Biblija-knjiga Vanzemaljskoga proijekla?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Autori Biblije nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik. :rida: Znači da nisu bili nikakvi vanzemaljci. Majstore, zamenio si neke stvari. Da si rekao da su vanzemaljci pisali Vede, jer autori Vedskih spisa govore o svemiru, dtrugim planetama i svetovima, pa i međuplanetarnim putovanjima... ali Biblija... niđe veze...

Старно, могло је једно еванђеље по Инуиту да се напише. Па посланица кенгурима...
 
sto kaze zoran jov

bar bi spoenuli da ima neke zemlje koje jos nisu nadjene

kukuruz , krompir

То би можда допринело разбијању нечије скепсе, али причу о суштини човековог постојања можеш без проблема да опишеш и кроз живот у једном селу.

Векови су тек кореографија за већи део човека. Имамо телефоне, али рогове и реп још немамо.
 
Старно, могло је једно еванђеље по Инуиту да се напише. Па посланица кенгурима...

Što bi to mene zanimalo kad nisam hrišćanin? Ja sam samo naveo veliku istinu da autori Biblije nisu znali za neke kontinente. Iz čega sledi da su neznalice.

- - - - - - - - - -

Te vanzemaljce u bibliji opet vide samo oni ciji su mozgovi putem Holivudskih medija tako programirani...

Obrezanog Isusa mogu da slede samo oni koji piju krv iz kravljeg mleka. :bljak: Šta će meni, koji nisam obrezan, i jedem samo voće i povrće, krv bogohulno i bogoborno obrezanog čoveka, koja je bila puna mesa, mleka i jaja, kad je moja krv čista? Jadni ti vaši programirani mozgovi i Holivud kao izgovor. :rida:

- - - - - - - - - -

А џинови?

Na sve strane, a oni ne vide. :dash:

- - - - - - - - - -

sto kaze zoran jov

bar bi spoenuli da ima neke zemlje koje jos nisu nadjene

kukuruz , krompir

Pa da su videli Zemlju iz svemira (po tome da su vanzemaljci), ili da je bog autor (po priči o nadahnuću), autori Biblije bi znali za sve kontinente, a ne samo za polovinu. :thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Uvjeren sam da je Biblija Rijeć Božja, koji je Stvoritelj svega što postoji i na nebu i na Zemlji.

Na ovoj temi pokušati ću pokazati da Biblija nije zemaljskoga porijekla već Vanzemaljskoga, dakle da pravi autori te knjige nisu sa Zemlje.

Dakle po meni nije autor Biblije neko vječno Svemoguće biće, već su to ONI, mnoštvo bića, koja su samo daleko starija i naprednija od nas ljudi.

Koja su ZBILJA mogla načiniti čovjeka upravo kako i piše u Bibliji:

"Načinimo čovjeka na svoju sliku, KAO ŠTO SMO MI!"

Tko su ti koji kažu KAO ŠTO SMO MI?

O svemu tome na ovoj temi, ali i isto tako možemo ovdje i o tome što je to nelogično ili kontradiktorno u Bibliji, pa da se vidi o čemu se zapravo radi.

Jer od malena proučavam Bibliju i baš nigdje nisam naišao ni na jednu kontadiktornost o kojima toliko ljudi govori.

Pa htio bi to čuti, naravno na našem jeziku, da svi možemo o tome dati svoje mišljenje. Pozdrav :neutral:

:hahaha::hahaha::hahaha:

you_liker_1444.jpg
 
Ko je bacio atomsku bombu na Mohendžo Daro pre nekoliko hiljada godina? Neko jeste. Opisi iz Mahabharate ukazuju na to... oblak u obliku pečurke, ljudi koji su oslepeli gledajući "vatru koju su bogovi iz metalnih nebeskih ptica bacili na Zemlju", otpadali su im kosa i nokti... itd. itd.

Na pravo se poziva onaj ko nije u pravu. Nema nikakvih dokaza da je bog autor Biblije, odnosno da svemoguće biće u to vreme nije znalo za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik.
 
znaci tvrdis da nema religijskog boga

evo prvo mi pade na pamet biblijska tvrdnja da svi poticemo od jednog para

sto znaci da smo svi nastali teskim incestima bliskih rodjaka.

