Zasto su ljudi i svet losi i pored religije?

To nije odgovor .

Tema je jasna: Zašto su ljudi loši (zli) i pored biblije ?

Kako da ne budu kada na prvoj stranici tog semitsko-pastirskog sočinenija gledamo ZLO u zmijskom obliku u sred rajskog vrta, pored tek stvorenih NEVINIH KREACIJA ?

Tolike škole, bogoslovske, a ne znate da nam odgovorite :

KO JE STVORIO ZLO U SRED RAJSKOG VRTA ?

I SA KOJOM NAMEROM ?

:rtfm:



Pod jedan :

@Tema je :

"Zasto su ljudi i svet losi i pored religije?




A , ne :

"...Zašto su ljudi loši (zli) i pored biblije "...


:think:


Mozes li da ukapiras razliku ?

"Religija" ~ "Biblija" ~ "Talmud" ~ "Zohar" ~ "Kur`an" ..


PS :

Nemoj da boldujes i da povecavas velicinu slova i brojeva i delove Poruke , jer je to zabranjeno vazecim Pravilnikom ovog pdf - a.

Sve sledece slicne "aktivnosti tog tipa" i brise se kompletna Poruka .
 
Poslednja izmena:
:rtfm:



Pod jedan :

@Tema je :

"Zasto su ljudi i svet losi i pored religije?

Moze li ovako: ljudi su losi jer je religija ocajno losa. Ne naucava ih da budu humani, tj. milosrdni. Ja bih dodao da su ljudi u svemu prihvatili krajnje losa i zla ucenja. Ko je procitao makar prvih pet biblijski knjiga slozice se sa ovakvim tumacenjem lljudskog loseg / zlog karaktera.



A , ne :

A, ne ::rtfm:"...Zašto su ljudi loši (zli) i pored biblije "...
Tesko je distancirati Bibliju od relgije. Ako kazemo da je Biblija osnova jedne velike religije, necemo pogresiti.
Biblija je kompilacija starovekovnih paganskih i politeitskih religija, onda bi se moglo tumaciti da je Biblija sinonim religiji. I obratno.

:think:


:rtfm:Mozes li da ukapiras razliku ?

"Religija" ~ "Biblija" ~ "Talmud" ~ "Zohar" ~ "Kur`an" ..
razlika je u nijansama, rekao bih. A ponajvise u ritualima. Kakav je tvoj stav s tim u vezi? Bog vam je isti -jeudeo-hriscansko-islamski. Ceo svet je podlozan bogu Jahveu, Savatiju, Alahau. Naraavno, osim nas ateista.


:rtfm:PS :

Nemoj da boldujes i da povecavas velicinu slova i brojeva i delove Poruke , jer je to zabranjeno vazecim Pravilnikom ovog pdf - a.

Sve sledece slicne "aktivnosti tog tipa" i brise se kompletna Poruka .
Ne budi suvise rigorozan. Cini mi se da sam procitao da se velika slova i boldovano mogu tolerisati u izuzetnim prilikma, npr. kada se nesto potencira , ili izdvaja kao vazno, ali nikako ceo tekst ili njegov veci deo.. Ako se ne varam, nisu dozvoljena ni slova u boji?
 
Vera je tolika fikcija da na ovom forumu za tolike godine ne napisa ni jedan post na nekom drugom podforumu osim na politici i religiji. Vera za tebe je odavno postala stvarnost :D
A sada da pregledamo tvoj prethodni post još jednom
Zasto ovako bezocno izvitoperujes istinu.? Da li je laganje zabradnjeno hricanskim svetim knjigama i kanonima? Zara, ne verujes ti u boga cim ovakio drasticno krsis bozije zapovesti.
 
Moze li ovako: ljudi su losi jer je religija ocajno losa. Ne naucava ih da budu humani, tj. milosrdni. Ja bih dodao da su ljudi u svemu prihvatili krajnje losa i zla ucenja. Ko je procitao makar prvih pet biblijski knjiga slozice se sa ovakvim tumacenjem lljudskog loseg / zlog karaktera.



