Najvece zarade?
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Najvece zarade?

Zainteresovan član Loo (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Najvece zarade?

Ne znam da li je ovakvih tema vec bilo u skorijoj proslosti, ali volela bih da znam kolike su najvece plate i u kojim profesijama? Svi znamo da su dobro placeni doktori,farmaceuti, advokati... ali ipak volela bih da vidim pa mozda bi se mogao napraviti i neki prosek...
    Pozdrav svima

Primećen član P_R_E_D_A_T_O_R (avatar)
    Učlanjen
    08.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Najvece zarade?

Kad radis drzavno nema para ni za leba ali kad radis privatno ima para i za kucu na Beverly-Hillsu

Naravno ako ti biznis uspe

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Najbolje placeni su PEKARI veruj mi !!!!!!!!! Oni svi imaju platu koja se vrti oko 1000 evra mesecno pa ti vidi !!! Stalno sebi kazme sto neodeh za pekara jbm. me glupog !!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

U sakoj profesiji su u principu ljudi dobro placeni, ako dobro obavljaju svoj posao i to bez izuzetaka
    streetspirit

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

zaboravili ste one sto sede u skupstini mislim da su njihove plate najvece

Početnik
    Učlanjen
    03.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

murija ima dobru platu zar ne???

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nema to neke posebne veze sa profesijom. Uglavnom stručnost za pojedinu oblast i još nešto bez čega ništa ne ide - korektna firma koja ne štedi (čitaj: ceni) na radniku.

Primećen član billy_THE_kid (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Najvece zarade su kod ljudi koji rade u korektnim firmama, ali na procenat , od ostvarenog profita, i koji znaju da rade, i pri tom ne gledaju na sat, kada je proslo radno vreme...

Radno vreme je neograniceno, ali su i mogucnosti zarade isto takve,,,

E, sad....posto je to vrsta posla gde nema svercovanja, ili jesi ili nisi, vecina trazi ipak manju platu, ali da ne zavisi direktno od ucinka....da li nisu sigurni u sebe, ili nisu stvarno sposobni, to ne znam....

Tuga je jedino, sto velika vecina toliko ne veruje u svoje kapacitete, ili marljivost, da kad cuje PROCENAT, bezi glavom bez obzira...

Ovo je iz licnog iskustva, jer sam pre 15 godina radio kao komercijalista u dobroj firmi, na procenat, i jednog meseca dobio platu 14000 DM , plus ekstra bonus od gazde, letovanje u Umagu.

ZAKLJUCAK: najbolje su zarade tamo gde se najvise i radi.....

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Po zvanicnim statistikama krajem prosle godine, zapamtila sam da najvece plate imaju:
    1. zposleni u duvanskoj industriji
    2. u osiguranjima (to znam, jer to radim)
    3. ne secam se dalje

Iskljuceni su bili politicari, preduzetnici tj. privatnici (vlasnici privatnih frimi i sve slobodne profesije tipa advokata, MLprodavaca i sl), znaci, statistike se odnose na sve zaposlene u drzavnim i privatnim firmama koji primaju LD preko racuna, prijavljeni su, tece im staz i bla-bla sve ostalo.

Poznat djorax (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Jel` to prosek? A gde su piloti i hirurzi?

Zainteresovan član Don Tadic (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

To spada u specijalna zanimanja... ne može se napraviti takva generalizacija ko zarađuje najviše.... zavisi od više faktora koje moramo da uzmemo u obzir: nivo škole, specijalni uslovi pod kojima se radi. Postoje profesije koje su fenomenalno plaćene, ali tih izvršioca ima svega desetak u zemlji... na primer u Vinči postoji ekipa za merenje radioaktivnog zagađenja... idu po polju i nose one skalamerije i super im je
    "Невреме се спрема, изнад гета пада звезда,
    Моја жеља, моја зебња је ноћас ова земља!"

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio billy_THE_kid
    Apsolutno!
    Glupo je ocekivati pare na poslu gde se prebleji ceo dan.. Mislim, kakav je tu uopste obrt kapitala?))
    Ko bi josh nekom placao za sedenje.....ne govorim o drzavnim firmama..

Zainteresovan član marinkoco (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio streetspirit
    U sakoj profesiji su u principu ljudi dobro placeni, ako dobro obavljaju svoj posao i to bez izuzetaka
    ahaha

Iskusan Suzy (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio marinkoco
    ahaha
    evo i ja da se pridruzim...
    hehehehehehehheheeeeeeeeeeee
    Ucini dobro, ne kaj se;
    ucini zlo, nadaj se.

Vragolasta Amfibija
    Guest

Citat Original postavio billy_THE_kid
    Najvece zarade su kod ljudi koji rade u korektnim firmama, ali na procenat , od ostvarenog profita, i koji znaju da rade, i pri tom ne gledaju na sat, kada je proslo radno vreme...

Radno vreme je neograniceno, ali su i mogucnosti zarade isto takve,,,

E, sad....posto je to vrsta posla gde nema svercovanja, ili jesi ili nisi, vecina trazi ipak manju platu, ali da ne zavisi direktno od ucinka....da li nisu sigurni u sebe, ili nisu stvarno sposobni, to ne znam....