- - - - - - - - - -

ti samo odlazes evoluciju na neku drugu rasu

oni su nastali evolucijom , pa genetski napravili nas

- - - - - - - - - -

vec i sada covecanstvo upotrebljava genetski inzinjering , tako da je to relativno jednostavno

Bog je napravio VIŠE parova i to na više kontinenata, zato i postoje rase ljudi!

- - - - - - - - - -

Autori Biblije nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik. :rida: Znači da nisu bili nikakvi vanzemaljci. Majstore, zamenio si neke stvari. Da si rekao da su vanzemaljci pisali Vede, jer autori Vedskih spisa govore o svemiru, dtrugim planetama i svetovima, pa i međuplanetarnim putovanjima... ali Biblija... niđe veze...

Autori Biblije su znali TISUĆAMA GODINA prije ono što danas znanost TEK OTKRIVA.

A Bibliji nisu važni svi kontinenti već jedino narod u kojemu se rodio Mesija Isus Krist kralj Vanzemaljaca.

Dakle Židovski narod.

- - - - - - - - - -

Mnogi su videli vanzemaljce. U Bibliji Jezekilj i njegove nebeske kočije. U Vedama jako mnogo. Puno pre Holivuda.

Tako je!
 

Prvo nego nekoga tako nazoveš moraš imait dobre agrumente za to, a ti nemaš ništa.

Ili?

Da vidimo!

- - - - - - - - - -

Jahve je Vanzemaljska Inteligencija, kada dođe na Zemlju da vidim onda one kojima je to jako smiješno kakvu facu će napraviti, e da!

- - - - - - - - - -

na osnovu cega to kazes, gde to pise

Već sam rekao ako ti je što u Bibliji konntradiktorno slobodno na ovoj temi to iznesi, ajde.

Pa koga se bojite?

Samo razmjenujemo mišljenje!
 
Bog je napravio VIŠE parova i to na više kontinenata, zato i postoje rase ljudi!

- - - - - - - - - -



Autori Biblije su znali TISUĆAMA GODINA prije ono što danas znanost TEK OTKRIVA.

A Bibliji nisu važni svi kontinenti već jedino narod u kojemu se rodio Mesija Isus Krist kralj Vanzemaljaca.

Dakle Židovski narod.

- - - - - - - - - -



Tako je!

Annunaki su napravili više rasa na Zemlji. A no kako su nastale te rase na drugim planetama?



Autori Biblije mnogo toga nisu znali.

Ako nisu znali za sve kontinente onda nisu imali nikakve veze sa bogom i vanzemaljcima. Isus Hrist/Krist bio je bogoborno i bogohulno obrezan, jeo je meso, mleko i jaja, i meni koji jedem samo voće i povrće (sirovi vegan) nikada neće biti nikakav kralj. Šta će meni, koji nisam bogoborno i bogohulno obrezan, i čija je krv čista, krv obrezanog "kralja" koja je bila puna mesa, mleka i jaja? Fuj.

Židovi su odbacili Isusa kao kralja.



Ojha.
 
Jahve je Vanzemaljska Inteligencija, kada dođe na Zemlju da vidim onda one kojima je to jako smiješno kakvu facu će napraviti, e da!

- - - - - - - - - -



Već sam rekao ako ti je što u Bibliji konntradiktorno slobodno na ovoj temi to iznesi, ajde.

Pa koga se bojite?

Samo razmjenujemo mišljenje!

pa eto postavio sam pitanje

na osnovu cega kazes da je napravljeno vise ljudi a ne samo adam i eva ?

a evo i jos jednog. gde u bibliji pise da je jahve vanzemaljac?

posto se pozivas na bibliju pokazi
 
Annunaki su napravili više rasa na Zemlji. A no kako su nastale te rase na drugim planetama?



Autori Biblije mnogo toga nisu znali.

Ako nisu znali za sve kontinente onda nisu imali nikakve veze sa bogom i vanzemaljcima. Isus Hrist/Krist bio je bogoborno i bogohulno obrezan, jeo je meso, mleko i jaja, i meni koji jedem samo voće i povrće (sirovi vegan) nikada neće biti nikakav kralj. Šta će meni, koji nisam bogoborno i bogohulno obrezan, i čija je krv čista, krv obrezanog "kralja" koja je bila puna mesa, mleka i jaja? Fuj.

