Sql potrebna mi pomoc

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.057
Poz ljudi.

Imam ispit iz MS SQL za 2 dana. Naucio sam sve osnovno samo imam jedan problem.
Kreirao sam tabele: kupci koja ima (KupacID,Ime,Prezime,Datum rodjenja)
proizvodi koja ima (ProizvodID,Naziv proizvoda,cena,poreklo)
narudzbina koja ima (KupacID,ProizvodID)

Sad mi nije jasno kako da napravim upit kao u accessu. Npr. posto svaki proizvod i kupac ima svoj ID broj, u tabeli narduzbine unesem ID odredjenog kupca npr broj 2 i ID odredjenog proizvoda npr broj 5. U upitu bi trebalo da se pojavi tabela i da unese podatke o kupcu sa ID 2 i proizvodu sa ID 5.
Ta tabela bi trebala da ima podatke: Ime kupca,Prezime,Naziv proizvoda i cena.Podaci u tabeli bi trebali da budu automatski upisani jer su povezani sa ID.

Nadam se da ste me razumeli.
Svaka pomoc mi je dobrodosla.
Hvala u napred.
 
Da ga je**m u accessu. Spajas te dve tabele preko te mucene trece:
MySQL:
Kod:
SELECT p1.ime, p1.prezime, p2.naziv, p2.cena from narudzbina p3 LEFT JOIN proizvodi p2 on p2.ID=p3.IDPro LEFT JOIN kupci p1 ON p1.ID=p3.IDKUP;

Ne znam jel skolski posto skole nemam, ali ce da radi. Ali ako imas null vrednosti sto ne bi trebao mogo bi da dodas WHERE p1.ime IS NOT NULL

Nekako mi se povraca od ovog kverija. E kad si izabro vrednosti nemas problema sa unosom:

Kod:
insert into neka_tvoja_tabela (ime, prezime, naziv, cena) SELECT p1.ime, p1.prezime, p2.naziv, p2.cena from narudzbina p3 LEFT JOIN proizvodi p2 on p2.ID=p3.IDPro LEFT JOIN kupci p1 ON p1.ID=p3.IDKUP;

E sad prevedi nekako u muceni access treba da je manje vise isto.
 
Poslednja izmena:
Da ga je**m u accessu. Spajas te dve tabele preko te mucene trece:
MySQL:
Kod:
SELECT p1.ime, p1.prezime, p2.naziv, p2.cena from narudzbina p3 LEFT JOIN proizvodi p2 on p2.ID=p3.IDPro LEFT JOIN kupci p1 ON p1.ID=p3.IDKUP;

Ne znam jel skolski posto skole nemam, ali ce da radi. Ali ako imas null vrednosti sto ne bi trebao mogo bi da dodas WHERE p1.ime IS NOT NULL

Nekako mi se povraca od ovog kverija. E kad si izabro vrednosti nemas problema sa unosom:

Kod:
insert into neka_tvoja_tabela (ime, prezime, naziv, cena) SELECT p1.ime, p1.prezime, p2.naziv, p2.cena from narudzbina p3 LEFT JOIN proizvodi p2 on p2.ID=p3.IDPro LEFT JOIN kupci p1 ON p1.ID=p3.IDKUP;

E sad prevedi nekako u muceni access treba da je manje vise isto.

Hvala druze, radi :worth:
 

Back
Top