Osvijestimo se!!!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Osvijestimo se!!!

iXena
    Guest

Podrazumevano Osvijestimo se!!!

Ova planeta na kojoj zivimo,kao sto znamo"nije nasa vec je samo pozajmljena"vec je u prilicno losem stanju.To mozgovi veceg dijela stanovnika Zemlje ne razumije i beskrupulozno je na sve nacine iskoristava.Mora se dosta toga uraditi da bi se njeno stanje popravilo.URADIMO NESTO!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

shta predlazesh?
    ja soriram svo smece po propisima...

iXena
    Guest

Podrazumevano Osvijestimo se!!!

Pa to je dovoljno!Ali kad bi svi radili tako...

Početnik
    Učlanjen
    21.03.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano e u bosni

u bosni ti je sve po propisima
    ja cak po nekada bacim smece u kantu
    ali je to rjetko moguce posto nema kanti ili su prepune

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano .......

Moja topla preporuka svima da na temu
    OVA ZEMLJA NIJE SAMO NASA, procitaju knjigu
    Danijel Kvina - Išmael

Ja takodje radim sve po propisu pogotovo kad je smece u pitanju.

Zainteresovan član Stoorbak (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

E ja netju nishta da pishem samo cu citirati Serja Tankian-a iz SOAD-a:
    "Making two possibilities a reality
    prediting the future of things we all know
    fighting off the diseased programming
    of centuries, centuries, centuries, centuries
    Science fails to recognise the single most
    potent element of human existence
    letting the reigns go to the unfolding
    is faith, faith, faith, faith
    Science has failed our world
    science has failed our mother earth
    Spirit-moves-through-all-things
    Letting the reigns go to the unfolding
    letting the reigns go to the unfolding
    Science has failed our world
    Science has failed our mother earth
    Spirit-moves-through-all-things
    Science has failed our mother earth"

Obećava
    Učlanjen
    05.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: Osvijestimo se!!!

Pazi sad,
    Sta bi ti rekla kada bi sad ja rekao da sam te juce video kako se "preturas" po kontejneru?!? a?
    Da, znam da to nije tacno i da ti to ne radis jer si ti pokrenula temu, ali pazi, kao sto i sama znas, nisu svi ljudi isti. Kako dospeti do ljudskog uma i reci mu da on shvati da ono sto je oko nas treba cuvati?!? Ljudi su najsmesnije zivotinje na planeti... Neka svako gleda sebe i svoj dom, ako njemu ne smeta da zivi u "kontejneru" neka zivi, a mi cemo se snaci... Pozdrav
    ZombiEYU

Citat Original postavio iXena
    Ova planeta na kojoj zivimo,kao sto znamo"nije nasa vec je samo pozajmljena"vec je u prilicno losem stanju.To mozgovi veceg dijela stanovnika Zemlje ne razumije i beskrupulozno je na sve nacine iskoristava.Mora se dosta toga uraditi da bi se njeno stanje popravilo.URADIMO NESTO!!!

Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Pa da upravu si ZombiE!!! Dok ne preispitamo svoje postupke kako mozemo nekom drugom da kazemo da cuva okolinu, pa makar ovakvu kakva je :(.

iXena
    Guest

Podrazumevano

ZombiEYU ti si potpuno u pravu!Nisi bas naznacio da li si ljubitelj prirode i da li je cuvas na god koji nacin to mozes,ali ono sto si naveo za preturanje u kontejnjeru nije odraz neekoloskog ponasanja vec odraz siromastva.Samo je u tome problem.

Početnik
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

- džaba mi ovde pričamo kad nemamo mogućnost da to ostvarimo, primera radi, juče sam bila u parku, zapalila cigaretu, a posle sam pola sata provela tražeći kantu za otpatke; kad odem da bacim đubre molim Boga da komšija sa 8 sprata me baci svoje meni na glavu, uz to kontejneri su redovno puni, i čak i da odvajam smeće nemam posebne kontejnere za isto;
    - mi ovde pričamo samo o smeću, a šta je sa zagadjenjem vazduha, fabrikama , raznim otpadima....
    - daleko smo mi od osvešćivanja

iXena
    Guest

Podrazumevano

Da,tako je!Zaboravila sam da spomenem zagadjivanje zemljista,vazduha i vode.Tacno je to da ce proci dugi niz godina sve dok ljudi ne shvate sta rade i sta su uradili od svoje okoline.Ali ako nam je stalo do nase zivotne sredine pokusacemo sve da je zastitimo.

Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Citat Original postavio iXena
    Da,tako je!Zaboravila sam da spomenem zagadjivanje zemljista,vazduha i vode.Tacno je to da ce proci dugi niz godina sve dok ljudi ne shvate sta rade i sta su uradili od svoje okoline.Ali ako nam je stalo do nase zivotne sredine pokusacemo sve da je zastitimo.
    Pa da zatvorite fabrike, zaustavite mashine. Boricemo se besom protiv mashina koje zagadjuju nashe zivotno zagadjenje!!!!!!
    E veshtice shta bi mi bez tebe??? Da kao shto kaze James Brown:
    "This is a man's world
    But it would be nothing
    Nothing without a woman to care"
    Josh jednom pitam shta bi mi bez tebe :PPP

Primećen član
    Učlanjen
    01.05.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Hm, sto se smeca tice, ja ga izbacim kroz prozor dok vozim ,ko ce da stane i da trazi kiblu za smece:)

beba
    Guest

Podrazumevano eko

Ekologija je jedna kompleksna tema i mislim da ne obuhvata samo smeće . Sve vrste otpada nisu podjednako opasne za životnu sredinu , pa nije isto baciti koru banane kroz prozor automobila u pokretu i baciti litar starog motornog ulja u reku . Drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu , jer sam veliki pobornik zaštite životne sredine . U neku ruku - to mi je i posao ...Pozdrav !

