Biblija-knjiga Vanzemaljskoga proijekla?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma pusti ti tog zokija , on je vegan a nema pojma da je buda jeo meso.

Ja ne mjerim ljude po tome što jedu nego što govore i još više što rade.

I ne želim se s nikime svađati, samo želim pokazati da Biblija jeste Vanzemaljskoga porijekla.

A da bi se to moglo mora se znati ŠTO PIŠE u Bibliji, jer ako se ni to ne zna kako da onda razgovaramo o njoj i donosimo neke zaključke o njoj?

U Bibliji se govori i te kako o Vanzemaljcima, nije to samo kod Ezekijela, ili kod brda Sinaj, nego već na početku Biblija spominje "Sinove Božje" koji su dolazili na Zemlju da opće sa zemaljskim kćerima.

Ti Sinovi Božji nisu materijalna bića, isto kao što to nisu ni anđeli ili serafi ili mnogi drugi.

I sam Isus je prije nego je došao na Zemlju živio kao nematerijalno biće, i to vjekovima, kao i Civilizacija kojoj je i kralj i vladar.

Isto tako i Krišna je došao na Zemlju još prije Isusa također iz nematerijalnoga svijeta, i još mnogi drugi.

Svi su oni bili Vansvemirci, a to su i tvrdili da nisu iz ovoga našega materijalnoga svijeta.

Koliko znam zadnji Vansvemirac koji je također to govorio i činio čudesa kao i Krišna i Isus bio je nedavno Sai Baba.

Navodno ima 50 milijuna poklonika koji vjeruju da je Božansko biće.

No da se mi vratimo na Bibliju.

Možda znaš što je konkretno to "zabranjeno voće" koje je Eva pojela a zbog kojega je Jahve istjerao ljude iz raja? :think:
 
Poslednja izmena:
Ma pusti ti tog zokija , on je vegan a nema pojma da je buda jeo meso.

Znam da je Buda jeo meso i da je umro od trihineloze. Zato ga ne sledim. Ne znam otkud vam svima ideja da morate slediti nekog čoveka. Budu sam pomenuo samo zato da pokažem od koga su hrišćani prepisali biografiju i pripisali je Isusu. Toliko o tome. Inače ostajem na stanovištu da jedenje biljaka nosi više vibracije a jedenje životinjske hrane nižih. Nema prosvetljenja uz jedenje mesa, mleka i jaja.

- - - - - - - - - -

Šta mislite ko bi mogao biti pravi avatar (u hinduističkoj filozofiji manifestacija ili inkarnacija božanskog bića u više različitih oblika na Zemlji)? Ili su svi krivi?

Da razmotrimo malo...

Da bi neko doživeo prosvetljenje... morao bi biti neoskrnavljen, znači ne bi smeo biti obrezan i tome slično. Ali, takođe, ne bi smeo ni da se hrani protivprirodno... dakle ishrana bez mesa, mleka i jaja... jer duhovnost počinje sa prirodnom ishranom...

Što će reći... idemo redom...

Krišna... nije bio oskrnavljen (bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan). Nije jeo meso i jaja, ali je (sudeći prema Vedama) pio mleko i jeo mlečne proizvode. Da ne govorimo o tome da je vodio ratove i učestvovao u njima. I imao jako mnogo žena i dece.

Buda... nije bio oskrnavljen (bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan). Nije jeo meso, mleko i jaja. Nije učestvovao u ratovima. Nije imao decu.

Isus... bio je oskrnavljen (bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan). Jeo je meso (prema Bibliji), i to ribu i jagnjetinu, i pio mleko. Nije učestvovao u ratovima. Imao je decu, sa Marijom Magdalenom, ali to hrišćani ne žele da priznaju, pa su jevanđelja koja govore o tome izbacili iz Biblije.

Muhamed... bio je oskrnavljen (bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan). Jeo je meso kamile i ovce, pio kamilje mleko i jeo nojeva jaja. Vodio je ratove i učestvovao u njima. Imao je decu.

Ja nabrojah četvoricu najpoznatijih avatara. Vi dodajte još nekoga ako mislite da ovo nije dovoljno. Definitivno, niko od njih nije došao iz istog izvora, jer su propagirali različite ideje. I definitivno su, pretežno, kao i ostali ljudi njihovog doba, bili slabi... i zbog nekih slabosti nisu mogli doživeti prosvetljenje.

Od svih pobrojanih... ispade da je Buda najbolji. Verovatno i jeste. Namaste.
 
Jedino je Buda imao muda da se ne poistoveti sa bogom. Ostali su “bili bogovi”... ili “božji sinovi”... ili “božji proroci i poslanici”... tuga jedna... Prosvetljen čovek se ne busa u grudi da je prosvetljen. Namaste.

