Biblija-knjiga Vanzemaljskoga proijekla?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
....... Nastavak one velike priče .......

Početkom 786. godine od osnivanja Rima, niotkuda, pojavio se čovek koji je izrazio želju da bude trinaesti apostol. Zvao se Simon. Predstavio se kao Simon od Kirene. Apostoli su se uplašili ugledavši ga. Bio je visok kao Isus. Imao je plave oči, kratku svetlo-smeđu kosu i bradu. Dosta je ličio na Isusa. I glas mu je bio sličan. Odveli su ga kod svog učitelja. “I ja sam Jehovin, Nojev i Nimrodov potomak”, kazao mu je Simon kad su se sreli. “Nisi samo ti. Ja sam stariji od tebe preko dve hiljade godina.” Bilo je očigledno da se radi o nefilimu. On je bio pripadnik, ako ne i stalni starešina, tajnog društva Sinovi Zaveta. Simon ga obaveštava da mesija treba da umre kao mučenik u toku ove godine. Kako bi se do detalja ispunila proročanstva, bilo bi dobro da se to dogodi 16. nisana po jevrejskom, odnosno krajem aprila po rimskom kalendaru, jer tada u popodnevnim časovima treba da se dogodi pomračenje Sunca, što će maloumni ljudi shvatiti kao još jedno čudo. Simon mu otkriva da je već sve oko toga ugovoreno, da su “kupljeni” i neki Rimljani, da će Isus biti zamenjen, a Simon razapet na mučeničkom stubu, da će izrežirati njegovo uskrsnuće, a narodu objaviti kako je Isus uskrsnuo. Tako će postaviti temelje za jednu novu svetsku religiju sa ropskim duhom za široke narodne mase. Isus se načelno složio sa svim ovim. Ali mu je rekao da ne može biti trinaesti apostol, jer ni u duhovnom univerzumu uz Graditelja svih svetova nije bilo trinaest već dvanaest apostola. Doduše dozvolio mu je da sebe može da smatra tajnim trinaestim apostolom.

Jednog jutra Marija Magdalena pošla je na pijacu. Nije mnogo prepešačila a put su joj preprečili konji i straža. Iz kola joj se obratila kraljica Irodijada: “Jesi li ti žena onog proroka Isusa iz Nazareta?” Dobivši potvrdan odgovor, pozvala ju je da pođe s njom. Na putu do kraljevske palate pokazala joj je prišteve koji su joj izašli po rukama i celom telu. Ona je videla samo ruke. Da, kraljica je bolovala od sifilisa. Zbog nemoralnog načina života većine Jevreja, Rimljani su tu boljku pogrdno nazivali jevrejska bolest. Kraljica je bila žrtva Irodove sklonosti ka mnoštvu konkubina i opšteg nemorala na dvoru. Rekla joj je da je od nekih ljudi čula da i ona može da leči bolesne i ponizno ju je zamolila da joj zaceli rane. Bila je ljuta kao ris saznavši da ona nema moći kao njen muž i da joj ne može pomoći. A bilo ju je sramota da se pokazuje pred tuđim mužem ili da se u narodu pročuje od čega boluje. Isterala ju je iz kola, kao uličnu protuvu, na samom prilazu dvoru. Marija Magdalena molila se bogu da je ne dodirne, jer se ta opaka bolest mogla preneti i dodirom. Možda je to bio razlog što je samo nekoliko dana kasnije naložila svojoj kćerki da od oca zatraži glavu Jovana Krstitelja, zatvorenog zbog toga što je svojim javnim nastupima vređao kralja Iroda i njegov poredak.

Zahvaljujući spletu okolnosti, Isus se sukobio i sa prodavcima golubova ispred Jerusalimskog hrama, proglašavajući kraj Mojsijevog zakona i prinošenja žrtava Jehovi; i sa jevrejskim sveštenicima, pričajući im parabole o bogatašu i siromahu, o kamili i iglenim ušima, o carstvu zemaljskom i carstvu nebeskom, o porodičnim vrednostima, otkrivajući tako njihovu hipokriziju; pa čak i sa grčkim slobodnim misliocima koji su posećivali rimsku provinciju Palestinu. Preciznije oko i uho moglo je u njegovom propovedanju da nađe čitav niz kontradiktornosti. Jednom prilikom je kazao da je božji zakon predvideo da jedan muškarac ima jednu ženu, da je svaki odnos izvan braka smrtni greh, kao i monogamija, i da će se po uskrsenju svaki supružnik vratiti svom supružniku. A kad su ga pitali šta će biti sa ženom koja se zbog smrti svojih muževa udavala više puta - odgovorio im je da će po uskrsenju biti kao anđeli na nebesima. Takvih i tome sličnih propusta bilo je na desetine. Lukavi fariseji i sadukeji postavljali su mu provokativna pitanja, ne bi li se izleteo i rekao nešto protiv rimskog zakona. On im je odgovarao da se bogu daje božje a caru carevo, misleći na neplaćanje poreza Rimljanima, što su propovedali zeloti. Takođe, i priča o njegovom kraljevskom poreklu. Na farisejsko pitanje - “Da li ti tvrdiš da si kralj?” - on je odgovarao sa - “Ti kažeš da sam kralj. Ali znaj da moje kraljevstvo nije od ovog sveta.” Time je sebe otpisao kao nekog političkog vođu, mesiju koga je narod čekao.

No bez obzira na sve to fariseji su ga optužili, prvo kod Iroda, a potom i kod rimskog namesnika Pontija Pilata, da se prorok iz Nazareta predstavlja kao car. I jedan i drugi gledali su na Isusa i njegove sledbenike kao na zanesenjake i nisu im toliko smetali. Ali jevrejsko sveštenstvo je insistiralo na njegovom hapšenju, demonizovanju i progonu njegovih sledbenika. Trebalo je uhapsiti, osuditi i pogubiti pastira, a ovce će se same razbežati. Najveći problem bio je to što su se identično oblačili. Ali i njega su rešili. Za trideset srebrnika, Isusov apostol Juda Iskariot pristao je da otkrije njegov identitet. Prepredeni nefilim Simon od Kirene izrežirao je u zadnjoj dekadi aprila, tačnije 14. nisana uveče po jevrejskom kalendaru, tajnu večeru pred mesijino stradanje. Isus je ostao kući sa ženom i decom, a umesto njega na večeru je došao Simon predstavivši se kao Isus. I sam iluzionist, ubedio je apostole da vide Isusa. Pustio je usred večere Judu Iskariota da ode i obavi posao za koji je bio plaćen unapred, govoreći svojim učenicima da je kucnuo čas za vrhunac njegove životne misije poverene mu ni manje ni više nego od stvoritelja neba i zemlje. Uskoro su ih opkolili elitni rimski legionari. Došli su sa jevrejskim sveštenicima koji su tražili Isusa. Juda Iskariot je prišao Simonu, poljubio ga u obraz i rekao mu: “Učitelju.” Rimljani ga tada ščepaše i vezaše. Apostol Petar isuka mač i nasrnu na njih, ali ga Simon odvrati govoreći: “Ko mač potegne od mača će poginuti.” Odvedovši lažnog pastira, Rimljani su rasterali ovce: apostoli se razbežaše kud koji. Još u toku večeri izbili su nemiri u Jerusalimu. Nahuškana od fariseja, rulja je po ulicama tražila i, ako bi koga od njih prepoznala, kamenovala Isusove sledbenike. Naišavši na Petra, neko ga je prepoznao optuživši ga da je on jedan od otpadnika. Ali on se tri puta odrekao svog učitelja, na kraju se zaklevši bogom da on nije to što oni misle. Tad je zakukurikao petao, baš kao što mu je Simon od Kirene prorekao nešto pre toga.

Sutradan je lažni Isus bio odveden prvo pred Iroda, a zatim pred Pilata, pod optužbom da se lažno predstavlja kao kralj Jevreja. Irod ga se otarasio po kratkom postupku rekavši da Pilat odluči o njegovoj sudbini. Pravdoljubivi Pilat, kulturan čovek odrastao i vaspitan u skladu sa rimskim pravom, i pored najprovokativnijih pitanja koja mu je postavio nije našao nijedan razlog za pogubljenje jednog zanesenjaka, već ga je dao išibati. Ali sveštenici su insistirali na pogubljenju. Da bi ih koliko-toliko zadovoljio, rekao im je da je čuo za jedan njima dobro poznat običaj da se od dva optužena čoveka jedan može pomilovati. Isusu i Varnavi, zelotu uhapšenom zbog ubistva rimskog vojnika, sutradan će biti suđeno na trgu ispred rimske uprave, pa neka jevrejski narod odluči ko će biti pogubljen a ko pušten. Pravični Pilat očekivao je da rulja osudi ubicu a oslobodi zanesenjaka.

Narednog dana, kada se Sunce našlo u zenitu, na glavnom jerusalimskom trgu okupilo se na hiljade Jevreja. U masi ljudi našli su se i maskirani Isusovi apostoli i njegova majka Marija. Na prozoru jedne zgrade koja gleda na rimsku upravu našli su se Marija Magdalena i njen muž koji je gledao čas u Sunce čas u besnu narodnu masu. Potpuno smireno posmatrao je sopstveno suđenje. Sa Pilatove leve strane našao se Simon od Kirene, narodu predstavljen kao Isus iz Nazareta, a sa desne strane Varnava. Okupljenoj masi je predočeno šta je ko od njih dvojice skrivio i očekivalo se da narod odluči ko će biti pomilovan. Nagovorena od strane zelota, koji su se provlačili između ljudi, rulja zatraži da se oslobodi zlikovac. I pored Pilatove naklonosti prema jednom zanesenjaku i neverice da narod može da osudi nevinog čoveka rulja ostade pri svom zahtevu. Pilat na kraju opra ruke od celog slučaja i povuče se. Varnava je oslobođen, a Simon od Kirene i još dva lopova osuđena na smrt pre neki dan uzeli su svoje mučeničke stubove i uz rimsku vojnu pratnju poneli ih ka brdu Golgoti. Vojnici su češće bičevali ovu dvojicu, a ređe Simona. Nezainteresovani za predstojeće pogubljenje, većina ljudi raziđe se brže nego što se okupila, dok Isusovi sledbenici krenuše za povorkom prema Golgoti. Od svih apostola samo je Jovan pratio Simona na nekoliko koraka iza njega. Isusova majka Marija i žena Marija Magdalena držale su se pod ruku plačući glasnije od svih prisutnih. Na kraju povorke koračao je Isus sa zarom preko lica.
 
Nema potrebe za tim “Bravo”. Do tog bravo si me predstavljao kao najvećeg glupana, a ne znaš ništa o meni. To nije civilizirano.