Židovi su odbacili Isusa kao kralja.



Ojha.


Autori Biblije ne samo da znaju sve o Zemlji nego i SVE o svemiru, jer su ga i napravili.

Piše ti da Jahve (čitaj ONI), jeste sazdao sve na nebu i na Zemlji, da svaku zvijezdu naziva svojim imenom, kao majka svoju djecu.

I nisu nikakvi Annunaki napravili rase na Zemlji nego VANVEMIRCI bića koja su nastala prije nego je svemira bilo.

Isus im je kralj.

I kakve veze ima što je Isus jeo?

NIje bitno što ulazi u čovjeka nego što izlazi, ne što jede nego ŠTO RADI svaki dan.

Biblija jasno po prorocima navješta da će se roditi Mesija, čije je kraljevstvo od POČETKA pa do vječnosti, u Isusu Kristu to se proročanstvo ISPUNILO.

A da su pravi autori Biblije ZNALi još prije 4000 godina ono što današnja nauka tek saznaje, govori i to da se već na početku Biblije TVRDI da naš svijet NE POSTOJI oduvijek, da je Zemlja okrugla (zemaljski krug viđen iz svemira puno se puta spominje), da je Zemlja o ništa obješena (nema postolje), da je Bog napravio svijet iz ništa, što i današnja znanost misli ali još nije otkrila KAKO iz ništa nešto dobiti.

A da ne govorim da današnja nauka još ne zna KAKO je zbilja svemir nastao, isto kao i sam prostor i samo vrijeme, isto kao što ne zna da se svemir širi po doslovnom beskonačnom našem prostor-vremenu a koje se u Bibliji opisuje već u samoj prvoj rečenici rječju BEZDAN.

Ima još puno toga što su pisci Biblije i te kako znali a današnja nauka ne zna ništa o tome, eto ukratko.
 
Poslednja izmena:
Autori Biblije ne samo da znaju sve o Zemlji nego i SVE o svemiru, jer su ga i napravili.

Piše ti da Jahve (čitaj ONI), jeste sazdao sve na nebu i na Zemlji, da svaku zvijezdu naziva svojim imenom, kao majka svoju djecu.

I nisu nikakvi Annunaki napravili rase na Zemlji nego VANVEMIRCI bića koja su nastala prije nego je svemira bilo.

Isus im je kralj.

I kakve veze ima što je Isus jeo?

NIje bitno što ulazi u čovjeka nego što izlazi, ne što jede nego ŠTO RADI svaki dan.

Biblija jasno po prorocima navješta da će se roditi Mesija, čije je kraljevstvo od POČETKA pa do vječnosti, u Isusu Kristu to se proročanstvo ISPUNILO.

A da su pravi autori Biblije ZNALi još prije 4000 godina ono što današnja nauka tek saznaje, govori i to da se već na početku Biblije TVRDI da naš svijet NE POSTOJI oduvijek, da je Zemlja okrugla (zemaljski krug viđen iz svemira puno se puta spominje), da nije Zemlja o ništa obješena (nema postolje), da je Bog napravio svijet iz ništa, što i današnja znanost misli ali još nije otkrila KAKO iz ništa nešto dobiti.

A da ne govorim da današnja nauka još ne zna KAKO je zbilja svemir nastao, isto kao i sam prostor i samo vrijeme, isto kao što ne zna da se svemir širi po doslovnom beskonačnom našem prostor-vremenu a koje se u Bibliji opisuje već u samoj prvoj rečenici rječju BEZDAN.

Ima još puno toga što su pisci Biblije i te kako znali a današnja nauka ne zna ništa o tome, eto ukratko.

Autori Biblije nisu imali pojma da postoje Severna i Južna Amerika, Australija i Antarktik, a o drugim planetama da i ne govorimo.

To je napisano kasnije i prepisano je iz Veda. Tamo se govori o drugim svetovima.

ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate

“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”

Bhagavad-gita 8.16.


Annunaki su napravili sve rase na Zemlji, a odakle su oni došli (Sičin veli sa planete Nibiru), to je posebno pitanje.