- - - - - - - - - -

Ko god se obreže (jer smatra da je bog učinio grešku u anatomiji - pa se on drzne da je ispravi), i ko god jede meso, mleko i jaja - ne može doživeti prosvetljenje, pa samim tim ne može biti ni avatar. Konzumacijom mesa, ljudi koji ga konzumiraju unose u sebe strahove koje životinja nabija u meso u trenutku klanja. A strah je najprizemnija emocija. Sa strahom (gomilom strahova) nema prosvetljenja. I tačka. Dakle, ne radi se ni o kakvim ličnim željama i potrebama, već o prirodnom zakonu. Šta će bilo kom prosvetljenom pojedincu, koji ne konzumira meso, mleko i jaja, odnosno ne unosi u sebe strahove i bolesti poklanih životinja, bilo koji „božji sin“, „božji prorok“, ili bilo kakav „guru“ koji jede meso, mleko i jaja, a uz to je još i bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan?
 
Prvo nego nekoga tako nazoveš moraš imait dobre agrumente za to, a ti nemaš ništa.

Ili?

Da vidimo!

Troll_e60ba9_2010856.jpg


Bi li Anonimuse da te prate? :think:

anti-scientology-movement-anonymous.jpg
 
Naravno da postoji. Znas iz licnog iskustva.

Tako je, ja znam da ću živjeti i poslije ovoga života na Zemlji! :super:

- - - - - - - - - -

Znam da je Buda jeo meso i da je umro od trihineloze. Zato ga ne sledim. Ne znam otkud vam svima ideja da morate slediti nekog čoveka. Budu sam pomenuo samo zato da pokažem od koga su hrišćani prepisali biografiju i pripisali je Isusu. Toliko o tome. Inače ostajem na stanovištu da jedenje biljaka nosi više vibracije a jedenje životinjske hrane nižih. Nema prosvetljenja uz jedenje mesa, mleka i jaja.

- - - - - - - - - -

Šta mislite ko bi mogao biti pravi avatar (u hinduističkoj filozofiji manifestacija ili inkarnacija božanskog bića u više različitih oblika na Zemlji)? Ili su svi krivi?

Da razmotrimo malo...

Da bi neko doživeo prosvetljenje... morao bi biti neoskrnavljen, znači ne bi smeo biti obrezan i tome slično. Ali, takođe, ne bi smeo ni da se hrani protivprirodno... dakle ishrana bez mesa, mleka i jaja... jer duhovnost počinje sa prirodnom ishranom...

Što će reći... idemo redom...

Krišna... nije bio oskrnavljen (bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan). Nije jeo meso i jaja, ali je (sudeći prema Vedama) pio mleko i jeo mlečne proizvode. Da ne govorimo o tome da je vodio ratove i učestvovao u njima. I imao jako mnogo žena i dece.

Buda... nije bio oskrnavljen (bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan). Nije jeo meso, mleko i jaja. Nije učestvovao u ratovima. Nije imao decu.

Isus... bio je oskrnavljen (bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan). Jeo je meso (prema Bibliji), i to ribu i jagnjetinu, i pio mleko. Nije učestvovao u ratovima. Imao je decu, sa Marijom Magdalenom, ali to hrišćani ne žele da priznaju, pa su jevanđelja koja govore o tome izbacili iz Biblije.

Muhamed... bio je oskrnavljen (bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan). Jeo je meso kamile i ovce, pio kamilje mleko i jeo nojeva jaja. Vodio je ratove i učestvovao u njima. Imao je decu.

Ja nabrojah četvoricu najpoznatijih avatara. Vi dodajte još nekoga ako mislite da ovo nije dovoljno. Definitivno, niko od njih nije došao iz istog izvora, jer su propagirali različite ideje. I definitivno su, pretežno, kao i ostali ljudi njihovog doba, bili slabi... i zbog nekih slabosti nisu mogli doživeti prosvetljenje.

Od svih pobrojanih... ispade da je Buda najbolji. Verovatno i jeste. Namaste.

Opet krivo tumačiš neke stvari.

Buda i Muhamed nisu bili avatari nego obični ljudi.

Prvi je doživio prosvjetljenje a drugome se Božji anđeo javio da po cijelom svijetu navješta da je Bog samo jedan (to je bilo zbog one dogme o Trojstvu, o Bogu u tri osobe koja je kriva).

Ali Krišna, Isus i nedavno Sai Baba jesu pravi Avatari to da! :worth:
 
Tako je, ja znam da ću živjeti i poslije ovoga života na Zemlji! :super:

- - - - - - - - - -



Opet krivo tumačiš neke stvari.

Buda i Muhamed nisu bili avatari nego obični ljudi.

Prvi je doživio prosvjetljenje a drugome se Božji anđeo javio da po cijelom svijetu navješta da je Bog samo jedan (to je bilo zbog one dogme o Trojstvu, o Bogu u tri osobe koja je kriva).

Ali Krišna, Isus i nedavno Sai Baba jesu pravi Avatari to da! :worth:

Reinkarnacija. Uvek. Ko veruje u uskrsnuće neka veruje. Čovek je vernik, ali to ne znači da mora da bude i lakoveran. Ali neka se zapita u šta je verovao pre rođenja.