Ja se ne želim svađati, samo učestvovati u diskusiji. Mene zanimaju samo činjenice.

Pravo me ne zanima, jer se na pravo poziva onaj ko nije u pravu.

Ja sam izneo dokaze iz budizma. Mogu i ponoviti ako treba.

Naravno da Biblija nema nikakve veze sa pravim bogom, jer autori Biblije nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik.

Milijuni i millijarde ljudi su tetovirani robovi. To što nose tattoo (što su se obeležili kao robovi) ne znači da je to dobro.

U pravu smo mi koji ne nosimo tattoo i ne jedemo ničija crijeva i ne pijemo ničije tjelesne izlučevine.

Ja sam u najužoj manjini. Kad se osvrnem oko sebe, sve same neznalice i tetovirani robovi. Tuga. :rida:

Zadnji puta, nisi iznio nikakve dokaze već samo iznosiš svoje mišljenje s kojim se milijarde ljudi ne slaže, li ti to shvaćaš?

I zašto nazivaš druge ljude njih milijarde tetoviranim robovima?

Na forumima nije dozvoljeno vrijeđanje na osnovu vjerske pripadnosti, to nisi znao?

Budeš li još vrijeđao milijarde krščana koji vjeruju da Biblija govori o pravom Bogu i Mesiji Isusu Kristu, nema više razgovora sa tobom, vjeruj u što hoćeš, ali nitko se sa time ne mora složiti isto kao ni sa mnom.

Mogu ja u to što ti vjeruješ vrijeđati, ali se neću spustiti na taj nivo, nisam zato ovdje.

Iznosim svoje duboko uvjerenje da je Biblija Vanzemaljskoga porijekla i na to imam pravo isto kao i ti što vjeruješ u Budu a ja te ne vrijeđm zbog toga nazivajući te robom zbog toga kako ti zoveš milijarde krščana, zbilja nekulturno i nedostojno nekoga tko živi u 21 stoljeću.

Ili normalno razgovaraj bez vrijeđanja ili sam sa sobom razgovaraj, biraj što ti više odgovara.
 
....... Nastavak one velike priče .......

Stigavši na brdo, rimski vojnici im prikovaše ruke i noge za mučenički stub od kedrovog drveta, u obliku latinskog slova T, i podigoše ih uvis. Bilo je prošlo više od dva sata iza podneva kada vojnici htedoše da pocepaju njihovu odeću i podele je među sobom. Ali legionar Longinus predloži da bacaju kocke pa ko dobije najveći broj da uzme sve. On je bio taj. Iznad Simonove glave postavljena je daska sa natpisom na latinskom, grčkom i hebrejskom jeziku: “Isus Nazarećanin kralj Jevreja.” Lica sve trojice razapetih ljudi grčila su se od bola. I nefilim Simon jedva je podnosio bol koji mu je razdirao ruke i noge. Rimski vojnici mu se rugaše govoreći: “Spasi se sada sine božji! Kralju Jevreja!” Centurion Longinus, potplaćen od strane esena, nali uspavljujuće sredstvo koje su mu oni dali na parče krpe, prinese ga Simonovom nosu i usnama i razmaza ga po njima. Zatim uze koplje i probode obojicu mučenika sa strane, dok onog u sredini ostavi da se muči na stubu. Simonu se pridrema i on, onako izmučen, povika iz sveg glasa: “Bože moj!... Bože moj!... Zašto si me ostavio?!...” Omamljeno telo mu se opusti i on utonu u san. Isusovi sledbenici zaplakaše još jače, dok pravi Isus staja po strani ćuteći. Oko tri sata iza podneva nastupa potpuno pomračenje sunca u trajanju od nekoliko minuta. Neuki i sujeverni ljudi uplašiše se i klekoše na kolena. Jedan rimski vojnik povika: “Ovo je zaista božji sin!” U tom trenutku, na drugoj strani Jerusalima, Juda Iskariot se uplaši pomračenja, pokaja se što je izdao učitelja i obesi se na najbliže maslinovo drvo. Iz njegove odeće prosuše se svi srebrnjaci. Kad su sunčevi zraci ponovo obasjali zemlju vojnici dozvoliše da se tela poskidaju sa stubova i predaju rodbini. Obe Marije i apostol Jovan odnesoše Simonovo telo u grob, a zatim odoše kućama. Pred grobom ostadoše rimski stražari, za svaki slučaj, da apostoli ne odnesu telo i objave kako je Isus uskrsnuo.

Sledećeg dana, u subotu uveče, Isus skide zavoje sa ruku i otvori rane koje mu je pre par dana nanela Marija Magdalena ne bi li ubedio svoje apostole koji ništa nisu znali o zaveri da je zaista bio na stubu, umro i uskrsnuo. U nedelju, odmah iza ponoći, rimsku stražu uplaši brujanje s neba i svetlost koja se spuštala sve niže. Gvozdena ptica sišla je s neba, svetlosnim snopom razbila kamen na grobu i iz njega je izašao Simon od Kirene. Vojnici pobegoše u grad drhteći od straha i pričajući da je Isus uskrsnuo. Simon ode kod Isusa da ga obavesti o onome što sledi. Nije se dugo zadržao kod njega. “Oni koji su te doveli na svet sutra će doći po tebe”, rekao mu je na rastanku. “Odneće te iznad oblaka i bićeš tamo sve dok ne kucne čas za tvoj povratak. Bićeš u naročitoj vrsti sna, a tvoj duh će u međuvremenu moći slobodno da luta i da se reinkarnira. A kad kucne čas za povratak, telo u kome se budeš nalazio će naprasno umreti a ti ćeš se vratiti u ovo telo, jer ono može da traje više od hiljadu godina. A nas dvojica ćemo se sresti bar još jedanput u nekom od tvojih narednih života. Bićeš mi potreban za osnivanje pokreta novog doba u dalekoj budućnosti. Zbogom.” Isus se oprostio i sa Marijom Magdalenom i otišao kod svojih apostola. Prestravio ih je pojavivši se na vratima. Apostol Toma nije verovao da vidi učitelja sve dok mu Isus nije pokazao rane na rukama. Posedeo je sa njima sve do jutra kad su zajedno prošetali do Jerusalima. Svi koji su ga videli verovali su da je uskrsnuo.

Tačno u podne na Golgotu se s neba spustila velika gvozdena ptica. Njena vrata su se otvorila. Pre nego što je ušao unutra, Isus je rekao apostolima: “Jevreji će obnoviti državu Izrael tek pošto svi potomci onih ljudi koji su me osudili na raspeće budu istrebljeni. Čuvajte uspomenu na mene i ljubite jedan drugog.” Ušao je u letelicu i, naočigled mnoštva zabezeknutih posmatrača, vinuo se u oblake. Unutra su ga dočekala plavooka humanoidna stvorenja slična njemu. Nisu razgovarali. Kontaktirali su mislima i odlično su se razumeli. Isus je kroz prozor letelice video kako se svet u kome se rodio i živeo naglo smanjuje i na kraju pretvara u ovalno nebesko telo slično Mesecu, samo sa mnogo većim spektrom boja. Okrenuvši se, iza leđa je ugledao tamu i zvezde u daljini. Osetio je strah od kosmičkog beskraja, uobičajen za sve zvezdane putnike. Ipak je ova planeta, ma kakva ona bila, bolja od mračne i ledene vasione u kojoj nijedno živo biće ne oseća gravitaciju. Za njegove oči ovo je bio neverovatan prizor. Gvozdena ptica pristala je uz ogroman leteći objekat u obliku dugačkog valjka. U njoj ga je dočekao komandant Enkaj, koji mu se predstavio kao Ja sam onaj koji jesam, što na hebrejskom jeziku glasi Jehova. Obukao ga je u kraljevsku odoru i uputio u jednu odaju gde se zavalio u udobno stakleno zvono. Uboden je iglom i za tili čas utonuo je u stanje hibernacije. Njegov duh doživeo je astralnu projekciju i izgubio se u vrtlozima svemira.

U vremenima posle Isusa, nekoliko njegovih apostola i sledbenika napisalo je između trideset i pet i šezdeset jevanđelja o njegovom životu, no rana crkva je priznala samo četiri koja kriju njegov sedamnaestogodišnji boravak u Indiji, brak i potomstvo sa Marijom Magdalenom i mnoge druge bitne detalje. Odbačen od strane Jevreja, kult njegove ličnosti pustio je korene najpre kod Grka, a kasnije i kod Rimljana. Njegovi apostoli su za života bili užasno progonjeni i mnogi su mučeničkom smrću umrli za veru. Neko vreme nakon njegovog uzdizanja na nebo, u Palestini se pojavio Simon Čudotvorac, veliki iluzionista, koji je činio čuda kao i Isus. On je tvrdio da je on bio razapet umesto njega. Bio je veliki protivnik Isusovog kulta. Zeloti su podigli ustanak protiv Rima koji je krvavo ugušen tri i po decenije po Isusovom odlasku, kada je do temelja razoren Jehovin hram i ceo Jerusalim. Uništeni su i zeloti, i fariseji, i sadukeji, a Jevreji raseljeni širom sveta, što je Isus jednom prilikom i prorekao svojim sledbenicima. Simon Čudotvorac i njegovi Sinovi zaveta su se bez sumnje pobrinuli da ispune i to proročanstvo. U toj istorijskoj pometnji nestali su i eseni. Što se tiče Isusove porodice, njegova ostarela majka Marija, žena Marija Magdalena, kćerka Tamar i sinovi Isus Mlađi i Josif su se oko šezdeset godina po rođenju najpoznatijeg člana porodice, znajući šta će se uskoro dogoditi u Palestini, preselili na južnu obalu Galije. Njihovi daleki potomci, po padu Rima, preko brakova sa porodicama “plave krvi” osnovali su francuske dinastije Karoling i Meroving, koje su se u hrišćanskoj Evropi, bračnim vezama, orodile sa svim evropskim kraljevskim kućama u narednih hiljadu i po godina.

....... I tu se Isusova biografija završava .......
 
Vidim da neki vjeruju u bajke o Isusu nema smisla ih razuvjeriti da to nije ona prava istina o Njemu.

Pa neka.

Nitko im ne brani da u to vjeruju ali ne mogu svoju vjeru iznositi kao neku dokazanu činjenicu, očito im logika nije jača strana.

Da je Biblija zbilja Vanzemaljskoga porijekla i da ima poveznice između Staroga i Novoga Zavjeta govori i podatak da prva rečenica Biblije i početak Ivanovog Evanđelja govori i istom događaju.

Opisuju što se dogodilo u samom trenutku stvaranja našega svijeta, što znanost danas još ne zna.

