sveta .

Dao bih Ljudima Referendume i bukvalno bi mogli da biraju da li ce u hlebu imati 20 ili 21 posto hranjivih supstanci .

Referendumi Ljude Cine Srecnim jer na taj nacin mogu da se osecaju da su Deo Sistema i da Odlucuju , samim tim bi sve sto smeta bilo pregazeno tako sto bi se slusala samo Vecina , u slucaju na nekakve nerede ili nemire Smrtna kazna bi bila neophodna .

I to javna . Nisu glupi Srednjevekovni Carevi koji su uvek pitali narode sta zele a smrtne kazne izvrsavali javno > Biblija kaze ? Pilat upita narod ....da li da puste Hrista ili Drugog : Sami su Izabrali Drugog to je staromodni nacin Referenduma gde se Vikom i Drekom ljudi oglasavaju a ti moras da sedis i razmisljas sta je ko rekao :D

Mada nema nista bez Nuklearnog Oruzija ono sluzi za MIR :D


NUKE FOR PICE !!!To je resenje Civiliziacije da svi izbacaju svoje bombe i cao :D
Ćao!:lol:
 

Back
Top