Isus je bio obrezan, a onaj ko se obreže postaje ništa. Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti. Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja. Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu. Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče. Zaključak bi bio da je obrezivanje jedna od najvećih verskih podvala jadnom ljudskom rodu i najžešće bacanje rukavice u lice božanskoj ličnosti.

Ima velike veze šta je neko jeo. Većina ljudi se hrani kao stoka, odnosno su svaštojedi. Zato većina ljudi i jeste na niskoj razini svesti. Onaj ko u sebe unosi meso - unosi smrt i patnju životinje, a naročito strahove, jer kad se životinja kolje ona nabija u svoje mišiće strah od smrti i ostale strahove. Onaj ko jede strah i strahove ne može se uzdići na više razine svesti. Nikako i nikada. Ko jede biljnu hranu može. Onaj ko jede biljnu hranu i čija je krv čista ne može dozvoliti sebi da mu neki preplašeni pripadnik njegove vrste, čija je krv puna mesa, mleka i jaja, bude kralj, učitelj, uzor ili bilo šta drugo. Pametnom dosta.

Za duhovnost je itekako bitno šta ulazi u telo. Do toga drže svi duhovnjaci.

Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a maloumnici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno. Ovo podseća na šizofreniju.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.

E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki polupismeni propovednik, zatucani verski fanatik, i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno sam iščekivao 21.12.2012. I kad je taj dan došao, i to „proročanstvo“ se nije obistinilo, shvatio sam da je i to histerija i prevara.

Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Autori Biblije pre 4000 godina nisu znali ništa. Zemlja nije okrugla (2D), već lopta/sfera (3D). Ko se dere (piše “Caps Lock” slovima)? Onaj ko nije u pravu. Eto ukratko, no mnogo opširnije.
 
Poslednja izmena:
pa eto postavio sam pitanje

na osnovu cega kazes da je napravljeno vise ljudi a ne samo adam i eva ?

a evo i jos jednog. gde u bibliji pise da je jahve vanzemaljac?

posto se pozivas na bibliju pokazi

Postanak, prva knjiga Biblije, govori o tome da je Jahve Bog Stvoritelj (čitaj Vansvemirska Inteligencija ili kraće ONI), napravio i nebo i Zemlju, i zvijezde i planete kao i sva živa bića na Zemlji a čovjek SEBI SLIČNA.

Piše zatim o jednom paru Adamu i Evi, ali isto tako piše i da je bilo i drugih parova, jer je Kain poslije ubojstva svoga brata otišao od svojih roditelja na istok, i poglavlje zatim kaže da POZNA svoju ženu tamo na istoku, što znači d a je tamo bilo također ljudksih parova da je mogao sebi uzeti jednu kćer za ženu.

Pošto je Kain odmah poslije ubojstva otišao od roditelja nije mogao čekati da majka Eva rodi neko žensko dijete ba da je uzme sa sobom, JER JASNO piše da je Kain omdah otišao od Adam i eve i tek poslije toga nakon nekog vremena je Eva rodila i treće dijete Seta, dakle nije rodila kćer.

I još je jasnije da je bilo i drugih parova osim Adama i Eve, jer je sam Jahve na Kaina stavio svoj žig da ga ne bi netko ubio PUTEM kada je išao na istok od svojih roditelja.

Da nije bilo tada i drugih parova, drugih ljudi ne bi se Kain imao čega bojati, ali je bilo, zato ge je i sam Jahve uzeo pod svoju zaštitu da ga netko ne ubije, jer je bio označen kao BRATOUBOJICA, i vjerojatno bi ga brzo ubili da ga sam Jahve nije zaštitio.

Sveti lijepo piše u Postanku osobito u 4 poglavlju, ali neki to izgleda nisu nikada ni pročitali kako treba.

Dakle nije Kain uzeo sebi ni sestru ni majku za ženu kako to neki KRIVO tumače Biblijum bilo je više parova i to na svim kontinentima na Zemlji.

Uostalom zar ne bi mi ljudi da dođemo ne neku novu planetu napravili tamo VIŠE parova da se razmnože a ne samo jedan? Sigurno bi, pa to je i Jahve napravio.

A da je sma Jahve Vanzemaljac govore citati iz Biblije u kojima se jasno tvrdi da je sam Jahve napravio, dakle dizajnirao svaku zvijezdu i planetu koja postoji, "gdje si bio ti sine čovječji kada je Jahve stvarao i razastro nebesa"; veli jedan od stihova.

Psalam u Bibliji recimo broj 148 jasno govori o tome da je Jahve biće koje nije sa Zemlje, dapače je Stvoritelj svega što vidimo i na nebu (zvijezde i planete) i na Zemlji (sva živa bića na zemlji).

Zato i tvrdim da je Biblija knjiga Vanzemaljskoga porijekla, garant! :worth:
 
Poslednja izmena:
Prva tri poglavlja Postanja prepisana su iz Gilgameša. Naime, Mojsije je između 1513. i 1473. godine p.n.e. pisao Pentateuh, i za njegovo pisanje mogao je koristiti Ep o Gilgamešu, koji je mnogo stariji (napisan je oko 1700. godine p.n.e.), i računa se za najstariju knjigu na Orijentu. Ostali delovi postanja i Pentateuha (ostale četiri Knjige Mojsijeve) plod su što Mojsijevih vizija i mašte što istorijskih događaja vezanih za jevrejski narod onoga doba. Interesantno je primetiti to da je recimo opis stvaranja ništa drugo do astronomija onog doba, koju je Kopernikus oborio u XVI veku. Dakle, idemo.


“1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
1:2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom
i Duh Božji lebdio je nad vodama.
1:3 I reče Bog: 'Neka bude svjetlost!' I bi svjetlost.
1:4 I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.
1:5 Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer,
pa jutro - dan prvi.
1:6 I reče Bog: 'Neka bude svod posred voda da dijeli vode od voda!'
I bi tako.
1:7 Bog načini svod i vode pod svodom odijeli od voda nad svodom.
1:8 A svod prozva Bog nebo. Tako bude večer, pa jutro - dan drugi.”


Dakle, ovde vidimo da se govori o nekakvom početku. Kakvom početku ukoliko je bog večan? I kakvu to nebo i zemlju “stvara” bog? Znam da su mi vernici govorili da se radi o simboličnom značenju te da se ne misli na oblake iznad naše zemlje, već na nebo kao duhovni pojam, kao svet bogova; i na zemlju, kao svet ljudi. Ali, da li je tako? Pa da vidimo.


“I reče Bog: 'Vode pod nebom neka se skupe na jedno mjesto i
neka se pokaže kopno!' I bi tako.
1:10 Kopno prozva Bog zemlja, a skupljene vode mora. I vidje Bog
da je dobro.
I reče Bog: 'Neka proklija zemlja zelenilom - travom sjemenitom,
stablima plodonosnim, koja, svako prema svojoj vrsti, na zemlji donose
plod što u sebi nosi svoje sjeme.' I bi tako.
1:12 I nikne iz zemlje zelena trava što se sjemeni, svaka prema
svojoj vrsti, i stabla koja rode plodovima što u sebi nose svoje sjeme,
svako prema svojoj vrsti. I vidje Bog da je dobro.
1:13 Tako bude večer, pa jutro - dan treći.”


Dakle, ovde vidimo da se doslovno misli na nebo nad nama i na zemlju kao boravište ljudi, da kažemo doslovno na našu planetu. Zašto? Pa trava koja niče iz zemlje može biti jednostavno i samo i jedino trava. Tu nema nikakve simbolike.


“1:14 I reče Bog: 'Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče
dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
1:15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!' I bi
tako.
1:16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje
da vlada noću - i zvijezde.
1:17 I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju,
1:18 da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje
Bog da je dobro.
1:19 Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.”


E, sad, ovde imamo veliki problem. U naše vreme i najmlađa deca koja pohađaju škole i od malih nogu sede za kompjuterima i surfuju po Internetu znaju da naša planeta Zemlja nije stvorena (nastala) pre Sunca i Meseca (koji su ovde poistovećeni - /ne/znanje ljudi onoga doba) i zvezda, a o galaksijama da i ne govorimo. U redu, ja se slažem da je ovo bilo astronomsko znanje ljudi onoga doba, prepisano iz Epa o Gilgamešu, i to kao takvo uvažavam i poštujem, ali nije fer ljudsko neznanje pripisivati bogu. Dok se ovo čita stiče se utisak da je Zemlja centar svemira te da su ljudi kao vrsta najveće dostignuće u svemiru i da sve postoji zbog njih. Ali danas znamo da nije tako i da ne samo da nismo centar svemira, nego se nalazimo na rubu naše galaksije Mlečni put, a ta galaksija je jedna od manjih galaksija u univerzumu i potpuno je beznačajna za ostale svetove. Ovakva astronomija učila se u školama do XVI veka. Danas znamo da je ovo prevaziđeno, ali ima još uvek vernika koji u zvom duhovnom slepilu veruju doslovno u sve ovo. Ako je neko vernik – ne bi trebalo da bude lakoveran.

Interesantno je primetiti šta o drugim svetovima kaže Krishna:


ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”


Bhagavad-gita 8.16.


Uporedite ovo sa Postanjem – i biće vam jasno ko je bliži istini.

Dalje.


“1:20 I reče Bog: 'Neka povrvi vodom vreva živih stvorova, i ptice
neka polete nad zemljom, svodom nebeskim!' I bi tako.
1:21 Stvori Bog morske grdosije i svakovrsne žive stvorove što mile
i vrve vodom i ptice krilate svake vrste. I vidje Bog da je dobro.
1:22 I blagoslovi ih govoreći: 'Plodite se i množite i napunite vode
morske! I ptice neka se namnože na zemlji!'
1:23 Tako bude večer, pa jutro - dan peti.
1:24 I reče Bog: 'Neka zemlja izvede živa bića, svako prema svojoj
vrsti: stoku, gmizavce i zvjerad svake vrste!' I bi tako.
1:25 I stvori Bog svakovrsnu zvjerad, stoku i gmizavce svake vrste.
I vidje Bog da je dobro.
1:26 I reče Bog: 'Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da
bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji
- i svim gmizavcima što puze po zemlji!'
1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori,
muško i žensko stvori ih.
Po 1:28 I blagoslovi ih Bog i reče im: 'Plodite se, i množite, i napunite
zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u vazduhu i
svim živim stvorovima što puze po zemlji!'
1:29 I doda Bog: 'Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj
zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam
budu za hranu!
1:30 A zvijerima na zemlji i pticama u vazduhu i gmizavcima što puze po
zemlji u kojima je dah života - neka je za hranu sve zeleno bilje!' I bi tako.
1:31 I vidje Bog sve što je učinio, i bijaše veoma dobro. Tako bude
večer, pa jutro - dan šesti.”


Načinimo čoveka na svoju sliku znači da neko nekome govori da se stvori nova vrsta na nečiju sliku. Šta god bilo koji vernik ovde rekao - jasno je da se ovde ne radi ni o kakvom bogu, nego, budući da je ovde original sumerski Ep o Gilgamešu, o Enkaju, Enlilu i ostalim annunaki posetiocima naše planete, koji su po uzoru na sebe stvorili ljudsku vrstu. Mogla su razgovarati dva annunaki genetičara, a možda i sam Enkaj sa njima. Dalje, bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi, prema Postanju, odnosno Epu o Gilgamešu, plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. I na kraju, mogu misliti kakav je bog iz Postanja kad su ljudi ovakvi kakvi su.


“2:1 Tako bude dovršeno nebo i zemlja sa svom svojom vojskom.
2:2 I sedmoga dana Bog dovrši svoje djelo koje učini. I počinu u
sedmi dan od svega djela koje učini.
2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti, jer u taj dan počinu od svega
djela svoga koje učini.
2:4 To je postanak neba i zemlje, tako su stvarani.”


Da, ali po Epu o Gilgamešu, a ne prema Mojsijevoj viziji ili prema “božjem planu”.
 
Autori Biblije nisu imali pojma da postoje Severna i Južna Amerika, Australija i Antarktik, a o drugim planetama da i ne govorimo.

To je napisano kasnije i prepisano je iz Veda. Tamo se govori o drugim svetovima.

ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate

“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”

Bhagavad-gita 8.16.


Annunaki su napravili sve rase na Zemlji, a odakle su oni došli (Sičin veli sa planete Nibiru), to je posebno pitanje.

Isus je bio obrezan, a onaj ko se obreže postaje ništa. Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti. Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja. Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu. Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče. Zaključak bi bio da je obrezivanje jedna od najvećih verskih podvala jadnom ljudskom rodu i najžešće bacanje rukavice u lice božanskoj ličnosti.

Ima velike veze šta je neko jeo. Većina ljudi se hrani kao stoka, odnosno su svaštojedi. Zato većina ljudi i jeste na niskoj razini svesti. Onaj ko u sebe unosi meso - unosi smrt i patnju životinje, a naročito strahove, jer kad se životinja kolje ona nabija u svoje mišiće strah od smrti i ostale strahove. Onaj ko jede strah i strahove ne može se uzdići na više razine svesti. Nikako i nikada. Ko jede biljnu hranu može. Onaj ko jede biljnu hranu i čija je krv čista ne može dozvoliti sebi da mu neki preplašeni pripadnik njegove vrste, čija je krv puna mesa, mleka i jaja, bude kralj, učitelj, uzor ili bilo šta drugo. Pametnom dosta.

Za duhovnost je itekako bitno šta ulazi u telo. Do toga drže svi duhovnjaci.

Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a maloumnici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno. Ovo podseća na šizofreniju.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.

E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki polupismeni propovednik, zatucani verski fanatik, i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno sam iščekivao 21.12.2012. I kad je taj dan došao, i to „proročanstvo“ se nije obistinilo, shvatio sam da je i to histerija i prevara.

Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Autori Biblije pre 4000 godina nisu znali ništa. Zemlja nije okrugla (2D), već lopta/sfera (3D). Ko se dere (piše “Caps Lock” slovima)? Onaj ko nije u pravu. Eto ukratko, no mnogo opširnije.

Ti očito uopće ne razumješ Bibliju jer sve si pobrkao.

Bibliju NE ZANIMAJU drugi kontinenti već samo loza Adama i Eve od koje je došao sam Mesija Isus Krist, kralj svih živih bića koja postoje u našem prostor-vremenu.

I Annunaki su obični materijalni Vanzemaljci koji nisu sposobni ništa napraviti a kamoli rase na Zemlji, za to je potreban netko daleko STARIJI, napredniji i nadmoćniji, kao što su to Vansvemirci sa svojim kraljem Isusom Kristom.

I ako si ti na tako niskom stupnju svijesti da na shvaćaš da nije važno što jedeš nego što radiš, onda nema smisla da ja mijenjam tu tvoju utopiju.

I U Bibliji ima na stotine citata koji su prorečeni od proroka tisućama godina prije Krista a koji ZORNO opisuju sve ono što se prije 2000 godina dogodilo na Zemlji, tako da se ZNALO unaprijed sve što će se dogoditi Mesiji, dapače.

Od rođenja od djevice (Marija je začela Isusa umjetnom oplodnjom), pratnja svemirske zvijezde do mjesta gdje se Mesija rodio, pa do svih čuda koje je napravio, same muke i smrti ali i slavnoga Uskrsnuća na svoju slavu koje se još i danas kod milijarda ljudi slavi.

Isus Krist je bićee kojemu je vječni Bog dao "Svu vlast na nebu i na Zemlji".

Imaju inaće i Vede vrijednost, to da, ali zna se tko je glavni ne samo u svemiru nego i po cijelom našem prostor-vremenu, a to je NAJSTARIJE BIĆE koje se PRVO Bogu rodilo u našem svijetu, Riječ (Isus Krist); koja je tijelom postala i prebivala među nama, i po kojoj je SVE NASTALO što postoji pa i ti svi tvoji svjetovi koje Vede spominju.

Eto, u to sam uvjeren da je to tako.
 
Poslednja izmena:
Prva tri poglavlja Postanja prepisana su iz Gilgameša. Naime, Mojsije je između 1513. i 1473. godine p.n.e. pisao Pentateuh, i za njegovo pisanje mogao je koristiti Ep o Gilgamešu, koji je mnogo stariji (napisan je oko 1700. godine p.n.e.), i računa se za najstariju knjigu na Orijentu. Ostali delovi postanja i Pentateuha (ostale četiri Knjige Mojsijeve) plod su što Mojsijevih vizija i mašte što istorijskih događaja vezanih za jevrejski narod onoga doba. Interesantno je primetiti to da je recimo opis stvaranja ništa drugo do astronomija onog doba, koju je Kopernikus oborio u XVI veku. Dakle, idemo.


