Uspesan covek

To su oni ispod Dunava .... :roll:

Misliš,Šokadija?Raci ne vozdraju rijuma?:hahaha:
Koji su to bolidi,sačuvajbože i sakloni...
Njima je planeta Zemlja još uvek bačeni disk s Olimpa...
Yebaga tita,njima još šesnajsti vek...Zato lanmi i kaže da su Grci autentični...Tad su još moguće i bili...:think:
Ako tako uči omladinu,jasno mi otkud toliko zombija po Šumadiji...:hahaha::rotf:
 
Uspesan je iskljucivo onaj kojeg zabole tuki sta drugi misle o njegovom uspehu, neuspehu, i zivotu uopste, i kojeg, takodje, zabole tuki za taj pojam "uspesnosti".

Svako ko se opterecuje tim pojmom - nije uspesan.

To ti je isto kao ona stara: ako sumnjas da li te partner vara - onda je svejedno da li te zaista vara.


Uspeđan je onaj ko se sretan budi i sretan leže uveče u krevet.
100%
 
Jednom prilikom obukao sam kosulju na kojoj sam namjerno isprintao jednu Niceovu sliku, i isao sam s nekim drustvom u bilijar bar u kojem smo igrali pikado i stoni fudbal. Tu vece mi je sve islo od ruke u velikom stilu. Pobjedjivao sam ubjedljivo i kao s lakocom. Tako da bih rekao da je mozda najvaznije istaci jasno za sta se covjek bori kako se njegov uspjeh ne bi pogresno protumacio i pripisao pogresnom cilju.
 
Evolucija. Nauka dokazala.
Da postanes bolji nego sto si bio, a ne da devoluiras u majmuna.

Evolucija nema cilj. Tu si se malo zaje.bao. Ne da nauka nije dokazala da evolucija ima cilj, i to ka naprednijem, vec uopste ne tvrdi da cilj postoji.

Prirodna selekcija ne bira bolje vec sta opstaje, a u ovim savremenim okruzenjima ono sto opstaje je samo ono sto je losije.

Svaki organizam ima sebi svojstvene ciljeve.
Nema univerzalnog cilja.
 
A ti vjerovatno nikad ne pobjedjujes niucemu dva puta zaredom, jer bi ti spremnost na kompromis bila dovedena u pitanje? Ali tvoja je starija! Ipak su beskicmenjaci nastali prvi!

Rođeni sam sportista...Osim petobojem,igrao sam košarku i rukomet,a i tri borilačka sporta.I dalje sam sportista rekreativac.
Volim da učestvujem,a kad pobedim ,tešim pobeđene da će oni sledeći put kad se dobro najedu pasulja...
Salonskim "sportovima" se ne bavim...Šah ne smatram kompletnim sportom.
 
Ono sto primjecujem kod forumskih dvometrasa ... nijedan se nije izrazio pozitivno i s podrskom filozofiji, nego njihovo opredjeljenje za zivot u sada, trenutku, naklonjenost izborima, vise ukazuje da im nedostaje trajna perspektiva.
 
Својевремено се Брана Црнчевић нашалио на ову тему афоризмом.
Као дефиницију , рекао је да "Успешан човек оде у четнике, а врати се из- партизана"...:roll:
 
Својевремено се Брана Црнчевић нашалио на ову тему афоризмом.
Као дефиницију , рекао је да "Успешан човек оде у четнике, а врати се из- партизана"...:roll:

Ima istine, to bi se moglo svrstati u kategoriju politika, lični interes pre svakog moralnog obrasca.
 
Gledano sa najviše pozicije života uspešan je onaj koji ostvaruje sami životni cilj: Realizaciju najvišeg stanja svesti te dosezanje duhovne slobode i mudrosti.
Međutim, taj cilj je potpuno nemoguće ostvariti u samo jednom niti u hiljadu života pa je neiskreno i nepošteno prema svim učesnicima sadašnjeg trenutka na ovoj planeti ponuditi gornju definiciju kao jedino važeću..
Zašto?
Zato što svako trenutno ima parcijalne ciljeve koji su daleko od onog konačnog i završnog ali svaki taj parcijalni doprinosi gradnji dobrog temelja za realizaciju onog konačnog.
Ako pogledamo životnu realnost, da mi ovde dolazimo i po više stotina hiljada života, onda svako definisanje uspeha ne može b iti generalizovano onim najvišim.
Zato bi i bilo da je uspeh ako pojedinac kao Biće ostvaruje svoj plan sa kojim je ušao u ovaj život i da iz ovog života izađe iskusnijim i makar malo uzvišenijom (ekspandiranijom) svesti.
Nekome može biti nelogično da u izvesnom broju života dođemo da iskusimo samo dno života i da se nastojimo iz njega podizati budući da nam baš takvi doprinose gradnji naše snage koja je neophodna za brži duhovni rast - ekspanziju svesti.
Može dosezanje bogatstva bidi uspeh ako je to neophodno osobi kao životno iskustvo.
Može biti uspeh biti prvi u tenisu, ali ako je naš plan da po ostvarenju tog cilja pređemo na neki drugi, recimo proučavanje uticaja sporta na zdravlje a mi umesto da iznutra osetimo da trebamo da se prebacimo na drugi kolosek onda to, dalje bavljenje tenisom i nije više uspeh. To je nadalje mučenje i sebe i verovatno druge pored sebe...
Pa ipak, ček i promašena iskustva nisu bezvredna, ona nam daju mnogo toga što ugrađujemo u tu našu "zgradu" zvana svest.
Život je nešto gde nema otpadaka koji se nebi mogli pozitivno iskoristiti. Svako iskustvo daje doprinos za naš duhovni rast pa čak i oni životi u kojima bismo sebe definisali kao gubitnike.
Zato je neophodno drugima dati dovoljno prostora da osete svaki mogući aspekt života na svoj način i u svoje vreme.
U apsolutnom smislu, nema neuspešnih. Svako od nas jednoga dana stane na vrh trona kojeg zovemo Život. Ionako smo besmrtni.
 
Poslednja izmena:
luis ne znam u šta vjeruješ, ali te reinkarnacije, produhovljenje astralne projekcije meni trenutno zvuče kao bušan lonac pun izmeta koji se prosipa...

Ok, možemo izabrati da vjerujemo u bilo šta, i to je nekada dobro i loše.

Ja se trudim biti realan. Samo sa realnošću pravimo dobru matematiku, jer kako da sabiram ako imam sve nepoznate, x,z,y...? A te nepoznate su upravo te izmišljotine iz indije , kine, azije... to je više za psihologiju, jer vjerovanje u to daje donekle UTJEHU duha, dakle isto kao i religija.
 

Back
Top