NBA NBA zvezda Kyrie Irving i Ravna Zemlja?

Спрдња је у питању. Хтео је да покаже како глупости могу да постану најважније вести а да се о ономе што је стварно важно не пише.

Irving nigde ne tvrdi da se šalio a čak se i buni što su vesti preneli njegov razgovor sa drugarima sa "hangout-a" i što je ovo otišlo u vesti.

Na osnovu čega tvrdiš da je u pitanju sprdnja? Da li imaš neki dokaz, njegovu izjavu ili samo tako pretpostavljaš?
 
Sprdnja je pisalo je na B92 da je hteo da ukaze na to da mediji odmah skacu na svakakve gluposti koje neko objavi radi publiciteta.

Pisalo na B92? Pa to je proizvoljno tumačenje novinara koji je napisao članak.

Irving nigde nije rekao niti da se šalio niti da je pravio sprdnju.

Čak šta više, Draymond Green je u ovome podržao Irvinga, rekavši: ""I haven't done enough research, but it may be flat,"

izvor: http://bleacherreport.com/articles/2693769-kyrie-irving-lebron-james-and-why-a-flat-earth-is-ok

https://www.washingtonpost.com/news...s-flat-earth-comments/?utm_term=.3d2812599815

Tako da to što piše na B92 ne odgovara realnosti.
 
Lepo mu je neko rekao "čoveče dovoljno si visok da lično vidiš zakrivljenje".

Diskutovao sam sa nekoliko ravnozemljaša online, uključujući ovaj forum. Koliko su to glupi ljudi to je neverovatno, oni ne znaju NIŠTA. Potpuno prazne glave, uz neki psihički poremećaj. Za NBA igrače se zna da naučnici nisu, ali odakle ovaj trend kod njih nije mi jasno. A barem Šekil mi je uvek delovao nešto inteligentnije...

Neki moji drugari su pokrenuli sajt gde će im primarni fokus biti oni, evo ko hoće nek čita: http://www.antistupid.info/category/ravnozemljasi/
 
Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?

Pošto je ovde od strane protivnika zdravog razuma i logike pomenuta logika...

Svi vrlo dobro znamo da Sunce ovako zalazi...

Anatomy of a Sunset.jpg


Ako bismo bili na ploči - kad jednom zađe Sunce cela “ploča” bila bi u mraku. :hahaha:

Svi vrlo dobro znamo da nije tako, već da imamo časovne zone. Čista logika.

- - - - - - - - - -

Jadni ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko sam sebe može tako da nazove), izmislili su kako je profesor i doktor fizike Božidar Nikolić ravnozemljaš... pa kad je jadni profa saznao za to morao je da ih demantuje...


Magnetno polje sferične Zemlje je proizvod njenog “dinama” (šta je proizvod kod “ravne Zemlje”?), takođe i lave i dijamanata. Zemljotresi su šta? Kako da jedni sve lepo kompaktno pokažu i dokažu, a drugi ništa?

Jednostavno, sferični univerzum sve dokazuje i svaki proces je pokazan i nadopunjuje drugi, dok je ravni samo jedna dogma u kojoj ništa ne može da se poveže. Ja nisam video ni jedan jedini obrazac iz prirode da su oni (“ravnozemljaši”) preveli u šablon, pa čak ne mogu da predvide ni tačno dan i noć, niti u kom gradu na planeti će kad da zađe ili izađe Sunce u narednih godinu dana... sve odgovori koje izbegavaju... dok mi njima sve objasnimo...

Ah, sad mi je sve jasno... Kad bi samo znao koliko netačnih, lažnih i pogrešnih izjava, tvrdnji, pretpostavki i naravno celog spiska postupaka ima u ovom videu, ti bi pocrveneo od sramote. Ne kažem da nemaš obraz, ali definitivno imaš manje znanja od tih ljudi sa videa, i još manje znanja ukupno, jer su ti ljudi velike, velike neznalice.
 
Evo ja predlažem sledeći eksperiment.

Uzeti tri krompira, da budu približno iste veličine. Jedan iseći ravno, drugi u oliku lopte i treći u obliku kocke. Snimiti ovo pre eksperimenta.

Zatim uzeti jedan ravan tiganj (vrlo bitno), staviti malo ulja i početi pržiti ove krompire. Povremeno dodati vegetu (bitno za eksperiment). E sada drmnuti tiganj tri puta udesno. Ako se onaj krompir koji je lopta pokrene - Zemlja je okrugla, ako se pokrene onaj ravno isečen - Zemlja je ravna, a ako se pokrene onaj kockast - onda je loša vegeta.

To treba sve snimiti i objaviti.



Zvezda Severnjača se ne vidi sa južne polulopte.... zato što je Zemlja sferična i rotira oko svoje ose, a Severnjača se nalazi skoro pa na toj osi sa severne strane lopte. Sa južne strane postoji druga zvezda koja se vidi sa južne polulopte, i naziva se Sigma Oktantis (magnituda preko 5, dakle znatno slabije vidljiva od Severnjače koja ima magnitudu 2 - što manja magnituda, to je nebesko telo bolje vidljivo).


:hahaha:

- - - - - - - - - -

Prosto mi dođe neprijatno kako sve te svetske kompanije iz oblasti avio-transporta još uvek nisu upoznate sa dostignućima ravnozemljaške sekte, već lete po modelu sferične Zemlje... i brodovi se kreću po mapama projekcija sferične Zemlje... i artiljerija obračunava putanje granata uračunavajući uticaj Koriolisove sile, koja se javlja usled rotacije Zemlje, a za koju oni nisu ni čuli... a ne znaju kakvi su genijalci u sekti ravna Zemlja...
 

Back
Top