Konak "Kod dobrog čoveka" (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bog je jedan i bogu svaka čast, a kojekakvim podmetačima istorijskih falsifikata u božje ime sve najgore.

- - - - - - - - - -

Muzika i božansko nadbiće, odnosno Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova...


divine10.jpg



Nota Do je Apsolut; nota Si predstavlja sve galaksije u univerzumu; nota La predstavlja galaksiju, kod nas je to Mlečni Put; nota Sol predstavlja matičnu zvezdu, u našem slučaju to je Sunce; nota Fa predstavlja sve planete u nekom zvezdanom sistemu, u našem slučaju sve planete od Merkura do Neptuna (nekada Plutona); nota Mi predstavlja matičnu planetu, u našem slučaju Zemlju; nota Re predstavlja satelit koji se kreće oko matične planete, i radi kao noćno svetlo, u našem slučaju to je Mesec; i najzad, nota Do takođe predstavlja Apsolut... I savršeni božanski krug je zatvoren.

Božanske trijade ili Trojstvo i muzika Zodijaka...


divine11.jpg



Božanska muzika u krugu od 360°...


divine12.jpg



Uz svetu muziku lepo bi bilo dodati i tajne plesove Gurđijeva, koja je bazirana na osnovu zakona oktave. Inače, simbol eneagrama i učenje koje je tim simbolom predstavljeno datira, pretpostavlja se, iz neke pitagorejske škole koju je Gurđijev prvi objasnio i preneo na zapad.

Ovi plesovi su deo tog učenja...



Ovo je završni deo iz filma “Susreti sa izuzetnim ljudima” u kome Gurđijeva igra naš pokojni glumac Dragan Maksimović. U 3-ćem minutu na poduje iscrtan unutrašnji deo eneagrama po kome se kreću plesači.

Namaste.
 
I tako...ovog dana se obeležavao Medjunarodni dan ljudskih prava. Po onoj univerzalnoj drklaracoiji Ujedinjenih nacija iz 1948 godine jedno od tih ljudskih prava je i ...pravo na socijalnu sigurnost...

A mogu li svi oni koji žive na ivici siromaštva, preživet i od toga ...prava na socijalnu sigurnost...
 
Ma je li istina da je moderacija odlučila da nijedan jedini korisnik ne sme da farba slova u postovima? Koliko vidim jeste. Baš mi drago. :super:

- - - - - - - - - -

Danas mi iz štampe izlazi šesta po redu knjiga i osećam se kao roditelj kada mu se rađa dete. Razlika je u tome što knjige traju duže od dece. Mnogo moćniji osećaj. Ko je doživeo zna o čemu govorim. Namaste.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top