“1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
1:2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom
i Duh Božji lebdio je nad vodama.
1:3 I reče Bog: 'Neka bude svjetlost!' I bi svjetlost.
1:4 I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.
1:5 Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer,
pa jutro - dan prvi.
1:6 I reče Bog: 'Neka bude svod posred voda da dijeli vode od voda!'
I bi tako.
1:7 Bog načini svod i vode pod svodom odijeli od voda nad svodom.
1:8 A svod prozva Bog nebo. Tako bude večer, pa jutro - dan drugi.”


Dakle, ovde vidimo da se govori o nekakvom početku. Kakvom početku ukoliko je bog večan? I kakvu to nebo i zemlju “stvara” bog? Znam da su mi vernici govorili da se radi o simboličnom značenju te da se ne misli na oblake iznad naše zemlje, već na nebo kao duhovni pojam, kao svet bogova; i na zemlju, kao svet ljudi. Ali, da li je tako? Pa da vidimo.


“I reče Bog: 'Vode pod nebom neka se skupe na jedno mjesto i
neka se pokaže kopno!' I bi tako.
1:10 Kopno prozva Bog zemlja, a skupljene vode mora. I vidje Bog
da je dobro.
I reče Bog: 'Neka proklija zemlja zelenilom - travom sjemenitom,
stablima plodonosnim, koja, svako prema svojoj vrsti, na zemlji donose
plod što u sebi nosi svoje sjeme.' I bi tako.
1:12 I nikne iz zemlje zelena trava što se sjemeni, svaka prema
svojoj vrsti, i stabla koja rode plodovima što u sebi nose svoje sjeme,
svako prema svojoj vrsti. I vidje Bog da je dobro.
1:13 Tako bude večer, pa jutro - dan treći.”


Dakle, ovde vidimo da se doslovno misli na nebo nad nama i na zemlju kao boravište ljudi, da kažemo doslovno na našu planetu. Zašto? Pa trava koja niče iz zemlje može biti jednostavno i samo i jedino trava. Tu nema nikakve simbolike.


“1:14 I reče Bog: 'Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče
dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
1:15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!' I bi
tako.
1:16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje
da vlada noću - i zvijezde.
1:17 I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju,
1:18 da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje
Bog da je dobro.
1:19 Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.”


E, sad, ovde imamo veliki problem. U naše vreme i najmlađa deca koja pohađaju škole i od malih nogu sede za kompjuterima i surfuju po Internetu znaju da naša planeta Zemlja nije stvorena (nastala) pre Sunca i Meseca (koji su ovde poistovećeni - /ne/znanje ljudi onoga doba) i zvezda, a o galaksijama da i ne govorimo. U redu, ja se slažem da je ovo bilo astronomsko znanje ljudi onoga doba, prepisano iz Epa o Gilgamešu, i to kao takvo uvažavam i poštujem, ali nije fer ljudsko neznanje pripisivati bogu. Dok se ovo čita stiče se utisak da je Zemlja centar svemira te da su ljudi kao vrsta najveće dostignuće u svemiru i da sve postoji zbog njih. Ali danas znamo da nije tako i da ne samo da nismo centar svemira, nego se nalazimo na rubu naše galaksije Mlečni put, a ta galaksija je jedna od manjih galaksija u univerzumu i potpuno je beznačajna za ostale svetove. Ovakva astronomija učila se u školama do XVI veka. Danas znamo da je ovo prevaziđeno, ali ima još uvek vernika koji u zvom duhovnom slepilu veruju doslovno u sve ovo. Ako je neko vernik – ne bi trebalo da bude lakoveran.

Interesantno je primetiti šta o drugim svetovima kaže Krishna:


ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”

.

Biblija u Postanku na opisuje DOSLOVNO stvaranje svijeta nego je to UMJETNIČKI prikaz toga.

Bit toga je da svijet NIJE slučajno nastao.

Zato ne možeš tražiti tu neku grešku jer to nije kronološki točan u detalje izvještaj o tome kojim redom se nešto napravilo u svemiru.

Ti od jednoga drveta ne vidiš cijelu šumu u Bibliji a trebao bi ju vidjeti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top