A , ne :

Tesko je distancirati Bibliju od relgije. Ako kazemo da je Biblija osnova jedne velike religije, necemo pogresiti.
Biblija je kompilacija starovekovnih paganskih i politeitskih religija, onda bi se moglo tumaciti da je Biblija sinonim religiji. I obratno.

:think:


razlika je u nijansama, rekao bih. A ponajvise u ritualima. Kakav je tvoj stav s tim u vezi? Bog vam je isti -jeudeo-hriscansko-islamski. Ceo svet je podlozan bogu Jahveu, Savatiju, Alahau. Naraavno, osim nas ateista.


Ne budi suvise rigorozan. Cini mi se da sam procitao da se velika slova i boldovano mogu tolerisati u izuzetnim prilikma, npr. kada se nesto potencira , ili izdvaja kao vazno, ali nikako ceo tekst ili njegov veci deo.. Ako se ne varam, nisu dozvoljena ni slova u boji?

H :

" Moze li ovako: ljudi su losi jer je religija ocajno losa. Ne naucava ih da budu humani, tj. milosrdni. Ja bih dodao da su ljudi u svemu prihvatili krajnje losa i zla ucenja. Ko je procitao makar prvih pet biblijski knjiga slozice se sa ovakvim tumacenjem lljudskog loseg / zlog karaktera."

Moze li ovako : da su neki ljudi ovakvi ili onakvi , jer cisto sumnjam da ma ko od nas poznaje sve ljude sirom Sveta i da je upoznat sa tacnim stanjem te stvari .

H:

"Tesko je distancirati Bibliju od relgije. Ako kazemo da je Biblija osnova jedne velike religije, necemo pogresiti.
Biblija je kompilacija starovekovnih paganskih i politeitskih religija, onda bi se moglo tumaciti da je Biblija sinonim religiji. I obratno.
"

"Ako kazemo ..." , ali , da li kazemo i tacno i precizno , jer smo u nekoliko navrata imali prilike da citamo da su "neki drugi znatno brojniji od poklonika Biblije" i to o "paganstvu i politeizmu" je mozda tvoje misljenje , ali ne i clanova te konfesije ...

A sta ti mislis koliko je njima stalo do tvog "misljenja" i da li je reciporcitetno tvom misljenju , posebno ako imamo u vidu da je ta primedba upucena ucesniku koji "citira naslov" koji nije veran originalnom ...?

H :

"razlika je u nijansama, rekao bih. A ponajvise u ritualima. Kakav je tvoj stav s tim u vezi? Bog vam je isti -jeudeo-hriscansko-islamski. Ceo svet je podlozan bogu Jahveu, Savatiju, Alahau. Naraavno, osim nas ateista.
'.


Rodjen sam u porodici koja je vekovima iz te religijske konfesije i nisam video razloga da "budem pametniji od svojih predaka i da izmisljam toplu vodu" ili da eventualne probleme prilikom odrastanja resavam na neki drugaciji nacin , posebno kada je religiozno opredeljenje u pitanju ...


H :

" Ne budi suvise rigorozan. Cini mi se da sam procitao da se velika slova i boldovano mogu tolerisati u izuzetnim prilikma, npr. kada se nesto potencira , ili izdvaja kao vazno, ali nikako ceo tekst ili njegov veci deo.. Ako se ne varam, nisu dozvoljena ni slova u boji?"

:rtfm:


Ovde je vazeci Pravilnik ovog pdf - a i lako je proveriti te tvoje navode :

https://forum.krstarica.com/showthread.php/800088-Pravilnik-foruma-Religija


" ...

Strogo je zabranjeno otvaranje tema o administratorima, moderatorima i upravi Krstarice, kao i komentarisanje njihovog rada na temama ili u kafani.
Ukoliko postoji bilo kakav prigovor na rad moderatora ili žalba na kaznu, brisanje teme i komentara, obratite se putem privatne poruke administratoru ili supermoderatoru.
Svako prijavljivanje posta vulgarnim rečnikom, pretnjama, vređanjem i slično, biće takođe kažnjivo.
Radi lakšeg čitanja i razumevanja poruka i urednijeg izgleda celog foruma nije dozvoljeno korišćenje velikih slova i kodova, kao i korišćenje boje u tekstovima. Ovo može biti korišćeno samo u kafani u specijalnim prilikama (čestitke, proslave i slično).Upotreba podebljanih slova (boldovanje) dozvoljena je samo ako se želi naglasiti najvažniji (svakako manji) deo teksta. Podebljavanje celog teksta takođe nije dozvoljeno, kao i upotreba velikih fontova.
Ako se uz poruku prilaže medijski sadržaj većeg formata ili više fotografija npr, sadržaj postavljati u spojlere.
Korisnici koji se ne budu pridržavali ovog pravila će biti upozoreni, a komentar će im biti obrisan .
Svako postavljanje satanističkih sadržaja (slika ili tekstova) biće sancinisano trenutnim i trajnim banom.
Molimo sve korisnike koji primete takve sadržaje da ih prijave na uobičajen način..."...

:rtfm:

Dakle , kaze se :

" ...Ovo može biti korišćeno samo u kafani u specijalnim prilikama (čestitke, proslave i slično)...."...!


Ili da se podsetimo iz Pravilnika koji je vazeci za kompletan Forum :

https://forum.krstarica.com/faq.php?faq=vb3_board_faq#faq_pravilnikforumakrstarice

" ...Šta je zabranjeno?

...

. javna diskusija o radu moderatora i žalbe na njihov rad (za to se obratite putem privatnih poruka supermoderatorima ili administratorima)
. ometanje normalnog rada Foruma

...

Kršenje ovih pravila povlači sankcionisanje korisnika, uz prethodno poslatu opomenu ili bez nje:

. pomeranjem, zaključavanjem ili brisanjem pojedinih ili svih njegovih poruka

Sadržaj poruka :

. Krstarica ne snosi nikakvu odgovornost za poruke korisnika i posetilaca Foruma.
. Zadržavamo pravo da uklonimo, izmenimo, premestimo ili zatvorimo bilo koju temu ili poruku iz bilo kog razloga.


Kontakt :


. Ukoliko imate neko pitanje ili predlog u vezi sa Forumom Krstarice - kontaktirajte nas." .
 
:rtfm:



Pod jedan :

@Tema je :

"Zasto su ljudi i svet losi i pored religije?




A , ne :

"...Zašto su ljudi loši (zli) i pored biblije "...


:think:


Mozes li da ukapiras razliku ?

"Religija" ~ "Biblija" ~ "Talmud" ~ "Zohar" ~ "Kur`an" ..


PS :

Nemoj da boldujes i da povecavas velicinu slova i brojeva i delove Poruke , jer je to zabranjeno vazecim Pravilnikom ovog pdf - a.

Sve sledece slicne "aktivnosti tog tipa" i brise se kompletna Poruka .


Stiže inkvizicija, konačno.

Klasika. kako ne znaš odgovor na pitanje, i ne možeš da ga izgooglaš u tim starim pričama, onda vadiš batinu ?

Tipično hrišćanski, valjda.

Šteta što me ne možeš proglasiti jeretnikom, pa na lomaču sa mnom.

Kao što su završili mnogi moji slobodoumni prethodnici (Đordano Bruno na prim.)

..................................................................................................................................................

I zašto su ljudi loši - zli ?

Zašto su Adam i Eva postali loši ?

Šta ih je na to navelo ?

Stare semitske priče tvrde da je to bio nepomenik u obliku zmije ? A taj nepomenik je zlo koliko shvatam ?

Zlo koje je bog namerno stvorio i postavio u svoj vrt tik kraj svojih nevinih tek stvorenih kreacija. Zajedno sa mamcem , prelepim rumenim, jedrim plodovima drveta spoznaje.

Pa koje dete neće pružiti ruku ka privlačnim plodovima ? Još kad je tu đavo da ga nagovori ?

Bog se dakle unapred pobrinuo da postanemo loši . Nismo imali izbora, nikakvu opciju ? Sa nepomenikom obmotanim oko stabla .

Sve je lepo isprogramirao, da postanemo loši, da nas istera iz rajskog vrta.

Bog nas je napravio lošim. Nismo imali nikakve šanse .
 
Stiže inkvizicija, konačno.

Klasika. kako ne znaš odgovor na pitanje, i ne možeš da ga izgooglaš u tim starim pričama, onda vadiš batinu ?

Tipično hrišćanski, valjda.

Šteta što me ne možeš proglasiti jeretnikom, pa na lomaču sa mnom.

Kao što su završili mnogi moji slobodoumni prethodnici (Đordano Bruno na prim.)

..................................................................................................................................................

I zašto su ljudi loši - zli ?

Zašto su Adam i Eva postali loši ?

Šta ih je na to navelo ?

Stare semitske priče tvrde da je to bio nepomenik u obliku zmije ? A taj nepomenik je zlo koliko shvatam ?

Zlo koje je bog namerno stvorio i postavio u svoj vrt tik kraj svojih nevinih tek stvorenih kreacija. Zajedno sa mamcem , prelepim rumenim, jedrim plodovima drveta spoznaje.

Pa koje dete neće pružiti ruku ka privlačnim plodovima ? Još kad je tu đavo da ga nagovori ?

Bog se dakle unapred pobrinuo da postanemo loši . Nismo imali izbora, nikakvu opciju ? Sa nepomenikom obmotanim oko stabla .

Sve je lepo isprogramirao, da postanemo loši, da nas istera iz rajskog vrta.

Bog nas je napravio lošim. Nismo imali nikakve šanse .

:)

Da li si cuo za Kalimera i njegove "zalopojke" ?

:rtfm:


Ili , makar , za Kucni red ...?

E , vidis - ovde , konkretno , je rec o Kucnom redu ili Pravilniku , koji vazi za sve , pa i za tebe .

Sa tim "Tipicno Hriscanski" , vredjas celu jednu grupaciju ljudi koje sigurno sve ne poznajes i to je , takodje , povreda vazeceg Pravilnika ovog pdf - a.
 
Poslednja izmena:
H :

" Moze li ovako: ljudi su losi jer je religija ocajno losa. Ne naucava ih da budu humani, tj. milosrdni. Ja bih dodao da su ljudi u svemu prihvatili krajnje losa i zla ucenja. Ko je procitao makar prvih pet biblijski knjiga slozice se sa ovakvim tumacenjem lljudskog loseg / zlog karaktera."

Moze li ovako : da su neki ljudi ovakvi ili onakvi , jer cisto sumnjam da ma ko od nas poznaje sve ljude sirom Sveta i da je upoznat sa tacnim stanjem te stvari .

H:

"Tesko je distancirati Bibliju od relgije. Ako kazemo da je Biblija osnova jedne velike religije, necemo pogresiti.
Biblija je kompilacija starovekovnih paganskih i politeitskih religija, onda bi se moglo tumaciti da je Biblija sinonim religiji. I obratno.
"

"Ako kazemo ..." , ali , da li kazemo i tacno i precizno , jer smo u nekoliko navrata imali prilike da citamo da su "neki drugi znatno brojniji od poklonika Biblije" i to o "paganstvu i politeizmu" je mozda tvoje misljenje , ali ne i clanova te konfesije ...

A sta ti mislis koliko je njima stalo do tvog "misljenja" i da li je reciporcitetno tvom misljenju , posebno ako imamo u vidu da je ta primedba upucena ucesniku koji "citira naslov" koji nije veran originalnom ...?

H :

"razlika je u nijansama, rekao bih. A ponajvise u ritualima. Kakav je tvoj stav s tim u vezi? Bog vam je isti -jeudeo-hriscansko-islamski. Ceo svet je podlozan bogu Jahveu, Savatiju, Alahau. Naraavno, osim nas ateista.
'.


Rodjen sam u porodici koja je vekovima iz te religijske konfesije i nisam video razloga da "budem pametniji od svojih predaka i da izmisljam toplu vodu" ili da eventualne probleme prilikom odrastanja resavam na neki drugaciji nacin , posebno kada je religiozno opredeljenje u pitanju ...


H :

" Ne budi suvise rigorozan. Cini mi se da sam procitao da se velika slova i boldovano mogu tolerisati u izuzetnim prilikma, npr. kada se nesto potencira , ili izdvaja kao vazno, ali nikako ceo tekst ili njegov veci deo.. Ako se ne varam, nisu dozvoljena ni slova u boji?"

:rtfm:


Ovde je vazeci Pravilnik ovog pdf - a i lako je proveriti te tvoje navode :

https://forum.krstarica.com/showthread.php/800088-Pravilnik-foruma-Religija


" ...

Strogo je zabranjeno otvaranje tema o administratorima, moderatorima i upravi Krstarice, kao i komentarisanje njihovog rada na temama ili u kafani.
Ukoliko postoji bilo kakav prigovor na rad moderatora ili žalba na kaznu, brisanje teme i komentara, obratite se putem privatne poruke administratoru ili supermoderatoru.
Svako prijavljivanje posta vulgarnim rečnikom, pretnjama, vređanjem i slično, biće takođe kažnjivo.
Radi lakšeg čitanja i razumevanja poruka i urednijeg izgleda celog foruma nije dozvoljeno korišćenje velikih slova i kodova, kao i korišćenje boje u tekstovima. Ovo može biti korišćeno samo u kafani u specijalnim prilikama (čestitke, proslave i slično).Upotreba podebljanih slova (boldovanje) dozvoljena je samo ako se želi naglasiti najvažniji (svakako manji) deo teksta. Podebljavanje celog teksta takođe nije dozvoljeno, kao i upotreba velikih fontova.
Ako se uz poruku prilaže medijski sadržaj većeg formata ili više fotografija npr, sadržaj postavljati u spojlere.
Korisnici koji se ne budu pridržavali ovog pravila će biti upozoreni, a komentar će im biti obrisan .
Svako postavljanje satanističkih sadržaja (slika ili tekstova) biće sancinisano trenutnim i trajnim banom.
Molimo sve korisnike koji primete takve sadržaje da ih prijave na uobičajen način..."...

:rtfm:

Dakle , kaze se :

" ...Ovo može biti korišćeno samo u kafani u specijalnim prilikama (čestitke, proslave i slično)...."...!


Ili da se podsetimo iz Pravilnika koji je vazeci za kompletan Forum :

https://forum.krstarica.com/faq.php?faq=vb3_board_faq#faq_pravilnikforumakrstarice

" ...Šta je zabranjeno?

...

. javna diskusija o radu moderatora i žalbe na njihov rad (za to se obratite putem privatnih poruka supermoderatorima ili administratorima)
. ometanje normalnog rada Foruma

...

Kršenje ovih pravila povlači sankcionisanje korisnika, uz prethodno poslatu opomenu ili bez nje:

. pomeranjem, zaključavanjem ili brisanjem pojedinih ili svih njegovih poruka

Sadržaj poruka :

. Krstarica ne snosi nikakvu odgovornost za poruke korisnika i posetilaca Foruma.
. Zadržavamo pravo da uklonimo, izmenimo, premestimo ili zatvorimo bilo koju temu ili poruku iz bilo kog razloga.


Kontakt :


. Ukoliko imate neko pitanje ili predlog u vezi sa Forumom Krstarice - kontaktirajte nas." .

Udjoh ja danas u autobus, a sofer ustade i odlucnim i snaznim glasom me upita, jesam li procitao uputstvo kako putnici - korisnici moraju da se vladaju u njegovom autobusu. Kada mu ja skruseno i smernog odgovorih da jesam, on rece: ako se ne pridrzavas pravilnika ovog autobusa, neci ti ni sveti Savatije pomoci, letis napolje sa sutom u zadnjicu. A onda sa poslovnim partnerom izadjoh na rucak, kad vlasnik restorana ostro zapita da li smo procitali pravilnik restorana, ako nismo da se odmah vratimo odakle smo dosli. I tu skromno potvrdismo da smo upoznati u detalje sa pravilnikom i da ga molimo da nam bude koliko-toliko naklonjen i da bude uveren da mi necemo da kritikujemo ni resotran ni kelnere, a po najmanje vlasnika i njegov jelovnik. Bas sam bio srecan sto su i sofer i kelner zajedno sa vlasnikom restorana bili taki ljubazni i hricansko dobri. I ja i moj partner smo bili impresionirani koliku kolicinu znjanja su posedovali. Tu se nasla i sefica sale koja je sve to potvrdila i dokazala je da su neki losi nevernici zasluzili da budu poubijani, jer imaju vise dece od vernika.

Jedan nam od vaznih ljudi rece da mu je vera vekovima propovedana i postepeno, mic po mic, ulazila u genetski kod i on nece da ga ga menja kao sto nisu ni njegovi prethodnici.

Ma ljudi, niko nije tako dobar kao mi Srbi. Nije tacno da smo losi i pore biblije, tj. religije:rtfm:
 
Poslednja izmena:
:)

A , tek , kako po neki od nas lepo zive i zaradjuju svoj hleb nasusni , na sagresenijama onih koji ne spoznase "da se moze biti dobar i vrlinoslovlastan i bez religijskih opredeljenja i postivanja i primenjivana dobrovoljno j preuzetog Ugovora prilikom Registracije za pristupanje u autobusu , u restoran , kod sefice sale i da im nije za sve to neophodno da im se drze svakodnevno vekovna propovedanja ... " , jer , eto , moze se biti savrsen i bez svega toga ...?

Makar u sopstvenim ocima , usima i preostalim anatomalijama ...

:whistling:
 
:)

A , tek , kako po neki od nas lepo zive i zaradjuju svoj hleb nasusni , na sagresenijama onih koji ne spoznase "da se moze biti dobar i vrlinoslovlastan i bez religijskih opredeljenja i postivanja i primenjivana dobrovoljno j preuzetog Ugovora prilikom Registracije za pristupanje u autobusu , u restoran , kod sefice sale i da im nije za sve to neophodno da im se drze svakodnevno vekovna propovedanja ... " , jer , eto , moze se biti savrsen i bez svega toga ...?

Makar u sopstvenim ocima , usima i preostalim anatomalijama ...

:whistling:

Ne odgovori nam na pitanja: Ko je stvorio zlo, pohlepu, mržnju, i sa kojim ciljem ?

Ko je pustio đavola u rajski vrt ?

Ko je njega stvorio, i u koju svrhu ?

...
Ko je pobio 6 miliona jevreja u Holokaustu - hrišćani !
Ko je bacio obe atomske bombe na japanske civile - hrišćani!
Ko je izmislio inkviziciju - hrišćani!
Ko su bili krstaši - hrišćani !
Ko su bili kolonisti - hrišćani!
Ko su bili trgovci afričkim robljem - hrišćani!
Ko je razorio Irak i Libiju - hrišćani!
Ko podržava i finansira ISIL i ostale bradonje dole u Siriji, opet hrišćani !

Jesam li nešto propustio ?

Da li su ateisti napravili ovako nešto kroz istoriju ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne odgovori nam na pitanja: Ko je stvorio zlo, pohlepu, mržnju, i sa kojim ciljem ?

Ko je pustio đavola u rajski vrt ?

Ko je njega stvorio, i u koju svrhu ?

... Svi znamo koliko je ubijeo latino i severno američkih domorodaca, u ime raspeća ? Koliko je opljačkanog zlata otuda u Evropu doneto ?

Ko je pobio 6 miliona jevreja u Holokaustu - hrišćani !
Ko je bacio obe atomske bombe na japanske civile - hrišćani!
Ko je izmislio inkviziciju - hrišćani!
Ko su bili krstaši - hrišćani !
Ko su bili kolonisti - hrišćani!
Ko su bili trgovci afričkim robljem - hrišćani!
Ko je razorio Irak i Libiju - hrišćani!
Ko podržava i finansira ISIL i ostale bradonje dole u Siriji, opet hrišćani !

Jesam li nešto propustio ?

Da li su ateisti napravili ovako nešto kroz istoriju ?

Na ta pitanja je davno odgovoreno, nego ti ne citas, i pitas stalno jedno te isto...

A oni koji ubijaju nisu pravi hriscani, pravi hriscani su oni koji zive po veri
koja podrazumeva vrline kao sto su ljubav dobrota mir itd...

ja sam ti lepo postavila pitanje a ti nisi hteo da odgovoris.

Pitala sam te ko je kriv ako covek postane zao?
da li mozes da razmislis o tome kako je covek stvoren?
Kao sto covek svbopje3voljno moze postati zao,
tako i andjeli mogu da postanu zli...
Zlo nastaje samo, odvajanjem od Bozjeg zakona od Bozanskih svojstava.

Bog je apsolut Bog je Ljuba Bog je savrsenstvo.
Bog je savrseno dobar u njemu nema trunke zla.
Dakle Zlo je odsustvo dobra.

A sto se tice stvorenja juedan andjeo je prvi zgresio protiv Boga,
postao je zao, sam je sebe nacinio zlim.
On je naveo prve ljude da zgrese protiv Boga, on je postao uzrocnik zla na Zemlji...
Zato se i zove Satana Djavo sto znaci protivnik i klevetnik... Bozji protivnik...
Pod njegovim uticajem ljudi su zgresili i dalje grese i sluze mu...
Dok Bog ne unisti zlo zauvek...

A svako ko cini dela Djavolova je pod uticajem Djavola a ne Boga.
Bog kaze ne ubij, ko ubija cini Djavolovu volju...
Isus je rekao
Jovan 8:44 Vaš je otac Đavo i želite postupati po željama svojega oca.
On je ubica ljudi otkad se pobunio i nije ostao postojan u istini, jer nema istine u njemu.
Kad govori laž, svoje govori, jer je lažljivac i otac laži.

Rimljanima 6:20 A Bog koji daje mir uskoro će satrti Sotonu pod vašim nogama.
Neka nezaslužena dobrota našega Gospoda Isusa bude s vama!
1 Jovanova 3
7 Dečice, neka vas nitko ne zavede! Tko hodi u pravednosti, pravedan je, kao što je on pravedan.
8  Ko hodi u grijehu, potiče od Đavola, jer Đavo greši otkad se pobunio.
Zato je došao Sin Božji, da uništi dela Đavolova.

1 Petrova 5
6 Ponizite se, stoga, pod moćnu ruku Božju, da bi vas uzvisio kad bude vrijeme,
7 i sve svoje brige bacite na njega, jer se on brine za vas.
8 Budite trezveni, bdijte! Protivnik vaš, Đavo, ide uokolo kao ričući lav i traži koga da proždre.
9 A vi mu se oduprite čvrsti u veri, znajući da iste patnje podnose i vaša braća po svetu.
 
Poslednja izmena:
Na ta pitanja je davno odgovoreno, nego ti ne citas, i pitas stalno jedno te isto...

A oni koji ubijaju nisu pravi hriscani, pravi hriscani su oni koji zive po veri
koja podrazumeva vrline kao sto su ljubav dobrota mir itd...

ja sam ti lepo postavila pitanje a ti nisi hteo da odgovoris

Evo rodjo.
Arijana kaze da ti je odgovorila a ti ponovo pitas?

Zasto tako rodjo?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pravo pitanje bi bilo:Zašto su vernici krvoločniji od skeptika vere i onih koji su više naklonjeni naučnim saznanjima?
Odgovor je sasvim jednostavan,bar za poznavaoce psihoanalize: Potiskivan i odlagan libido nakuplja negativnu energiju libida zagovaranjem
suzdržavanja od negodovanja,nereagovanja (ko tebe kamenom-ti njega hlebom,okreni i drugi obraz i sl.) te zagovaranjem dobrote i ljubavi čak i kad su neumesni
i preterani,a koja potiskivana energije kad tad "prevrši meru","prekipi","pukne" i sl,a onda JAO! Sva potiskivana negativna energija rukne u izlive besa
i negativne akcije-destrukcije i sl.
Grčki princip da je znanje dobro,a neznanje zlo,takođe opredeljuje veru (koja i ne teži znanju!) te koja je neznanje-slepo "znanje"-latentnom izvoru zla.
Šta kad izneveri?! ZLO!
Lepo bi bilo da je vera isto što i optimizam! Međutim nije!
Vera ,recimo,u spasenje,tj.u zagrobni život je iracionalna i samoobmana koje su svesni intuitivni svi vernici i zbog kog se dvojstva postaje ,neretko,
fanatićan vernik da bi se ta intuicija prave i tužne istine suzbila.
Naravno da to nije moguće,jer je ljudska duša krajnje iskrena,egzistencijalna i nju ne možemo prevariti nekim opsenama i izmišljanjima,te nam šalje te intuitivne misli
da od tog zagrobnog života nema ništa!
I kad u trenucima osvetljenja uma (prosvetljenje je stalno osvetljenje uma!) vernik shvati da je prevaren,izneveren ,dešava se svašta!
Krstaški i ostali ratovi,pogromi,genocidi ,atomske na Hirošimu i Nagasaki itd...
Ovo treba ,prvo,deci objasniti,da shvate zašto je bolje i bezbednije baviti se filozofijom nego religijom!
 
Ja odgovaram na tvoju analitiku.
U kojoj se nalaze i pitanja.
Ta analitika ti je jednostrana.
Ima tu tacnosti.
Ali ti sve bacas u jedan lonac.
A to nije objektivnost.

Ovo sto si napisao je kao da kazes:
Na mestu trovanja nervnim gasom u ngleskoj,
nadjen je P utinov pasos.

Samo trazim objektivnost i poznavanje onoga sto pises.
Ali 200 puta godisnje isto iako ti se objasni.

Nikako nije analitika.
 
A šta tu reči?
Da će vernici kad im se jednom kaže da treba da pruže i drugi obraz,uvek pružati drugi obraz?
Da će činiti dobro i neprijateljima svojim i takmacima?
Itd...Ama neće!
I sam pokazuješ ozlojeđenost istinom o sopstvenoj veri što je ljudski!
Ne zameram ti uopšte što se buniš!
Znaš,ja sam agnostik i nemam takve brane i takva uputstva...Moje je široko polje filozofije,teologije,pa i mistike!
Sve me agnoza upućuje da istražujem,mada sam skeptik da je sve to dostupno ljudskom saznanju...
Sklon sam mišljenju da je za shvatanje bogova neophodno božansko sveznanje ili bar blisko tom znanju...
Na moju žalost sam daleko od takvih sveznanja...
 
Pravo pitanje bi bilo:Zašto su vernici krvoločniji od skeptika vere i onih koji su više naklonjeni naučnim saznanjima?
Odgovor je sasvim jednostavan,bar za poznavaoce psihoanalize: Potiskivan i odlagan libido nakuplja negativnu energiju libida zagovaranjem
suzdržavanja od negodovanja,nereagovanja (ko tebe kamenom-ti njega hlebom,okreni i drugi obraz i sl.) te zagovaranjem dobrote i ljubavi čak i kad su neumesni
i preterani,a koja potiskivana energije kad tad "prevrši meru","prekipi","pukne" i sl,a onda JAO! Sva potiskivana negativna energija rukne u izlive besa
i negativne akcije-destrukcije i sl.
Grčki princip da je znanje dobro,a neznanje zlo,takođe opredeljuje veru (koja i ne teži znanju!) te koja je neznanje-slepo "znanje"-latentnom izvoru zla.
Šta kad izneveri?! ZLO!
Lepo bi bilo da je vera isto što i optimizam! Međutim nije!
Vera ,recimo,u spasenje,tj.u zagrobni život je iracionalna i samoobmana koje su svesni intuitivni svi vernici i zbog kog se dvojstva postaje ,neretko,
fanatićan vernik da bi se ta intuicija prave i tužne istine suzbila.
Naravno da to nije moguće,jer je ljudska duša krajnje iskrena,egzistencijalna i nju ne možemo prevariti nekim opsenama i izmišljanjima,te nam šalje te intuitivne misli
da od tog zagrobnog života nema ništa!
I kad u trenucima osvetljenja uma (prosvetljenje je stalno osvetljenje uma!) vernik shvati da je prevaren,izneveren ,dešava se svašta!
Krstaški i ostali ratovi,pogromi,genocidi ,atomske na Hirošimu i Nagasaki itd...
Ovo treba ,prvo,deci objasniti,da shvate zašto je bolje i bezbednije baviti se filozofijom nego religijom!

Tako da tvoja intervencija,poštovani Glasniče,nema očekivano dejstvo-ad hominem nije argument!
 

Back
Top