Recimo da je taj neko živeo u Indiji pre 4000 godina. Slučajno se rodio u toj zemlji, primio hinduizam od roditelja, verovao u indijski panteon od nekoliko hiljada bogova, i smatrao da je u pravu. Zatim se rađa u Tibetu pre 2000 godina, od roditelja prima budizam i obožava samoga sebe tražeći svetlost u sebi i težeći nirvani, i ponovo misli da je u pravu. Zatim se rađa u Francuskoj pre 1000 godina, od roditelja prima rimsko hrišćanstvo, veruje u devicu Mariju, Isusa i uskrsnuće, postaje krstaš i odlazi u Jerusalim da kolje muslimane misleći da čini veliko delo za boga, i u ovom životu smatra da je u pravu. Zatim se rađa u Turskoj pre 500 godina, od roditelja prima islam, veruje u dženet i pakao, i kao turski vojnik kreće u osvajanje Evrope smatrajući da će ga bog primiti u raj ako bude ubio što više nevernika koji ne veruju u Alaha, i opet smatra da je u pravu. Zatim se rađa u Srbiji u XX veku, od roditelja prima srpsko pravoslavlje, poštuje kalendar koji za realnim kalendarom zaostaje 13 dana, veruje u nebesku Srbiju i u bogorodicu trojeručicu i ostale svece sa ikona, odlazi u rat na Kosovo da se bori protiv većeg dela sveta uveren da je ceo svet protiv Srbije, i ponovo smatra da je u pravu.

Taj čovek može se izvući iz neprekidnog kruga rađanja i umiranja jedino ako spozna neke stvari. Za početak, da se odrekne sadašnje religije koju je primio od roditelja i da meditira o nekoliko svojih poslednjih života.

Uskrsnuće ili reinkarnacija. Trećeg nema. Nema ni sredine. Zapravo ima sredine, ali u sredini su oni koji ne veruju ni u šta.

Reinkarnacija.

Svakog marta i aprila, na severnoj hemisferi, postajemo svedoci reinkarnacije u prirodi. Proleće koje je umrlo prošle godine, ponovo se rađa ove godine. I led koji se otopio pretvorio se u vodu koja se u zimu zaledila.

Reinkarnacija.

Zašto krivo tumačiš neke stvari? Zato što ih ne poznaješ. Prvi problem: veruješ u Isusa koji je zastupao uskrsnuće, a ti govoriš o reinkarnaciji. Ne može i jedno i drugo. I tačka.

Svi ljudi koji su imali telo bili su samo ljudi. I ništa više od toga. Homo tamen. Samo prah.

Buda je doživeo prosvetljenje, ali je pao pred kraj života kad je probao meso uginulog divljeg krmka u džungli (nije hteo ubiti zdravog), spisi ne navode zašto, razboleo se od trihineloze i umro. Muhamedu se niko nije javio, to je umislio.

Krišna, Isus, a pogotovo šarlatan Sai Baba su takođe bili obični ljudi. Nikakvi avatari. Nema nikakvih avatara, naročito ako su bili obrezani. A evo i zašto...

Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti.

Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja.

Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu.

Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

Zaključak bi bio da je obrezivanje jedna od najvećih verskih podvala jadnom ljudskom rodu i najžešće bacanje rukavice u lice božanskoj ličnosti.
 
Reinkarnacija. Uvek. Ko veruje u uskrsnuće neka veruje. Čovek je vernik, ali to ne znači da mora da bude i lakoveran. Ali neka se zapita u šta je verovao pre rođenja.

Recimo da je taj neko živeo u Indiji pre 4000 godina. Slučajno se rodio u toj zemlji, primio hinduizam od roditelja, verovao u indijski panteon od nekoliko hiljada bogova, i smatrao da je u pravu. Zatim se rađa u Tibetu pre 2000 godina, od roditelja prima budizam i obožava samoga sebe tražeći svetlost u sebi i težeći nirvani, i ponovo misli da je u pravu. Zatim se rađa u Francuskoj pre 1000 godina, od roditelja prima rimsko hrišćanstvo, veruje u devicu Mariju, Isusa i uskrsnuće, postaje krstaš i odlazi u Jerusalim da kolje muslimane misleći da čini veliko delo za boga, i u ovom životu smatra da je u pravu. Zatim se rađa u Turskoj pre 500 godina, od roditelja prima islam, veruje u dženet i pakao, i kao turski vojnik kreće u osvajanje Evrope smatrajući da će ga bog primiti u raj ako bude ubio što više nevernika koji ne veruju u Alaha, i opet smatra da je u pravu. Zatim se rađa u Srbiji u XX veku, od roditelja prima srpsko pravoslavlje, poštuje kalendar koji za realnim kalendarom zaostaje 13 dana, veruje u nebesku Srbiju i u bogorodicu trojeručicu i ostale svece sa ikona, odlazi u rat na Kosovo da se bori protiv većeg dela sveta uveren da je ceo svet protiv Srbije, i ponovo smatra da je u pravu.

Taj čovek može se izvući iz neprekidnog kruga rađanja i umiranja jedino ako spozna neke stvari. Za početak, da se odrekne sadašnje religije koju je primio od roditelja i da meditira o nekoliko svojih poslednjih života.

Uskrsnuće ili reinkarnacija. Trećeg nema. Nema ni sredine. Zapravo ima sredine, ali u sredini su oni koji ne veruju ni u šta.

Reinkarnacija.

Svakog marta i aprila, na severnoj hemisferi, postajemo svedoci reinkarnacije u prirodi. Proleće koje je umrlo prošle godine, ponovo se rađa ove godine. I led koji se otopio pretvorio se u vodu koja se u zimu zaledila.

Reinkarnacija.

Zašto krivo tumačiš neke stvari? Zato što ih ne poznaješ. Prvi problem: veruješ u Isusa koji je zastupao uskrsnuće, a ti govoriš o reinkarnaciji. Ne može i jedno i drugo. I tačka.

Svi ljudi koji su imali telo bili su samo ljudi. I ništa više od toga. Homo tamen. Samo prah.

Buda je doživeo prosvetljenje, ali je pao pred kraj života kad je probao meso uginulog divljeg krmka u džungli (nije hteo ubiti zdravog), spisi ne navode zašto, razboleo se od trihineloze i umro. Muhamedu se niko nije javio, to je umislio.

Krišna, Isus, a pogotovo šarlatan Sai Baba su takođe bili obični ljudi. Nikakvi avatari. Nema nikakvih avatara, naročito ako su bili obrezani. A evo i zašto...

Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti.

Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja.

Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu.

Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

Zaključak bi bio da je obrezivanje jedna od najvećih verskih podvala jadnom ljudskom rodu i najžešće bacanje rukavice u lice božanskoj ličnosti.

Krišna i Isus i Sai Baba su bili Vansvemirci, ne samo po tome kakva su čuda radili sa prirodom nego i po tome što su govorili o sebi i o cijelome svijetu.

A što se reinkarnacije tiče ona ne dotiče sva bića nego samo neka, kojima je to suđeno.

Ja recimo sada PRVI puta živim na Zemlji, i odmah sam dobio "bingo", teoriju svega koja objašnjava KAKO ali i ZAŠTO je ovaj naš svijet nastao.

Zato me takvi kao ti nemaju čemu poučiti, kontaš, upravo suprotno! :bye:
 
Krišna i Isus i Sai Baba su bili Vansvemirci, ne samo po tome kakva su čuda radili sa prirodom nego i po tome što su govorili o sebi i o cijelome svijetu.

A što se reinkarnacije tiče ona ne dotiče sva bića nego samo neka, kojima je to suđeno.

Ja recimo sada PRVI puta živim na Zemlji, i odmah sam dobio "bingo", teoriju svega koja objašnjava KAKO ali i ZAŠTO je ovaj naš svijet nastao.

Zato me takvi kao ti nemaju čemu poučiti, kontaš, upravo suprotno! :bye:

preskocio si hudinija i koperfilda
 

- - - - - - - - - -

Krišna i Isus i Sai Baba su bili Vansvemirci, ne samo po tome kakva su čuda radili sa prirodom nego i po tome što su govorili o sebi i o cijelome svijetu.

A što se reinkarnacije tiče ona ne dotiče sva bića nego samo neka, kojima je to suđeno.

Ja recimo sada PRVI puta živim na Zemlji, i odmah sam dobio "bingo", teoriju svega koja objašnjava KAKO ali i ZAŠTO je ovaj naš svijet nastao.

Zato me takvi kao ti nemaju čemu poučiti, kontaš, upravo suprotno! :bye:

Prdi mi se od tvoje mudrosti. Uh, prdnuću.

farting_smiley.gif


smiley_fart.gif

Krišna, i Isus, i Sai Baba, šta god da su bili, ako su imali telo bili su isto što i mi. Homo tamen. Oni koji su bili obrezani bili su gori od nas koji nismo obrezani. Oni koji su jeli meso, mleko i jaja gori su od nas koji jedemo samo voće i povrće. Govorim o vibracijama. Termin “vansvemirci” ne znači ništa ni na srpskom ni na hrvatskom jeziku.

Reinkarnacija funkcioniše po prirodnom zakonu i tiče se svih živih bića. Nema nikakve veze u šta neko ko je poremećen veruje. Možeš da veruješ da stolica od 3 noge ima 4 noge, ali ona će i dalje imati 3 noge. Isus je propagirao uskrsnuće. U njegovom učenju nigde nema ni pomena reinkarnacije. Sve si pobrkao. Ništa nije suđeno. Svi imaju slobodnu volju.

Nije tačno da prvi put živiš na Zemlji. Dereš se (pišeš “Caps Lock” slovima). Ko se dere? Onaj ko nije u pravu. Nemaš ti nikakav bingo i nikakvu teoriju, inače bi je izneo. Ograničen si kao terasa.

Ne sećam se da sam se ikada trćio da tebe ili bilo koga učim bilo čemu. Umišljaš. Čista paranoja. Samo ne dam da lažeš u moje ime. Pokušao si, a ja te poklopio argumentima. Ende.

- - - - - - - - - -

preskocio si hudinija i koperfilda

Upoznaće ih kad obuče košulju bez rukava. Ima ih koliko hoćeš.
 

- - - - - - - - - -



Prdi mi se od tvoje mudrosti. Uh, prdnuću.

farting_smiley.gif


smiley_fart.gif

Krišna, i Isus, i Sai Baba, šta god da su bili, ako su imali telo bili su isto što i mi. Homo tamen. Oni koji su bili obrezani bili su gori od nas koji nismo obrezani. Oni koji su jeli meso, mleko i jaja gori su od nas koji jedemo samo voće i povrće. Govorim o vibracijama. Termin “vansvemirci” ne znači ništa ni na srpskom ni na hrvatskom jeziku.

Reinkarnacija funkcioniše po prirodnom zakonu i tiče se svih živih bića. Nema nikakve veze u šta neko ko je poremećen veruje. Možeš da veruješ da stolica od 3 noge ima 4 noge, ali ona će i dalje imati 3 noge. Isus je propagirao uskrsnuće. U njegovom učenju nigde nema ni pomena reinkarnacije. Sve si pobrkao. Ništa nije suđeno. Svi imaju slobodnu volju.

Nije tačno da prvi put živiš na Zemlji. Dereš se (pišeš “Caps Lock” slovima). Ko se dere? Onaj ko nije u pravu. Nemaš ti nikakav bingo i nikakvu teoriju, inače bi je izneo. Ograničen si kao terasa.

Ne sećam se da sam se ikada trćio da tebe ili bilo koga učim bilo čemu. Umišljaš. Čista paranoja. Samo ne dam da lažeš u moje ime. Pokušao si, a ja te poklopio argumentima. Ende.

- - - - - - - - - -



Upoznaće ih kad obuče košulju bez rukava. Ima ih koliko hoćeš.

Reinkarancija ne postoji za sva bića očito si na tako niskom stupnju razvoja da još nisi to saznao, ali hoćeš, jer to je tako.

I Vansvemirci i te kako postoje nisu to samo bili Krišna, Isus i Sai baba, bilo ih je puno više, ja sam nabrojio samo najpoznatije.

A o mojoj teoriji svega nemoj prije govoriti nego ju pročitaš, ali s obzirom na postove koje ovdje pišeš sumnjam da ćeš puno toga razumjeti, ipak je to za daleko umno razvijenija bića nego što si ti, ozbiljno mislim.

Bez uvrede, moraš puno još učiti da bi bilo koju rečenicu iz moje teorije svega razumio.

Recimo moja teorija govori da je prostor u kojemu postojimo nastao u točno središnjoj točki naše vremenske dimenzije točno na polovini cjelokupnoga našega vremena koje je jedan beskonačan pravac u vremenskom smislu, što znači da će naš prostor od kada je nastao postojati točno jednu polovinu vremena, što znači da je vrijeme starije od prostora, jer je postojalo vrijeme kada našega prostora nije uopće bilo.

Zato Biblija i počinje "U početku..." misli se na početak nastanka našega prostora koji je opisan u prvoj rečenici Biblije a nazvan je imenom BEZDAN.

Razumiješ li išta ovo o prostoru i vremenu?

A to je samo tisućiti dio moje teorije svega, zato ne trči pred rudu ne treba ti to i saslušaj što imam za reći, jednom ćeš i ti to sve znati, ako želiš ikada znati kako je ZBILJA naš svijet nastao. :super:

- - - - - - - - - -

preskocio si hudinija i koperfilda

Obične smrtnike ne mogu usporediti sa pravim Bogovima koji su nas napravili! :cool:
 
Poslednja izmena:
Ne znas vec verujes. Ogromna razlika. Ne postoji ni jedan jedini dokaz da svest moze da postoji izvan fizickog mozga.

Prije sam vjerovao ali sada ZNAM da postoji život IZVAN materijalnoga tijela, ne zafrkavam se.

Prvo saznaj KAKO sama svijest nastaje pa će ti biti jasno o čemu govorim.

Ali problem je što to nitko od ljudi ne zna je li?

Pa ništa treba pitati Bogove koji su nas napravili oni to i te kako dobro znaju, samo je pitanje da li će tebi htjeti odgovoriti, tu ti ne mogu pomoći.
 
I veliš ne postoji svijest izvan mozga.

A mozak SLUČAJNO nastao je li?

Možeš mislit, način na koji mozak funkcionira je upravo dokaz da smo mi ljudi ŽIVI STROJ, a nijedan stroj sam od sebe ne može ,nastati.

A što ćemo sa DNK?

Bez tih UPUTA nijedno biće na Zemlji ne bi nastalo, u kojima točno stoji ŠTO se mora napraviti, i KAKO napraviti SVAKI I NAJMANJI ORGAN u našem tijelu, i uspostaviti KOMUNIKACIJU između svih dijelova tijela, a tih ima na milijjarde milijardi.

Pa si ti malo o tome razmisli, eto.:think:
 
Poslednja izmena:
- pa ne bih da se ponavljam.

Važno je da ti izmišljaš za mene da sam glup. Ja nemam mozga, ali te derem kao Musa jarca. Razbijam te kao staru kantu punu masti, koju ćeš izjesti zajedno sa kobasicama od svinjskih crijeva i tumora, i bijelim bubrezima. Je6i ga, krmača se pari sa krmkom, a ti ih oboje zakolješ (jer si pročitao u Bibliji da je bog tako rekao) da bi im pojeo polne organe kao rastegnute šnicle i kao bijele bubrege. Šta sve nisi radio, čim se nisi sladio. Ko zna kako tebi radi mozak koji imaš, preliven krvlju Mojsijevih žrtava sa oltara, prinesenih satani, kad ne možeš da nadgovoriš mene, bez mozga. Još je zabrinjavajuće to što ti, sa mozgom (a kupio si svinjsku glavu, svinjski mozak, svinjsko srce, svinjske papke, svinjske bubrege, svinjska crijeva, da bi se renovirao), raspravljaš sa nekim ko nema mozga, i kako te taj bez mozga razbije kao zvečku.

Sve što ti znaš ja znam odavno. Ono što ja znam ti nikada nećeš znati. Tu gdje si tio ja sam bio odavno. Ovdje gdje sam ja ti nikada nećeš doći.

Ne postoje bogovi koji su imali ili imaju telo, naročito ako su bili obrezani. Točka.

Odlučio si da se teraš sa mnom na osobnoj razini i ja prihvaćam izazov. Obrisaću nogostup tobom, svaki put kad budeš lagao u moje ime, jer nisi izneo nikakve teorije. Ojha. Ende.
 
Prije sam vjerovao ali sada ZNAM da postoji život IZVAN materijalnoga tijela, ne zafrkavam se.

Prvo saznaj KAKO sama svijest nastaje pa će ti biti jasno o čemu govorim.

Ali problem je što to nitko od ljudi ne zna je li?

Pa ništa treba pitati Bogove koji su nas napravili oni to i te kako dobro znaju, samo je pitanje da li će tebi htjeti odgovoriti, tu ti ne mogu pomoći.

Nije upućeno meni, ali da odgovorim sa sprdnjom. Humor je karakteristika velikih umova. U tom smislu...

Da li je nekada neko od vas čuo za cyber jaja i cyber piliće?

Ovako. Uzme se kućište od starog kompjutera, u njega se stavi malo slame, i jedno dve kokoši. Potreban je i pevac, da ih posećuje s vremena na vreme. (Naravno, celu ovu operaciju treba da izvede samo i jedino onaj ko razlikuje kokoš od pevca.) I onda svako jutro u kućištu osvane barem po jedno jaje. To su vam cyber jaja. Ako ih stavite pod kokoš, pod sebe ili pod nekoga, a onda izležete pile - to vam je onda cyber pile.

E, sad, morate da numerišete sva jaja brojevima 1 i 0; tako se prave binarna jaja. Numerisanje jaja vrši se tako što se sva jaja provlače kroz okrugle minđuše. Ono koje može da prođe označava se brojem 0, dok se ono koje ne može da prođe označava brojem 1. Nivelisanje jaja, u smislu da li su vodoravno ili horizontalno postavljena, vrši se u odnosu na petlova pernata jaja, koja su referentna tačka. Ona se hrane kompjuterskom energijom iz kućišta. Svaka reč ili svaki broj mogu se izraziti uz pomoć binarnog niza. Zavisno od broja slova ili brojeva.

Ako se neka ženska zove, recimo, Jovanka, šta mislite koliko treba da joj se utera jaja i svega oko jaja da bi joj se ime napisalo u binarnom nizu? Izvinjavam se Titovoj udovici i još nekim gološijankama.

A da li jaja smeju da se probuše i nanižu na konac da bismo dobili pravi pravcati binarni niz?

Mislite o tome.

- - - - - - - - - -

I veliš ne postoji svijest izvan mozga.

A mozak SLUČAJNO nastao je li?

Možeš mislit, način na koji mozak funkcionira je upravo dokaz da smo mi ljudi ŽIVI STROJ, a nijedan stroj sam od sebe ne može ,nastati.

A što ćemo sa DNK?

Bez tih UPUTA nijedno biće na Zemlji ne bi nastalo, u kojima točno stoji ŠTO se mora napraviti, i KAKO napraviti SVAKI I NAJMANJI ORGAN u našem tijelu, i uspostaviti KOMUNIKACIJU između svih dijelova tijela, a tih ima na milijjarde milijardi.

Pa si ti malo o tome razmisli, eto.:think:

Nije upućeno meni, ali da odgovorim...

Duh nema težinu, jer je energija a ne materije. Rene Dekart je bio jedan od najvećih filozofa svih vremena, ali je ipak imao polje na kome nije mogao dati nikakvo objašnjenje. Radi se o priči da duh ne može da ima mesto u telu, jer ako ga ima - onda je i on sam telo. Znači da, po njemu, takav duh kao duh ne postoji. Njegov zaključak. Najveći umovi koje smo imali znali su da postoji reinkarnacija. Da ne nabrajam sada umetnike kao što je Mocart i naučnike kao što je Tesla. Nisu mi jasni ateisti koji smatraju da se živi samo jednom, te da je smrt kraj, a poštuju moralna načela. To se kosi jedno sa drugim. Šta ih sputava? Pa ono što je Emanuel Kant napisao u jednoj svojoj knjizi: “Zvezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni.” Sve je rečeno. I potvrđeno postojanje tvorca univerzuma, kao i duha i duše. A samim tim i reinkarnacije. Ende.

Opet galama ("Caps Lock" slova). Ko se dere? Onaj ko nije u pravu.

U tom smislu malo humora...

Jedan moj sused sinoć ušao u pekaru i onako zamišljen zatražio pitu od govana. I pekarka mu dala pitu savijaču od krompira. U čemu je štos?

I je li pojeo pitu?

Ha ha ha. Jeste. Izjeo ju je odavno i već mu je prošla kroz creva. On inače ima metabolizam i digestivni trakt kao golub. Istovremeno puni želudac i prazni creva. I tako po ceo dan. Ne daj bože da mu se digestivni trakt izvrne naopako, pa da prazni želudac kroz usta a puni creva kroz guzicu. Ha ha ha ha ha ha ha ha...

- - - - - - - - - -

Kojom naucnom metodom si dosao do tog zakljucka?

Verovatno onom koju koriste ljudi u košuljama bez rukava. I oni umišljaju da su ovo i da su ono... :dash:
 
Kojom naucnom metodom si dosao do tog zakljucka?

Metafizikom!

- - - - - - - - - -

- pa ne bih da se ponavljam.

Važno je da ti izmišljaš za mene da sam glup. Ja nemam mozga, ali te derem kao Musa jarca. Razbijam te kao staru kantu punu masti, koju ćeš izjesti zajedno sa kobasicama od svinjskih crijeva i tumora, i bijelim bubrezima. Je6i ga, krmača se pari sa krmkom, a ti ih oboje zakolješ (jer si pročitao u Bibliji da je bog tako rekao) da bi im pojeo polne organe kao rastegnute šnicle i kao bijele bubrege. Šta sve nisi radio, čim se nisi sladio. Ko zna kako tebi radi mozak koji imaš, preliven krvlju Mojsijevih žrtava sa oltara, prinesenih satani, kad ne možeš da nadgovoriš mene, bez mozga. Još je zabrinjavajuće to što ti, sa mozgom (a kupio si svinjsku glavu, svinjski mozak, svinjsko srce, svinjske papke, svinjske bubrege, svinjska crijeva, da bi se renovirao), raspravljaš sa nekim ko nema mozga, i kako te taj bez mozga razbije kao zvečku.

Sve što ti znaš ja znam odavno. Ono što ja znam ti nikada nećeš znati. Tu gdje si tio ja sam bio odavno. Ovdje gdje sam ja ti nikada nećeš doći.

Ne postoje bogovi koji su imali ili imaju telo, naročito ako su bili obrezani. Točka.

Odlučio si da se teraš sa mnom na osobnoj razini i ja prihvaćam izazov. Obrisaću nogostup tobom, svaki put kad budeš lagao u moje ime, jer nisi izneo nikakve teorije. Ojha. Ende.

Daj molim te pošto si napisao knjigu napiši KAKO je to vrijeme nastalo, da se slatko nasmijem.

Ajde.

Uvijek se je dobro malo nasmijati.

A nasmijati će se tome i drugi sigurno.

Onda, KAKO to vrijeme nastaje da čujemo! :think:

- - - - - - - - - -

Ja sam metafizičar, i još je davno Nikola Tesla govorio znanstvenicima da se trebaju baviti metafizikom, i da će onda brže napredovati nego kroz sva ova stoljeća zajedno.

Jesu li ga poslušali?

Nisu!

Zato toliko i znaju,

Nitko pojma nema kako je zbilja naš svijet nastao, a da se bave metafizikom to bi uskoro svi znali isto kako to znaju i daleko naprednija Vanzemaljska bića! :super:
 
Poslednja izmena:

- - - - - - - - - -

Metafizikom!

- - - - - - - - - -



Daj molim te pošto si napisao knjigu napiši KAKO je to vrijeme nastalo, da se slatko nasmijem.

Ajde.

Uvijek se je dobro malo nasmijati.

A nasmijati će se tome i drugi sigurno.

Onda, KAKO to vrijeme nastaje da čujemo! :think:

- - - - - - - - - -

Ja sam metafizilčar, i još je davno Nikola Tesla govorio znanstvenicima da se trebaju baviti metafizikom, i da će onda brže napredovati nego kroz sva ova stoljeća zajedno.

Jesu li ga poslušali?

Nisu!

Zato toliko i znaju,

Nitko pojma nema kako je zbilja naš svijet nastao, a da se bave metafizikom to bi uskoro svi znali isto kako to znaju i daleko naprednija Vanzemaljska bića! :super:

Ti i metafizika (bez uzvičnika - recidiva histerije - ženske bolesti) dva različirta pojma. Ko se dere? Onaj ko nije u pravu.

Da, napisao i objavio. I objasnio gore, u pesničkom stilu u prozi. Neću ponavljati. Ti se smiješ onome što nije smiješno, a ne smiješ se onome što jeste. Ovdje se ljudi smiju jedino tebi i sprdaju jedino sa tobom.

Samo ponavljaš - “ja sam ovo, ja sam ono” - a ništa nisi izneo kao dokaz.

Ja sam nešto izneo. Ti nisi ništa.

Ajde da vidimo tebe i tvoje teorije. I da se još malo nasmijemo.

Od tebe smo videli samo to kako pokušavaš da lažeš u moje ime. Ali samo u moje, jer sam te jedino ja poklopio na ovoj temi. I ja ti uvijek olupam laži o nogostup, kao staru kantu.

I, šta kažeš, ti si metafizičar? Šta ti je psihijatar rekao na to? :rida:

A što se tiče smijanja i sprdnje, možemo i to. Humor je karakteristika velikih umova.

U to ime...

Nešto se pitam zašto je Hamlet poludeo. I nešto mi se pričinjava da je neka žena otrovala njegovog oca. Zapravo, pretpostavljam da je on iskravši se iz svoje kraljevske postelje otišao kod neke dvorske dame, ili „dame“, i bacio se na cuninglingus. A ona je bila deo zavere da se otruje kralj i namazala je svoje polne uređaje nekim naročitim napitkom. Pa kad je on počeo da je liže iz vagine su joj izlazili mehurići. I što su više izlazili – on joj je sve više lizao i gutao ih, i tako sve dok se nije otrovao. A onda je Hamlet čuo da su mu otrovali oca i totalno je pukao. Samo što nije znao kako su ga otrovali, jer da je znao nikada više ne bi lizao nekoj ženi. I ne samo to. Mučila bi ga misao da li treba da je oliže, obliže ili poliže. Tako je i nastala ona čuvena rečenica: „To be or not to be? That is a question.“ I posle više vekova za sve ovo je saznao Šekspir i napisao čuvenu dramu „Hamlet“. Čiča miča i gotova priča.
 
:hahaha:
Pitao sam za naucnu metodu. Metafizika je proseravanje u prazno kojim mozes da zakljucis sta god ti dune.

Nitko pojma nema kako je zbilja naš svijet nastao, a da se bave metafizikom to bi uskoro svi znali isto kako to znaju i daleko naprednija Vanzemaljska bića! :super:
Znaci ne znamo kako smo nastali, dakle odgovore treba potraziti u sopstvenoj imaginaciji? :lol: Ti si toliko odvojen od realnosti i logike da je stvarno fascinantno.
 
:hahaha:
Pitao sam za naucnu metodu. Metafizika je proseravanje u prazno kojim mozes da zakljucis sta god ti dune.


Znaci ne znamo kako smo nastali, dakle odgovore treba potraziti u sopstvenoj imaginaciji? :lol: Ti si toliko odvojen od realnosti i logike da je stvarno fascinantno.

Metafizikom se treba znati baviti, nije to presaravanje nego krajnje dostignuće ljudskoga uma, koji je tebi trenutno koliko vidim nedostupan.

I Vanzemaljci su stvarnost isto kao i ti, druga je stvar što ti to ne znaš, to nije ni njihov problem ni moj već tvoj.

Kada dođu na Zemlju onda im kaži da su imaginacija, ajde da te onda vidim na djelu, lako je sada laprdati na forumu, je li?

Druga je stvar kada se zbilja sretneš s daleko naprednijim bićima od nas ljudi, biti ćeš manji od makova zrna, garant!

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -



Ti i metafizika (bez uzvičnika - recidiva histerije - ženske bolesti) dva različirta pojma. Ko se dere? Onaj ko nije u pravu.

Da, napisao i objavio. I objasnio gore, u pesničkom stilu u prozi. Neću ponavljati. Ti se smiješ onome što nije smiješno, a ne smiješ se onome što jeste. Ovdje se ljudi smiju jedino tebi i sprdaju jedino sa tobom.

Samo ponavljaš - “ja sam ovo, ja sam ono” - a ništa nisi izneo kao dokaz.

Ja sam nešto izneo. Ti nisi ništa.

Ajde da vidimo tebe i tvoje teorije. I da se još malo nasmijemo.

Od tebe smo videli samo to kako pokušavaš da lažeš u moje ime. Ali samo u moje, jer sam te jedino ja poklopio na ovoj temi. I ja ti uvijek olupam laži o nogostup, kao staru kantu.

I, šta kažeš, ti si metafizičar? Šta ti je psihijatar rekao na to? :rida:

A što se tiče smijanja i sprdnje, možemo i to. Humor je karakteristika velikih umova.

U to ime...

Nešto se pitam zašto je Hamlet poludeo. I nešto mi se pričinjava da je neka žena otrovala njegovog oca. Zapravo, pretpostavljam da je on iskravši se iz svoje kraljevske postelje otišao kod neke dvorske dame, ili „dame“, i bacio se na cuninglingus. A ona je bila deo zavere da se otruje kralj i namazala je svoje polne uređaje nekim naročitim napitkom. Pa kad je on počeo da je liže iz vagine su joj izlazili mehurići. I što su više izlazili – on joj je sve više lizao i gutao ih, i tako sve dok se nije otrovao. A onda je Hamlet čuo da su mu otrovali oca i totalno je pukao. Samo što nije znao kako su ga otrovali, jer da je znao nikada više ne bi lizao nekoj ženi. I ne samo to. Mučila bi ga misao da li treba da je oliže, obliže ili poliže. Tako je i nastala ona čuvena rečenica: „To be or not to be? That is a question.“ I posle više vekova za sve ovo je saznao Šekspir i napisao čuvenu dramu „Hamlet“. Čiča miča i gotova priča.

Opet lažeš.

Nisi nigdje objasnio kako vrijeme nastaje, a razlog je jednostavan, jer nemaš pojma kako nastaje, isto kao i prostor.

Eto to ti je činjenica, a ti je demantuj ako možeš, izvoli!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top