Zna li netko o čemu ta poveznica konretno govori? :think:
 
O kojim realnim stvarima govori?

Pa vidljivo je i izvan svemira da nema pojma o Bibliji.

Time je sve rečeno.

A Biblija je tema.

I Biblija i te kako govori i o Vanzemaljcima, ne jednom, ali i o Vansvemircima, koje naziva Sinovi Božji.

Zatim nabraja njihova imena po tome kakvu službu imaju, anđele, arkanđele, kerube, serafe, arkanđele, vrhovništa i vlasti, i da ih ima skoro pa bezbroj, MIRIJADA BIĆA.

Sve to piše u Bibliji ali očito da ti i komšija niste to ni pročitali, je li?

- - - - - - - - - -



NIšta nisi dokazao daj se uozbilji ako misliš ozbiljno razgovarati o Bibliji daj citat neki iz nje a ne da govoriš napamet, to ne rade mudri ljudi, dapače!

Govorim o svim mogućim realnim stvarima. Ali mi sve više postaje jasno da pokušavam da objasnim neke stvari običnom ludaku.

Ja kažem da itekako imam pojma o Bibliji, izneo sam jedinu moguću Isusovu biografiju u kojoj sam dokazao da je bio vanzemaljskog porekla, ti kažeš da nemam - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovoj obitelji, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno?

Ovime je sve rečeno.

Ovo nije tema, već dijagnoza.

Biblija nigde ne pominje nikakve vanzemaljce, jer su je pisale neznalice koje nisu znale za pola kontinenata.

I ne nabraja ništa.

I sad opet lažeš u moje ime. Ja kažem da sam sve što kažeš da nisam pročitao it e kako pročitao, ti kažeš da nisam, pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovoj obitelji, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno?

Ja sam sve dokazao, a ti baš ništa. Da vidimo šta si to ti izneo. Na dve-tri stranice se teraš sa mnom i lažeš kao pas u mje ime. Ponašaš se kao neka glupa majmunčina.

Lupanjem uzvičnika ništa nećeš dokazati. Dapače. Ko se dere? Onaj ko nije u pravu.

Ovo što sledi nije “moje mišljenje”, već upoređenje Biblije i Tri Stupa, kao i Bude i Isusa, u kome je život Bude u potpunosti prepisan i dat Isusu...

Teško da iko zna ko je bio Isus (pa čak ni da li je uopšte postojao), koga su Grci nazvali Hristos. Ali, ipak, sve mi se nešto čini da ja koji sam pročitao i neka od onih 60-tak takozvanih nekanonskih jevanđelja, koja govore o tome da je Isus živeo u Indiji onih 17 problematičnih godina (rupe u zvaničnim jevanđeljima), gde je učio sve one fakirske gluposti (“podizanje mrtvih” i ostala izlečenja, “hodanje po vodi”, “pretvaranje vode u vino” i ostale fakirske nebuloze) od svoje 12-te do svoje 29-te godine, dakle sve mi se čini da znam više od tebe i svih vas koji, pretpostavljam, niste čitali ta jevanđelja, koja govore o Isusovom braku i potomstvu sa Marijom Magdalenom, i još mnoge druge “nepoznate” detalje. Problem sa Isusom je u par stvari. Ne zna se da li je postojao. Ne zna se tačan datum rođenja. Izmislili su da se povampirio, pardon, da je uskrsnuo, a ne znaju datum, pa ga pomeraju (mislim na datum „uskrsnuća“) od kraja marta do početka maja; svake godine „uskrsnuće“ pada na drugi datum, što je dokaz da se ne radi o istorijskom, već o mitološkom događaju. Dalje, lažu da se nije ženio i imao decu, jer ko bi u drevnoj Palestini sledio neoženjenog čoveka, a i ne bi mogao postati rabin, što je bio, da je bio neoženjen. Ne razumem šta hrišćanstvo dobija time što laže da nije bio oženjen, niti šta bi izgubilo ako bi priznalo da je bio oženjen i imao potomstvo? Zatim, bio je bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan, pa nije mogao doživeti prosvetljenje. Zatim, ukrao je biografiju od Sidarte Gotame (Bude) i još nekoliko starijih solarnih mesija. Isus Hrist je, dakle, samo bleda kopija Bude; ali i još nekoliko starijih „solarnih mesija:

- koji joj „ulazi” u stomak, sa boka. Tu su priču plagirali pisci Novog zaveta, a potvrđivao ju je, još i pre njenog ulaska u Bibliju, i sam Isus Hrist, koji je prema nekim objektivnim istoričarima živeo u Indiji nekih sedamnaest godina, od svoje dvanaeste do dvadeset i devete godine. To je upravo onaj deo njegovog života koji nije prikazan ni u jednom od šezdesetak jevanđelja (bez obzira što većina hrišćana veruje da ih ima samo četiri). Dakle, Isus Hrist je zamenio Budu, a devica Marija kraljicu Maju. U ljudskoj istoriji bilo je puno zemaljskih žena - devica - koje su „bogovima” podarile potomstvo. I, da, Buda propoveda ravnodušnost ka putu ka nirvani, a Isus propoveda ovozemaljski, telesni, životinjski život, debelim i dugačkim lancima vezan za nečiju krv...
 
Vidim da neki vjeruju u bajke o Isusu nema smisla ih razuvjeriti da to nije ona prava istina o Njemu.

Pa neka.

Nitko im ne brani da u to vjeruju ali ne mogu svoju vjeru iznositi kao neku dokazanu činjenicu, očito im logika nije jača strana.

Da je Biblija zbilja Vanzemaljskoga porijekla i da ima poveznice između Staroga i Novoga Zavjeta govori i podatak da prva rečenica Biblije i početak Ivanovog Evanđelja govori i istom događaju.

Opisuju što se dogodilo u samom trenutku stvaranja našega svijeta, što znanost danas još ne zna.

Zna li netko o čemu ta poveznica konretno govori? :think:

pa cekaj jel tacna ili nije

u prvom delu posta kazes da je bajka

dok u drugom delu kazes da je istina


otkud znas da je ta tvoja prva poveznica tacna ako nije naucno utemeljena

dokaz da je biblija tacna ti je - biblija
 
Zadnji puta, nisi iznio nikakve dokaze već samo iznosiš svoje mišljenje s kojim se milijarde ljudi ne slaže, li ti to shvaćaš?

I zašto nazivaš druge ljude njih milijarde tetoviranim robovima?

Na forumima nije dozvoljeno vrijeđanje na osnovu vjerske pripadnosti, to nisi znao?

Budeš li još vrijeđao milijarde krščana koji vjeruju da Biblija govori o pravom Bogu i Mesiji Isusu Kristu, nema više razgovora sa tobom, vjeruj u što hoćeš, ali nitko se sa time ne mora složiti isto kao ni sa mnom.

Mogu ja u to što ti vjeruješ vrijeđati, ali se neću spustiti na taj nivo, nisam zato ovdje.

Iznosim svoje duboko uvjerenje da je Biblija Vanzemaljskoga porijekla i na to imam pravo isto kao i ti što vjeruješ u Budu a ja te ne vrijeđm zbog toga nazivajući te robom zbog toga kako ti zoveš milijarde krščana, zbilja nekulturno i nedostojno nekoga tko živi u 21 stoljeću.

Ili normalno razgovaraj bez vrijeđanja ili sam sa sobom razgovaraj, biraj što ti više odgovara.

Zadnji puta, ja sam izneo sadržaj Tri Stupa i još neke budističke priče, i dokazao da je život Bude prepisan i tako nastao mit o Isusu, a ti nisi izneo ama baš ništa. DOkazi se traže u matematici i fizici, a ovo je religija. Ja sam izneo informacije iz budizma, a ti nisi izneo ama baš ništa. Jad i beda. Šta me briga sa čime se slažu milijarde tetoviranih robova? Mene zanima istina a ne nebuloze u koje veruju robovi koji ne vide dalje od sopstvenog nosa.

Nazivam ljude pravim imenom. Nekoliko rečenica o tetovažama. Nekada su robovlasnici obeležavali svoje robove tako što su im utiskivali žig u kožu, odnosno tetovirali ih, da bi ih označili kao svoje vlasništvo. Kao što mesari tetoviraju svinje ili goveda. Kao što su, na žalost, nacisti obeležavali logoraše u svojim logorima u Drugom svetskom ratu. Što znači vladari su tetovirali stoku, a ne stoka vladare. Cezar se nije tetovirao, ali je podržavao tetoviranje robova, što su činili njegovi sledbenici. Isto važi za sve istorijske epohe. Robovlasništvo je zakonski ukinuto zadnji put u Saudijskoj Arabiji 1962. godine, što znači da u našem XXI veku žive ljudi koji su se po zakonu u prošlom XX veku rodili kao robovi. Strašno. Šta se sada dešava? U našem dobu se rodilo užasno mnogo ljudskih bića, koliko se nikada u istoriji nije nalazilo na planeti u jednom momentu: oko ili nešto preko 7 milijardi. Što znači... da su se bivši robovi masovno reinkarnirali... i nametnuli svoj mentalitet ostalima, i bivšim robovima, ali i onima koji nikada nisu bili robovi, ali su u suštini ovce i ljudi skloni manipulatorima i manipulacijama.

Tetovirani ljudi nisu pripadnici neke religije. Ovo što sam napisao o tetoviranim ljudima nije “vrijeđanje na osnovu vjerske pripadnosti”. Tačnije, uopšte nije vređanje, već jedina istina. Šta nisi znao? Zadrži za sebe to što nisi znao.

Ne postoje milijarde kršćana. Sve skupa ih je oko 1,6 milijardi. Nema razgovora sa mnom zato što sam te polupao kao staru kantu. Na sve sam ti odgovorio i poklopio, čak i na ono mizerno trik pitanje iz osnovne matematike. Uh, neću moći da spavam noćas koliko ćeš me iznervirati što “nema više priče sa mnom”. Kamo lepe sreće da prestaneš da lažeš u moje ime.