Primećen član
    Učlanjen
    01.05.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

beba, lepo je to, nastavi i dalje da se boris:)

beba
    Guest

Podrazumevano eko

Bilo bi lepo kada bi se na forum javio neko ko hoće stvarno da razmenjuje iskustva koja se odnose na ekologiju . Imam utisak da se ova tema olako shvata. Na primer , da li neko zna šta se sme uraditi sa otpadnim piralenom a da je to u skladu sa zakonskim propisima i zaštitom životne okoline ? Ako neko ima informaciju - neka odgovori . Dobro bi mi došlo .

Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: eko

Citat Original postavio beba
    Bilo bi lepo kada bi se na forum javio neko ko hoće stvarno da razmenjuje iskustva koja se odnose na ekologiju . Imam utisak da se ova tema olako shvata. Na primer , da li neko zna šta se sme uraditi sa otpadnim piralenom a da je to u skladu sa zakonskim propisima i zaštitom životne okoline ? Ako neko ima informaciju - neka odgovori . Dobro bi mi došlo .
    PA za tako neshto bi mogla da odesh na neki ozbiljniji site, ovo je ipak krstarica, znaci site za zezanje i zabavu.

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: eko

Citat Original postavio Stoorbak
    Citat Original postavio beba
    PA za tako neshto bi mogla da odesh na neki ozbiljniji site, ovo je ipak krstarica, znaci site za zezanje i zabavu.
    Ovo jeste sajt za zabavu, ali nije ceo forum stvoren za zabavu ovog tipa, za te neozbiljnije stvari postoji kategorija ZABAVA i u njoj forum HUMOR, gde se moze saliti.

Ja se slazem sa bebom, i apelujem na sve da odgovori cisto radi odgovora nisu obavezni, i da ce neozbiljnosti, u temama koje to ne zasluzuju, biti cenzurisane, jer na ovom forumu ima dovoljno mesta za sve.

Primećen član
    Učlanjen
    01.05.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

klap klap Bozo, vodim te na pice za ovo:))

Tinuvjela
    Guest

Podrazumevano

Stoorbak, zbog takvih razmisljanja kojih ima u tvojoj glavi i , uostalom, u glavama vecine, ovaj svet i propada.

Tinuvjela
    Guest

Podrazumevano

Kada bi svako od nas pokusao samo malo, malo da vise razmislja, makar samo razmislja, o tome, sve bi mnogo bolje funkcionisalo.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio black-devil
    beba, lepo je to, nastavi i dalje da se boris
    Pa naravno da je to istina.Npr. kora od banane je organska materija koja ce se razloziti posle odredjenog vremena,ali npr, limenka je bas suprotn.Nasa zemlja nije toliko razvijena da bi mogla na svakom uglu da obezbjedi kante za plastiku ,metal,staklo,papir,i organsku materiju.To bi znacilo da nema ni reciklaze,a sa tim ni proizvodnog procesa bez odpadnih materija.

Obećava
    Učlanjen
    14.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano e JE*BI GA

LJUDI JA SAM VAM RODJENI PRIRODNJAK.

TRENIRAM VESLANJE, VOZIM MOUNTAIN BIKE, IDEM NA PECANJE I MAJKE MIO DOJADILO MI JE DA PISEM NA OVU TEMU.

AKO NEKO MOZE DA PONUDI ODGOVOR NA TO KAKO SE SUPROTSTAVITI INDUSTRISKIM GIGANTIMA ( NAJVECIM ZAGADJIVACIMA ) NEKA MI KAZE. A AKO PAK NEMA NEK SE SUZDRZI OD PISANJA I NE KIDA MI ZIVCE SA OVIM TEMAMA.

Mladen_VR
    Guest

Podrazumevano

Ljudi sve je to OK, i svi ce se na ovom forumu oko toga sloziti - MORAMO SACUVATI MAJKU ZEMLJU!!! Ali: "Covek shvati sta je imao, tek kada to izgubi" - vec imamo ozonske rupe i to itekako znamo, ali nismo ih ni smeli napraviti. Uvidecemo sve svoje greske kada pronadjemo sebe u gomili djubreta i kada se zateknemo na samo jednoj od bezbroj nepreglednih planina smeca, dima i prljavstine. Tada - bice kasno! Jos nesto, iako je broj posetilaca ovog foruma i konkretno ove teme vec zavidan, necemo mnogo postici ako samo "visimo" na Net-u i pricamo o tome kako MI uredno bacamo djubre u kantu ili organizujemo citave ekspedicije pokusavajuci da ih uopste nadjemo i o, (izvinjavam se), bitangama i neznalicama, umesto da im ulijemo pamet u glavu.

Mladen_VR
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio black-devil
    Hm, sto se smeca tice, ja ga izbacim kroz prozor dok vozim ,ko ce da stane i da trazi kiblu za smece
    Brate, rasvestices se ti kad ti se pokvari auto i krenes pesice - cvoruga ce te podsecati da si se okliznuo o sopstvenu koru od banane.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •