DVD-RW i Nero

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

default 011

Početnik
Poruka
16
Kupio sam DVD_RW sa Nerom verzija 6.6.0.14d,koji tokom prebacivanja snimljenog diska trazi da uradim download Nera 6 premium ili 7,inace ne mogu da prebacim sadrzaj diska na hard i posle na prazan dvd.Da li neko ima slicne probleme,jer jedan disk ima preko 5 GB filma,dok drugi ima dva filma sa preko 7 gb.Da li imam pravo da se obratim firmi kod koje je kupljen rezac i da im kazem da su mi uvalili zastareli program(isto mi se desilo pre dve godine sa cd-rw,kada su mi uz kupljeni hardver,druga firma je u pitanju,dali zastareli Nero pa sam morao da reklamiram sve,gde su mi narezali noviji Nero?
Ako ja radim pogresno narezivanje,zeleo bih da mi neko objasni kako se radi,ako sam u pravu dokle mogu nazovi firme da maltretiraju svoje musterije?
 
to verovatno pokusavas da narezes originale koji se prodaju na ulici.
Sto bi rekli nece da moze :)
Problem nije u neru nego u praznom dvd-u
Na nasem trzistu su prazni dvd-ovi od 4.7GB pa zakljuci i sam kako mislis da narezes film od 5 ili 7 GB na disk :)
Sorry.
Postoji mogucnost rezanja ali je komplikovano jer moras da ripujes disk odnosno izbacujes menije, nepotrebne stvari dodatke i slicno ali prekomplikovano i nepotrebno.
Znaci nije problem u neru nego u velicini praznog dvd-a
 
Uopste nije komplikovano!
skini sa neta program "dvd shrink"...
Veoma je lak za koriscenje, pomocu njega smanjujes velicinu podataka(kompresujes) i izbacujes ono sto je nepotrebno, gledaj da skines najnoviju verziju...
Ako hoces da kompresujes taj dvd u divx skini AutoGK, kvalitet je malo slabiji, ali zato mozes da spakujes i do 6 filmova na 1 dvd.
 
meni i tebi nije komplikovano ali osobi koja cak ne ume ni da procita koliki je kapacitet na cd-u (a pise krupno) sigurno jeste jer je ocigledno da je pocetnik i to je ok ali zato ne mora odmah da pocne sa ripovanjem. Nek prvo nareze desetak diskova, nek malo overburnuje pa tek kad stekne iskustvo nek ripuje.
 
tab503:
meni i tebi nije komplikovano ali osobi koja cak ne ume ni da procita koliki je kapacitet na cd-u (a pise krupno) sigurno jeste jer je ocigledno da je pocetnik i to je ok ali zato ne mora odmah da pocne sa ripovanjem. Nek prvo nareze desetak diskova, nek malo overburnuje pa tek kad stekne iskustvo nek ripuje.
Pazi,faco,umesto da kao covek odgovoris i da kazes da postoji dvd shrink i slicni programi,nisi rekao nista a kao nesto se razumes,jesam pocetnik sto se tice dvd narezivanja ali nisam ocekivao da ce diskovi legalni imati vise od 4.7 GB,znam dobro da citam i uopste sta si ti napisao?Jedno veliko nista a kao nesto se razumes,coveku pre tebe hvala na odgovoru,njemu si sa drugim odgovorom pokazivao svoje znanje.Saznao sam u medjuvremenu za te programe.Tebe sto se tice saveta mogu da overburnujem,samo ostavi nekil link,pa cemo se dogovoriti.
Ustalom,mentolu nije u pitanju CD sa kog ne mogu da procitam,nego DVD.
 
Ja sam ti kao covek i odgovorio, koliko vidim JEDINI SAM TI DAO ODGOVOR U CEMU JE PROBLEM A MSLAV SE SAMO NADOVEZAO NA MOJ ODGOVOR I TO TREBA DA POSTUJES A POSTO NISI TO SAMO POKAZUJE KAKVA SI OSOBA.. Ti si taj koji je smesno mislio da je problem u programu. Bolje da nabavis naocare. Ako hoces bas pravu istinu. Mnogi prodavci uopste ni nedaju programe uz opticke uredjaje nego cekaju da sam nabavis neki. Ja sam napisao jedno veliko sve jer ti si hteo da se obratis firmi da zamenis program koji ona nijeni duzna da ti da. To je stvarno smesno. Mogao si i sam da skines program ili pozajmis of nekog ako ti brzina nije velika da ga sam skines.
Ovo za overburnovanje nisam bas najbolje shvatio osim ako zelis da pokazes koliki si primitivac pa bi se sad nesto kao fizicki obracunavao kretenu jedan. Da pokazes kako si alfa majmun u krdu i sve mozes da bijes kad vec nemas znanja. Na kraju bitne su pesnixce a ne mozak. Sto jes jes ali u kromanjonskom dobu u kome zivis.
I sa ovim zavrsavam i necu se vise upustati u raspravu sa tobom posto na neke ljude ne vredi trositi vreme posto ocigledno znaju i tekako da se osete uvredjenim kad im se kaze istina. Znas pravo znanje je kad znas sta ne znams a ne kad mislis da sve znas.
Misli tome moj primitivni prijatelju..