Ti vređaš mene lično, sve vreme, na zadnje dve-tri stranice, i lažeš kao pas u moje ime. Pišpeš kako sam glup, kako ne znam ovo, ne znam ono, nisam razumeo ovo i ono, nisam pročitao ovo i ono... itd. itd. Ali ja sam t ii tu doskočio. Samo kažem kako ti kažeš ovako, ja onako, pa kako ko pravo govorio tako bio zdrav. Ojha. Ko i zašto upućuje kletvu? Pa obično oni koji se nalaze niže od onoga onome ko se nalazi više od njih. Kletvu nikada neće uputiti car podaniku, robovlasnik robu ili prosjaku onaj ko neće da mu udeli milostinju, već naprotiv, uvek je upućuje podanik caru, rob robovlasniku ili prosjak onome ko neće da mu udeli milostinju. Uvek bilo i biće. E, sad, postoje dve vrste kletvi (ovo nisam nigde pročitao ili skinuo od nekuda, već pišem iz svoje glave), takozvana „pravedna kletva“, koju u samoodbrani mogu da upute oni koji se nalaze na višem nivou svesti i višim vibracijama, i takozvana „nepravedna kletva“, koju usled napada izazvanih ljubomorom, zavišću ili nekom drugom prizemnom, materijalističkom emocijom, mogu da upute oni koji se nalaze na nižem nivou svesti i uopšte na nižim vibracijama. Pravedna kletva izgleda otprilike ovako. Neko ti kaže da nešto ne možeš da uradiš, ili da si nešto što nisi, bez nekog valjanog razloga, verovatno zato da te povredi i/ili diskredituje u društvu pripadnika tvoje i njegove životinjske vrste, tebe to duhovno uvredi, jer znaš da možeš to što on kaže da ne možeš, i da nisi ono što on kaže da jesi, pa mu odgovoriš ovako nekako: „Ti kažeš da ja ne mogu da uradim sklekove na dva prsta, ja kažem da mogu, pa kako ko pravo govorio u moje ime - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno?“ Ili ovako: „Ti kažeš da sam ja satanista, ja kažem da nisam, da ne jedem meso, mleko i jaja, da se gadim krvi, da ne prihvatam krv obrezanih krmaka i tetoviranih robova, te da ne mogu biti nikakav satanista, pa kako ko pravo govorio u moje ime - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno?“ Ova kletva je bezopasna, odnosno energija koja je njom upućena se ne vraća pošiljaocu, jer nema za šta. Nepravedna kletva obično nastaje onda kada vam neko smeta, jer vas je razotkrio kao sitnog prevaranta i muljatora, ili na bilo koji drugi način, ili vam je jednostavno krivo što u nečemu niste bolji od njega, taj neko vas na neki način ugrožava, a nalazite se na nižem nivou svesti od njega, i onda mu uputite kletvu koja obično počinje ovako: „Dabogda ti bilo ovo ili ono (a onda izgovoriš ono što želiš da mu se dogodi)“. Ova kletva je veoma opasna, jer negativna energija koja je preko nje upućena u etar se trostruko vraća pošiljaocu, i zapravo on nastrada od nje, a ne onaj kome je upućena.

Razbio sam te argumentima, kao staru kantu. Pravo me ne zanima, jer se na pravo najviše pozivaju oni koji nisu u pravu. Ne možeš ti mnene nazivati robom, jer ja sam vegan koji nema nijedan tattoo i ne verujem u krv ljudi koji su jeli meso, mleko i jaja i bili obrezani. Fuj. Ja ne verujem u Budu, samo sam ukazao na to odakle je došla priča o Isusu. Mada je starija i od Bude, u osnovi, ali najviše je prepisana iz Budine biografije. Nemaš pojma o pojmu. “Ja vjerujem u Budu”. Aha ha ha ha ha ha ha. Kad budeš hteo da lažeš, ubuduće, barem nauči kako se to radi. I manje se zanosi mitovima o XXI stoljeću.

Ti si taj koji vrijeđa, a ja se konstantno branim od tvojih uvreda i bacam negativnosti na tebe i tvoje bližnje preko takozvanih pravednih kletvi (objasnio gore u ovom postu). Ne znam što ti to treba. Razmisli što činiš samom sebi.
 
Vidim da neki vjeruju u bajke o Isusu nema smisla ih razuvjeriti da to nije ona prava istina o Njemu.

Pa neka.

Nitko im ne brani da u to vjeruju ali ne mogu svoju vjeru iznositi kao neku dokazanu činjenicu, očito im logika nije jača strana.

Da je Biblija zbilja Vanzemaljskoga porijekla i da ima poveznice između Staroga i Novoga Zavjeta govori i podatak da prva rečenica Biblije i početak Ivanovog Evanđelja govori i istom događaju.

Opisuju što se dogodilo u samom trenutku stvaranja našega svijeta, što znanost danas još ne zna.

Zna li netko o čemu ta poveznica konretno govori? :think:

Nema nikakvih bajki. Po Bibliji Isus je bio bogoborno i bogohulno obrezan, jeo je meso, ribu, pio mleko, jeo jaja, pio vino.... dakle alkohol... a to sve nije karakteristika produhovljenih bića...

Neka, neka...

Šta će nekom veganu, koji jede samo voće i povrće, čija je krv čista i ko nije obrezan, krv obrezanog Isusa koja je bila puna alkohola, vina, mesa, ribe, mleka i jaja? Bljak? Nema nikakve veze sa verom i verovanjem. Opet izmišljanje da nam logika nije jača strana. Ti kažeš da mi logika nije jača strana, ja kažem da sam itekako dobar logičar, pa kako ko pravo govorio u moje ime ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovoj obitelji, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno?

Autori Biblije su teške neznalice, jer nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik, i nemaju nikakve veze sa vanzemaljcima, a kamoli sa bogom.

Ja sam ovde barem izneo nešto. Ti nisi ništa.

Otvorio si temu da se izdrkavaš, ali si naišao na diskutante koji su tvrd orah.

Smešan si kao crtani film iliti crtić.

- - - - - - - - - -

pa cekaj jel tacna ili nije

u prvom delu posta kazes da je bajka

dok u drugom delu kazes da je istina


otkud znas da je ta tvoja prva poveznica tacna ako nije naucno utemeljena

dokaz da je biblija tacna ti je - biblija

Ada, vidiš da je u pitanju šizofrenija? Tuga.
 
Nema nikakvih bajki. Po Bibliji Isus je bio bogoborno i bogohulno obrezan, jeo je meso, ribu, pio mleko, jeo jaja, pio vino.... dakle alkohol... a to sve nije karakteristika produhovljenih bića...

Neka, neka...

Šta će nekom veganu, koji jede samo voće i povrće, čija je krv čista i ko nije obrezan, krv obrezanog Isusa koja je bila puna alkohola, vina, mesa, ribe, mleka i jaja? Bljak? Nema nikakve veze sa verom i verovanjem. Opet izmišljanje da nam logika nije jača strana. Ti kažeš da mi logika nije jača strana, ja kažem da sam itekako dobar logičar, pa kako ko pravo govorio u moje ime ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovoj obitelji, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno?

Autori Biblije su teške neznalice, jer nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik, i nemaju nikakve veze sa vanzemaljcima, a kamoli sa bogom.

Ja sam ovde barem izneo nešto. Ti nisi ništa.

Otvorio si temu da se izdrkavaš, ali si naišao na diskutante koji su tvrd orah.

Smešan si kao crtani film iliti crtić.

- - - - - - - - - -



Ada, vidiš da je u pitanju šizofrenija? Tuga.


Ajde ti lijepo sam sa sobom razgovaraj, ne da mi se sa biblijskim neznalicama kao što si ti a koji još i vrijeđaju one koji vjeruju u Bibliju natezati, ne postoji forum za to.

Pozdrav
 
pa cekaj jel tacna ili nije

u prvom delu posta kazes da je bajka

dok u drugom delu kazes da je istina


otkud znas da je ta tvoja prva poveznica tacna ako nije naucno utemeljena

dokaz da je biblija tacna ti je - biblija

Za bajku sam govorio o dotičnome forumašu koji zbilja govori o Isusu nešto što nema veze sa realnošću.

I kao što sam rekao, prva rečenica Biblije i početak Ivanoga Evanđelja jasno nam govore ŠTO JE to postojalo u početku našega svijeta a po čemu je onda sve nastalo što postoji, i zvijezde i planete, i sva živa bića na Zemlji pa i mi ljudi.

Naravno treba to pročitati što piše, dakako!
 
http://static.astronomija.org.rs/suncsist/planete/zemlja/10stvari/10stvari_koje_ne_znas_o_Zemlji.htm eke stvari o zemlji,

posto vidim da je neznanje veliko

http://www.blic.rs/slobodno-vreme/z...a-izgleda-u-odnosu-na-ostatak-svemira/b6zk2cq nesto o svemiru

http://static.astronomija.org.rs/suncsist/razmere/razmereprn.htm svemirske razmere

amislimo, dakle, jednu pomorandžu u školskoj učionici i jedno plavo–zeleno zrno veličine maka u ćošku učionice na 7,5 metara od nje.

Oko tog zrna, na 2 cm udaljenosti, vrti se jedna skoro nevidljiva tačkica prečnika 1/5 milimetra – to predstavlja našeg pratioca, Mesec. To je ono što predstavlja Sunce i našu planetu Zemlju u svemiru.
 
Ajde ti lijepo sam sa sobom razgovaraj, ne da mi se sa biblijskim neznalicama kao što si ti a koji još i vrijeđaju one koji vjeruju u Bibliju natezati, ne postoji forum za to.

Pozdrav

Kako sam te razbucao na tvojoj temi, strašno. Pisao sam najviše ovde, od svih diskutanata, i onemogućio te da lažeš kao pas u moje ime. Ti kažeš da sam ja "biblijska neznalica" (ta reč ne znači ništa ni na srpskom ni na hrvatskom jeziku), ja kažem da poznajem Bibliju bolje od mnogih ljudi ovde - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovoj obitelji, i njemu i njegovom porodu. Pošteno? Ti si jedini koji je ovde sve vreme vređao i izmišljao laži za diskutante, i ništa osim laži za neke ljude nisi napisao, pa sada, kada si poklopljen, bežiš kao neka kukavica. Ajd odskači kao kengur (klokan) u skokovima. Autori Biblije su neznalice, jer nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik.

Putuj igumane. Razbio sam te kao staru kantu.

- - - - - - - - - -

Za bajku sam govorio o dotičnome forumašu koji zbilja govori o Isusu nešto što nema veze sa realnošću.

I kao što sam rekao, prva rečenica Biblije i početak Ivanoga Evanđelja jasno nam govore ŠTO JE to postojalo u početku našega svijeta a po čemu je onda sve nastalo što postoji, i zvijezde i planete, i sva živa bića na Zemlji pa i mi ljudi.

Naravno treba to pročitati što piše, dakako!

Idemo detaljno, ponovo...

Prva tri poglavlja Postanja prepisana su iz Gilgameša. Naime, Mojsije je između 1513. i 1473. godine p.n.e. pisao Pentateuh, i za njegovo pisanje mogao je koristiti Ep o Gilgamešu, koji je mnogo stariji (napisan je oko 1700. godine p.n.e.), i računa se za najstariju knjigu na Orijentu. Ostali delovi postanja i Pentateuha (ostale četiri Knjige Mojsijeve) plod su što Mojsijevih vizija i mašte što istorijskih događaja vezanih za jevrejski narod onoga doba. Interesantno je primetiti to da je recimo opis stvaranja ništa drugo do astronomija onog doba, koju je Kopernikus oborio u XVI veku. Dakle, idemo.


“1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
1:2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom
i Duh Božji lebdio je nad vodama.
1:3 I reče Bog: 'Neka bude svjetlost!' I bi svjetlost.
1:4 I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.
1:5 Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer,
pa jutro - dan prvi.
1:6 I reče Bog: 'Neka bude svod posred voda da dijeli vode od voda!'
I bi tako.
1:7 Bog načini svod i vode pod svodom odijeli od voda nad svodom.
1:8 A svod prozva Bog nebo. Tako bude večer, pa jutro - dan drugi.”


Dakle, ovde vidimo da se govori o nekakvom početku. Kakvom početku ukoliko je bog večan? I kakvu to nebo i zemlju “stvara” bog? Znam da su mi vernici govorili da se radi o simboličnom značenju te da se ne misli na oblake iznad naše zemlje, već na nebo kao duhovni pojam, kao svet bogova; i na zemlju, kao svet ljudi. Ali, da li je tako? Pa da vidimo.


“I reče Bog: 'Vode pod nebom neka se skupe na jedno mjesto i
neka se pokaže kopno!' I bi tako.
1:10 Kopno prozva Bog zemlja, a skupljene vode mora. I vidje Bog
da je dobro.
I reče Bog: 'Neka proklija zemlja zelenilom - travom sjemenitom,
stablima plodonosnim, koja, svako prema svojoj vrsti, na zemlji donose
plod što u sebi nosi svoje sjeme.' I bi tako.
1:12 I nikne iz zemlje zelena trava što se sjemeni, svaka prema
svojoj vrsti, i stabla koja rode plodovima što u sebi nose svoje sjeme,
svako prema svojoj vrsti. I vidje Bog da je dobro.
1:13 Tako bude večer, pa jutro - dan treći.”


Dakle, ovde vidimo da se doslovno misli na nebo nad nama i na zemlju kao boravište ljudi, da kažemo doslovno na našu planetu. Zašto? Pa trava koja niče iz zemlje može biti jednostavno i samo i jedino trava. Tu nema nikakve simbolike.


“1:14 I reče Bog: 'Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče
dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
1:15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!' I bi
tako.
1:16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje
da vlada noću - i zvijezde.
1:17 I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju,
1:18 da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje
Bog da je dobro.
1:19 Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.”


E, sad, ovde imamo veliki problem. U naše vreme i najmlađa deca koja pohađaju škole i od malih nogu sede za kompjuterima i surfuju po Internetu znaju da naša planeta Zemlja nije stvorena (nastala) pre Sunca i Meseca (koji su ovde poistovećeni - /ne/znanje ljudi onoga doba) i zvezda, a o galaksijama da i ne govorimo. U redu, ja se slažem da je ovo bilo astronomsko znanje ljudi onoga doba, prepisano iz Epa o Gilgamešu, i to kao takvo uvažavam i poštujem, ali nije fer ljudsko neznanje pripisivati bogu. Dok se ovo čita stiče se utisak da je Zemlja centar svemira te da su ljudi kao vrsta najveće dostignuće u svemiru i da sve postoji zbog njih. Ali danas znamo da nije tako i da ne samo da nismo centar svemira, nego se nalazimo na rubu naše galaksije Mlečni put, a ta galaksija je jedna od manjih galaksija u univerzumu i potpuno je beznačajna za ostale svetove. Ovakva astronomija učila se u školama do XVI veka. Danas znamo da je ovo prevaziđeno, ali ima još uvek vernika koji u zvom duhovnom slepilu veruju doslovno u sve ovo. Ako je neko vernik – ne bi trebalo da bude lakoveran.

Interesantno je primetiti šta o drugim svetovima kaže Krishna:


ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”


Bhagavad-gita 8.16.


Uporedite ovo sa Postanjem – i biće vam jasno ko je bliži istini.

Dalje.


“1:20 I reče Bog: 'Neka povrvi vodom vreva živih stvorova, i ptice
neka polete nad zemljom, svodom nebeskim!' I bi tako.
1:21 Stvori Bog morske grdosije i svakovrsne žive stvorove što mile
i vrve vodom i ptice krilate svake vrste. I vidje Bog da je dobro.
1:22 I blagoslovi ih govoreći: 'Plodite se i množite i napunite vode
morske! I ptice neka se namnože na zemlji!'
1:23 Tako bude večer, pa jutro - dan peti.
1:24 I reče Bog: 'Neka zemlja izvede živa bića, svako prema svojoj
vrsti: stoku, gmizavce i zvjerad svake vrste!' I bi tako.
1:25 I stvori Bog svakovrsnu zvjerad, stoku i gmizavce svake vrste.
I vidje Bog da je dobro.
1:26 I reče Bog: 'Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da
bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji
- i svim gmizavcima što puze po zemlji!'
1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori,
muško i žensko stvori ih.
Po 1:28 I blagoslovi ih Bog i reče im: 'Plodite se, i množite, i napunite
zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u vazduhu i
svim živim stvorovima što puze po zemlji!'
1:29 I doda Bog: 'Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj
zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam
budu za hranu!
1:30 A zvijerima na zemlji i pticama u vazduhu i gmizavcima što puze po
zemlji u kojima je dah života - neka je za hranu sve zeleno bilje!' I bi tako.
1:31 I vidje Bog sve što je učinio, i bijaše veoma dobro. Tako bude
večer, pa jutro - dan šesti.”


Načinimo čoveka na svoju sliku znači da neko nekome govori da se stvori nova vrsta na nečiju sliku. Šta god bilo koji vernik ovde rekao - jasno je da se ovde ne radi ni o kakvom bogu, nego, budući da je ovde original sumerski Ep o Gilgamešu, o Enkaju, Enlilu i ostalim annunaki posetiocima naše planete, koji su po uzoru na sebe stvorili ljudsku vrstu. Mogla su razgovarati dva annunaki genetičara, a možda i sam Enkaj sa njima. Dalje, bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi, prema Postanju, odnosno Epu o Gilgamešu, plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. I na kraju, mogu misliti kakav je bog iz Postanja kad su ljudi ovakvi kakvi su.


“2:1 Tako bude dovršeno nebo i zemlja sa svom svojom vojskom.
2:2 I sedmoga dana Bog dovrši svoje djelo koje učini. I počinu u
sedmi dan od svega djela koje učini.
2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti, jer u taj dan počinu od svega
djela svoga koje učini.
2:4 To je postanak neba i zemlje, tako su stvarani.”


Da, ali po Epu o Gilgamešu, a ne prema Mojsijevoj viziji ili prema “božjem planu”.
 
http://static.astronomija.org.rs/suncsist/planete/zemlja/10stvari/10stvari_koje_ne_znas_o_Zemlji.htm eke stvari o zemlji,

posto vidim da je neznanje veliko

http://www.blic.rs/slobodno-vreme/z...a-izgleda-u-odnosu-na-ostatak-svemira/b6zk2cq nesto o svemiru

http://static.astronomija.org.rs/suncsist/razmere/razmereprn.htm svemirske razmere

amislimo, dakle, jednu pomorandžu u školskoj učionici i jedno plavo–zeleno zrno veličine maka u ćošku učionice na 7,5 metara od nje.

Oko tog zrna, na 2 cm udaljenosti, vrti se jedna skoro nevidljiva tačkica prečnika 1/5 milimetra – to predstavlja našeg pratioca, Mesec. To je ono što predstavlja Sunce i našu planetu Zemlju u svemiru.

Lepo objašnjeno. Ali ne možeš ovako nešto objašnjavati totalnoj neznalici, i još zlonamernoj neynalici, spameru koji je ovde došao da zaje6ava diskutante i laže u tuđe ime. Ne vredi... A našao da zaje6ava mene, najnezgodnijeg i najunikatnijeg diskutanta na ovom forumu, koji ga može razbiti na atome i razložiti na sastavne delove. Za ovakve likove neznanje je moć i pohvala ludosti (Laus stultitiae) u najširem značenju te reči.
 
Lepo objašnjeno. Ali ne možeš ovako nešto objašnjavati totalnoj neznalici, i još zlonamernoj neynalici, spameru koji je ovde došao da zaje6ava diskutante i laže u tuđe ime. Ne vredi... A našao da zaje6ava mene, najnezgodnijeg i najunikatnijeg diskutanta na ovom forumu, koji ga može razbiti na atome i razložiti na sastavne delove. Za ovakve likove neznanje je moć i pohvala ludosti (Laus stultitiae) u najširem značenju te reči.

Ti ćeš nekoga razbiti a nemaš pojma o nekim stvarima kolikom vidim smiješan si.

- - - - - - - - - -

Priča o Bibliji koju ću ja ispričati još nije ispričana na Zemlji a ja sam uvjeren da je posve istinita.

Govori o tome da je sve nastalo iz vječnoga uzroka svega iz Ništa.

I da je prvo što je nastalo u našem svijetu naše prostor-vrijeme a u središtu je rođena prva Svijest, koja je dalje omogučila rađanje MIRIJADA takvih Inteligentnih bića koja su vremenom napravila i svemir i sva živa bića na Zemlji.

Nastaviti će se...
 
Poslednja izmena:
http://static.astronomija.org.rs/suncsist/planete/zemlja/10stvari/10stvari_koje_ne_znas_o_Zemlji.htm eke stvari o zemlji,

posto vidim da je neznanje veliko

http://www.blic.rs/slobodno-vreme/z...a-izgleda-u-odnosu-na-ostatak-svemira/b6zk2cq nesto o svemiru

http://static.astronomija.org.rs/suncsist/razmere/razmereprn.htm svemirske razmere

amislimo, dakle, jednu pomorandžu u školskoj učionici i jedno plavo–zeleno zrno veličine maka u ćošku učionice na 7,5 metara od nje.

Oko tog zrna, na 2 cm udaljenosti, vrti se jedna skoro nevidljiva tačkica prečnika 1/5 milimetra – to predstavlja našeg pratioca, Mesec. To je ono što predstavlja Sunce i našu planetu Zemlju u svemiru.

Nije bitno koliko smo veliki jer um caruje a tu smo mi ljudi jednaki Vanzemaljcima koji su nas napravili kao što su oni.

Osim ljudi nitko od živih bića na Zemlji nema te sposobnosti kao i Vanzemaljci.

Ako Vanzemaljce nazovemo Bogovima, onda smo mi kao njihovi potomci također Bogovi samo smo daleko mlađi, neiskusniji i sa puno manje znanja nego Sila koja nas je napravila.

Ali možemo učiti i znati sve što i ti Bogovi znaju.

Zato Isus koji je kralj Vanzemaljaca i sam kaže da smo mi ljudi Bogovi i da ćemo jednom i veća čuda raditi nego je On to radio prije 2000 godina kada je bio kratko na Zemlji.
 
Ti ćeš nekoga razbiti a nemaš pojma o nekim stvarima kolikom vidim smiješan si.

- - - - - - - - - -

Priča o Bibliji koju ću ja ispričati još nije ispričana na Zemlji a ja sam uvjeren da je posve istinita.

Govori o tome da je sve nastalo iz vječnoga uzroka svega iz NIšta.

I da je prvo što je nastalo u našem svijetu naše prostor-vrijeme a u središtu je rođena prva Svijest, koja je dalje omogučila rađanje MIRIJADA takvih Inteligentnih bića koja su vremenom napravila i svemir i sva živa bića na Zemlji.

Nastaviti će se...

Pa eto totalno sam te razbio argumentima. Ne umeš mi odgovoriti, samo lažeš u moje ime. Ti se ovde samo i jedino, barem što se mene tiče, raspravljaš sa mnom samo i jedino na ličnoj osnovi, tako što izmišljaš gluposti za mene, po principu - "ti si ovo, ti si ono, ti si ovakav, ti si onakav" - a ja uopšte nisam to što izmišljaš za mene. Tačnije, boriš se protiv moje kanalizacije, eda ne bi dobio plaketu: http://i39.servimg.com/u/f39/19/01/51/46/plaket10.gif . Vele moj štampar i nakladnik da ne mogu stići da naštampaju plaketa koliko se namnožilo boraca, a časti mi i prvoboraca. Eto ko je smiješan. Smiješan si kao crtić. To što nemaš pojma ni o čemu zadrži za sebe. Ja sam ovde napisao najviše teksta i argumentovano odgovorio na skoro svaki post. Konkretno, na sve tvoje postove upućene meni, čak i na onaj mizerni matematički izazov, ali ti kao šizofrenik i dalje ponavljaš kako "nemam pojma", a ne kažeš o čemu to nemam pojma, niti si odgovorio na pola mojih postova. To je jako neozbiljno. A za to što lažeš kao pas u moje ime kako ne znam ništa ja imam odgovor, kojim navlačiš zlo na sebe i svoje bližnje. Ja kažem da nije tačno da nemam pojma o nekim stvarima, izneo sam ovde dosta podataka, ti kažeš da nemam pojma o nekim stvarima - pa kako ko pravo govorio tako mu bog i univerzum dali pametio i zdravlja, i njemu i njegovoj obitelji, i njemu i njegovom porodu. Pošteno?

Ja sam na ovoj temi ispričao priču o Isusu Hristu koja nije ispričana, ali nisi komentarisao na nju, jer očito ne umeš. To što si ti uveren ne znači ništa. Gomila tvojih kolega koji nose košulje bez rukava su uvereni da su Napoleoni i Hitleri. Možeš ti biti uveren da stolica od 3 noge ima 4 noge, ali ona će i dalje imati 3 noge.

Ex nihilo nihil fit. Od ničega ne biva ništa. Tačka.

Prva svijest nije rođena, nego se probudila nakon bezvremenskog sna, izazvanog potpunim uništenjem prethodne apsolutne celine. Sve je večno i vrti se u krug.

U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna mala iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja.

Teško je da oni na nižem nivou svesti to mogu da shvate, ali čovek je životinja kao i sve druge životinje i, ma koliko apsurdno zvučalo, kao i sve druge životinje, i ovde i na drugim planetama, nastao je kao produkt i stvaranja i evolucije, i to u odnosu 51:49 ili 50:50. Naime, duh je nastao buđenjem svesti, usled prvog impulsa, odnosno želje prve svesti (Akaše) da sve ponovo pokrene sa mrtve tačke (što sve religije nazivaju „početak“, a i u Bibliji i Kuranu piše „U početku...“), te buđenjem iz neograničenog sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, gde je buđenjem ostalih svesti od strane Akaše zapravo došlo do ponovnog stvaranja svih svesti, odnosno duhova, deljenja univerzuma na svemir i antisvemir, odnosno duhovni i materijalni univerzum, gde je u materijalnom univerzumu, po prirodnim zakonima uspostavljenim od strane Akaše, putem evolucije, nastao život kao takav; zatim, nakon pobune i pada velikog broja svesti iz duha u materiju, veliki broj duhovnih bića ulazi u tela i imamo ovo što sada imamo: dokaz su pećinski ljudi na našoj planeti koji su bili bez svesti do jednog momenta kada su pobunjene i pale svesti ušle u njihova tela, te kada su, otprilike u istom vremenskom periodu, svi pećinski ljudi počeli da slikaju po zidovima pećina, da prave kipove i organizuju prve primitivne religije... itd. itd. Naravno, za sve one koji se bave posledicama, a ne uzrocima, naime Adamom i Evom, zmijom, čarobnim drvetom, trivijalnim tra la la pričicama, verom u krv, kao i blentavim uverenjem da će živeti večno u telu - sve ovo je špansko selo. I kreacionizam i evolucija su izašli iz iste kuhinje i ravnopravni su... i u odnosu 51:49 ili 50:50. Ko zna zna. Ko ne zna neka robuje mentalnim programima. Namaste.

Nastaviti će se šizofrenija? Bez odgovora na obimne postove pune informacija? Uz laganje u tuđe ime? Fuj. Veliš da nećeš diskutirati sa mnom, a onda se vraćaš u diskusiju. Znači da nemaš svoje jai da nemaš reč. Karakter nula.
 
Pa eto totalno sam te razbio argumentima. Ne umeš mi odgovoriti, samo lažeš u moje ime. Ti se ovde samo i jedino, barem što se mene tiče, raspravljaš sa mnom samo i jedino na ličnoj osnovi, tako što izmišljaš gluposti za mene, po principu - "ti si ovo, ti si ono, ti si ovakav, ti si onakav" - a ja uopšte nisam to što izmišljaš za mene. Tačnije, boriš se protiv moje kanalizacije, eda ne bi dobio plaketu: http://i39.servimg.com/u/f39/19/01/51/46/plaket10.gif . Vele moj štampar i nakladnik da ne mogu stići da naštampaju plaketa koliko se namnožilo boraca, a časti mi i prvoboraca. Eto ko je smiješan. Smiješan si kao crtić. To što nemaš pojma ni o čemu zadrži za sebe. Ja sam ovde napisao najviše teksta i argumentovano odgovorio na skoro svaki post. Konkretno, na sve tvoje postove upućene meni, čak i na onaj mizerni matematički izazov, ali ti kao šizofrenik i dalje ponavljaš kako "nemam pojma", a ne kažeš o čemu to nemam pojma, niti si odgovorio na pola mojih postova. To je jako neozbiljno. A za to što lažeš kao pas u moje ime kako ne znam ništa ja imam odgovor, kojim navlačiš zlo na sebe i svoje bližnje. Ja kažem da nije tačno da nemam pojma o nekim stvarima, izneo sam ovde dosta podataka, ti kažeš da nemam pojma o nekim stvarima - pa kako ko pravo govorio tako mu bog i univerzum dali pametio i zdravlja, i njemu i njegovoj obitelji, i njemu i njegovom porodu. Pošteno?

Ja sam na ovoj temi ispričao priču o Isusu Hristu koja nije ispričana, ali nisi komentarisao na nju, jer očito ne umeš. To što si ti uveren ne znači ništa. Gomila tvojih kolega koji nose košulje bez rukava su uvereni da su Napoleoni i Hitleri. Možeš ti biti uveren da stolica od 3 noge ima 4 noge, ali ona će i dalje imati 3 noge.

Ex nihilo nihil fit. Od ničega ne biva ništa. Tačka.

Prva svijest nije rođena, nego se probudila nakon bezvremenskog sna, izazvanog potpunim uništenjem prethodne apsolutne celine. Sve je večno i vrti se u krug.

U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna mala iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja.

Teško je da oni na nižem nivou svesti to mogu da shvate, ali čovek je životinja kao i sve druge životinje i, ma koliko apsurdno zvučalo, kao i sve druge životinje, i ovde i na drugim planetama, nastao je kao produkt i stvaranja i evolucije, i to u odnosu 51:49 ili 50:50. Naime, duh je nastao buđenjem svesti, usled prvog impulsa, odnosno želje prve svesti (Akaše) da sve ponovo pokrene sa mrtve tačke (što sve religije nazivaju „početak“, a i u Bibliji i Kuranu piše „U početku...“), te buđenjem iz neograničenog sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, gde je buđenjem ostalih svesti od strane Akaše zapravo došlo do ponovnog stvaranja svih svesti, odnosno duhova, deljenja univerzuma na svemir i antisvemir, odnosno duhovni i materijalni univerzum, gde je u materijalnom univerzumu, po prirodnim zakonima uspostavljenim od strane Akaše, putem evolucije, nastao život kao takav; zatim, nakon pobune i pada velikog broja svesti iz duha u materiju, veliki broj duhovnih bića ulazi u tela i imamo ovo što sada imamo: dokaz su pećinski ljudi na našoj planeti koji su bili bez svesti do jednog momenta kada su pobunjene i pale svesti ušle u njihova tela, te kada su, otprilike u istom vremenskom periodu, svi pećinski ljudi počeli da slikaju po zidovima pećina, da prave kipove i organizuju prve primitivne religije... itd. itd. Naravno, za sve one koji se bave posledicama, a ne uzrocima, naime Adamom i Evom, zmijom, čarobnim drvetom, trivijalnim tra la la pričicama, verom u krv, kao i blentavim uverenjem da će živeti večno u telu - sve ovo je špansko selo. I kreacionizam i evolucija su izašli iz iste kuhinje i ravnopravni su... i u odnosu 51:49 ili 50:50. Ko zna zna. Ko ne zna neka robuje mentalnim programima. Namaste.

Nastaviti će se šizofrenija? Bez odgovora na obimne postove pune informacija? Uz laganje u tuđe ime? Fuj. Veliš da nećeš diskutirati sa mnom, a onda se vraćaš u diskusiju. Znači da nemaš svoje jai da nemaš reč. Karakter nula.

Nemaš pojma.

Sve je stvarno iz NIŠTA nastalo.

A ja znam i formulu na koji način, eto ako te baš zanima.

I mogu ja s tobom razgovarati ali ne na način kako ti razgovaraš kada milijarde ljudi koji vjeruju u Boga Biblije nazivaš budalama i robovima, s takvim fanaticima nema smisla razgovarati.

Ja ne vrijeđam tvoju vjeru nemoj ni ti moju niti bilo čiju, osobito onu u koju milijarde ljudi na Zemlji vjeruje.

Ili ćeš kulturno ragovarati ili razgovaraj sam sa sobom, tvoj izbor!
 
Poslednja izmena:
Natavak...

Kao što sam rekao iz NIšta je nastalo naše prostor-vrijeme, a prvo što je nastalo u tome i to u samom središtu je Svijest, prvo svjesno biće u našem svijetu, koje je kretanjem iz središta omogučilo rađanje isto takvih inteligentnih bića kao što je i ono samo.

Jasno da tada još nije bilo materije, dakle su to nematerijalna ali i Vansvemirska bića (još svemira onda nije bilo).

Kako su došli na ideju o materijalnom svijetu nije teško saznati jer materija postoji isključivo što se na manjim razinama događa KRETANJE (elektroni oko jezgre), i kretanjem se onda stvaraju u atomi i molekule nastaju i boje i zvukovi, dakle nema tu nikakvoga čuda, samo je iskustvo i ZNANJE o tome u pitanju.

Da ne duljim, kroz veliko vremensko razdoblje (neki misle da je svemir star milijarde godina a ja sam uvjeren da je star čak i BILIJUNE GODINA), uspjeli su ONI, ti Vansvemirci napraviti i zvijezde i planete, tako i život materijalni na Zemlji i svako živo biće PO VRSTI, koje danas postoji i one koja više ne postoje.

Sebe su u Bibliji nazvali Bog Jahve, javljali su se ljudima u raznim materijalnim olbicima iako nisu materija kao mi ljudi (Mojsiju u obliku grma koji je gorio a nije izgarao, u obliku grmljavine na brdu Sinaj, zatim kao silan vjetar koji je razdvojio Crveno more); a mnogima u obliku anđela-ljudi koji su prenosili neke poruke ljudima poput Gabrijela, ili onih koji su Apostolima se javljali i upućivali kamo moraju ići.

Isto kod same zore Uskrsnuća, Vansvemirci su manipulirajući prostorom i vremenom se stvorili niotkuda i maknuli veliki kamen da njhov kralj i vladar Isus lijepo bez problema može izaći iz groba, i pokazati se kao USKRSLI svojim učenicima, ostavši s njima još 40 dana sve dok nije Isus oitšao onamo odakle i i došao na nebo (misli se na ono što okružuje Zemlju).

Naravno sva Isusova čuda nisu bila nikakva prava čuda, već se manipulirajući prostorom i vremenom to tako igledala, poput onoga kada je sa samo nekoliko kruha i ribica Isus nahranio 5000 ljudi, kada su ribe izazile iz korpe takoreći iz ničega.

Naravno da su ljudi koji su to doživjeli kao i Apostoli mislili da je Isus sam Bog kada nešto takvo može, ali jasno je da se tu ne radi o čudu nego samo o ZNANJU daleko naprednije Inteligencije nego što smo to mi ljudi, a koja je slušala u svemu svoga kralja i vladara Isusa Krista.

Nataviti će se...
 
Poslednja izmena:
Nemaš pojma.

Sve je stvarno iz NIŠTA nastalo.

A ja znam i formulu na koji način, eto ako te baš zanima.

I mogu ja s tobom razgovarati ali ne na način kako ti razgovaraš kada milijarde ljudi koji vjeruju u Boga Biblije nazivaš budalama i robovima, s takvim fanaticima nema smisla razgovarati.

Ja ne vrijeđam tvoju vjeru nemoj ni ti moju niti bilo čiju, osobito onu u koju milijarde ljudi na Zemlji vjeruje.

Ili ćeš kulturno ragovarati ili razgovaraj sam sa sobom, tvoj izbor!

Mislio sam da ćemo diskutovati o temi, ali ti i dalje vređaš i lažeš u moje ime. Znači hoćeš da se obračunavaš sa mnom na osobnoj razini i da izmišljaš laži u moje ime. Nema problema, možemo i tako. Ja sam jedan od najnezgodnijih diskutanata na ovom forumu. Na pogrešnoga si se namerio. Nemaš pojma koliko sam ti poslao negativne energije, i tebi i tvojim bližnjima na ovaj način: ja kažem da nije tačno da nemam pojma, izneo sam ovde dosta podataka, ti kažeš da nemam pojma - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog i univerzum dali pametio i zdravlja, i njemu i njegovoj obitelji, i njemu i njegovom porodu. Pošteno?

Uporedi moju i tvoju pismenost u ovim komentarima i zapitaj se ko zaslužuje prozivku za neobrazovanost i neznanje, tupane mali. I dalje lupaš neke prazne floskule bez ikakvih argumenata, u patetičnom pokušaju da me uvrediš, jer ne umeš da odgovoriš na moje obimne navode, samo zato što si intelektualno inferioran, ne samo u odnosu na mene, već i na mog psa, pa te to frustrira. Idi radi nešto konstruktivno, lupaj glavom u zid, na primer, da se makar ova napaćena planeta oslobodi jednog litonje. Sve što si napisao, o meni, više pogađa tebe nego mene. Užasno te nervira, a mene zabolje kokot. I nema nikakve veze sa ovom temom.

Nisi ti to nešto dobro razumeo. Cilj je tražiti ono što ne nastaje i nestaje, već uvek jeste, a to je ono supstancijalno, a ne akcidentalno... ili metaforički rečeno pesak, a ne oblik peska.

Svaki uvid, svaka kontemplacija koja apstrahuje individualnu volju i pruži nam dodir sa suštinom... sa transcendentnim... duhom... gradi spomenuto „svadbeno odelo”, odnosno naše biće, koje je slično melodiji na način promene te melodije. Znači, radi se o melodiji… A da li su njene “note” samo reprezenti pojava, oblika kula od peska ili sam pesak?

Vidiš li razliku? Neko u svom duhovnom biću, pod uslovom da se ne promeni, ili shvati šta je bitno u životu, imaće samo slike pojava, samo slike senki na zidu Platonove pećine... tako da kada konačno njegov brod života stigne u svoju luku imaće melodiju sastavljenu od senki, ili biće “go na kraljevskoj svadbi” kako kaže Svedenborg.

Zato traži ono što ne nastaje i nestaje kako se ne bi našao gol na svadbi.

Okreni glavu sa senki na zidu pećine i obrati pažnju na vatru iza, koja baca senke na zid.

Iznesi tu “formulu”, ako je znaš. Od tebe ne vidimo ništa konkretno, samo laži u tuđe ime. Ja ću da ti žuborim na sve laži koje budeš izmislio na mene i svo zlo koje izazoveš baciti preko etra na tebe i ljude oko tebe.

U boga Biblije veruje oko 1,6 milijardi ljudi. Toi nisu milijarde. Svi tetovirani ljudi su budale. To nema veze ni sa kakvom religijom i vjerom. Tačka.

Ja nemam nikakvu vjeru, ne pripadam nijednoj ljudskoj organizaciji, niti ću ikada pripadati, jer ne sledim ljude i ne dam im svoj novac. Ende.

Ja nikada neću razgovarati sam sa sobom. Ko laže u moje ime zgaziću ga. Mislio sam da diskutujemo o temi, a ne da ti konstantno lažeš u moje ime a ja da se konstantno branim. Ako hoćeš da se teraš sa mnom na osobnoj razini, zato što ne umiješ da odgovoriš na moje navode, a jedini “argument” ti je “nemaš pojma”, može i tako. Gadno ću te poniziti. Obrisaću nogostup tobom. Ojha.

- - - - - - - - - -

Natavak...

Kao što sam rekao iz NIšta je nastalo naše prostor-vrijeme, a prvo što je nastalo u tome i to u samom središtu je Svijest, prvo svjesno biće u našem svijetu, koje je kretanjem iz središta omogučilo rađanje isto takvih inteligentnih bića kao što je i ono samo.

Jasno da tada još nije bilo materije, dakle su to nematerijalna ali i Vansvemirska bića (još svemira onda nije bilo).

Kako su došli na ideju o materijalnom svijetu nije teško saznati jer materija postoji isključivo što se na manjim razinama događa KRETANJE (elektroni oko jezgre), i kretanjem se onda stvaraju u atomi i molekule nastaju i boje i zvukovi, dakle nema tu nikakvoga čuda, samo je iskustvo i ZNANJE o tome u pitanju.

Da ne duljim, kroz veliko vremensko razdoblje (neki misle da je svemir star milijarde godina a ja sam uvjeren da je star čak i BILIJUNE GODINA), uspjeli su ONI, ti Vansvemirci napraviti i zvijezde i planete, tako i život materijalni na Zemlji i svako živo biće PO VRSTI, koje danas postoji i one koja više ne postoje.

Sebe su u Bibliji nazvali Bog Jahve, javljali su se ljudima u raznim materijalnim olbicima iako nisu materija kao mi ljudi (Mojsiju u obliku grma koji je gorio a nije izgarao, u obliku grmljavine na brdu Sinaj, zatim kao silan vjetar koji je razdvojio Crveno more); a mnogima u obliku anđela-ljudi koji su prenosili neke poruke ljudima poput Gabrijela, ili onih koji su Apostolima se javljali i upućivali kamo moraju ići.

Isto kod same zore Uskrsnuća, Vansvemirci su manipulirajući prostorom i vremenom se stvorili niotkuda i maknuli veliki kamen da njhov kralj i vladar Isus lijepo bez problema može izaći iz groba, i pokazati se kao USKRSLI svojim učenicima, ostavši s njima još 40 dana sve dok nije Isus oitšao onamo odakle i i došao na nebo (misli se na ono što okružuje Zemlju).

Naravno sva Isusova čuda nisu bila nikakva prava čuda, već se manipulirajući prostorom i vremenom to tako igledala, poput onoga kada je sa samo nekoliko kruha i ribica Isus nahranio 5000 ljudi, kada su ribe izazile iz korpe takoreći iz ničega.

Naravno da su ljudi koji su to doživjeli kao i Apostoli mislili da je Isus sam Bog kada nešto takvo može, ali jasno je da se tu ne radi o čudu nego samo o ZNANJU daleko naprednije Inteligencije nego što smo to mi ljudi, a koja je slušala u svemu svoga kralja i vladara Isusa Krista.

Nataviti će se...

Grupa ljudi koju predvodi neki “guru”, koji odluči da posebnog dana u određeno vreme svi kolektivno meditiraju, ili se “povežu” sa nečim, su idealni kandidati za programiranje uma, jer se zna unapred gde će da budu i na šta će da se “povežu”, da “meditiraju” ili da prave “seansu”. Putem tehnologije visokih frekvencija, koja se nalazi na više mesta u svetu, ili preko satelita, može se bilo gde u svetu učiniti da ovakva grupa ljudi postanu mete za holografske slike koje im deluju jako ubedljivo. Tako mogu da im se pojave bića iz verske propagande, svetla, razni utisci, i oni misle da su nešto doživeli, da je iskustvo autentično. Na ovaj način mogu da im se ubacuju razni sadržaji u um. Takvoj grupi, na ovakvom skupu, može da se kolektivno programira um na različit način. Sve grupne meditacije u kojima se traži “otvaranje čakri” ili “transmisija ljubavi” u kosmos i celom svetu, ili preko nekih simbola koji su zapravo matrice za skupljanje energije od strane onih koji su te simbole postavili, služe upravo ovakvom programiranju uma i krađi energije. To se radi preko astrala, ili pomoću tehnologije na velikim razdaljinama. To što naivni ljudi “šalju” ili “transmituju” je upravo njihova slobodna volja i emocionalna energija koja je oduvek bila hrana astralnim bićima nimalo pozitivne orijentacije.

Ovo govorim i pišem zato što sam više puta programirao kojekakve „gurue“ i njihove ovce. Neka me tuže, ili nekome drugome, ako imaju kome.

Važno je znati da postoji tehnologija koja deluje i preko astrala, a ne samo na ovom fizičkom svetu, kako nam se to lažno predstavlja preko kontrolisanog obrazovanja i medija. Stoga, uvek kada vam neki “guru” da neki simbol da vizualizujete, ili mantru da ponavljate, potpuno se koncentrišete na to, i unosite svoju emocionalnu energiju kroz to, da ga smestite u određene delove svoga tela, u svoje energetske centre (čakre), u određenim bojama, da kroz taj simbol “emitujete svoju ljubav svetu”, ili nekom božanstvu, znajte da taj metod deluje slično trojancu u kompjuteru: simbol je obrazac (programčić) koji otvara prolaz (port) do vaše individualnosti (IP) i vaše suštinske informacije, i energiju šalje svom serveru. To se odvija preko astrala. Zapravo ne šalje to on sam, vi je sami šaljete u svom neznanju.

Sve “meditacije”, koje sadrže neku “transmisiju ljubavi svetu”, su krađa vaše energije, i potpuno zaluđivanje, jer univerzum je hologram, sve je u jednom, i u jednom je sve, uopšte nije potrebno da šaljete svoja osećanja bilo gde i bilo kome. Sasvim je dovoljno da ona zaista postoje u vama i delovaće na ceo svet, pre svega preko vaših dela.

Svako “otvaranje čakri” je najštetnija manipulacija vašom energijom i svešću.

Čakre se ne otvaraju vizalizacijama kada se vama, ili bolje reći vašem “guru”, to prohte. Čakre su odraz stanja vaše svesti, kao i veza svesti sa fizičkim telom i kvalitetom vašeg delovanja u svetu. Stoga se one otvaraju same, u skladu sa vašom zrelošću da svoju svesnost primenite u konkretnom delovanju. Svako njihovo veštačko otvaranje je nasilje nad vašim sazrevanjem, kao kada biste pupoljak cveta pokušavali prstima da otvorite pre njegovog vremena. Osim toga, to vas tera da preskočite svoj razvoj i svoju odgovornost u primeni svesti u delovanju. Tome služe sve “meditacije” na otvaranje čakri. Time se otvarate astralnim silama da se hrane vama i još lakše vas manipulišu.

Pamet u glavu, dok još ima pameti i glave. Nemojte slediti nikakve “gurue” i njihove ludačke histerije. Naprotiv. Pišajte na sve gurue... piš, piš, piš...

Nastaviti će se šizofrenija? Tuga.
 
Vansvemirci, dakle sam Bog Jahve napravio je više parova ljudi a ne samo jedan i to na svim kontinentima svijeta, zato i postoje različite rase ljudi a ne samo jedna.

Da je to tako govore prva četiri poglavlja Biblije koje se naziva Postanak.

Biblija opisuje samo jedan par i to Adama i Evu jer iz toga ljudskoga para kasnije nastao Židovski narod, u kojemu se rodio i sam Mesija Isus Krist.

A da je bilo više parova ljudi a ne samo jedan, i da Kain nije oženio ni neku svoju sestru a ni da s majkom Evom nije imao djece (to su gluposti onih koji Bibliju izgleda nisu pročitali kako treba), govori i poglavlje u kojemu se opisuje da je Kain poslije ubojstva svoga brata Abela otišao od svojih roditelja na istok, i da je sam Bog Jahve stavio znak na njega da ga netko od drugih ljudi ne ubije, jer se već znalo da je Kain prvi čovjek koji je ubio nekoga, pa je bilo moguće da i njega netko isto tako ubije.

Tamo na istoku Kain je uzeo sebi jednu ženu i s njome imao svoje potomstvo (Postanak 4.16-17).

A Eva je poslije odlaska Kaina imala treće svoje dijete Seta.

Tako piše u Bibliji, i zato ne treba izmišljati neke stvari poput tih da su djeca Adamova i Evina morala uzimati svoje sestre za žene, u Bibliji sasvim drugačije piše.
 
Poslednja izmena:
Isto tako skoro svi koji vjeruju u Bibliju vjeruju i da postoji Sotona, Đavo kao neko osobno biće, kao neki pali anđeo, koji je bio navodno najpametniji i najljepši anđeo, pa se pobunio protiv Boga i još danas vodi rat protiv njega.

U Bibliji NE POSTOJI nijedan citat koji bi to potvrdio da je Đavo neki pali anđeo, to je samo dogma koje nema direktno u Bibliji.

Kada bi postojao neki takav anđeo ne samo da ne bi bio pametan nego bi bio totalno glup kada bi se vječno borio protiv nekoga za koga unaprijed zna da ga ne može pobijediti, to pametna bića ne rade.

Po mom uvjerenju Đavo. Sotona, nije nikakvo osobno biće, nego ZLO, sila koja napada svako živo biće pa je tako napala i Adama i Evu i oni su pali na tom ispitu, ali je zato Isus izdržao tu kušnju i to tri puta i uspio pobijediti zlo, i tako i nama pokazati KAKO se boriti protiv zla u svima nama.

Zlo odnosno Đavo napada i sve nas, i zato se i veli da je Đavo, Sotona vladar ovoga svijeta jer ZLO više vlada ovim svijetom nego dobro, tome smo svakodnevno svi svjedoci.

Ako je to tako onda se treba pitati ŠTO JE to konkretno napalo Evu da je pogriješila i Adama natjerala da isto tako sagriješi, uvjeren sam da to nije bilo zbilja neko voće poput jabuke, nego je to nešto sasvim drugo u pitanju ali o tome kada budem imao više vremena.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ste vi vernici i kreacionisti u pravu. Pogledajmo činjenice koje idu u prilog vašoj teoriji...

Univerzum je stvorilo nevidljivo biće, ni iz čega, pre 6000 godina, onda stvorilo čoveka iz blata, usput odjednom stvorilo sve vrste životinja, uzelo mu rebro i od njega stvorilo ženu, koja ga je naterala da pojede jabuku punu znanja ubranu sa čarobnog drveta, jer ju je na to nagovorila zmija koja govori, što je uzrokovalo da bog postane čovek, umre, oživi, opet postane bog, ode na nebo i obeća da će opet doći da uništi svet koji je stvorio, što je već jednom uradio, a onda obećao da to više nikad neće uraditi. Zar nije logično?

- - - - - - - - - -

Ok. Da napravimo paralelu sa Prometejem i Satanom...

Može da se izvede i paralela sa Enohom, koji je ostavio Enohovu knjigu, iz koje je u XVI veku proizašla (ili ponovo otkrivena) enohijanska magija, odnosno način direktne komunikacije sa anđelima, što opet predstavlja i vid znanja, koje je dostupno bez potrebe za crkvom ili bilo kakvim posrednicima.

Prometej je ukrao vatru bogovima, odnosno svetlost Znanja, i dao ju je ljudima, isto kao što Lucifer predstavlja nosioca Svetla znanja, i mislim da on predstavlja element ili simbolizuje slobodnu volju kod ljudi.

Satana je nešto drugo, mada slično; sama reč “Satana” vodi poreklo iz staroegipatskog “Sh’T”, što znači “kapija” i “prepreka”. Odnosno, Satana je sila koja na put postavlja prepreke i iskušenja, kako bismo putem prevazilaženja istih stekli mudrost i znanje. A sličnost je u tome što, u hebrejskom alfabetu, slovo Šin, Sh, predstavlja element Vatre, odnosno kreativnog principa Duha, a Tet, T, predstavlja Zmiju, koja je opet na Drvetu Života predstavljena kako se penje od poslednje, desete sefire Malkuta, odnosno Zemlje, do prve, Ketera, odnosno principa Jednog, jedinstva sa Bogom, ili kako god taj princip zvali. Pandan Satane u voduonu je Exu, Gospodar Raskršća, čija je simbolika jasna.
 
Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila. Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne. Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve majmunišu. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje poštujem, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran. Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze. Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka, dok je bila živa, redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka, i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. Šta sve ovo znači? Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao. Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista? Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači - i još ih namerno laže? Sve što si napisao karakteristično je za ljude koji robuju mentalnim programima i nalaze se na nižem nivou svesti. Ja se nalazim na višem nivou svesti, preko solarne joge se hranim pranom - jedinom duhovnom hranom na našoj planeti, preko Sunca, jedinog prozora odavde ka bogu. Jedem samo voće i povrće. Moja krv je čista, nisam bogoborno i bogohulno obrezan, i ne treba mi krv obrezanog čoveka koja je bila puna mesa, mleka i jaja. Namaste.
 
Taj dan cekate skoro 2000 godina. Cisto da te podsetim.
Nisu ga docekale mnoge generacije pre tebe. Neces ni ti.


Pa tko čeka taj i dočeka.

Sve mi se čini da ću ja ipak dočekati taj drugi Dolazak.

Osobito ako je papa Franjo zadnji papa kako i govori Malahijino proročanstvo.

Što se mene tiče meni je svejedno, bitno je da postoji život i poslije tjelesne smrti da to nije kraj našega postojanja. :worth:

- - - - - - - - - -

Što je to voće koje je Eva navodno "pojela" a koje je bila uzrok da je Jahve otjerao ljude iz raja?

Je li se radi o pravom voću ili je to samo preneseno značenje?

Ja sam uvjeren da je ovo drugo.

Ima tko kakvu ideju ŠTO BI TO konkretno moglo biti?

Imam ja cijelu teoriju o tome i meni dobro zvuči, ali da čujem i druge što misle o tome. :think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top