Putovanje sa dvojnim drzavljanstvima i pasošima

nadanina

Početnik
Poruka
15
Prijatelji, molila bih vas da podelite vasa iskustva...Imam pasos EU i srpski pasos....Živim i radim u Nemackoj vec dve godine sa porodicom....Sva papologija nam je na Hrvatskom pasosu.E sad bi putovati u Ameriku ja i muz i imamo vize za Ameriku na 10 god u Srpskom pasosu...Ako krenem iz Nemacke sa srpskim pasosom da li nemci mogu gledati u srpskom pasosu kad sam usla u Nemacku, Posto kartu moram kupiti na pasos de mi je viza....Ili pokazete i taj drugi pasos ako vas nesto pitaju....Znam da dvojna drzavljanstva su priznata ali eto ipak me brine...hvala na svakom savetu i iskustvu...:bye:
 
Prijatelji, molila bih vas da podelite vasa iskustva...Imam pasos EU i srpski pasos....Živim i radim u Nemackoj vec dve godine sa porodicom....Sva papologija nam je na Hrvatskom pasosu.E sad bi putovati u Ameriku ja i muz i imamo vize za Ameriku na 10 god u Srpskom pasosu...Ako krenem iz Nemacke sa srpskim pasosom da li nemci mogu gledati u srpskom pasosu kad sam usla u Nemacku, Posto kartu moram kupiti na pasos de mi je viza....Ili pokazete i taj drugi pasos ako vas nesto pitaju....Znam da dvojna drzavljanstva su priznata ali eto ipak me brine...hvala na svakom savetu i iskustvu...:bye:

Ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Jedino me čudi ovaj deo tvog pitanja: "...Ako krenem iz Nemacke sa srpskim pasosom da li nemci mogu gledati u srpskom pasosu kad sam usla u Nemacku,..". Mislim, kakve veze to sad ima sa putovanjem u USA, boravkom u Nemačkoj ili bilo čim drugim?

Takođe, nema potrebe da kopiraš istu poruku u više foruma.
 
Poslednja izmena:
Ha,ha...jos da ste procitali ispravno moje pitanje sve bi bilo u redu...Care,u Njemacku sam usla i zivim sa Hrvatskim pasosem...Znaci nigdje nisam napisala da sam usla ili putovala sa srpskim pasosem skorije...A njemci sad umeju cesto da prebroje dane koliko ste bili kad izlazite iz Njemacke sa srpskim pasosem...Toliko..Hvala svakako na odgovoru..
 

Back
Top