P.S.
Opet sam bio pogledao sta sam napisao i stvarno ne razumem sta te je tu tako uvredilo. JA sam samo napisao istinu a to je da si pocetnik (sto si i sam priznao) i da je za pocetak bolje da steknes iskustvo u rezanju dvd-ova pa tek onda da pocnes da se bavis ripovanjem
 
`e8EM ti drzavu !!!
sta se bre svadjate, covek ti je ponudio jedno resenje, ja drugo, i ok. Za daljom raspravom nema potrebe jer si problem resio.
tab503, iskuliraj, sta se primas na ovakve stvari.

@mod; lock!!!
 
tab503:
Ja sam ti kao covek i odgovorio, koliko vidim JEDINI SAM TI DAO ODGOVOR U CEMU JE PROBLEM A MSLAV SE SAMO NADOVEZAO NA MOJ ODGOVOR I TO TREBA DA POSTUJES A POSTO NISI TO SAMO POKAZUJE KAKVA SI OSOBA.. Ti si taj koji je smesno mislio da je problem u programu. Bolje da nabavis naocare. Ako hoces bas pravu istinu. Mnogi prodavci uopste ni nedaju programe uz opticke uredjaje nego cekaju da sam nabavis neki. Ja sam napisao jedno veliko sve jer ti si hteo da se obratis firmi da zamenis program koji ona nijeni duzna da ti da. To je stvarno smesno. Mogao si i sam da skines program ili pozajmis of nekog ako ti brzina nije velika da ga sam skines.
Ovo za overburnovanje nisam bas najbolje shvatio osim ako zelis da pokazes koliki si primitivac pa bi se sad nesto kao fizicki obracunavao kretenu jedan. Da pokazes kako si alfa majmun u krdu i sve mozes da bijes kad vec nemas znanja. Na kraju bitne su pesnixce a ne mozak. Sto jes jes ali u kromanjonskom dobu u kome zivis.
I sa ovim zavrsavam i necu se vise upustati u raspravu sa tobom posto na neke ljude ne vredi trositi vreme posto ocigledno znaju i tekako da se osete uvredjenim kad im se kaze istina. Znas pravo znanje je kad znas sta ne znams a ne kad mislis da sve znas.
Misli tome moj primitivni prijatelju..

P.S.
Opet sam bio pogledao sta sam napisao i stvarno ne razumem sta te je tu tako uvredilo. JA sam samo napisao istinu a to je da si pocetnik (sto si i sam priznao) i da je za pocetak bolje da steknes iskustvo u rezanju dvd-ova pa tek onda da pocnes da se bavis ripovanjem
Prvo,uopste mi nisi dao nikakav odgovor,nego si krenuo da ismejavas moje neznanje praveci se strucnjak,koristeci tebi poznate izraze u vezi narezivanja diskova,mislio sam da Nero 7 ima opciju kao i ovi programi,jer me je covek koji radi u IPS-u kao serviser deset godina to i pitao,da li sam dobio upravo taj program,posto je bio u poslu zaboravio je dvd shrink i slicne programe da spomene,jednostavno sam onda pomislio da Nero 7 ima funkciju da uradi to sto mogu ovi drugi programi,tako da bi hteo ako hoces da mi napises sta si ti meni objasnio kada sam ja vec znao da ne moze na disk od 4.7 gb da stane film od preko 5 gb osim sto si bio cinican.Mslav se nije nadovezao uopste na tvoj odgovor,vec te je ispravio i rekao ti da nije uopste komplikovano kao sto ti mislis i napisao sta da uradim za razliku od tebe.Ti mislis da sve znas i time si pokazao svoje neznanje i primitivizam sa oba odgovora kako ja ne znam da procitam sta pise na cd-u(?).
Sto se tice mog primitivizma,ti koristis internet za svoj primitivizam i mangupiranje,tako da moja ponuda da te i overburnujem i r.i.p.ujem ostaje otvorena.Javi se pa cemo se dogovoriti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top