“BOG” PLAĆA U KEŠU: Plata običnog sveštenika SPC veća od 75.000 dinara!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
fo-cto.jpg



Brat Vuka Draskovica sebi izgradio dvorac u Trebinju.

Dvorac Rodoljuba Draskovica je pre dve godine osvestao licno episkop Grigorije koji je i sam preduzetnik.
 
3 W, TELEPROMTER.com

Obični sveštenici Srpske pravoslavne crkve iz “božje blagajne” dobijaju mesečnu platu veću od 75.000 dinara u kešu.

Da se razumemo, plata od 75.000 dinara nije pristojna za bilo koga ko nesto iole aktivno radi.

A nisu svestenici ti koji su plate sveli na daleko ispod toga.

P.S.
Postavljac teme se "obratio" na pogresnu adresu.
 
Decak, problem je u tome sto oni imaju 75 000, a prosek plata u Srbiji nije ni 30 000.

Moja malenkost sa preko 50 godina kao prvo nije decak,
kao drugo gori sam od ateiste,
ali, ... kao trece ... to ne znaci da sam ideoloski bilo zadrt bilo iskompleksiran.

Ta plata je nistavna, a kolikogod da po mom licnom misljenju je za nista, ona ide po pravu njihovih vernika da ih placaju.

Mozda oni njima znace vise nego sto su placeni.
To nije moj problem. A nije ni tvoj.

Medjutim 75.000 dinara ovde i sada je malo za pristojan zivot!
 
fo-cto.jpg



Brat Vuka Draskovica sebi izgradio dvorac u Trebinju.

Dvorac Rodoljuba Draskovica je pre dve godine osvestao licno episkop Grigorije koji je i sam preduzetnik.

Они предузетници и феудалци а ми себри.

Али бар ме нико не бије по ушима да исповедам њихову веру, да их зовем у кућу да ми секу колаче или шта већ раде...
 
Они предузетници и феудалци а ми себри.
"Nije" on brat Vuka Draskovica, nego: vlasnik koncerna Svislajon-Takovo!
Proizvode fantastican keks koga ne mogu da kupujem ali je fenomenalan.

Inace svojevremeno su dva odlicna pisca Iljf i Petrov https://sr.wikipedia.org/sr-el/Иљф_и_Петров bili otputovali u Ameriku
i tamo pitali proletere zasto podrzavaju kapitalizam kada oni licno nemaju nista,
a ovi su im bili odgovorili da je to stoga sto: bar potencijalno mogu da imaju sve.

Tj. imaju pravo da ucestvuju u toj igri.

I nije tacno ono sto i danas jos uvek se govori o Ostapu Bebnderu https://sr.wikipedia.org/wiki/Остап_Бендер
Ostap Bender je bio nagovestaj nuznosti pada drustvenoga rezima u kome su oni ziveli,
i taj rezim je i pao.

A sasvim druga je stvar sto u danasnjim rezimima nedostaje danasnji Ostap Bender,
jer to svakako ne moze biti Del Boj jer on nije najava prirodnoga urusavanja pogresnoga rezima.
 
Poslednja izmena:
"Nije" on brat Vuka Draskovica, nego: vlasnik koncerna Svislajon-Takovo!
Proizvode fantastican keks koga ne mogu da kupujem ali je fenomenalan.

Inace svojevremeno su dva odlicna pisca Iljf i Petrov https://sr.wikipedia.org/sr-el/Иљф_и_Петров bili otputovali u Ameriku
i tamo pitali proletere zasto podrzavaju kapitalizam kada oni licno nemaju nista,
a ovi su im bili odgovorili da je to stoga sto: bar potencijalno mogu da imaju sve.

Tj. imaju pravo da ucestvuju u toj igri.

Продао неку њиву у родном му Тријебињу па купио фабрику, а од остатка лове направио дворац?
 
Продао неку њиву у родном му Тријебињу па купио фабрику, а од остатка лове направио дворац?

Dvorac je napravio od zarke zelje clanova centralnoga komiteta komunisticke partije da im deca budu kapitalisti.

To je ono sto je poenta.
naime, nema opstanka drzave bez bar po nekoga ispunjenja snova ambicioznih.

Ne trebaju vernicima prosjaci da ih blagoslove.
Nisu svestenici stancovani u ideologiji uravnilovki.

Niti meni treba ministar koji ce se odreci ministarske plate, nego koji ce je opravdano zaraditi.
A godilo bi da zaradi i vecu.
 
pas-356x205.jpg


Hriscanstvo je u samrtnom ropcu, hteli to da priznamo ili ne, svaki dan nam se namestaju informacije od kojih se ledi krv u zilama. Od njihovog batinjanja, seksualnih perverzija, novcanih malverzacija do davanja podrske homoseksualnim osobama.

Islam bi lako izasao na kraj sa pederastijom. Neka svako odluci cemu je blizi, duhovnim principima ili vazelinu (nevenova krema alternativno).
 
pas-356x205.jpg


Hriscanstvo je u samrtnom ropcu, hteli to da priznamo ili ne, svaki dan nam se namestaju informacije od kojih se ledi krv u zilama. Od njihovog batinjanja, seksualnih perverzija, novcanih malverzacija do davanja podrske homoseksualnim osobama.

Islam bi lako izasao na kraj sa pederastijom. Neka svako odluci cemu je blizi, duhovnim principima ili vazelinu (nevenova krema alternativno).
Ако се Ислам продаје на бази вређања и омаловажавања других религија, онда је свакако одлука јасна.
 
3 W, TELEPROMTER.com

Obični sveštenici Srpske pravoslavne crkve iz “božje blagajne” dobijaju mesečnu platu veću od 75.000 dinara u kešu. To pokazuju priznanice koje **************** ekskluzivno objavljuje.
Radi se o priznanicama koje je izdavala Srpska pravoslavna crkva iz opštine Veternik u blizini Novog Sada.
Iz “božje blagajne” prezviteru (svešteniku) Branislavu Đuragiću iz Veternika isplaćeno je u januaru 2015. godine čak 75.335 dinara na ime plate, dok je prosečna plata u Srbiji oko 44.000 dinara.
Đuragić je u februaru mesecu zaradio 73.200 dinara.
Sveštenik Igor Ignjatov, takođe iz Veternika, zaradio je u januaru 2015. godine 65.455 dinara, a u februaru iste godine 63.600 dinara.
To znači da je sveštenik Igor Ignjatov u januaru zvanično zaradio 71.630 dinara, a u februaru 69.600 dinara.
Prema rečima izvora Telepromptera iz Srpske pravoslavne crkve, obični sveštenici mesečno mogu da zarade i do 1.000 evra na osnovu opela, kršenja, venčanja…
– To su plate sveštenika kod vladike bačkog Irineja od pre godinu dana. Sveštenici imaju tek tri godine službe. Kada dodamo i zarade od krštenja, venčanja, opela i vodica, dolazimo do iznosa od najmanje preko hiljadu evra! Sudeci po ponašanju sveštenika i to im je malo, dok vernici jedva preživljavaju! Tužno i žalosno, priča izvor Telepromptera iz SPC.
Kolike su tek zarade najviših funkcionera Srpske pravoslavne crkve. Svim nam je poznat slučaj vladike Kačavende.

O plaćaju poreza na zarade da ni ne govorimo!

Prema budžetu za 2016. godinu, iz budžeta je Upravi za saradnju sa crkvama i verskim zajednicima prebačeno 998.169.000 dinara. Od toga, 62 miliona dinara odlazi na “podršku radu sveštenstva, monaha i verskih službenika”, 182 miliona dinara za “gradnju i obnovu verskih objekata” i 58 miliona dinara za “uhapređenje verske kulture, verskih sloboda i tolerancije”.
Posebno je interesantno da će osiromašeni građani Srbije u 2016. godini platili 260 miliona dinara za “penzijsko, invalidsko i zdravstveno osiguranje za sveštenike i verske službenike”, dok će sama Uprava potrošiti 1,4 miliona za “socijalna davanja zaposlenima” i dodatnih 1,8 miliona dinara za “nagrade zaposlenima i ostale posebne prihode”.

NgZq5DH.jpg


gq8nN8b.jpg


Pa gde ce im duse, kuku si ga, da si ga kuku lele, narod nema leba, ali za svestenika mora da bude.http://www.****************/bog-placa-u-kesu-plata-obicnog-svestenika-spc-veca-od-75-000-dinara.html

Jer u ovoj dolini suza ima mnogo zla koje me zbunjuje, žalosti, i pokiva dušu moju oblakom ..sažali se Gospode na moje uzdahe .O Isuse sjajnosti slave, utešitelju izgnane duše ..usta su moja nema pred tobom, i ćutanje ti moje govori ....
 
Nije mi jasno nešto kod ljudi. Evo ovde na temi konkretno, prosto se nameće to logično pitanje. Zašto idete u crkvu ako vam se crkva ne dopada, zašto ostavlajte priloge koji su vam ogromni na kojima se popovi bogate. Jer prosto je neverovatno da nekome smeta tudj novac a opet mu daje sopstveni ???

da tako je....
idu u crkvu iako im se ne dopada

- - - - - - - - - -

bave se sporednim pitanjima

umesto Biblijom
 
glis-962x555.jpg


https://www.cdm.me/svijet/ex-yu/svestenik-stefan-kupio-gliser-od-180-000-eura/

Sveštenik Stefan kupio gliser od 180.000 eura

Monaško bratstvo manastira “Svete Marije” u selu Kalište u eparhiji kojom upravlja poglavar makedonske pravoslavne crkve Stefan kupilo je luksuzni gliser vrijedan 180.000 eura, prenosi slobodenpecat.mk.

Ovaj medij javlja da se najverojatnije radi o gliseru marke „strajder 8”, koji je dugačak 8,32 metara, ima dva motora „merkjuri” ukupne snage od 300 konja. Oni troše 150 litara bezolovnog benzina na sat ili 200 eura za sat vožnje.
 
glis-962x555.jpg


https://www.cdm.me/svijet/ex-yu/svestenik-stefan-kupio-gliser-od-180-000-eura/

Sveštenik Stefan kupio gliser od 180.000 eura

Monaško bratstvo manastira “Svete Marije” u selu Kalište u eparhiji kojom upravlja poglavar makedonske pravoslavne crkve Stefan kupilo je luksuzni gliser vrijedan 180.000 eura, prenosi slobodenpecat.mk.

Ovaj medij javlja da se najverojatnije radi o gliseru marke „strajder 8”, koji je dugačak 8,32 metara, ima dva motora „merkjuri” ukupne snage od 300 konja. Oni troše 150 litara bezolovnog benzina na sat ili 200 eura za sat vožnje.

Makedonsku pravoslavnu crkvu ne racunaj u Pravoslavnu - ni SPC, niti i jedna druga Pravoslavna Crkva je ne priznaje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top