Tuga je jedino, sto velika vecina toliko ne veruje u svoje kapacitete, ili marljivost, da kad cuje PROCENAT, bezi glavom bez obzira...

Ovo je iz licnog iskustva, jer sam pre 15 godina radio kao komercijalista u dobroj firmi, na procenat, i jednog meseca dobio platu 14000 DM , plus ekstra bonus od gazde, letovanje u Umagu.

...sto naravno ne vazi za drzavne firme u kojima mozes da okapes od posla a da budes placen isto ili da lencaris nevidjeno za istu platu.

Početnik
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

meni je jedna stvar nenormalo interesantna svi pljuju drzavne firme a sve bi dali da se u istima zaposle,pa traze veze pa mole pa kukaju i onda opet cim se zaposle pocinju da kukaju kako su im male plate ,kako crkavaju od (ne)rada.
    Svi vi koji kukate i pljujete sefove bilo u drzavnim bilo u privatnim firmama da li ste se ikad zapitali -zasto niste bas vi na njihovim mestima ?

E pa ja cu da vam kazem,dok vi sedite tracarite i trazite krivce za sopstevne neuspehe u vasem jadnom i napacenom zivotu ,ti ljudi RADE i onda je prirodno da su na rukovodecem mestu da imaju dobru zaradu.
    pokusajte malo da gledate na stvari iz normalnije perspektive
    sve najbolje

Aktivan član indigo (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio Loo
    Ne znam da li je ovakvih tema vec bilo u skorijoj proslosti, ali volela bih da znam kolike su najvece plate i u kojim profesijama? Svi znamo da su dobro placeni doktori,farmaceuti, advokati... ali ipak volela bih da vidim pa mozda bi se mogao napraviti i neki prosek...
    Pozdrav svima
    [font=Verdana]nesto nisi bas dobro obavesten/a...
    lekari i farmaceuti u drzavnim ustanovama nisu uopste dobro placeni (definisi dobru platu?), a advokati sami sebi zaradjuju parice, druga dimenzija.

ako mislis na drzavne firme, moja draga prijateljica je zaposlena u banci, po obrazovanju profesor matematike (doktor nauka), po struci je programer, strucnjak evropskog ranga za bankarske baze podataka, ima platu red velicine 6 puta vecu od lekara specijaliste istih godina (42).

misljenja sam slicnog kao i neko pre mene: prava strucnost, sa mnogo pametnog rada i iskustva, itekako se placa. uvek i svugde.

[/font]
    [font=Verdana]Sine scientia ars nihil est. [/font]

Početnik
    Učlanjen
    16.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

hmmm .... setih se svoje frizerke .... stalno joj je puno u salonu .... cene su jake uzimajuci u obzir da se malo materijala koristi, shto znachi da papreno naplacuje svoje ruke, narochito kada se zna da fiskalne rachune ne kuca (mozda par komada dnevno, shto je nishta naspram prometa) ... pa ti sad vidi... malo ulaganja, a chista lova ostaje jer taji porez ... iiiiii .... ma ko je shisha ))) ... POENTA: love ima svuda a ti budi pametan i snalazljiv da iskoristish pravu priliku i zaradish (na poshten nachin OF COURSE!) Pozdrav svima .... bang bang

Početnik
    Učlanjen
    21.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ko vise zaradjuje zastupnik ili distributer? Ko vise mora da ulozi? U cemu je razlika?

Zainteresovan član Mirko BGD (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

dobro su placeni i kuvari (ne u drzavnim firmama) plata im je kao i pekarima oko 1000e pa navishe, ali zato radish kjo stoka i pitash dal treba josh...

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Citat Original postavio Snezana67
    Po zvanicnim statistikama krajem prosle godine, zapamtila sam da najvece plate imaju:
    1. zaposleni u duvanskoj industriji
    2. u osiguranjima (to znam, jer to radim)
    3. ne secam se dalje

Iskljuceni su bili politicari, preduzetnici tj. privatnici (vlasnici privatnih frimi i sve slobodne profesije tipa advokata, MLprodavaca i sl), znaci, statistike se odnose na sve zaposlene u drzavnim i privatnim firmama koji primaju LD preko racuna, prijavljeni su, tece im staz i bla-bla sve ostalo.

najtraženiji posao u Srbiji - direktorski, isto kao i u Hrvatskoj
    U Makedoniji najbolje su plaćeni brokeri, a za BiH nema podataka.

Inače, najveća prosečna zarada je u Bgd, na SOP Nbgd - preko 56.000 din (ako se dobro sećam, beše letos), najmanja u Kuršumliji (oko 6.000 din)

www.statserb.sr.gov.yu
    statistika
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Slične teme

1. U 6O DANA 94% ZARADE
    Autor jojoy u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 14.12.2008., 22:52
  2. 50%OD ZARADE
    Autor blackidol u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 06.07.2006., 10:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor